Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr τον δεύτερο ημιτελικό του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών ανάμεσα στη Γερμανία και το Μεξικό.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον ημιτελικό του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών ανάμεσα στη Γερμανία και το Μεξικό.
20:35
Δεύτερο ματς της ίδιας φάσης για την συγκεκριμένη διοργάνωση.
20:35
Χθες η Χιλή πήρε το εισιτήριο του τελικού, αφού πέρασε στα πέναλτι την Πορτογαλία (0-0κ.α, 0-0 παρ).
20:38
Το ματς θα διεξαχθεί στο Σότσι.
20:45
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
20:45
Γερμανία (Γιόακιμ Λεβ): Τερ Στέγκεν, Έκτορ, Γκίντερ, Χένριχς, Ντράξλερ, Γκορέτσκα, Βέρνερ, Στιντλ, Ρούντιγκερ, Κίμιχ, Ρούντι.
20:45
Μεξικό (Χουάν Κάρλος Οσόριο): Οτσόα, Αραούχο, Τζόναθαν Ντος Σάντος, Λαγιούν, Χιμένεθ, Τζιοβάνι Ντος Σάντος, Τσιτσαρίτο, Μορένο, Ερέρα, Ακίνο, Αλάνις.
20:45
21:01
1' Σέντρα στο ματς
21:06
5' Αρκετά δυνατά μαρκαρίσματα από το ξεκίνημα.
21:06
6' ΓΚΟΟΟΛ 1-0 Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ
21:07
Αντεπίθεση για τα "πάντσερ", η μπάλα έφτασε στον Γκορέτσκα ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ λίγο έξω από την περιοχή νίκησε τον Οτσόα.
21:08
8' ΓΚΟΟΟΛ 2-0 Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ
21:09
Και πάλι ο Γκορέτσκα ο σκόρερ, αυτή την φορά ο Βέρνερ του έβγαλε κάθετη κι αυτός με σουτ από πλάγια θέση πέτυχε και δεύτερο γκολ μέσα σε μόλις δύο λεπτά.
21:13
11' Πιέζει το Μεξικό μετά το γκολ, μέχρι στιγμής δεν προβληματίζονται οι Γερμανοί.
21:14
12' Μακρινό σουτ του Αλανίς, μπλόκαρε εύκολα ο Τερ Στέγκεν.
21:20
19' Μεγάλη φάση για την Γερμανία. Ο Βέρνερ βγήκε στην πλάτη της άμυνας όμως δεν μπόρεσε να νικήσει τον Οτσόα, που απομάκρυνε σε κόρνερ.
21:20
19' Κεφαλιά του Κίμιχ, έπειτα από το κόρνερ, η μπάλα αρκετά άουτ.
21:23
23' Σέντρα του Λαγιούν, η μπάλα πέρασε απ' όλους και κατέληξε άουτ.
21:29
28' Το Μεξικό προσπαθεί με οργανωμένες επιθέσεις να απειλήσει, ενώ οι Γερμανοί ψάχνουν τις αντεπιθέσεις.
21:33
32΄ Φάση για το Μεξικό. Ο Ντος Σάντος έκλεψε την μπάλα απ'τον Ντράξλερ, όμως το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ.
21:35
33΄Διπλή ευκαιρία για το Μεξικό. Ο Τσιτσαρίτο τον Τζιοβάνι Ντος Σάντος απέναντι απ' τον Τερ Στέγκεν, όμως ο Γερμανός έδιωξε το σουτ και στη συνέχεια μπλόκαρε και την κεφαλιά του Τζόναθαν Ντος Σάντος.
21:35
35' Σουτ του Χένριξ η μπάλα άουτ.
21:36
35' Τεράστια ευκαιρία για το Μεξικό. Η μπάλα πέρασε απ' τον Κίμιχ, έφτασε στον Τσιτσαρίτο, ο οποίος πλάσαρε πάνω απ'την εστία.
21:40
40' Φάση για το Μεξικό. Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ερέρα, ο Τερ Στέγκεν έδιωξε σε κόρνερ.
21:47
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
21:48
Χάρη στα απανωτά χτυπήματα του Γκορέτσκα (6' και 8') η Γερμανία προηγείται 2-0 κόντρα στο Μεξικό.
22:03
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
22:03
46' Με μία αλλαγή το Μεξικό. Ο Λοθάνο αντί του Ακίνο.
22:08
50' Φάση για το Μεξικό. Η μπάλα κόντραρε στον Τσιτσαρίτο, έπειτα από κόρνερ, κι έφυγε λίγο πάνω απ'την εστία.
22:09
51' Αντεπίθεση για το Μεξικό. Ο Τσιτσαρίτο έσπασε στον Χιμένες αυτός άργησε αλλά έκανε το πλασέ και ο Τερ Στέγκεν μπλόκαρε εύκολα.
22:10
53' Μεγάλη φάση για την Γερμανία. Ο Βέρνερ βγήκε στην πλάτη της άμυνας, έφυγε λίγο πλάγια κι έστειλε την μπάλα παράλληλα με την γραμμή της εστίας.
22:12
55' Κίτρινη κάρτα στον Χιμένες.
22:13
56' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντράξλερ, μπλόκαρε ο Οτσόα.
22:16
59' ΓΚΟΟΟΛ 3-0 Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ
22:17
Ο Ντράξλερ έσπασε στον Έκτορ, αυτός έδωσε δίπλα στον Βέρνερ που έστειλε την μπάλα στην κενή εστία.
22:21
63' Αλλαγή για το Μεξικό. Ο Φαμπιάν αντί του Ντος Σάντος.
22:21
64' Σουτ από πλάγια θέση του Φαμπιάν η μπάλα λίγο άουτ.
22:24
66' Ξαφνικό σουτ του Φαμπιάν έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.
22:24
67' Αλλαγή για το Μεξικό. Ο Μάρκες αντί του Τζόναθαν Ντος Σάντος.
22:25
67΄ Αλλαγή για την Γερμανία. Ο Τσαν αντί του Γκορέτσκα.
22:28
70' Ο Τερ Στέγκεν παραχωρεί κόρνερ σε σουτ του Λαγιούν. Αντικειμενικά, αξίζει ένα γκολ το Μεξικό.
22:29
71' Νέα τελική. Ο Λοθάνο δοκιμάζει το πόδι του έξω από την περιοχή, η μπάλα έξω.
22:33
75' Ατομική ενέργεια του Ντράξλερ, που δοκίμασε το σουτ, όμως η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Οτσόα.
22:33
75' Δοκάρι για το Μεξικό. Κεφαλιά του Χιμένες, η μπάλα στο οριζόντιο του Τερ Στέγκεν.
22:36
78' Αλλαγή για την Γερμανία. Ο Μπραντ αντί του Στιντλ
22:38
81' Σουτ του Ερέρα έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.
22:39
81' Αλλαγή για την Γερμανία. Εκτός ο Ντράξλερ, μέσα ο Γιουνές.
22:42
84' Συνεχίζει να χάνει ευκαιρίες το Μεξικό. Ο Λαγιούν εκτέλεσε κόρνερ, ο Μάρκες πήρε την κεφαλιά αλλά ο Τερ Στέγκεν έδιωξε και πάλι.
22:47
89' ΓΚΟΟΟΟΛΛ 3-1 το ΜΕΞΙΚΟ
22:47
Φοβερή σουτάρα του Φαμπιάν από τα 40μέτρα, η μπάλα στη γωνία του Τερ Στέγκεν.
22:48
91' ΓΚΟΟΟΟΛ 4-1 η Γερμανία!
22:49
Ο Γιουνές με ψύχραιμο πλασέ μετά από πάσα του Τσαν, νικάει τον Οτσόα και γράφει το 4-0.
22:50
93' Κόρνερ του Λαγιούν, κεφαλιά του Μάρκες, μπλόκαρε ο Τερ Στέγκεν.
22:52
Τέλος στο ματς. Η Γερμανία πέρασε με εμφατικό τρόπο στον τελικό του Συνομοσπονδιών, επικρατώντας 4-1 του Μεξικού και θα αντιμετωπίσει την Χιλή!