ΠΑΟΚ-Ανόρθωση

20:02
Καλησπέρα σας
20:03
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του ΠΑΟΚ κόντρα στην Ανόρθωση, που αποτελεί πρόβα τζενεράλε για το πρώτο ματς κόντρα στην Ολιμπίκ Ντόνετσκ
20:03
Ας δούμε την ενδεκάδα που επέλεξε ο Αλεξάνταρ Στανόγεβιτς
20:03
ΠΑΟΚ (4-3-3): Ρέι – Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Λεβέκ – Κάνιας, Σάκχοφ, Πέλκας – Κάμπος, Μακ, Πρίγιοβιτς.
20:05
20:06
20:08
Η ενδεκάδα της Ανόρθωσης: Αρούς - Μπανταλόφσκι, Αρτυματάς, Σίλντενφελντ, Πράνιτς - Ζοάο Βίκτορ, Σεϊχού - Παλάνγκα, Ράγιος, Καρλίτος - Καμαρά
20:25
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ είναι οι: Μελίσσας, Δεληγιαννίδης, Μαλεζάς, Πούγγουρας, Κάτσε, Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ, Ενρίκε, Αθανασιάδης, Κουλούρης και Ουάρντα.
20:26
Στον πάγκο για την Ανόρθωση: Κβέσιτς, Οικονομίδης, Ματθαίου, Άλβες, Μακάροφ, Κυριάκου, Χατζηπασχάλης, Ιωάννου, Κορέα, Φερέιρα, Πίλσας, Παπαδόπουλος και Δημητρίου.
20:26
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αθανάσιος Τζήλος, με βοηθούς τους Δημήτριο Γκάγκα και Βασίλειο Καραβασίλη. Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Αναστάσιος Σέζος.
20:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
20:30
1' Σέντρα στο ματς
20:31
2' Σουτ του Πέλκα, η μπάλα άουτ
20:32
Αρχηγός ο μέσος του ΠΑΟΚ
20:38
8' Τίποτα το σπουδαίο μέχρι στιγμής στο ματς, με την Ανόρθωση να έχει μια ελαφρά πρωτοβουλία των κινήσεων
20:39
10' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Αμαρκάριστος και με όλη του την άνεση έξω από την περιοχή ο Κάμπος πιάνει το δυνατό σουτ, το οποίο καταλήγει στη δεξιά γωνία της εστίας της Ανόρθωσης για το 1-0
20:46
16' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ωραία αντεπίθεση του Δικεφάλου από τα δεξιά, γύρισε την μπάλα προς τον Πρίγιοβιτς ο Μάτος, αλλά ο Μπανταλόφσκι έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, διαμορφώνοντας το 2-0.
20:51
20' Χωρίς καν να ιδρώσει ο ΠΑΟΚ προηγείται 2-0, με τον τρόπο που αγωνίζεται η Ανόρθωση (πολύ ψηλά η αμυντική της γραμμή) να βολεύει τους παίκτες του Στανόγεβιτς
20:57
26' Φάουλ κερδίζουν οι Κύπριοι σε καλό σημείο για ένα γέμισμα στην περιοχή του ΠΑΟΚ.
20:58
28' Ανεκμετάλλευτη η στημένη φάση, αφού οι Κύπριοι υποδείχθηκαν σε θέση οφσάιντ
20:59
30' Ευκαιρία για την Ανόρθωση! Κάνει μεγάλο λάθος ο Βαρέλα, η μπάλα φτάνει στον Καμαρά, που όμως κάνει κακό πλασέ και η μπάλα περνά άουτ
21:03
33' Σύγχυση στα καρέ του ΠΑΟΚ, απομακρύνει ο Μάτος
21:03
33' Δοκάρι ο ΠΑΟΚ από σουτ του Πέλκα! Μακρινό και φαλτσαριστό σουτ του Πέλκα, που θέλει να εκμεταλλευτεί ότι ο Αρούς ήταν εκτός θέσης, αλλά η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι και χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι.
21:06
36' Σουτ του Μακ, απομάκρυνε ο Αρούς
21:12
41' Με εξαίρεση ένα πεντάλεπτο που οι παίκτες του ΠΑΟΚ έδειξαν έλλειψη συγκέντρωσης, διατηρούν εύκολα οι Θεσσαλονικείς το 2-0
21:14
44' Σουτ του Καρλίτος, μπλοκάρει ο Ρέι
21:16
Λήξη α' ημιχρόνου με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με άνεση της Ανόρθωσης με 2-0
21:31
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
21:35
Καμία αλλαγή για την ομάδα του Στανόγεβιτς στην έναρξη του β' μέρους, θέλοντας να δώσει χρόνο στους βασικούς που επέλεξε
21:35
50' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΡΘΩΣΗ! Ο Λεβέκ στην προσπάθειά του να κόψει τον Καμαρά, στέλνει την μπάλα στη ρίζα του δεξιού δοκαριού της εστίας του Ρέι
21:41
54' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μακ γυρίζει την μπάλα στον Λεβέκ που ήταν σε θέση βολής, με τον Γάλλο να κάνει κακό πλασέ, στέλνοντας την μπάλα άουτ
21:46
59' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μακ ευνοείται από τις κόντρες και βγαίνει τετ-α-τετ με τον Αρούς, νικητής όμως ο τερματοφύλακας της Ανόρθωσης
21:47
61' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Πέλκας, μέσα ο Τσίμιροτ και αρχηγός ο Κρέσπο
21:50
65' Σουτ του Καμαρά, η μπάλα άουτ
21:55
69' Δυνατό γύρισμα του Μακ, δεν πρόλαβε να βρει την μπάλα ο Πρίγιοβιτς
21:59
73' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Μέσα οι Ουάρντα, Μπίσεσβαρ, Ενρίκε, εκτός οι Μακ, Σάκχοφ, Κάμπος
22:08
83' Κακό σουτ του Λεβέκ, η μπάλα άουτ.
22:09
Μετά τις αλλαγές δεν υπάρχει ρυθμός στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες περισσότερο να περιμένουν το τελευταίο σφύριγμα
22:11
85' Μπαλιά ακριβείας του Μπίσεσβαρ στον Πρίγιοβιτς, πλασέ με τη μία από τον Σέρβο, απέκρουσε ο Αρούς
22:12
86' Φάουλ στον Ουάρντα. Κανονικά έπρεπε να δοθεί πέναλτι αφού η παράβαση ήταν εντός περιοχής
22:16
90' Δύο λεπτά καθυστερήσεων
22:18
Λήξη της αναμέτρησης
22:19
Ο ΠΑΟΚ επικρατεί 2-0 της Ανόρθωσης με το γκολ των Κάμπος (10') και αυτογκόλ του Μπανταλόφσκι (17')