Καλησπέρα σας από το «Γ. Καραϊσκάκης»
20:55
Ο Ολυμπιακός φιλοξενεί στο πλαίσιο των play-off του Champions League τη Ριέκα και θέλει να κάνει το πρώτο και αποφασιστικό βήμα για την πρόκρισή του στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης
20:57
Οι Κροάτες απέκλεισαν χωρίς πρόβλημα και με δύο νίκες τη Νιου Σεντς στο δεύτερο προκριματικό, ενώ έκαναν την υπέρβαση στον γ’ γύρο αφήνοντας εκτός τη Σάλτσμπουργκ
20:58
Κόντρα στους Αυστριακούς πήραν το 1-1 εκτός έδρας ενώ εντός έμειναν στο 0-0 και έτσι χάρη στο γκολ στο Σάλτσμπουργκ πήραν το εισιτήριο για την επόμενη φάση
21:03
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Καπίνο - Ομάρ, Ρομαό, Ρέτσος, Κούτρης - Ζιλέ, Οφόε - Καρσελά, Μάριν, Σεμπά - Μπεν.
21:04
Στον πάγκο: Γιαννιώτης, Φορτούνης, Ανσαριφάρντ, Βούκοβιτς, Ανδρούτσος, Φιγκέιρας, Πάρντο
21:05
Ο Οφόε τελικά είναι παρών, ωστόσο ο Μπέσνικ Χάσι αποφάσισε να κάνει την έκπληξη αφήνοντας εκτός τον Φορτούνη
21:06
21:08
Η ενδεκάδα της Ριέκα: Σλούγκα – Βέτσοβιτς, Τζούπαριτς, Έλεζ, Ζούτα – Μπράνταριτς, Μάλες – Χέμπερ, Μίτσιτς, Γκοργκόν - Γκαβράνοβιτς
21:09
Προθερμαίνονται αυτή την ώρα οι παίκτες του Ολυμπιακού και της Ριέκα
21:09
Στον πάγκο της Ριέκα: Πρσκάλο, Πούντσετς, Ματέι, Τσίρνιτς, Ντζόκοβιτς, Μάρτιτς, Γέλιτς
21:11
Διαιτητής ο Γερμανός ο Φέλιξ Τσβάιερ, α' βοηθός ο Μάρκο Ασμίλερ, β' ο Γιαν Σέιντελ και επιπρόσθετοι οι Ντάνιελ Σίμπερτ, Πάτρικ Ίτριχ. Τέταρτος ο Ράφαελ Φολτίν.
21:21
Δεν έχει γεμίσει ακόμα το «Γ. Καραϊσκάκης», αλλά η προσέλευση συνεχίζεται κανονικά.
21:24
21:25
21:27
21:27
21:27
21:28
Οι παίκτες των δύο ομάδων ολοκλήρωσαν την προθέρμανσή τους και έχουν επιστρέψει στα αποδυτήρια
21:42
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες με ηχητικό φόντο τον ύμνο της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης
21:44
1' Έναρξη του ματς με τη σέντρα να έχει η Ριέκα
21:46
Αρχηγός του Ολυμπιακού είναι ο Ομάρ Ελαμπντελαουί
21:47
3' Πιέζει πολύ ψηλά ο Ολυμπιακός για να υποχρεώσει τους Κροάτες στο λάθος
21:49
5' Ωραία ενέργεια του Μάριν που ανοίγει το παιχνίδι του Ολυμπιακού, κόρνερ για τους «ερυθρόλευκους»
21:49
Περνά ανεκμετάλλευτο, απομακρύνουν οι Κροάτες
21:51
6' Αντεπίθεση των Κροατών, καθοριστική παρέμβαση του Ρέτσου
21:52
7' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Μπεν και Καρσελά συνεργάστηκαν, αλλά ο επιθετικός του Ολυμπιακού δεν τέλειωσε καλά τη φάση, στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ.
21:53
9' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ριέκα! Ο Χέμπερ έφυγε στην πλάτη του Κούτρη, έκανε από πλάγια θέση το σουτ, η μπάλα λίγα εκατοστά πάνω από το οριζόντιο της εστίας του Καπίνο
21:57
12' Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Σεμπά βγήκε σε φάση τετ-α-τετ με τον Σλούγκα, αλλά στο πλασέ που επιχείρησε, νικήθηκε από τον τερματοφύλακα των Κροατών
22:00
Ήταν εξαιρετική η πάσα του Μπεν στην προηγούμενη φάση
22:01
16' Κι άλλη χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Καρσελά κινήθηκε από τα δεξιά, έστρωσε στον Μπεν, αλλά η μπάλα ήρθε λίγο πιο πίσω από το σώμα του τελευταίου και το πλασέ του ήταν κακό, καταλήγοντας άουτ
22:02
22:02
22:02
22:02
22:03
19' Κίτρινη κάρτα στον Έλεζ για φάουλ στον Μάριν και καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό
22:04
20' Γλυκιά εκτέλεση φάουλ του Σεμπά από τα δεξιά, η μπάλα όμως πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ
22:06
21' Αντεπίθεση της Ριέκα, παρέμβαση του Κούτρη και κόρνερ
22:06
Ανεκμετάλλευτο για τους Κροάτες
22:08
23' Έξυπνη πάσα του Μπεν στον Σεμπά, γύρισμα του τελευταίου και απομάκρυνση του Σλούγκα σε κόρνερ. Περνά ανεκμετάλλευτο
22:11
27' Φιλόδοξη προσπάθεια του Μπεν, με σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
22:14
30' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!. Σέντρα του Καρσελά από τα αριστερά, ο Έλεζ χάνει τη φάση, αλλά ο Μπεν που πήρε την κεφαλιά εντελώς αμαρκάριστος, δεν μπόρεσε να νικήσει τον Σλούγκα, που ήταν σε σωστή θέση
22:16
32' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Κούτρη από αριστερά, ο Μπεν άφησε έξυπνα την μπάλα να περάσει, καθώς ερχόταν σαν... τρέιλερ από πίσω ο Μάριν, ο Γερμανός έπιασε ένα «γεμάτο» σουτ με το δεξί, αλλά ο Σλούγκα πραγματοποίησε εξαιρετική επέμβαση στην αριστερή του γωνία.
22:23
38' Προσπαθούν οι Κροάτες να σπάσουν το ρυθμό του Ολυμπιακού με μικροκαθυστερήσεις
22:25
40' Νέα τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!. Σέντρα ακριβείας από τον Οφόε για τον Μπεν, αλλά η κεφαλιά του τελευταίου μέσα από τη μικρή περιοχή, πέρασε άουτ
22:26
42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΙΕΚΑ! Ο Γκαβράνοβιτς πασάρει στον Χέμπερ, που κάνει υπέροχη ενέργεια φέρνοντας την μπάλα στο αριστερό και με σουτ νίκησε τον Καπίνο για το 0-1!
22:27
Απίστευτη εξέλιξη στο ματς, αφού ο Ολυμπιακός έχει χάσει πολλές ευκαιρίες και το γκολ ήρθε κόντρα στο ρυθμό του αγώνα
22:28
44' Σουτ του Καρσελά, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ
22:29
45' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ριέκα! Οι Κροάτες βγήκαν στην αντεπίθεση με τον Χέμπερ που κάνει ό,τι θέλει την άμυνα του Ολυμπιακού, πέρασε τον Κούτρη, αλλά στο πλασέ που επιχείρησε κερδισμένος βγήκε ο Καπίνο
22:33
Τέλος α' ημιχρόνου
22:34
Η Ριέκα έκανε σε μία φάση που της παρουσιάστηκε, αυτό που δεν έκανε ο Ολυμπιακός σε τουλάχιστον πέντε περιπτώσεις και προηγείται 1-0 με το γκολ του Χέμπερ στο 42'.
22:48
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
22:51
48' Εκτέλεση φάουλ του Σεμπά, η μπάλα άουτ αφού πέρασε από όλους
22:53
49' Κίτρινη κάρτα στον Ζούτα
22:54
51' Σουτ του Καρσελά, η μπάλα ψηλά άουτ
22:56
53' Κίτρινη κάρτα στον Μάλες
22:59
57' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ολυμπιακό
23:00
Κακή εκτέλεση του Μάριν, άουτ η μπάλα
23:06
63' Το παιχνίδι έχει γίνει επικίνδυνο για τον Ολυμπιακό, αφού πολλά κενά στην άμυνά του θέλοντας να ισοφαρίσει
23:08
65' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Σεμπά, μέσα ο Φορτούνης
23:08
66' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΦΟΡΤΟΥΝΗΣ! Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός χρειάστηκε δευτερόλεπτα για να αλλάξει όλο τον Ολυμπιακό. Τρομερή ενέργεια που άφησε άγαλμα την άμυνα των Κροατών, πάσα «πάρε-βάλε» στον Οφόε που με τη σειρά του κάνει το 1-1.
23:14
71' Μεγάλη η πίεση του Ολυμπιακού στα τελευταία λεπτά
23:15
72' Αλλαγή για τη Ριέκα. Εκτός ο Γκαβράνοβιτς, μέσα ο Γέλιτς
23:17
75' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Πάρντο, έξω ο Μάριν.
23:20
77' Αλλαγή για τη Ριέκα. Εκτός ο Γκροργκόν, μέσα ο Τσίρνιτς
23:21
79' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Αναγκαστικά εκτός ο Οφόε, μέσα ο Ανδρούτσος
23:23
80' Φάουλ του Μίτσιτς, η μπάλα άουτ
23:24
82' Κίτρινη κάρτα στον Χέμπερ
23:25
83' Με 10 παίκτες η Ριέκα! Χέρι του Ζούτα, δεύτερη κίτρινη και οι Κροάτες με 10
23:30
86' Σφυροκόπημα του Ολυμπιακού στα καρέ της Ριέκα
23:30
88' Αλλαγή για τη Ριέκα. Εκτός ο Χέμπερ, μέσα ο Μάρτιτς
23:33
90' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Κούτρη, κεφαλιά του Ανδρούτσου, η μπάλα στο δοκάρι και άουτ
23:34
Πέντε λεπτά καθυστερήσεις
23:36
93' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
23:37
Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, απομάκρυνε ασταθώς ο Σλούγκα, επιστροφή της μπάλας από τον Ομάρ και κεφαλιά του Ρομαό για το 2-1!
23:38
95' Διαμαρτυρίες του Ολυμπιακού για πέναλτι στον Μπεν. Φαίνεται να έχουν δίκιο οι ερυθρόλευκοι
23:38
Λήξη της αναμέτρησης. Ο Ολυμπιακός επικρατεί 2-1 της Ριέκα και παίρνει προβάδισμα πρόκρισης