Καμερούν (Ούγκο Μπρος): Οντόα, Μαμπουκά, Ανγκισά, Τεϊκέου, Ντζατζούι, Μουκάντζο, Αμπουμπακάρ, Μπασογκόγκ, Μάντζεκ, Σιανί, Φάι.
Στο άλλο ματς που ξεκινάει στις 18¨00, θα αναμετρηθούν Χιλή και Αυστραλία.
Χιλή (Χουάν Αντόνιο Πίτσι): Μπράβο, Μένα, Ίσλα, Σίλβα, Φουενσαλίδα, Σάντσες, Βιδάλ, Βάργκας, Ντίας, Χάρα, Αράνγκιζ.
Αυστραλία (Άγγελος Ποστέκογλου): Ράιαν, Κέιχιλ, Μίλιγκαν, Γιούριτς, Κρούσε, Τροΐσι, Μπέχιτς, ΜακΓκόβαν, Σέινσμπουρι, Λουόνγκο, Άιρβιν.
Λιγότερο από ένα δεκάλεπτο για να ξεκινήσουν οι δύο αναμετρήσεις.
17:58
17:59
18:00
1' Σέντρα και στα δύο ματς
18:07
7' Χιλή-Αυστραλία (0-0): Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι Αυστραλοί σε μαρκάρισμα στον Γιούριτς. Ο διαιτητής άφησε το ματς να συνεχιστεί.
18:08
8' Χιλή-Αυστραλία (0-0):Φάση για την Χιλή. Σουτ του Βιδάλ, έδιωξε δύσκολα ο Ράιαν.
18:10
9' Γερμανία-Καμερούν (0-0): Σουτ του Σιάνι, η μπάλα κοντράρει και ο Τερ Στέγκεν μπλοκάρει!
18:16
16' Γερμανία-Καμερούν: Σουτ του Αμπουμπακάρ, η μπάλα κοντράρει στα σώματα και απομακρύνεται από τους Γερμανούς αμυντικούς.
18:19
Γερμανία-Καμερούν (0-0): Καλύτερο το Καμερούν στο πρώτο εικοσάλεπτο του ματς, πιέζει αρκετά τη Γερμανία και δεν την αφήνει να αναπτυχθεί σωστά.
18:19
20' Χιλή-Αυστραλία (0-0): Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βιδάλ, η μπάλα στο τείχος.
18:21
21' Γερμανία-Καμερούν (0-0): Ωραίο πλασέ του Τσαν έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ. Πρώτη καλή στιγμή για την Γερμανία στο ματς.
18:22
22' Χιλή-Αυστραλία (0-0): Κίτρινη κάρτα στον Λουόνγκο για φάουλ στον Βιδάλ.
18:24
23' Γερμανία-Καμερούν (0-0): Κεφαλιά-ψαράκι του Κίμιχ από τα όρια της μικρής περιοχής, η μπάλα άουτ. Τεράστια ευκαιρία για τους Γερμανούς.
18:28
25' Χιλή-Αυστραλία (0-0): Μεγάλη ευκαιρία για την Χιλή. Ο Σάντσες βρέθηκε απέναντι στον Ράιαν, όμως πριν πλασάρει ο Μίλιγκαν του έβαλε "stop". Ο επιθετικός της Άρσεναλ διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι όμως ο διαιτητής, έπειτα και από την βοήθεια του βίντεο, άφησε το ματς να συνεχιστεί.
18:31
30' Χιλή-Αυστραλία (0-0): Κίτρινη κάρτα στον Τροΐσι
18:34
34' Χιλή-Αυστραλία (0-0): Κίτρινη κάρτα στον Κέιχιλ για σκληρό μαρκάρισμα στον Αρανγκίθ.
18:36
35' Γερμανία-Καμερούν (0-0): Καλό σου του Ντεμίρπαϊ, η μπάλα περνάει άουτ.
18:36
36' Χιλή-Αυστραλία (0-0): Μεγάλη ευκαιρία για την Αυστραλία. Ο Λουόνγκο βγήκε στην πλάτη της άμυνας, έπιασε με την μία το σουτ όμως ο Μπράβο έδιωξε.
18:40
40' Χιλή-Αυστραλία (0-0): Κεφαλιά του Ντίας ύστερα από φάση διαρκείας, η μπάλα άουτ.
18:40
40' Γερμανία-Καμερούν (0-0): Ο Αμπουμπακάρ προσπάθησε να κρεμάσει από το κέντρο τον Τερ Στέγκεν αλλά το σουτ του δεν βρήκε εστία.
18:41
42' Χιλή-Αυστραλία (0-1): ΓΚΟΟΟΟΛ η Αυστραλία, 0-1! Λάθος του Μπράβο, οι Αυστραλοί έκλεψαν, η μπάλα έφτασε στον Τροΐσι που με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
18:45
45' Γερμανία-Καμερούν (0-0): Ωραίο πλασέ του Ανγκισά, ο Τερ Στέγκεν το... βγάζει με δυσκολία! Μεγάλη ευκαιρία για το Καμερούν!
18:46
45' Χιλή-Αυστραλία (0-1): Μεγάλη ευκαιρία για την Χιλή, κεφαλιά από πλάγια θέση του Βιδάλ, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την γραμμή της εστίας.
18:46
45+1' Χιλή-Αυστραλία (0-1): Κίτρινη κάρτα στον Μπέχικ
18:46
Γερμανία-Καμερούν (0-0): Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ.
18:48
45+1' Χιλή-Αυστραλία (0-1): Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Οι Αυστραλοί προηγούνται 1-0 κόντρα στην Χιλή.
19:03
46' Γερμανία-Καμερούν (0-0): Σέντρα στο δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
19:05
46' Χιλή-Αυστραλία (0-1): Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Αλλαγές για την Χιλή. Ο Ροντρίγκες αντί του Φουενσαλίδα και ο Πάμπλο Ερνάντες στη θέση του Αραγνκίθ
19:07
47' Γερμανία-Καμερούν (1-0): ΓΚΟΟΟΟΛ για την Γερμανία! Ωραία ομαδική προσπάθεια των Γερμανών, ο Ντεμίρμπαϊ έπιασε την φωτοβολίδα έξω από την περιοχή και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Οντόα.
19:11
53' Γερμανία-Καμερούν (1-0): Ο Βέρνερ μπήκε στην περιοχή, έκανε και το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
19:13
55' Γερμανία-Καμερούν (1-0): Διπλή επέμβαση του Οντόα στις προσπάθειες των Βέρνερ και Κίμιχ.
19:13
55' Χιλή-Αυστραλία (0-1): Πιέζει πολύ η Αυστραλία.
19:15
56' Χιλή-Αυστραλία (0-1): Αλλαγή για την Αυστραλία. Ο Λέκιε αντί του Κέιχιλ
19:16
57' Χιλή-Αυστραλία (0-1): Κίτρινη κάρτα στον Βιδάλ.
19:16
58' Γερμανία-Καμερούν (1-0): Αλλαγή για το Καμερούν. Ενγκαλαμέ αντί Ντζατζούι.
19:18
60' Γερμανία-Καμερούν (1-0): Σουτ του Αμπουμπακάρ μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
19:19
62' Γερμανία-Καμερούν (1-0): Αποβολή για το Καμερούν. Με τη βοήθεια του Instant replay ο διαιτητής παίρνει πίσω την κίτρινη κάρτα του Σιάνι και στη συνέχεια δείχνει κόκκινη στον Μαμπουκά.
19:20
62' Χιλή-Αυστραλία (0-1): Αλλαγή για την Αυστραλία. Ο Μακ Λάρεν αντί του Γιούριτς
19:22
64' Χιλή-Αυστραλία (0-1): Μεγάλη ευκαιρία για την Αυστραλία με τον Κρούσε να μην προλαβαίνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από το μισό μέτρο.
19:24
66' Γερμανία-Καμερούν (2-0): ΓΚΟΟΟΟΛ 2-0 η Γερμανία με κεφαλιά ψαράκι του Βέρνερ μετά από σέντρα του Κίμιχ.
19:26
67' Χιλή-Αυστραλία (1-1): ΓΚΟΟΟΛ 1-1 η Χιλή! Φάση διαρκείας στην άμυνα των Αυστραλών και ο Ροντρίγκες με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κι έδιωξε το άγχος.
19:28
Γερμανία-Καμερούν (2-0): Αλλαγή για το Καμερούν. Γκιοατά αντί Μουκαντζό.
19:29
70' Χιλή-Αυστραλία (1-1): Τεράστια ευκαιρία για την Χιλή, ο Αλέξις έσπασε στον Βάργκας, ο οποίος με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.
19:31
72' Χιλή-Αυστραλία (1-1): Αλλαγή για την Αυστραλία. Ο Ράιτ αντί του Σένσμπουρι.
19:32
Γερμανία-Καμερούν (2-0): Αλλαγή για τη Γερμανία. Χένριχς αντί Ρούντι.
19:34
75' Χιλή-Αυστραλία (1-1): Κίτρινη κάρτα στον Ροντρίγκες
19:35
Γερμανία-Καμερούν (2-0): Αλλαγή για τη Γερμανία. Μπραντ αντί Ντεμίρμπαϊ.
19:37
79' Γερμανία-Καμερούν (2-1): ΓΚΟΟΟΟΛ για το Καμερούν. Ωραία σέντρα του Ενγκαμαλέ, ο Αμπουμπακάρ τσίμπησε την μπάλα προ του Τερ Στέγκεν και μείωσε σε 2-1.
19:39
Γερμανία-Καμερούν (2-1): Αλλαγή για τη Γερμανία. Γιουνές αντί Ντράξλερ.
19:40
82' Γερμανία-Καμερούν (3-1): ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Γερμανία. Ο Χένριχς γύρισε στον Βέρνερ, ο οποίος με εξαιρετικό σουτ έκανε το 3-1 για τη Γερμανία.
19:41
83' Γερμανία-Καμερούν (3-1): Αλλαγή για το Καμερούν. Εκαμπί αντί Μπασογκόγκ.
19:47
88' Χιλή-Αυστραλία (1-1): Διαδικαστικού χαρακτήρα τα τελευταία λεπτά στο ματς.
19:47
88' Γερμανία-Καμερούν (2-1): Ωραίο πλασέ του Γιουνές, εξίσου ωραία και η επέμβαση του Οντόα.
19:48
90' Γερμανία-Καμερούν (2-1): Φοβερή ποδιά του Γιουνές και πλασέ, διώχνει με τα πόδια ο Οντόα.
19:50
91' Γερμανία-Καμερούν (2-1): Κίτρινη κάρτα στον Πλάτενχαρντ.
19:53
Γερμανία-Καμερούν (3-1): Τέλος στο ματς. Η Γερμανία επικράτησε 3-1 του Καμερούν και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Συνομοσπονδιών που θα αντιμετωπίσει το Μεξικό.