Ολυμπιακός-Μαλίν

Ομάρ (11’), Μποτία (21’), Φορτούνης (38’) με απευθείας εκτέλεση κόρνερ αλά… Άρσεναλ, Μάριν (58’), Ελιουνούσι (74’) και Ανσαριφάρντ (81’)

18:34
Καλησπέρα σας!
18:35
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του Ολυμπιακού κόντρα στην Μαλίν, που θα διεξαχθεί στο Βέλγιο, στο πλαίσιο της καλοκαιρινής προετοιμασίας των "ερυθρόλευκων", που βρίσκεται στο δεύτερο της στάδιο
18:36
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Καπίνο, Ελαμπντελαουί, Μποτία, Ρέτσος, Κούτρης, Ρομαό, Ταχτσίδης, Φορτούνης, Πάρντο, Μάριν, Μπεν.
18:37
Στο 4-2-3-1 του Μπέσνικ Χάσι, κάτω από την εστία θα είναι ο Καπίνο, δεξί μπακ ο Ομάρ, αριστερό ο Κούτρης και δίδυμο στο κέντρο της άμυνας οι Ρέτσος-Μποτία. Ο Ταχτσίδης θα βρίσκεται στα χαφ στο πλευρό του Ρομαό, με τον Πάρντο στο ένα άκρο της επίθεσης, τον Μάριν στο άλλο και τον Φορτούνη πίσω από τον μοναδικό προωθημένο, Μπεν
18:40
Πρόκειται για την ομάδα του πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, Δημήτρη Κολοβού (είναι τραυματίας), αλλά και του Σωτήρη Νίνη
18:42
Ανεπίσημο ντεμπούτο θα κάνει με τα ερυθρόλευκα ο Παναγιώτης Ταχτσίδης που αποκτήθηκε πρόσφατα
18:46
Ο Παναγιώτης Ρέτσος επιστρέφει στο σχήμα του Ολυμπιακού μετά το τραυματισμό που υπέστη στο ματς με τη Βάτενς, με το χτύπημα που δέχθηκε από αντίπαλο.
18:49
Πρόκειται για μια καλή ευκαιρία ώστε να βγάλει συμπεράσματα ο Μπεσνίκ Χάσι εν όψει της πρώτης επίσημης υποχρέωσης στα προκριματικά του Champions League, που θα διεξαχθεί 25 ή 26 Ιουλίου.
18:53
18:53
18:55
Το ματς θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 4 HD και φυσικά ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
18:56
18:58
Εντός ολίγου θα ξεκινήσει το ματς
19:00
Η ενδεκάδα της Μαλίν: Σβολφς,Ρέρας, Βίτας, Κομπό, Τσότσαλιτς, Σοφς, Μάτις, Ελ Μεσαουντί, Ζερουάλ, Κροϊζέ, Πέντερσεν
19:03
19:03

Έναρξη στο ματς!

19:05
19:08
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.Ο Ολυμπιακός έχει την κατοχή της μπάλας και προσπαθεί να επιβάλει τον ρυθμό του
19:11
7' Καλή προσπάθεια του Πάρντο από τα δεξιά. Κέρδος το κόρνερ για τον Ολυμπιακό ύστερα από το σουτ που έκανε με το αριστερό ο Κολομβιανός εξτρέμ
19:11
Κεφαλιά του Ρομαό από την εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη, η μπάλα εκτός εστίας
19:15

11' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0!

Ο Μάριν πήρε την μπάλα στα όρια της μεγάλης περιοχής, έδωσε στον Πάρντο που ζύγισε ωραία τη σέντρα για το κεφάλι του Ομάρ που κινήθηκε σε θέση φορ και εκτέλεσε σαν φορ με το κεφάλι, και πέτυχε πολύ ωραίο γκολ.
19:16
13' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Κίνηση του Πάρντο έξω από την περιοχή και συρτό σουτ, η μπάλα λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.
19:20
Ένταση ανάμεσα στους παίκτες ύστερα από πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Ρέτσου σε αντεπίθεση της Μαλίν. Κίτρινη κάρτα για τον αμυντικό του Ολυμπιακού.
19:21
19:22
18' Κοντά στο 1-1 η Μαλίν. Ο Ματίς βρέθηκε απέναντι από τον Καπίνο που νίκησε τον αντίπαλο του. Πολύ καλή η αντίδραση του πορτιέρο του Ολυμπιακού
19:24

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0!

19:25
Σέντρα του Φορτούνη από τα αριστερά με εσωτερικό φάλτσο, ο Μποτία νίκησε κατά κράτος την αντίπαλη άμυνα και με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα των ερυθρόλευκων
19:27
24' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Κάθετη μπαλιά στον κενό χώρο προς τον Μπεν που βρέθηκε μέσα στην περιοχή και λίγο πλάγια, αλλά έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.
19:28
19:29
19:34
30' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ωραία συνεργασία του Μάριν με τον Φορτούνη, ο δεύτερος κουβάλησε την μπάλα και βρέθηκε έξω από την περιοχή, αλλά ήταν άστοχο το σουτ του.
19:38
35' Κίτρινη για τον Ολυμπιακό. Ύστερα από τη χρήση του video assistant referee, ο Φελίπε Πάρντο τιμωρήθηκε για φάουλ που έκανε.
19:40
37' Κοντά στο 3-0 ο Ολυμπιακός. Κάθετη του Φορτούνη στον Μπεν που βρέθηκε απέναντι από τον αντίπαλο πορτιέρο, αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει.
19:42

38' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-0!

Ο Κώστας Φορτούνης νίκησε τον αντίπαλο πορτιέρο με απευθείας εκτέλεση κόρνερ. Όπως είχε κάνει και με την Άρσεναλ πριν σχεδόν δύο χρόνια. Μόνο που αυτό μπήκε κατευθείαν, χωρίς να ακουμπήσει ο πορτιέρο την μπάλα που είχε πάρει τρελά φάλτσα.
19:49
Ημίχρονο στο ματς. Ολυμπιακός-Μαλίν 3-0!
19:51
Επιβλητικός στο πρώτο μέρος ο Ολυμπιακός που έχει προσφέρει και θέαμα (όπως με το γκολ του Φορτούνη) κατά διαστήματα. Έχει αντιμετωπίσει, πάντως, κάποια προβληματάκια στα μετόπισθεν.
20:13
52' Πολύ καλή στιγμή για τη Μαλίν. Καλή επέμβαση του Καπίνο σε τετ-α-τετ
20:15
55' Κίτρινη για τον Μποτία.
20:19

58' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 4-0!

Ο Ομάρ βρέθηκε μέσα στην περιοχή, κοντά στη γραμμή του άουτ, έκανε τη σέντρα και η μπάλα -αφού κόντραρε- κατέληξε στον Μάριν στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας και με κεφαλιά έκανε τέσσερα τα τέρματα της ομάδας το Χάσι
20:25
Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ελαμπντελαουί, Μποτία, Ρέτσος, Κούτρης, Ρομαό, Ταχτσίδης, Φορτούνης, Πάρντο, Μαρίν, πέρασαν εκτός. Ανδρούτσος, Σισέ, Νικολάου, Ντε λα Μπέγια, Ζντιέλαρ, Σιώπης, Μαρτίνς, Σεμπά και Ελιουνούσι στο ματς
20:31
71' Χουτεσιώτης αντί Καπίνο στο ματς
20:34

74' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 5-0!

Γύρισμα του Ανδρούτσου, ο Ελιουνούσι από καλή θέση εκτέλεσε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
20:36
Ο Ανσαριφάρντ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση.
20:41

81' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 6-0!

Πολύ ωραία προσπάθεια του Σεμπά από τα αριστερά και γύρισμα στο κατάλληλο τάιμινγκ στον Ανσαριφάρντ που εκτέλεσε για το έκτο γκολ των "ερυθρόλευκων"
20:50
Κοντά στο 7-0 ο Ολυμπιακός. Ο Ελιουνούσι βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά ήταν άστοχος.