Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης που ρίχνει την αυλαία της 1ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Απόλλωνα Σμύρνης.
20:58
Πρόκειται για δύο ομάδες που έχουν κάνει αρκετές κινήσεις στο καλοκαιρινό παζάρι. Ο Ατρόμητος απέκτησε 10 ποδοσφαιριστές, ενώ ο Απόλλων προχώρησε σε 17 μεταγραφές!
21:03
Οι παίκτες των δύο ομάδων συνεχίζουν το ζέσταμά τους κι ενώ απομένουν κάτι περισσότερο από 25 λεπτά για την έναρξη του ματς.
21:03
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες.
21:06
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι, 4-3-3): Μίρκοβιτς - Χατζηϊσαΐας, Καρσαλίδης, Κιβρακίδης, Γιαννούλης - Μάντσον, Ούμπιδες, Βασιλακάκης - Ντιγκινί, Ντάουντα, Μανούσος.
21:08
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους βρίσκονται οι Θεοδωράκης, Ζησόπουλος, Βασιλείου, Κυριακίδης, Μπαστακός, Νάτσος, Μένσα.
21:10
Απόλλων Σμύρνης (Άκης Μάντζιος, 4-4-1-1): Τσόβιτς - Ντάσιος, Παπάζογλου, Μπαρτολίνι, Κούρος - Κοντοές, Κονέ, Σιατραβάνης, Μάατσι - Ανιέτε - Καστιγιέχος.
21:11
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους είναι οι Ζαρόπουλος, Μπαμπιάρζ, Μάατσεν, Κύργιας, Ελμπάζ, Αλμπάνης, Μενδρινός.
21:13
Διαιτητής είναι ο Σκουλάς (Θεσσαλίας), με βοηθούς τους Γκάγκα (Λάρισα), Σίπκα (Σάμου) και τέταρτος είναι ο Τσαμούρης (Πειραιά).
21:15
Ένα τέταρτο ακόμη για τη σέντρα του αγώνα.
21:17
Δεν έχει αρκετό κόσμο στο γήπεδο ακόμη, δεν έχει βοηθήσει πιθανότατα και ο καιρός. Στο πέταλο βρίσκονται και 100-150 φίλοι του Απόλλωνα.
21:19
Οι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια, παίρνουν τις τελευταίες οδηγίες από τους δύο προπονητές και σε λίγα λεπτά θα κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
21:26
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με τη διαιτητική τριάδα.
21:29
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της τρομοκρατικής επίθεσης στην Βαρκελώνη.
21:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
21:32
Ο Ατρόμητος τελικά αγωνίζεται με διάταξη 4-3-3 και όχι 3-4-3 όπως φαίνεται στα πρώτα λεπτά με τον Μάντσον να παίζει ως αμυντικός μέσος.
21:37
6' Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τους παίκτες του Ατρομήτου, ο Γιαννούλης μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή και έκανε το γύρισμα με τον Τσόβιτς να βρίσκεται σε σωστή θέση και να μπλοκάρει.
21:39
8' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ντιγκινί έκανε γλυκιά σέντρα από τα αριστερά, ο Ντάουντα την κεφαλιά μέσα από την περιοχή με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
21:44
Η μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Ατρομήτου δείχνει να έχει... ξυπνήσει τους παίκτες του Απόλλωνα, που έχουν πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και κυρίως με τους Ανιέτε και Μάατσι προσπαθούν να δημιουργήσουν ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα.
21:45
15' Φάση για τον Ατρόμητο. Ο Μανούσος έκανε το γύρισμα έξω από την περιοχή αλλά ο ολομόναχος Ντιγκινί έκανε κακό σουτ και έχασε την ευκαιρία να απειλήσει τον Τσόβιτς.
21:53
21' Νέα πολύ καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μανούσος έκανε την προσποίηση στον Κούρο, ρίχνοντάς τον στο έδαφος, έκανε και το σουτ με το αριστερό αλλά ο Τσόβιτς με εντυπωσιακή απόκρουση έδιωξε σε κόρνερ.
21:58
25' Kίτρινες κάρτες σε Μανούσο και Ούμπιδες. Στον πρώτο για προσπάθεια να χτυπήσει τον Μάατσι και στον δεύτερο για σκληρό μαρκάρισμα.
22:01
Πολύ πιο επικίνδυνος στο παιχνίδι ο Ατρόμητος, με τον Απόλλωνα να προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα-επίθεση αλλά το καλό τρανζίσιον των γηπεδούχων δεν του το επιτρέπει.
22:02
32' Συρτό σουτ του Ντάουντα, δεν έχει κανένα πρόβλημα να μπλοκάρει ο Τσόβιτς.
22:03
Πολλές φωνές από τον Νταμίρ Κάναντι προς τους ποδοσφαιριστές του επειδή σηκώνουν συνεχώς την μπάλα.
22:03
33' Κίτρινη κάρτα στον Σιατραβάνη για σκληρό μαρκάρισμα στον Γιαννούλη.
22:06
34' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ούμπιδες, ο Κιβρακίδης έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή με την μπάλα να σταματάει στο οριζοντιο δοκάρι. Στη συνέχεια ο Ούμπιδες έκανε νέο γέμισμα, αλλά η προβολή του Ντάουντα από το ύψος της μικρής περιοχής πέρασε παράλληλα με την εστία.
22:11
Πέντε λεπτά ακόμη για το τέλος του πρώτου μέρους. Ο Απόλλων Σμύρνης πρέπει να αισθάνεται τυχερός που δεν έχει δεχτεί κάποιο τέρμα, με τον Ατρόμητο να έχει φτιάξει αρκετές καλές ευκαιρίες αλλά να μην τις έχει μετουσιώσει σε γκολ.
22:15
45' Σουτ του Ούμπιδες, η μπάλα κόντραρε στον Κοντοέ και πέρασε κόρνερ.
22:16
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος.
22:17
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο!
22:18
Ατρόμητος και Απόλλων Σμύρνης πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Ωστόσο, το αποτέλεσμα αδικεί τους γηπεδούχους που έχουν φτιάξει αρκετές μεγάλες ευκαιρίες και θα μπορούσαν κάλλιστα να προηγούνται με τουλάχιστον ένα τέρμα διαφορά. Εμφανέστατο πρόβλημα στην χημεία για τους φιλοξενούμενους, που περιορίζονται σε ορισμένες ατομικές ενέργειες από τον Ανιέτε, ενώ έχουν σε κακή ημέρα τον Κονέ.
22:20
Εξαιρετικός ο Γιαννούλης που ανεβοκατεβαίνει σε όλη την πλευρά, ανίκητος ο Χατζηισαΐας, πολύ καλοί και οι Μάντσον, Ντιγκινί, Μανούσος.
22:20
Χωρίς τελική προσπάθεια έβγαλε το ημίχρονο η Ελαφρά Ταξιαρχία.
22:33
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
22:34
47' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο!
22:35
Η άμυνα του Απόλλωνα δεν κατάφερε να διώξει σωστά την μπάλα, αυτή στρώθηκε στον Κιβρακίδη που έπιασε μέσα από την περιοχή το διαγώνιο σουτ και νίκησε τον Τσόβιτς.
22:36
48' Ο Απόλλων προσπάθησε πολύ γρήγορα να απαντήσει αλλά οι κόντρες δεν ευνόησαν τον Ανιέτε που προσπάθησε να μπει με την μπάλα στην περιοχή.
22:41
Προσπαθεί να βγάλει αντίδραση ο Απόλλων, αλλά έχει αρκετούς παίκτες στην μεσοεπιθετική του γραμμή σε κακή ημέρα.
22:43
55' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Αλμπάνης αντί Μάατσι.
22:46
58' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Χατζηισαΐας προσπάθησε να διώξει με το κεφάλι αλλά έστρωσε άθελά του την μπάλα στον αφύλαχτο Καστιγιέχος, ο οποίος τελείωσε άσχημα την φάση!
22:48
60' Ο Ντάουντα έστρωσε ωραία στον Ντιγκινί αλλά το σουτ του τελευταίου ήταν κάκιστο.
22:53
65' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.
22:53
66' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Κυριακίδης αντί Ούμπιδες.
22:55
67' Κίτρινη κάρτα στον Ντάσιο.
22:57
67' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μάατσεν αντί Σιατραβάνη.
22:57
68' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Κεφαλιά του αμαρκάριστου Βασιλακάκη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
22:58
69' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Ανιέτε έστρωσε στον Ντάσιο, αυτός έκανε το συρτό σουτ αλλά ο Μίρκοβιτς μπλόκαρε.
22:59
70' Σουτ του Ντιγκινί στην κίνηση, μπλόκαρε ο Τσόβιτς.
23:03
74' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Κοντοές έδωσε στον ταχύτατο Μάατσεν, που έκανε το διαγώνιο σουτ αλλά ο Μίρκοβιτς έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ.
23:07
79' Νέα ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Καστιγιέχος έσκαψε για τον Μάατσεν, αυτός έστρωσε για τον Ντάσιο με τον τελευταίο να σεντράρει αλλά η κεφαλιά του Καστιγιέχος πέρασε λίγο άουτ.
23:10
81' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Νάτσος αντί Μανούσου.
23:10
82' Κίτρινη κάρτα στον Βασιλακάκη.
23:15
87' ΓΚΟΟΟΛ για τον Απόλλωνα!
23:16
Ο Ελμπάζ με το που μπήκε στον αγωνιστικό χώρο! Ο Ισραηλινός επιθετικός με μια άψογη εκτέλεση φάουλ, νικάει τον Μίρκοβιτς και γράφει το 1-1 για την Ελαφρά Ταξιαρχία.
23:18
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.
23:22
Κάνουν καθυστερήσεις οι παίκτες του Απόλλωνα, προσπαθώντας να κρατήσουν τον βαθμό της ισοπαλίας. Περίπου μισό λεπτό ακόμη για να συμπληρωθούν τα 4' των καθυστερήσεων, για να δούμε αν θα κρατήσει παραπάνω ο διαιτητής.
23:23
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο Απόλλων Σμύρνης με το φοβερό χτύπημα φάουλ του Ελμπάζ στο 87' κι ενώ είχε μπει δευτερόλεπτα νωρίτερα, πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας μέσα στο Περιστέρι επί του Ατρομήτου (1-1), ο οποίος είχε προηγηθεί με τον Κιβρακίδη.