Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης, Λέοβατς, Μαλεζάς, Βαρέλα, Δεληγιαννίδης, Σάκχοφ, Κάτσε, Ενρίκε, Μπίσεσβαρ, Κουλούρης και Αθανασιάδης.
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Μελίσσας, Λεβέκ, Μάτος, Κρέσπο, Πούγγουρας, Κάνιας, Πέλκας, Μακ, Πρίγιοβιτς, Ζάιρο, Κάμπος.
1' Έναρξη στο ματς
18:03
Η ενδεκάδα της Φένλο: Ούνερστολ, Ρούτεν, Πρόμες, Γιάνσεν, Σαρπέι, Ποστ, Φαν Κρούι, Σέουντγιενς, Ρόζελερ, Τισουντάλι, Μπεζάτ
18:04
Τη μετάδοση του αγώνα μπορείτε να την ακούσετε και ζωντανά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Τσορμπατζόγλου, αλλά και μέσω του live του sportfm.gr.
18:07
5' Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο ΠΑΟΚ, χωρίς ακόμα να έχει απειλήσει
18:10
8' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ άνοιξε την αντεπίθεση από αριστερά, γύρισε την μπάλα στον Ενρίκε, αλλά το σουτ του τελευταίου σταμάτησε δεξί δοκάρι της εστίας της Φένλο
18:12
10' Σουτ του Κρούι, κανένα πρόβλημα για τον Μελίσσα
18:14
12' Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Ενρίκε
18:18
16' Εκτέλεση φάουλ του Ενρίκε, απομακρύνει η άμυνα των Ολλανδών
18:22
20' Ωραία ενέργεια του Αθανασιάδη έξω από την περιοχή, από την οποία κερδίζει το φάουλ
18:23
21' Καλή εκτέλεση φάουλ του Λέοβατς, η μπάλα δίπλα από την εστία της Φένλο, καταλήγει άουτ
18:27
25' Κίτρινη κάρτα στον Μαλεζά για διαμαρτυρία
18:28
26' Μπλοκάρει ο Σιαμπάνης, προσπάθεια των Ολλανδών
18:32
30' Μπορεί γενικότερα ο ΠΑΟΚ να ελέγχει το ρυθμό του ματς, αλλά πλην της ευκαιρίας με τον Ενρίκε δεν έχει καταφέρει να απειλήσει
18:34
32' Καλή επίθεση από τον ΠΑΟΚ, αλλά το γύρισμα από τον Δεληγιαννίδη απομακρύνει η ολλανδική άμυνα
18:38
36' Μεγάλη ευκαιρία για τη Φένλο, με τον Βαρέλα να απομακρύνει την μπάλα την τελευταία στιγμή
18:40
39' Ο Ενρίκε δείχνει να έχει πρόβλημα τραυματισμού
18:44
42' Ευκαιρία για τη Φένλο! Ο Κρούι έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Σιαμπάνης ήταν σε καίρια θέση και μπλόκαρε την μπάλα
18:48
45'+1' Τρομερή επέμβαση του Σιαμπάνης! Προσπάθεια των Ολλανδών από δεξιά, η μπάλα φτάνει μέσα στην περιοχή στον Σέουντγιενς, αλλά ο Σιαμπάνης από κοντά πραγματοποίησε τρομερή απόκρουση για να κρατήσει το μηδέν
18:49
Λήξη α' ημιχρόνου
19:02
Έναρξη β' ημιχρόνου
19:03
Μέσα οι Πρίγιοβιτς, Μακ, Κάμπος, Λεβέκ, Πέλκας, εκτός οι Αθανασιάδης, Κουλούρης, Ενρίκε, Λέοβατς και Μπίσεσβαρ
19:05
19:05
19:05
19:05
19:07
51' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Μακ. Ο Σλοβάκος μπήκε στην περιοχή, έφερε την μπάλα στο δεξί του πόδι, αλλά η μπάλα δίπλα από την εστία της Φένλο. Μπήκε ορεξάτος ο άσος του ΠΑΟΚ
19:15
58' Εξαιρετική κούρσα από τον Δεληγιαννίδη από τα αριστερά, αλλά ο Μακ στον οποίο έδωσε την πάσα υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ
19:19
61' Μέσα οι Μελίσσας, Κάνιας, Πούγγουρας, Μάτος, Κρέσπο, εκτός οι Σιαμπάνης, Δεληγιαννίδης, Μαλεζάς, Βαρέλα και Σάκχοφ
19:24
68' Εξακολουθεί ο ΠΑΟΚ να έχει πρόβλημα δημιουργίας
19:26
70' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ενέργεια του Κάμπος από τα δεξιά, από την ασταθή επέμβαση του γκολκίπερ της Φένλο, η μπάλα καταλήγει στον Πρίγιοβιτς που δεν ήταν δυνατόν να χάσει την ευκαιρία από το ύψος της μικρής περιοχής
19:33
76' Εύκολα ο ΠΑΟΚ κρατά το υπέρ του σκορ
19:38
82' Ωραία προσπάθεια του Μακ από αριστερά που γύρισε την μπάλα στον Πρίγιοβιτς, αλλά οι Ολλανδοί την τελευταία στιγμή απομάκρυναν
19:42
86' Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο
19:47
90' Τρομερή επέμβαση του τερματοφύλακα της Φένλο σε σουτ του Πέλκα
19:48
Λήξη της αναμέτρησης. Ο ΠΑΟΚ χωρίς να εντυπωσιάσει, επικράτησε 1-0 της Φένλο, με σκόρερ τον Πρίγιοβιτς που έδειξε και πάλι ότι χρειάζεται μισή ευκαιρία για το γκολ.