Ολυμπιακός-Παρτίζαν

20:42
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του δεύτερου αγώνα του Ολυμπιακού με την Παρτίζαν, μία εβδομάδα μετά τη νίκη του με 3-1 στο Βελιγράδι, στην οποία οι «ερυθρόλευκοι» θέλουν να σφραγίσουν την πρόκριση στα πλέι οφ του Champions League.
20:50
Λιγοστοί οπαδοί του Ολυμπιακού, αυτή την στιγμή στις κερκίδες του γηπέδου.
20:52
Μόλις έκαναν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου οι τερματοφύλακες του Ολυμπιακού για το ζέσταμα.
21:01
Στον αγωνιστικό χώρο τώρα και οι τερματοφύλακες της Παρτίζαν. Με αποδοκιμασίες τους υποδέχθηκαν οι οπαδοί του Ολυμπιακού.
21:01
Έχουν γίνει γνωστές οι 11άδες των δύο ομάδων. Ας τις δούμε...
21:03
Ο Μπέσνικ Χάσι έχει κάνει αλλαγές συγκριτικά με τον πρώτο αγώνα. Έχει δώσει θέση βασικού στον Βούκοβιτς στο κέντρο της άμυνας. Αυτό έχει μεταθέσει τον Ρομαό στη μεσαία γραμμή, ενώ πίσω από τον επιθετικό βρίσκεται ο Φορτούνης, ο οποίος δεν είχε αγωνιστεί λόγω στομαχικών διαταραχών.
21:04
Έτσι η 11άδα των ερυθρολεύκων είναι η εξής.
21:05
Εν τω μεταξύ έκαναν την είσοδό τους οι παίκτες της Παρτίζαν για ζέσταμα. Έντονες αποδοκιμασίες από τους οπαδούς του Ολυμπιακού.
21:06
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Καπίνο, Ρέτσος, Βούκοβιτς, Φιγκέιρας, Κούτρης, Ρομαό, Οτζίτζα, Μάριν, Φορτούνης, Καρσελά, Μπεν.
21:07
Στον πάγκο: Γιαννιώτης, Ομάρ, Σιώπης, Εμενίκε, Ζντιέλαρ, Πάρντο, Σεμπά.
21:08
Η σειρά των παικτών του Ολυμπιακού να μπουν για ζέσταμα.
21:09
Ας περάσουμε στην 11άδα της Παρτίζαν.
21:13
ΠΑΡΤΙΖΑΝ: Κλιάιρς, Τσίρκοβιτς, Όστοϊτς, Μίλετιτς, Βουλίτσεβιτς, Γέφτοβιτς, Εβερτον, Γιάνκοβιτς, Σουμά, Ταβάμπα, Τζούρτζεβιτς.
21:15
Στον πάγκο: Στεφάνοβιτς, Τζουρίτσκοβιτς, Ίλιτς, Κόσοβιτς, Πάντιτς, Μίλετιτς, Γιοβάνοβιτς.
21:17
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Χαβιέρ Εστράδα. Βοηθοί του οι: Μαρτίνεθ, Μάρτιν. Τέταρτος ο Βιγιανουέβα. Όλοι από την Ισπανία.
21:24
Οι παίκτες της Παρτίζαν που θα ξεκινήσουν στον αγώνα πηγαίνουν τα αποδυτήρια.
21:29
Πολλά είναι τα στοιχεία στο Καραϊσκάκη τα οποία είναι σχετικά με τη φιλία των οπαδών του Ολυμπιακού με τον Ερυθρό Αστέρα.
21:32
Έχουν ακουστεί συνθήματα και στα σερβικά από τους οπαδούς του Ολυμπιακού, ενώ υπάρχει ένα πανό στη θύρα περίπου στο κέντρο του γηπέδου απέναντι από αυτή των VIP που αναγράφει: "Αδέλφια για πάντα".
21:44
Εχουν περάσει οι παίκτες στον αγωνιστικό χώρο. Σε λίγο η σέντρα.
21:45
1' ΄ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
21:47
2' Πρώτη επιθετική προσπάθεια για την Παρτίζαν. Καμία ανησυχία όμως για την άμυνα του Ολυμπιακού.
21:49
Πρέσινγκ στη μεσαία γραμμή για τους παίκτες της Παρτίζαν στα πρώτα λεπτά του αγώνα.
21:50
Ο Μάριν κέρδισε ένα φάουλ έξω από τη μεγάλη περιοχή της Παρτίζαν.
21:51
6' Το φάουλ το εκτέλεσε απευθείας ο Φορτούνης. Η μπάλα δεν πήρε ύψος. Έδιωξαν οι αμυντικοί της Παρτίζαν.
21:53
7' Κόρνερ για την Παρτίζαν. Καμία ανησυχία για την άμυνα του Ολυμπιακού. Ο Καπίνο έκανε την έξοδο και μπλόκαρε την μπάλα.
21:54
9' Πρώτη προσπάθεια του Καρσελά από τα δεξιά. Πέρασε στη μεγάλη περιοχή. Άνοιξε την μπάλα και την έχασε.
21:59
14' Πρώτο σουτ για την Παρτίζαν. Το έκανε ο Σουμά η μπάκα κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ.
22:00
14' Ευκαιρία για την Παρτίζαν. Κεφαλιά του Τζούρτζεβιτς στο δεύτερο δοκάρι μετά από σέντρα που έγινε. Ο Καπίνο ήταν σε καλή θέση και έδιωξε.
22:02
Η Παρτίζαν κυκλοφορεί την μπάλα και βρίσκει τρόπο φτάσει στη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού.
22:03
Από την άλλη πλευρά ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να βρει τρόπο να "σπάσει" την άμυνα της Παρτίζαν και διάδρομο προς την εστία της.
22:05
21' Κίτρινη κάρτα στον Γέφτοβιτς.
22:06
Ήταν σκληρό μαρκάρισμα στον Μάριν.
22:06
22' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
22:07
Ο Καρσελά εκτέλεσε απευθείας το φάουλ που κέρδισε ο Μάριν. Μεγάλο λάθος του Κλιάιτς. Του έφυγε η μπάλα από τα χέρια και κατέληξε στα δίχτυα.
22:10
Ανεβασμένοι οι παίκτες του Ολυμπιακού μετά το τέρμα που πέτυχαν. Από την άλλη πλευρά, αυτοί της Παρτίζαν δείχνουν αρκετά απογοητευμένοι.
22:15
30' Κόρνερ για την Παρτίζαν. Ακούμπησε σε αμυντικό. Νέο κόρνερ.
22:16
Τίποτα από τη νέα εκτέλεση του κόρνερ. Οι παίκτες του Ολυμπιακού έδιωξαν.
22:17
33' ΓΚΟΛ για την Παρτίζαν!
22:18
Μακρινό σουτ του Γιάνκοβιτς, ο Καπίνο δεν καταφέρνει να μπλοκάρει και ο Σουμά που πήρε το ριμπάουντ ισοφάρισε σε 1-1.
22:19
34' Μεγάλη ευκαιρία για την Παρτίζαν. Ωραίο σουτ του Τζούρτζεβιτς μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
22:22
Έχει αποδιοργανωθεί τα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός, με τους παίκτες του Χάσι να μην μπορούν να κρατήσουν μπάλα.
22:24
39' Διαγώνιο σουτ του Ταβάμπα, ο Καπίνο μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
22:26
41' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ του βοηθού στον Σουμά.
22:29
44' Φαλτσαριστό σουτ του Καρσελά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
22:30
45' Κίτρινη κάρτα στον Γιάνκοβιτς.
22:32
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ολυμπιακός και Παρτίζαν πάνε στα αποδυτήρια με σκορ 1-1. Ο Καρσελά με εκτέλεση φάουλ και τραγικό λάθος του Κλιάιτς έκανε το 1-0, με τον Σουμά να ισοφαρίζει μετά από λάθος του Καπίνο.
22:46
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
22:48
47' Ο Οτζίτζα έκανε ένα ανεπίτρεπτο για την ποιότητά του λάθος, ο Τζούρτζεβιτς έφυγε στην κόντρα αλλά ο Ρέτσος του έκλεψε την μπάλα και πήρε και το φάουλ.
22:52
51' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!
22:53
Ο Κούτρης έκανε γλυκιά σέντρα στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας, με τον Φορτούνη να πετάγεται και να σκοράρει με κεφαλιά για το 2-1.
22:55
55' Ο Μπεν έπεσε στην περιοχή ζητώντας πέναλτι, όμως, ο διαιτητής έδειξε σωστά «παίζετε».
22:59
58' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραία εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, ο Βούκοβιτς έπιασε την καρφωτή κεφαλιά αλλά ο Κλιάιτς έδιωξε σωτήρια.
23:02
Μία ώρα στο ματς, παραμένει το 2-1 υπέρ του Ολυμπιακού.
23:02
61' Πλασέ του Γιάνκοβιτς, έπεσε και μπλόκαρε ο Καπίνο.
23:05
63' Ο Γιάνκοβιτς έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η άμυνα του Ολυμπιακού έδιωξε.
23:06
64' Αλλαγή για την Παρτίζαν. Πάντιτς αντί Σουμά.
23:07
66' Σουτ του Καρσελά, έδιωξε ο Κλιάιτς.
23:10
70' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Σεμπά αντί Φορτούνη.
23:13
72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ζντιέλαρ αντί Βούκοβιτς.
23:14
73' Σουτ του Τζούρτζεβιτς, η μπάλα άουτ.
23:19
Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός του ματς.
23:20
79' Αλλαγή για την Παρτίζαν. Κόσοβιτς αντί Γέφτοβιτς.
23:25
84' ΓΚΟΛ για την Παρτίζαν!
23:26
Μετά από γύρισμα του Γιάνκοβιτς, ο Τζούρτζεβιτς έπιασε φοβερό πλασέ μέσα από την περιοχή και ισοφάρισε σε 2-2.
23:26
85' Αλλαγή για την Παρτίζαν. Ίλιτς αντί Ταβάμπα.
23:28
86' Απίθανη ευκαιρία για την Παρτίζαν. Μετά από λάθος του Οτζίτζα, η μπάλα στρώθηκε μέσα στην περιοχή στον Γιάνκοβιτς ο οποίος σούταρε στην... κερκίδα.
23:28
87' Σιώπης αντί Μάριν για τον Ολυμπιακό.
23:31
90' Φάση για την Παρτιζάν. Σουτ του Πάντιτς, η μπάλα δίπλα απ'την εστία.
23:32
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
23:33
90+2' Κίτρινη κάρτα στον Ρέτσο.
23:36
90+4’ Τέλος της αναμέτρησης
23:36
Ο Ολυμπιακός ήρθε ισόπαλος 2-2 με την Παρτιζάν στο Φάληρο και συνδυασμό με τη νίκη του 3-1 στο Βελιγράδι πέρασε στα play-offs του Champions League.
23:36
Τα γκολ των ερυθρόλευκων σημείωσαν οι Καρσελά (21’) και Φορτούνης (51’), ενώ οι Σέρβοι απάντησαν δύο φορές με τους Σουμά (33’) και Τζούρτζεβιτς (84’).