Η εξέλιξη του τελικού του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών 2017 ζωντανά στο sport-fm.gr

20:56
Καλησπέρα σας
20:56
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον τελικού του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών ανάμεσα στη Χιλή και τη Γερμανία
20:57
Η ενδεκάδα της Χιλής: Μπράβο, Ίσλα, Σάντσες, Βιδάλ, Ερνάντες, Βάργκας, Μποσεζούρ, Μεδέλ, Χάρα, Αρανγκίθ, Ντίας
20:57
Η ενδεκάδα της Γερμανίας: Τερ Στέγκεν, Μουστάφι, Έκτορ, Γκίντερ, Ντράξλερ, Γκορέτσκα, Βέρνερ, Στιντλ, Ρίντιγκερ, Κίμιχ, Ρούντι
20:58
Αυτή την ώρα η ανάκρουση των Εθνικών Ύμνων
21:00
Όλα έτοιμα για τη σέντρα
21:01
1' Σέντρα για τη Χιλή και έναρξη του ματς
21:05
5' Μεγάλη ευκαιρία για τη Χιλή! Ο Αρανγκίς ενώ ήταν στην περιοχή της Γερμανίας, γύρισε την μπάλα στον Βιδάλ, ο οποίος όμως νικήθηκε από τον Τερ Στέγκεν
21:12
11' Ελάχιστα πράγματα μέχρι τώρα από τη Γερμανία που δεν έχει καταφέρει να κυκλοφορήσει την μπάλα
21:13
13' Σουτ του Βάργκας έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Τερ Στέγκεν
21:18
18' Ίδιο το σκηνικό στο ματς, με τη Χιλή να πατάει καλύτερα και τη Γερμανία να έχει παθητικό ρόλο
21:20
20' Ευκαιρία για τη Χιλή! Ο Βιδάλ έκανε το πρώτο σουτ το οποίο απέκρουσε ο Τερ Στέγκεν και στη συνέχεια ο Σάντσες δεν βρήκε γεμάτα την μπάλα
21:21
20' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΙΝΤΛ! Απίστευτο λάθος του Ντίας με τον Βέρνερ να του κλέβει την μπάλα και να δίνει έτοιμο γκολ στον Στιντλ για το 1-0
21:33
32' Σουτ του Βιδάλ, πολύ ψηλά και δεν ανησυχεί ο Τερ Στέγκεν
21:37
36' Διαγώνιο σου του Γκορέτσκα, η μπάλα άουτ. Ανησύχησε σε αυτή την περίπτωση η άμυνα της Χιλής
21:41
40' Πλασέ του Ντράξλερ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κατέληξε άουτ
21:45
45' Ευκαιρία για τη Γερμανία! Φάση-καρμπόν με τη φάση του 1-0, με τον Χάρα να κάνει το λάθος, αλλά ο Γκορέτσκα νικήθηκε από τον Μπράβο
21:46
Λήξη α' ημιχρόνου με τη Γερμανία να προηγείται 1-0, χωρίς καν να έχει χρειαστεί να εντυπωσιάσει με την απόδοσή της.
22:03
Έναρξη β' ημιχρόνου
22:08
50' Τίποτα το αξιοσημείωτο στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου, με τη Γερμανία να έχει παραχωρήσει γήπεδο
22:11
53' Αλλαγή για τη Χιλή. Εκτός ο Ντίαζ, μέσα ο Βαλέντσια
22:17
59' Κίτρινες κάρτες σε Κίμιχ και Βιδάλ
22:21
63' Η Γερμανία έχει μπλοκάρει για τα καλά τη Χιλή, που δεν μπορεί να απειλεί
22:23
65' Κίτρινη κάρτα στον Χάρα. Ενδεχομένως να μπορούσε να δει και κόκκινη για εκούσια αγκωνιά στον Βέρνερ
22:30
72' Επίσκεψη της Χιλής στα καρέ της Γερμανίας έπειτα από ώρα, αλλά η προσπάθεια του Σάντσες σταμάτησε στα σώματα Γερμανών αμυντικών.
22:32
74' Σουτ του Βάργκας, απευθείας στην αγκαλιά του Τερ Στέγκεν
22:33
75' Σουτ του Βιδάλ από το ύψος της μικρής περιοχής, απέκρουσε ο Τερ Στέγκεν
22:36
79' Αλλαγή για τη Γερμανία. Εκτός ο Βέρνερ, μέσα ο Τσαν
22:37
80' Σουτ του Αρανγκίς, απέκρουσε ο Τερ Στέγκεν
22:38
81' Εκτός οι Αρανγκίθ, Βάργκας, μέσα οι Σαγκάλ και Πουτς
22:42
84' Ευκαιρία για τη Χιλή, με τον Σαγκάλ να χάνει ένα σίγουρο σε κενή εστία
22:48
90' Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
22:52
94' Τρομερή επέμβαση του Τερ Στέγκεν σε φάουλ του Σάντσες