Παρτίζαν-Ολυμπιακός

20:48
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του πρώτου ματς του Ολυμπιακού με την Παρτίζαν στο Βελιγράδι για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.
20:58
Οι «ερυθρόλευκοι» αναζητούν ένα θετικό αποτέλεσμα στην Σερβία για να πάρουν προβάδισμα πρόκρισης στα πλέι οφ της διοργάνωσης, με την Παρτίζαν να θέλει με την σειρά της την νίκη για να πάρει αυτή τη πλεονέκτημα ενόψει της ρεβάνς στο «Γ. Καραϊσκάκης».
21:05
21:06
Πάμε να δούμε σιγά σιγά τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
21:06
Παρτίζαν (Μίροσλαβ Τζούκιτς): Κλιάγιτς, Μίλετιτς, Όστοϊτς, Τσίρκοβιτς, Βουσίλεβιτς, Μπίχλερ, Κόσοβιτς, Λεονάρντο, Γιάνκοβιτς, Ταουάμπα, Τζούρτζεβιτς.
21:07
Με διάταξη 4-4-2 παρατάσσει την ομάδα του ο Τζούκιτς.
21:08
Στον πάγκο για την Παρτίζαν βρίσκονται οι Στεβάνοβιτς, Μιχαΐλοβιτς, Σουμά, Γέφτοβιτς, Ίλιτς, Πάντιτς, Ν. Μίλετιτς.
21:12
Ολυμπιακός (Μπέσνικ Χάσι, 4-2-3-1): Καπίνο, Κούτρης, Ρομαό, Ρέτσος, Φιγκέιρας, Οφόε, Σιώπης, Σεμπά, Μάριν, Καρσελά, Μπεν.
21:13
Στον «ερυθρόλευκο» πάγκο είναι οι Γιαννιώτης, Βούκοβιτς, Εμενίκε, Ζντιέλαρ, Σισέ, Πάρντο, Ανσαριφάρντ.
21:14
21:24
Διαιτητής είναι ο Νταβίντε Μάσα (Ιταλία), με βοηθούς τους Φίλιπο Μέλι (Ιταλία), Τζιανλούκα Βουότο (Ιταλία) και τέταρτος ο Τζιανπάολο Καλβαρέζε (Ιταλία).
21:25
Το ματς μπορείτε να το παρακολουθήσετε τηλεοπτικά από το Novasports 1 και ραδιοφωνικά να το ακούσετε από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 σε μετάδοση του Γιώργου Νοικοκύρη!
21:36
Ο Χάσι τελικά επέλεξε να ξεκινήσει τον Μπεν στην κορυφή της επίθεσης αντί του Εμενίκε, όπως και τον Καρσελά αντί του Πάρντο. Επίσης, στον πάγκο έμεινε ο Βούκοβιτς και στα στόπερ προτιμήθηκε να παίξει ο Ρομαό, με τον Σιώπη να ξεκινάει στα χαφ.
21:42
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με την διαιτητική τριάδα.
21:42
Κατάμεστο το γήπεδο από τους οπαδούς της Παρτίζαν.
21:45
Ο Φορτούνης τραυματίστηκε στο ζέσταμα και τη θέση του στο βασικό σχήμα πήρε ο Σεμπά.
21:45
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
21:46
1' Ο Μπεν κάνει εξαιρετική κάθετη στον Καρσελά, ωστόσο πριν εκτελέσει ο Τσίρκοβιτς τον κόβει με προβολή τελευταία στιγμή.
21:47
Τραγουδάνε -υβριστικά- συνθήματα στα ελληνικά οι οπαδοί της Παρτίζαν.
21:48
Σημαντικό πλήγμα για τον Ολυμπιακό ο τραυματισμός του Φορτούνη στο ζέσταμα.
21:49
4' Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη που πήγε πολύ δυνατά στον Λεονάρντο!
21:50
6' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!
21:51
Ο Μπεν έκλεψε την μπάλα και άνοιξε ωραία στον Μάριν, ο οποίος τον ξαναβρήκε μέσα στην περιοχή και ο επιθετικός από τις Κομόρες με εξαιρετικό πλασέ έγραψε το 1-0 για τον Ολυμπιακό!
21:52
7' Σουτ του Γιάνκοβιτς, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ.
21:54
9' Σουτ του Καρσελά, έπεσε και έδιωξε ο Κλιάγιτς.
21:55
10' ΓΚΟΛ για την Παρτίζαν!
21:56
Ο Γιάνκοβιτς έκανε το παράλληλο γύρισμα, ο Ταουάμπα την προβολή με τον Καπίνο να αποκρούει αλλά για κακή του τύχη να χτυπάει ξανά στα πόδια του Ταουάμπα και να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-1.
22:00
15' Μια κροτίδα σκάει δίπλα στον Μάριν, που ήταν έτοιμος να εκτελέσει το κόρνερ. Μικρή διακοπή.
22:03
Ο Ρομαό δεν έχει προσαρμοστεί σωστά με τον Ρέτσο δίπλα του και έχει υποπέσει ήδη σε δύο λάθη στο κέντρο της άμυνας.
22:10
24' Ο Φιγκέιρας παίρνει την... μπουκιά από το στόμα του Ταουάμπα, που ήταν έτοιμος να εκτελέσει τον Καπίνο.
22:12
Παρουσιάζει κενά διαστήματα στο παιχνίδι του ο Ολυμπιακός, που δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα και κάνει αβίαστα λάθη.
22:13
28' Καλή στιγμή για την Παρτίζαν. Ο Μίλετιτς έκανε το διαγώνιο σουτ, με τον Ρομαό να διώχνει με το στήθος καθώς ο Καπίνο ήταν εκτός εστίας.
22:15
30' Κεφαλιά του Τσίρκοβιτς, μπλόκαρε ο Καπίνο.
22:21
Ένα δεκάλεπτο ακόμη για το τέλος του ημιχρόνου. Παρτίζαν-Ολυμπιακός στο 1-1, σκορ που έχει διαμορφωθεί από το 10ο λεπτό.
22:27
Πολλά κενά στην άμυνα παρουσιάζει ο Ολυμπιακός!
22:30
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.
22:32
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Παρτίζαν και Ολυμπιακός πάνε ισόπαλοι στα αποδυτήρια με σκορ 1-1. Ο Μπεν άνοιξε το σκορ για τους «ερυθρόλευκους» στο 6', με τον Ταουάμπα να ισοφαρίζει τέσσερα λεπτά μετά.
22:33
Κακή απόδοση από τους Πειραώτες, που μετά το 10ο λεπτό και την ισοφάριση της Παρτίζαν... εξαφανίστηκε από το γήπεδο!
22:35
Απίστευτα πράγματα στο ημίχρονο. Παραλίγο να έχουμε σύρραξη στη φυσούνα, με τους οπαδούς της Παρτίζαν να πετάνε πολλά αντικείμενα και ένα εξ αυτών να πετυχαίνει στην κοιλιά τον Κούτρη. Με την επέμβαση των ψυχραιμότερων και ορισμένων ανθρώπων από τον πάγκο της σερβικής ομάδας, τα πνεύματα ηρέμησαν.
22:50
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
22:53
48' Σέντρα του Κούτρη, κεφαλιά του Μπεν, η μπάλα άουτ.
22:53
49' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
22:54
Σεμπά και Μπεν συνδυάζονται εξαιρετικά, ο πρώτος γίνεται ξανά κάτοχος της μπάλας και μπαίνει στην περιοχή, κάνει το πλασέ αλλά ο Κλιάγιτς τον νικάει. Κακό πλασέ από τον Βραζιλιάνο, που είχε την ευκαιρία να σκοράρει.
22:56
51' Μεγάλη ευκαιρία για την Παρτίζαν. Ο Λεονάρντο μπήκε από διαγώνια θέση μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ που έκανε πέρασε λίγο άουτ. Γλιτώνει σε αυτή τη φάση ο Ολυμπιακός.
23:01
56' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!
23:02
Ο Ολυμπιακός φεύγει στην αντεπίθεση, με τον Μπεν να γίνεται κάτοχος της μπάλας, να κάνει τις προσποιήσεις και με φανταστικό πλασέ στο απέναντι «Γ» να γράφει το 2-1 για την ομάδα του.
23:03
Τι κάνει ο Μπεν, φανταστική εμφάνιση από τον επιθετικό του Ολυμπιακού που δικαιώνει τον Χάσι για την επιλογή του να τον ξεκινήσει βασικό!
23:08
63' Κίτρινη κάρτα στον Μπίχλερ για τάκλιν στον Καρσελά.
23:11
69' Ο Φιγκέιρας έκανε το γύρισμα, ο Μπεν το σουτ σχεδόν από τη γραμμή του άουτ, με την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
23:13
69' Κίτρινη κάρτα στον Ταουάμπα για φάουλ στον Καρσελά.
23:18
73' Eυκαιρία για την Παρτίζαν. Ωραία κεφαλιά του Όστοϊτς, η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Καπίνο.
23:22
77' Κίτρινη κάρτα στον Φιγκέιρας που διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή.
23:24
Έχει ανέβει και πιέζει η Παρτίζαν στα τελευταία λεπτά με τον Ολυμπιακό να αντέχει.
23:25
81' Αλλαγές για τον Ολυμπιακός. Πάρντο και Ζντιέλαρ στις θέσεις των Καρσελά, Μάριν.
23:26
82' Αλλαγή για την Παρτίζαν. Πάντιτς αντί Γιάνκοβιτς.
23:32
88' Κίτρινη κάρτα στον Λεονάρντο.
23:32
88' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εμενίκε αντί Μπεν.
23:41
90+1' ΓΚΟΟΟΛ 1-3 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
23:41
Ο Εμενίκε βγαίνει στην κόντρα περνάει και τον τερματοφύλακα και πλασάρει στην κενή εστία
23:41
90+4' Τέλος!
23:42
Ο Ολυμπιακός παίρνει τεράστια νίκη με σκορ 3-1 στην έδρα της Παρτιζάν και είναι αγκαλιά με την πρόκριση
23:43
Δύο γκολ για τους ερυθρόλευκους σημείωσε ο Μπεν (6' και 56') κι ένα ο Εμενίκε (90+1'). Για τους Σέρβους είχε ισοφαρίσει στο 10' ο Ταουάμπα.