Πανιώνιος-Ολυμπιακός

20:55
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του φιλικού, Πανιώνιος-Ολυμπιακός, που είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 21:00 στη Νέα Σμύρνη.
20:55
Όλα τα έσοδα που θα συγκεντρωθούν, θα δοθούν στην οικογένεια του Βαγγέλη Ελευθεριάδη που δίνει μάχη με τον καρκίνο και το κόστος νοσηλείας του στις ΗΠΑ είναι υπέρογκο.
20:56
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Καπίνο, Φιγκέιρας, Μποτία, Ρισβάνης, Ντε Λα Μπέγια, Ρομαό, Μάρτινς, Μάριν, Σεμπά, Φορτούνης, Ανσαριφάρντ.
20:56
H ενδεκάδα του Πανιωνίου: Κόντνικ, Τασουλής, Μπανανά, Οικονόμου, Βλάχος, Κόρμπος, Ταπόκο, Λάμπρου, Σαββίδης, Μασούρας, Γεσίν
21:10
6' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, η μπάλα πέρασε εκτός και λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία
21:14
21:15
12' Καλή προσπάθεια του Μασούρα από τα αριστερά, έδιωξε σε κόρνερ ο Ρισβάνης, προλαβαίνοντας τα χειρότερα.
21:18
16' ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος, 1-0!
21:19
Ασυνεννοησία του Μποτία με τον Καπίνο ύστερα από σέντρα του Οικονόμου, ο Γεσίλ εκμεταλλεύτηκε το γεγονός και έκανε από δύσκολη θέση (αρκετά πλάγια) το 1-0
21:21
19' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-1!
21:22
Μακρινή μπαλιά του Ντε λα Μπέγια, ο Φορτούνης έγινε κάτοχος της μπάλας παρά τα γκελ που του έκαναν δύσκολη τη ζωή και τροφοδότησε τον Ανσαριφάρντ που νίκησε τον τερματοφύλακα του Πανιώνιου
21:23
Στη Νέα Σμύρνη είναι και το τελευταίο χρονικά μεταγραφικό απόκτημα του Ολυμπιακού, Παναγιώτης Ταχτσίδης
21:24
21:24
21:25
21' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Φιγκέιρας, διώχνει σε κόρνερ ο Κότνικ.
21:27
Αρκετά καλό το θέαμα τηρουμένων των αναλογιών...
21:31
Μικρή διακοπή για να πάρουν μια ανάσα δροσιάς οι παίκτες των δύο ομάδων, καθώς η αναμέτρηση γίνεται υπό αντίξοες συνθήκες λόγω της εποχής
21:38
31' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Απειλεί από μακρινή απόσταση ο Οικονόμου
21:40
36' Μικρή διακοπή στο παιχνίδι για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Γεσίλ.
21:40
Δεν είναι σίγουρο ότι θα μπορέσει να συνεχίσει ο Γεσίλ
21:45
Μίνι ένταση ανάμεσα σε παίκτες των δύο ομάδων. Οικόνομου, Ανσαριφάρντ, Μάριν, Φιγκέιρας πήραν μέρος
21:46
43' Πολύ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο! Εξαιρετική αντίδραση του Καπίνο σε δυνατό σουτ του Λάμπρου
21:48
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος!
21:49
21:49
21:52
45' + 2' Πολύ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο! Δυνατό σουτ του Μασούρα, που υποδέχθηκε την μπάλα μέσα στην περιοχή μετά από έμπνευση του Ταπόκο, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Καπίνο που αντέδρασε και πάλι καλά.
21:54
Τέλος στο πρώτο μέρος. Πανιώνιος-Ολυμπιακός 1-1 με τα τέρματα των Γεσίλ(16') και Ανσαριφάρντ (19')
22:09
Έναρξη δεύτερου μέρους!
22:10
Ντουρμισάι μέσα, Γεσίλ έξω για τον Πανιώνιο
22:11
Ρισβάνης, Ρομαό, Μάρτινς και Ανσαριφάρντ εκτός για τον Ολυμπιακό και οι Σισέ, Σιώπης, Ζτνιέλαρ και Μπεν εντός.
22:17
50΄ Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Πλασέ του Σεμπά, με τον Κότνικ να παραχωρεί το κόρνερ.
22:17
52΄ Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σουτ του Μαρίν, η μπάλα κοντράρει και βγαίνει σε κόρνερ.
22:22
60' ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος, 2-1!
22:23
Ωραία μπαλιά του Μασούρα για τον Λάμπρου που απέναντι από τον Καπίνο δεν μάσησε και έκανε το 2-1
22:23
Μάριν, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντε Λα Μπέγια, Σεμπά και Φορτούνης εκτός. Κούτρης, Νικολάου, Ελαμπντελαουί, Ελιουνούσι, Ανδρούτσος εντός λίγο πριν
22:27
63' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Λάμπρου και πάλι πρωταγωνιστής, αλλά με διαφορετικό φινάλε η φάση. Σε μια παρόμοια περίπτωση με αυτήν που ήρθε το 2-1, ο επιθετικός των κυανέρυθρων, που τροφοδοτήθηκε από τον Σαββίδη αυτήν τη φορά, δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
22:37
Αλλαγές για τον Πανιώνιο: Μπαντής αντί Κότνικ, Σαραμαντάς αντί Ταουλή, Πατσατζόγλου αντί Μπανανά, Παπαγεωργίου αντί Βλάχου, Σταυρόπουλος αντί Οικονόμου, Μαϊσουράντζε αντί Κόρμπου, Πινιώτης αντί Ταπόκο, Βουκελάτος αντί Λάμπρου
22:40
78' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Συρτό σουτ του Βουκελάτου ύστερα από γύρισμα του Ντουρμισάι, μπλόκαρε ο Καπίνο
22:51
89' Δυνατό σουτ του Κούτρη, η πρώτη φάση μετά τα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους για τον Ολυμπιακό.