Καλησπέρα σας
20:18
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Αστέρα Τρίπολης
20:19
Το ματς εντάσσεται στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων, ενώ ειδικότερα για τον Ολυμπιακό αποτελεί πρόβα τζενεράλε για το πρώτο ματς κόντρα στην Παρτίζαν στη Σερβία (25/7, 21:45)
20:27
Σε λίγη ώρα θα γίνουν γνωστές και οι ενδεκάδες των δύο ομάδων
20:36
H ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Καπίνο-Ομάρ, Βούκοβιτς, Σισέ, Κούτρης-Ρομαό, Οφόε- Φορτούνης, Μάριν, Πάρντο-Εμενίκε.
20:46
20:47
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Αθανασιάδης - Ιγκόρ, Τριανταφυλλόπουλος, Γιαννούλης, Ρόμπερτ - Ιγκλέσιας, Μαντιντά - Στανισάβλιεβιτς, Μάσα, Καλτσάς - Μανιάς
21:03
1' Έναρξη του ματς
21:06
2' Γύρισμα του Φορτούνη στον Πάρντο, αλλά το σουτ του τελευταίου δεν ήταν καλό και πέρασε άουτ
21:11
7' Καλές τοποθετήσεις σε αυτά τα πρώτα λεπτά από τον Σισέ
21:12
9' Ο Μάριν γυρίζει την μπάλα στον Κούτρη, σέντρα ακριβείας του τελευταίου για το κεφάλι του Εμενίκε, μπλόκαρε όμως ο Αθανασιάδης που ήταν σε ετοιμότητα
21:19
15' Εκτελεσμένο φάουλ του Φορτούνη από τα δεξιά, ο Ρομαό βρέθηκε μόνος του κοντά στο ύψος του πρώτου δοκαριού, αλλά η κεφαλιά που επιχείρησε, πέρασε άουτ
21:21
21:24
21:25
22' Ο Ολυμπιακός βρίσκεται σε μόνιμη θέση κυκλοφορίας της μπάλας, αλλά ακόμα δεν μπορεί να βρει σε σταθερό ρυθμό διαδρόμους προς την άμυνα του Αστέρα
21:28
25' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης δίνει την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής που βρισκόταν ο Οφόε, έκανε το πλασέ ο τελευταίος, αλλά ο Αθανασιάδης είχε σωστή αντίδραση και απέκρουσε. Στη συνέχεια της φάσης ο Εμενίκη ήταν οφσάιντ.
21:33
29' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΙΑ! Σέντρα ακριβείας του Καλτσά από τα δεξιά, ο Σισέ έχει χάσει εντελώς τη φάση και τον Μανιά, με τον επιθετικό του Αστέρα αφού κοντρόλαρε, να περνά την μπάλα πάνω από τον Καπίνο που βγήκε χωρίς επιτυχία για να σώσει τη φάση
21:38
35' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Πάρντο με ωραία ενέργεια από τα δεξιά πέρασε τον Ρόμπερτ, αλλά το σουτ με το αριστερό απέκρουσε ο Αθανασιάδης, που βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση
21:46
42' Στο ίδιο τέμπο ο Ολυμπιακός, που προσπαθεί επιτιθέμενος από τα πλάγια να ανοίξει την άμυνα του Αστέρα
21:49
Λήξη α' ημιχρόνου με τον Αστέρα Τρίπολης να προηγείται του Ολυμπιακού 1-0 με το γκολ του Μανιά
22:04
Ο Στάικος Βεργέτης αλλάζει όλη την ενδεκάδα του
22:04
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
22:07
46' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Εντός οι Νικολάου, Μαρτίνς, Καρσελά και Ανσαριφάρντ, εκτός οι Σισέ, Βούκοβιτς, Πάρντο και Εμενίκε.
22:08
49' Χαμένη ευκαιρία για τον Μάριν, που κόπηκε τελευταία στιγμή από την άμυνα του Αστέρα
22:10
Ο Ρομαό από αμυντικό χαφ έχει γυρίσει ως σέντερ μπακ
22:14
55' Τα νέα πρόσωπα του Ολυμπιακού προσπαθούν να προσαρμοστούν στις συνθήκες του ματς, την ώρα που οι φιλοξενούμενοι κρατούν αμυντικά
22:14
56' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΚΑΡΣΕΛΑ! Από τη λανθασμένη απομάκρυνση των αμυντικών του Αστέρα, η μπάλα φτάνει στον Καρσελά που κάνει με τη μία το δυνατό σουτ, ισοφαρίζοντας σε 1-1
22:24
63' Κατεβάζει ρυθμούς ο Ολυμπιακός, λογικά δεν θα αργήσει να κάνει κι άλλες αλλαγές ο Χάσι.
22:26
67' Κίτρινη κάρτα στον Καρσελά
22:26
68' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Σεμπά, έξω ο Μάριν
22:31
71' Εκτός ο Ομάρ που φαίνεται να κουτσαίνει
22:32
73' Μπήκε στη θέση του ο Φιγκέιρας
22:36
77' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Οφόε, μέσα ο Σιώπης
22:38
79' Επικίνδυνος ο Αστέρας Τρίπολης στις αντεπιθέσεις
22:42
83' Κεφαλιά του Νικολάου, η μπάλα περνά άουτ
22:44
85' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Ντε λα Μπέγια, εκτός ο Κούτρης
22:46
88' Ωραία ενέργεια του Καρσελά, αλλά η μπάλα περνά άουτ
22:48
89' Εκτός ο Φορτούνης, μέσα ο Μανθάτης
22:51
Λήξη της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό να μένει στο 1-1 με τον Αστέρα Τρίπολης και να φαίνεται ότι ο Μπέσνικ Χάσι έχει ακόμα αρκετά πράγματα να διορθώσει, ενόψει του ματς με την Παρτίζαν