Ριέκα-Ολυμπιακός

20:44
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς του Ολυμπιακού με την Ριέκα στην Κροατία για τα πλέι οφ του Champions League.
20:44
Στο πρώτο παιχνίδι στο «Γ. Καραϊσκάκης» ο Ολυμπιακός είχε επικρατήσει με 2-1 και ψάχνει το αποτέλεσμα που θα του φέρει την πρόκριση και την επιστροφή του στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.
21:16
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
21:17
Ριέκα (Ματίας Κεκ): Σλούγκα, Μάρτιτς, Τζούπαριτς, Ελέζ, Βέσοβιτς, Μαλές, Μπράνταριτς, Γκοργκόν, Μίσιτς, Έμπερ, Γκαβράνοβιτς.
21:17
Στον πάγκο βρίσκονται οι Πρσκάλο, Πούντσεκ, Κβρτσιτς, Ματέι, Ντόκοβιτς, Γιέλιτς, Τσελίκοβιτς.
21:17
Ολυμπιακός (Μπέσνικ Χάσι): Καπίνο, Ομάρ, Βούκοβιτς, Ρέτσος, Κούτρης, Ζιλέ, Ρομαό, Οτζίτζα, Μάριν, Καρσελά, Μπεν.
21:17
Στον πάγκο βρίσκονται οι Γιαννιώτης, Φορτούνης, Ανσαριφάρντ, Ζντιέλαρ, Φιγκέιρας, Πάρντο, Σεμπά.
21:18
Εκπλήξεις ξανά από τον Χάσι στην ενδεκάδα του Ολυμπιακού, που αφήνει και πάλι στον πάγκο τον Φορτούνη αλλά και τον Σεμπά. Βασικός ξεκινάει ο Βούκοβιτς, με τον Οτζίτζα να αγωνίζεται ως δεκάρι.
21:18
Διαιτητής: Ντάνι Μακέλι (Ολλανδία)
21:19
Το στάδιο στο οποίο αγωνίζεται η Ριέκα έχει χτιστεί το 2015, έχει χωρητικότητα 8.279 θέσεων, ωστόσο θα αποτελέσει την έδρα της ομάδας μέχρι να φτιαχτεί το νέο της γήπεδο.
21:23
Ένα εικοσάλεπτο ακόμη για την έναρξη της αναμέτρησης.
21:26
Εάν ο Ολυμπιακός καταφέρει να προκριθεί, θα αγωνιστεί στους ομίλους του Champions League για 18η φορά στην ιστορία του.
21:42
Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο παρέα με τους διαιτητές. Σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει και το παιχνίδι.
21:45
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
21:51
Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του ματς.
21:53
Μικρή διακοπή καθώς έχουν χτυπήσει κεφάλι με κεφάλι ο Μπεν με τον Τζούπαριτς.
21:54
9' Κίτρινη κάρτα στον Ρομαό, που έκανε σωστό φάουλ για να ανακόψει τον Γκοργκόν που έφευγε επικίνδυνα στην αντεπίθεση.
21:55
10' Εκτέλεση φάουλ του Μίσιτς, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Καπίνο. Πρώτη τελική στο ματς.
21:58
Παίζει αρκετά ψηλά ο Ολυμπιακός, δεν αφήνει την Ριέκα να κυκλοφορήσει την μπάλα και την αναγκάζει σε βαθιές μπαλιές.
21:59
13' Μεγάλη ευκαιρία για την Ριέκα! Μετά από κακή συνεννόηση των αμυντικών του Ολυμπιακού, ο Γκαβράνοβιτς έκανε το... άψυχο σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Ρέτσος έδιωξε πάνω στη γραμμή.
22:00
14' Μακρινό σουτ του Μίσιτς, η μπάλα περνάει άουτ.
22:01
«Μουδιασμένα» έχει μπει στο ματς ο Ολυμπιακός, που δεν έχει καταφέρει ακόμη να δημιουργήσει κάτι το αξιόλογο.
22:06
20' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Οτζίτζα σέντραρε από τα αριστερά, ο Μπεν πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ!
22:07
21' Μεγάλη ευκαιρία για την Ριέκα! Ο Έμπερ έκανε ωραία σέντρα, ο Γκοργκόν ήταν αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι αλλά η καρφωτή κεφαλιά που επιχείρησε πέρασε άουτ.
22:10
25' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!
22:11
Ο Καρσελά έκοψε στον άξονα με τον Οτζίτζα να γίνεται κάτοχος της μπάλας, να ανοίγει την κατάλληλη στιγμή στον αμαρκάριστο Μάριν και ο τελευταίος με εξαιρετικό πλασέ άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό!
22:12
Πολύ ωραίο γκολ για τον Ολυμπιακό, που παίρνει το προβάδισμα και βρίσκεται πλέον πολύ κοντά στην υπόθεση πρόκριση.
22:16
30' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραίο φαλτσαριστό πλασέ του Μάριν, ο Σλούγκα όμως με εντυπωσιακή επέμβαση διώχνει σε κόρνερ.
22:18
32' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ρέτσος επωφελήθηκε από τις κόντρες, έκανε το γύρισμα μέσα στην περιοχή αλλά ο Βούκοβιτς από κοντά έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι!
22:19
Εξαιρετικό παιχνίδι κάνει ο Οτζίτζα, όπως και οι Μάριν, Καρσελά, Ρέτσος.
22:21
36' Μακρινό σουτ του Γκαβράνοβιτς, η μπάλα ψηλά άουτ.
22:24
38' Κίτρινη κάρτα στον Μάρτιτς.
22:31
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος.
22:33
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 της Ριέκα στην Κροατία και είναι «αγκαλιά» με την πρόκριση στους ομίλους του Champions League, έχοντας και ως προίκα τη νίκη με 2-1 στο πρώτο ματς.
22:49
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
22:51
49' Σουτ εκτός ισορροπίας του Μπεν από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ.
22:54
51' Αλλαγή τερματοφύλακα για τη Ριέκα. Ο Πρσκάλο αντί του Σλούγκα που έχει πρόβλημα τραυματισμού.
22:56
53' Ευκαιρία για την Ριέκα. Ο Μίσιτς ήταν αμαρκάριστος στο ύψος της περιοχής, ωστόσο σούταρε ψηλά άουτ υπό την πίεση του Καρσελά.
22:58
54' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ριέκα. Ο Γκοργκόν έκανε το γύρισμα στον αμαρκάριστο Γκαβράνοβιτς, ο οποίος σούταρε από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Καπίνο με μεγάλη επέμβαση κρατάει το μηδέν!
23:01
Πιέζει πολύ η Ριέκα, με τον Ολυμπιακό να μην μπορεί να κρατήσει μπάλα!
23:02
59' Κίτρινη κάρτα στον Καπίνο για καθυστέρηση.
23:04
61' Αλλαγή για τη Ριέκα. Κβρτσιτς αντί Γκογρκόν.
23:04
61' αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Φιγκέιρας αντί Κούτρη.
23:08
65' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ταχύτατη αντεπίθεση από τους ερυθρόλευκους, ο Φιγκέιρας έκανε το φαλτσαριστό σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
23:08
66' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Σεμπά αντί Μάριν.
23:10
67' Κίτρινη κάρτα στον Μίσιτς.
23:15
Ένα εικοσάλεπτο ακόμη. Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 της Ριέκα και βρίσκεται αγκαλιά με την πρόκριση, καθώς για να αποκλειστεί πρέπει να δεχθεί τρία γκολ!
23:20
77' Αλλαγή για τη Ριέκα. Ματέι αντί Μπράνταριτς.
23:22
79' Μεγάλη ευκαιρία για την Ριέκα. Ο Ματέι βγήκε απέναντι από τον Καπίνο αλλά το... τσιμπητό τελείωμα που επιχείρησε πέρασε πολύ άουτ.
23:23
80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Φορτούνης αντί Ρομαό.
23:28
83' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μπεν βρέθηκε απέναντι από τον Πρσκάλο, αλλά ο πορτιέρε των γηπεδούχων τον νίκησε.
23:29
86' Σουτ του Έμπερ, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
23:34
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.
23:38
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο Ολυμπιακός επικράτησε 1-0 της Ριέκα και σε συνδυασμό με το 2-1 του πρώτου ματς, πήρε την πρόκριση στους ομίλους του Champions League.