Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της ΑΕΚ απέναντι στην Μπνέι Σακχίν.
18:37
Πρόκειται για το τελευταίο φιλικό της Ένωσης στο Κίελτσε της Πολωνίας.
18:37
Την Κυριακή οι κιτρινόμαυροι θα επιστρέψουν στη βάση τους και θα φουλάρουν για τα ματς κόντρα στην ΤΣΣΚΑ Mόσχας για τον γ’προκριματικό γύρο του Champions League.
18:42
Σε λίγη ώρα θα βρεθούν αντιμέτωποι απέναντι στην Μπνέι Σακχνίν.
18:44
Η ομάδα από το Ισραήλ πέρσι τερμάτισε στην 5η θέση τόσο στην κανονική διάρκεια, όσο και στα πλέι-οφ του πρωταθλήματος.
18:44
Εκτός από το σημερινό φιλικό, η ομάδα του Χιμένεθ έχει ένα ακόμη τεστ πριν τα ματς με τους Ρώσους. Η πρόβα τζενεράλε θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Τετάρτη στο ΟΑΚΑ απέναντι στην Γάνδη.
18:45
Πάμε να δούμε την ενδεκάδα της ΑΕΚ:
18:45
18:45
Ανέστης, Γκάλο, Τσόσιτς, Τσιγκρίνσκι, Βινίσιους - Γαλανόπουλος, Αϊντάρεβιτς, Λάζαρος, Τρίστασον - Κλωναρίδης - Γιακουμάκης.
18:49
Μπνέι Σακχνίν: Ματάν, Αλί, Αμπραχάμ, Σαρί, Βάντερσον, Χαλέντ, Ταμπί,Τζόναταν, Φιράς, Ζαγκούρι, Γκάουτσο
19:01
1' Σέντρα στο ματς
19:04
4' ΓΚΟΟΟΛ 1-0 Η ΑΕΚ!
19:04
Ωραία ενέργεια και σέντρα του Βινίσιους από τα αριστερά, ο Λάζαρος με κεφαλιά ψαράκι νίκησε τον Ματάν.
19:06
6' Δοκάρι για την Μπνέι. Φοβερό μακρινό σουτ του Γκαούτσο, η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι του Ανέστη.
19:07
7' Ο Λάζαρος εκτέλεσε με σέντρα-σουτ ένα φάουλ, αλλά ο Ματάν βγήκε και μπλόκαρε.
19:13
11' Ο Χιμένεθ έγινε έξαλλος όταν ο Τζόναταν απέφυγε δύο παίκτες της ΑΕΚ και στη συνέχεια βγήκε σέντρα στην καρδιά της περιοχής για τον Γκαούτσο. Η φάση σταμάτησε για οφσάιντ, όμως ο Ισπανός έβαλε τις φωνές στους παίκτες του.
19:14
14' ΓΚΟΟΛ 2-0 Η ΑΕΚ!
19:15
Ο Λάζαρος έσπασε στον Γκάλο, που σέντρα από τα δεξιά, ο Γαλανόπουλος τρύπωσε στην μικρή περιοχή και με δύσκολη κεφαλιά απ'το πρώτο δοκάρι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
19:18
17΄ Φάση για την ΑΕΚ. Εξαιρετικό γυριστό του Γιακουμάκη η μπάλα έγλυψε το δοκάρι.
19:18
* Τρένο η δεξιά πλευρά της ΑΕΚ μέχρι στιγμής.
19:20
19' Έπειτα από πρέσινγκ, οι κιτρινόμαυροι έκλεψαν ψηλά, ο Λάζαρος ολοκλήρωσε την φάση με σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να φεύγει πάνω απ'την εστία.
19:23
23' Ακυρώνεται γκολ για την ΑΕΚ. Εξαιρετικό άλμα και τελειώματα του Γιακουμάκη με κεφαλιά, όμως το τέρμα δεν μέτρησε καθώς ο βοηθός σήκωσε την σημαία του για οφσάιντ.
19:33
32' Φάση για την Μπνέι. Κάθετη στον ξεχασμένο Ζαγκούρι, όμως ο Ανέστης βγήκε γρήγορα και έδιωξε το σουτ που επιχείρησε από πλάγια θέση.
19:33
33' Νέα τελική για την Μπνέι. Σουτ του Γκαούτσο έπειτα από κόρνερ, η μπάλα πέρασε πάνω απ'την εστία.
19:34
34' Χλιαρό σουτ του Λάζαρου, μπλόκαρε εύκολα ο Μάταν.
19:35
34' Νέα προσπάθεια του Λάζαρου, αυτή την φορά με γυριστό απ'το ύψος της περιοχής, δεν βρήκε γεμάτα την μπάλα, η οποία κατέληξε στην αγκαλιά του αντίπαλου γκολκίπερ.
19:40
38' Κίτρινη κάρτα στον Ότμαν για φάουλ στον Λάζαρο.
19:41
41' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τρίστασον, η μπάλα πέρασε αρκετά πάνω απ'την εστία.
19:46
45΄ Η ΑΕΚ έκλεψε και πάλι ψηλά την μπάλα, όμως ο Αϊντάρεβιτς με μία κίνηση που αν του έβγαινε (πέρασε δύο παίκτες) θα ζήλευε και ο Ροναλντίνιο δεν μπόρεσε να τελειώσει τη φάση.
19:46
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
19:46
Η ΑΕΚ προηγείται 2-0 κόντρα στην Μπνέι.
19:46
Καλό πρόσωπο για την Ένωση, με τα τέρματά της να τα σημειώνουν με κεφαλιές οι Λάζαρος (4') και Γαλανόπουλος (14').
20:00
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
20:01
46' Με τρεις αλλαγές η ΑΕΚ. Εκτός οι Λάζαρος, Κλωναρίδης και Ανέστης, στις θέσεις τους πέρασαν οι Βλαχομήτρος,Αλμέιδα και Τσιντώτας.
20:02
47' Επικίνδυνη σέντρα του Τρίστασον από τα δεξιά, ο Ότμαν έκοψε πριν τελειώσει την φάση ο Αλμέιδα.
20:05
50' Σέντρα του Γιακουμάκη από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από δύο παίκτες, ο Γιακουμάκης έπιασε αδύναμη προβολή και ο Ματάν μπλόκαρε.
20:06
51' Ένταση τώρα! Ο Γαλανόπουλος δέχτηκε ένα πολύ σκληρό μαρκάρισμα από τον Γκαούτσο!
20:06
ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΟ ΜΑΡΚΑΡΙΣΜΑ
20:06
Ο παίκτης της ΑΕΚ του ζήτησε τα ρέστα και στη συνέχεια έπεσε στο έδαφος.
20:07
Ο Γκαούτσο πήγε στη μεσαία γραμμή και τον βρήκε ψηλά με την σχάρα στο δεξί γόνατο. Εγκληματικό.
20:08
Έγινε έξαλλος και ο Χιμένεθ και ο Αλμέιδα. Έγινε νόημα για αλλαγή. Ο Γαλανόπουλος αποχωρεί χωρίς να πατάει καλά το πόδι του.
20:08
54' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπάμπης αντί του Γαλανόπουλου.
20:09
54' Ο Χιμένεθ φωνάζει στους παίκτες του θέλοντας να τους ηρεμήσει: "Calma, no foul"
20:16
60' Μετά το μαρκάρισμα και την αλλαγή στον Γαλανόπουλο το ματς δεν έχει ρυθμό.
20:16
61' Φάση για την ΑΕΚ. Κλέψιμο του Μπάμπη, ο Γιακουμάκης πήρε την μπάλα και σούταρε έξω από την περιοχή με την μπάλα να φεύγει πάνω απ'την εστία.
20:18
62' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μανωλάς και ο Αντωνίου στο ματς, στις θέσεις των Τσιγκρίνσκι και Τρίστασον.
20:24
70' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γιούσης αντί του Γιακουμάκη.
20:26
Στην κορυφή της επίθεσης τώρα αγωνίζεται ο Αλμέιδα, με τους "μικρούς" Γιούση, Αντωνίου και Βλαχομήτρο από πίσω του. Ετοιμάζεται να περάσει στο ματς και ο Σιμόες.
20:28
73' Σουτ του Γιούση έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
20:29
73' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σιμόες και ο Γιαννούτσος στο ματς αντί των Τσόσιτς και Αϊντάρεβιτς
20:34
79' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Αντωνίου και Βλαχομήτρος εκτός, στις θέσεις τους οι Πατίτο και Λιβάγια.
20:36
81' Μεγάλη επέμβαση του Τσιντώτα σε κοντινό πλασέ του Μίντο.
20:42
87' Έχει πέσει ο ρυθμός.
20:46
90' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Έκρυψαν την μπάλα Αλμέιδα και Πατίτο, αυτή έφτασε στον Γιούση, όμως ο μικρός δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ματάν στο τετ-α-τετ.
20:47
90+2' Τέλος της αναμέτρησης