Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τον Πλατανιά για την τρίτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
17:46
Μπορείτε να ακούσετε και ραδιοφωνικά τη μετάδοση του ματς από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
17:54
Την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα ψάχνουν και οι δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους, όμως, να έχουν ξεκινήσει σαφώς πιο εντυπωσιακά.
17:54
Ο Λεβαδειακός έχει συγκεντρώσει δύο βαθμούς, μετά από δύο σημαντικές ισοπαλίες που απέσπασε από ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό, διατηρώντας, μάλιστα, το «0» στην άμυνα, αλλά και στην επίθεση.
17:55
Οι Χανιώτες, από την άλλη, έχουν ένα βαθμό από την ισοπαλία με τους «πράσινους» στην πρεμιέρα, ενώ στη 2η αγωνιστική ηττήθηκαν 2-0 από την Ξάνθη.
18:03
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
18:03
Λεβαδειακός: Επασί, Αντιλέχου, Τριποτσέρης, Λεονάρντο, Μεντί, Ζαραδούκας, Νιασέ, Μητρόπουλος, Γιουσούφ, Μπραντάο, Γιακουμάκης.
18:03
Στον πάγκο οι: Ναμάσκο, Αμαράλ, Καραχάλιος, Καλτσάς, Σίλβα, Νουάνκο, Μπελγκαζουανί.
18:03
Πλατανιάς: Κοκκαλάς, Καρυπίδης, Ντικαμονά, Στάθης, Βάντερσον, Στανισάβλιεβιτς, Πλιάτσικας, Πατράλης, Κοροβέσης, Ενσικουλού, Μπουντνικ.
18:03
Στον πάγκο οι: Κασωτάκης, Αγγελόπουλος, Ντεβέσα, Γκρζέλτσακ, Δημούτσος, Παπανικολάου, Πριντέτα.
18:14
Μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
18:14
Όλα είναι έτοιμα για να αρχίσει το ματς
18:16
Σέντρα στο ματς
18:18
2' Σε θέση οφσάιντ ο Μπραντάο. Σωστή υπόδειξη
18:23
6' Χωρίς κάτι το σπουδαίο σε αυτά τα πρώτα λεπτά
18:27
10' Σουτ του Μπούτνικ, μπλόκαρε ο Επασί
18:29
12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Κεφαλιά του Καρυπίδη, πάνω στη γραμμή απέκρουσε ο Μεντί.
18:33
17' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Αντιλέχου έκανε με τη μία το σουτ από κόρνερ, αλλά η μπάλα περνά ψηλά άουτ.
18:38
21' Σύγχυση στα καρέ του Πλατανιά από φάουλ του Μητρόπουλου, απομακρύνουν τελικά οι παίκτες του Γιώργου Παράσχου
18:41
24' Κακό κοντρόλ του Γιακουμάκη, που δεν του επέτρεψε να βγει τετ-α-τετ με τον Κοκκαλά.
18:44
28' Κίτρινη κάρτα στον Μεντί
18:46
30' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Σέντρα του Νιάσε, απομάκρυνε με γροθιές ο Κοκκαλάς με την μπάλα να φτάνει στον Γιουσούφ, αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν κακό
18:47
31' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Ντικαμονά με πρόβλημα τραυματισμού, μέσα ο Πριντέτα
18:54
37' Εκτέλεση φάουλ του Μητρόπουλου, μπλοκάρει με δύο προσπάθειες ο Κοκκαλάς
18:54
38' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό.Σουτ του Γιακουμάκη που ξέφυγε από την άμυνα του Πλατανιά, έπειτα από εκτέλεση πλαγίου, αλλά απέκρουσε ο Κοκκαλάς
19:02
45' Δύο λεπτά καθυστερήσεων, με τον Πλατανιά να έχει ανέβει
19:03
Τέλος α' ημιχρόνου με τον Λεβαδειακό να είναι καλύτερος, αλλά να μένει στο 0-0 κόντρα στον Πλατανιά
19:19
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
19:22
48' Φάουλ του Ζαραδούκα, μπλοκάρει ο Κοκκαλάς
19:28
54' Ακόμα δεν έχουν βρει ρυθμό οι δύο ομάδες στο β' ημίχρονο
19:30
56' Κίτρινη κάρτα στον Ενσικουλού
19:31
57' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ! Ο Ενσικουλού πέρασε τους πάντες από τα αριστερά, πλάσαρε πάνω στον Επασί και στην επιστροφή ο Μπούντνικ δεν είχε πρόβλημα να ανοίξει το σκορ.
19:34
60' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Γιακουμάκης, μέσα ο Σίλβα
19:38
64' Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Μπούντνικ, απέκρουσε ο Επασί
19:39
65' Κίτρινη κάρτα στον Πατράλη για καθυστέρηση στην εκτέλεση του κόρνερ
19:39
66' Σουτ του Πλιάτσικα, πάνω στον Επασί
19:44
70' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Μέσα ο Γκρζέλτσακ, εκτός ο Κοροβέσης
19:47
73' Σουτ του Γιουσούφ από μακρινή απόσταση, η μπάλα άουτ
19:47
73' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μέσα ο Μπελγκαζουανί, εκτός ο Ζαραδούκας
19:49
Ο Λεβαδειακός δεν φαίνεται να έχει τα ψυχικά αποθέματα για να διεκδικήσει οτιδήποτε στο ματς
19:54
80' Κίτρινη κάρτα στον Γκρζέλτσακ
19:56
83' Κίτρινη κάρτα στον Πριντέτα
19:58
84' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Μπούντνικ, μέσα ο Δημούτσος
20:04
90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ! Σέντρα του Γιουσούφ, κεφαλιά του Μητρόπουλου και κάνει το 1-1! Σοκάρει τον Πλατανιά ο Λεβαδειακός