Champions League

Παρακολουθείστε την εξέλιξη των αγώνων της 1ης αγωνιστικής του Champions League από το control room του sportfm.gr

21:13
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των οκτώ αναμετρήσεων που ρίχνουν την αυλαία της 1ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League.
21:32
5ος όμιλος: Λίβερπουλ-Σεβίλλη, Μάριμπορ-Σπαρτάκ Μόσχας.
21:32
6ος όμιλος: Σαχτάρ Ντόνετσκ-Νάπολι, Φέγενορντ-Μάντσεστερ Σίτι.
21:33
7ος όμιλος: Πόρτο-Μπεσίκτας, Λειψία-Μονακό.
21:33
8ος όμιλος: Ρεάλ Μαδρίτης-ΑΠΟΕΛ, Τότεναμ- Ντόρτμουντ.
21:33
Λίβερπουλ (Γίργκεν Κλοπ): Κάριους, Γκόμες, Λόβρεν, Μάτιπ, Μορένο, Χέντερσον, Τσαν, Βαϊνάλντουμ, Σαλάχ, Μανέ, Φιρμίνο.
21:33
Σεβίλλη (Εντουάρδο Μπερίσο): Σέρχιο Ρίκο, Μερκάδο, Παρέχα, Κίερ, Εσκουδέρο, Πισάρο, Ενζονζί, Μπανέγα, Νάβας, Μπεν Γεντέρ, Κορέα.
21:34
Μάριμπορ (Ντάρκο Μίλιανιτς): Χαντανοβιτς – Μίλετς, Ραϊτσεβιτς, Σούλερ, Βίλερ – Κάμπχα, Βρχόβετς – Μπάιντε, Αχμέντι, Μπόχαρ - Ταβάρες
21:34
Σπαρτάκ Μόσχας (Μάσιμο Καρέρα): Ρεμπρόβ – Κομπάροβ, Τζίκια, Κουτεπόβ, Μποκέτι, Γιέσινκο – Φερνάντο, Πάσαλιτς, Γκλουσακόβ – Προμές, Λουίζ Αντριάνο
21:35
Σαχτάρ Ντόνετσκ (Πάολο Φονσέκα): Πιατοφ, Σρνα, Ρακίτσκι, Ορντετς, Ισμαΐλι, Στεπανένκο, Φρεντ, Μάρλος, Τάισον, Μπερνάρντ, Φερέιρα.
21:35
Νάπολι (Μαουρίσιο Σάρι): Ρέινα, Χισάι, Αλμπιόλ, Κουλιμπαλί, Γκουλάμ, Ζιενλίνκι, Ντιαβαρά, Χάμσικ, Καγιεχόν, Ινσίνιε, Μίλικ.
21:35
Φέγενορντ (Τζιοβάνι Βαν Μπρόνκχορστ): Τζόουνς, Σεν Ζουστ, Μποτεγκίν, Βαν Ντερ Χέιντεν, Νέλομ, Αμραμπατ, Ελ Αχμαντί, Βιλένα, Μποέτιους, Κράμερ, Μπεργκίς.
21:35
Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Εντερσον, Γουόκερ, Στόουνς, Οταμέντι, Μεντί, Φερναντίνιο, Μπερνάρντο, Σίλβα, Ντε Μπρόινε, Ζεσούς, Αγουέρο.
21:36
Πόρτο (Σέρτζιο Κονσεϊσάο): Κασίγιας, Ρικάρντο Περέιρα, Μαρκάνο, Φελίπε, Τέλες, Ολιβερ Τόρες, Ντανίλο Περέιρα, Μπραχίμι, Κορόνα, Σοάρες, Μαρέγκα.
21:36
Μπεσίκτας (Σενιόλ Γκιουνές): Φάμπρι, Αντριάνο, Πέπε, Τόσιτς, Ερκίν, Οζιακούπ, Χάτσινσον, Κουαρέσμα, Μπάμπελ, Ταλίσκα, Τοσούν.
21:36
Μονακό (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Σούμπασιτς, Σιντιμπέ, Γκλικ, Ζέμερσον, Ζόρζε, Τουρέ, Φαμπίνιο, Τιέλεμενς, Μουτίνιο, Ντιακαμπί, Φαλκάο
21:36
Λειψία (Ραλφ Χάσενχιτλ): Γκουλάσι, Κλέστερμαν, Ορμπάν, Ουπαμεκάνο, Χάλστενμπεργκ, Σάμπιτσερ, Ιλσάνκερ, Ντέμε, Φόρσμπεργκ, Πόουλσεν, Βέρνερ.
21:37
Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Νάβας, Καρβαχάλ, Ράμος, Νάτσο, Ρονάλντο, Μόντριτς, Μπέιλ, Μαρσέλο, Κασεμίρο, Ίσκο, Κόβασιτς.
21:38
ΑΠΟΕΛ (Γιώργος Δώνης): Βάτερμαν, Λάγκο, Ρουέδα, Εμπεθίλιο, Ντε Καμάργκο, Βινίσιους, Σαλάι, Νούνο Μοράις, Βούρος, Αλωνεύτης, Καρλάο.
21:38
Τότεναμ (Μαουρίσιο Ποκετίνο): Γιορίς, Αλντερβάιρελντ, Σάντσες, Βερτόνγκεν, Οριέ, Ντάιερ, Ντεμπελέ, Ντέιβις, Ερικσεν, Σον, Κέιν.
21:38
Ντόρτμουντ (Πίτερ Μπος): Μπούρκι, Πίστσεκ, Παπασταθόπουλος, Τόπρακ, Τολγιάν, Σαχίν, Νταχούντ, Καγκάβα, Γιαρμολένκο, Πούλισιτς, Oμπαμεγιάνγκ.
21:39
Αυτές ήταν οι ενδεκάδες των 16 μονομάχων! Σε ένα πεντάλεπτο θα έχουμε σέντρα στις αναμετρήσεις.
21:44
Να πούμε ότι στις 8 χθεσινές αναμετρήσεις... χορτάσαμε 28 γκολ! Μακάρι σήμερα να μπούνε τόσα και ακόμη περισσότερα!
21:45
Σέντρα στις αναμετρήσεις!
21:48
2' ΓΚΟΟΛ, Φέγενορντ-Μάντσεστερ Σίτι 0-1: Ο Στόουνς με κεφαλιά ανοίγει το σκορ.
21:50
4' ΓΚΟΟΛ, Τότεναμ-Ντόρτμουντ 1-0: Ο Σον με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή βάζει μπροστά στο σκορ την Τότεναμ.
21:50
5' ΓΚΟΟΛ, Λίβερπουλ-Σεβίλλη 0-1: Απίστευτο τσαφ του Λόβρεν, ο Μπεν Γεντέρ από κοντά δεν δυσκολεύεται να σκοράρει.
Wissam Ben Yedder Goal HD - Liverpool 0... από Football--Live
21:56
11' ΓΚΟΟΛ, Φέγενορντ-Μάντσεστερ Σίτι 0-2: Ο Αγουέρο με ωραίο πλασέ σκοράρει το δεύτερο τέρμα της Σίτι.
21:57
12' ΓΚΟΟΛ, Τότεναμ-Ντόρτμουντ 1-1: Ισοφαρίζει η Μπορούσια με απίθανο πλασέ έξω από την περιοχή.
21:57
13' ΓΚΟΟΛ, Ρεάλ-ΑΠΟΕΛ 1-0: Με κοντινό πλασέ ο Κριστιάνο ανοίγει το σκορ.
Cristiano Ronaldo Goal HD - Real Madrid 1... από Football--Live
21:58
13' ΓΚΟΟΛ, Πόρτο-Μπεσίκτας 0-1: Ο Ταλίσκα με κοντινή κεφαλιά σκοράρει για τους φιλοξενούμενους!
22:01
15' ΓΚΟΟΛ, Τότεναμ-Ντόρτμουντ 2-1: Ο Μπούρκι δέχεται δεύτερο γκολ στην κλειστή γωνία, με τον Κέιν να σκοράρει με δυνατό σουτ.
22:02
16' ΓΚΟΟΛ, Σαχτάρ-Νάπολι 1-0: Ο Τάισον με σουτ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ.
22:06
21' ΓΚΟΟΛ, Πόρτο-Μπεσίκτας 1-1: Ο Μαρέγκα με κεφαλιά ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους.
22:07
21' ΓΚΟΟΛ, Λίβερπουλ-Σεβίλλη 1-1: Ο Φιρμίνο με κοντινό πλασέ γράφει το 1-1.
Roberto Firmino Goal vs Sevilla (1-1) από wfproductions
22:10
25' ΓΚΟΟΛ, Φέγενορντ-Σίτι 0-3: Ο Ζεσούς σκοράρει και αυτός στο... πάρτι της ομάδας του Μάντσεστερ.
22:14
28' ΓΚΟΟΛ, Πόρτο-Μπεσίκτας 1-2: Ο Τοσούν με μια... φωτοβολίδα «τρυπάει» τον Κασίγιας και η Μπεσίκτας παίρνει ξανά το προβάδισμα.
Cenk Tosun Super Goal FC Porto 1-2 Besiktas... από ZidaneHD
22:19
33' ΓΚΟΟΛ, Λειψία-Μονακό 1-0: Ο Φόρσμπεργκ με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή σκοράρει το πρώτο γκολ της Λειψίας στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.
Forsberg GOAL HD - RB Leipzig 1-0 AS Monaco 12... από munibdurguti01
22:20
35' ΓΚΟΟΛ, Λειψία-Μονακό 1-1: Άμεση απάντηση από τους Μονεγάσκους, με τον Τίλεμανς να σκοράρει με κοντινό σουτ.
22:22
36' ΓΚΟΟΛ, Λίβερπουλ-Σεβίλλη 2-1: Ο Σαλάχ δίνει το προβάδισμα στους «reds» με σουτ που κόντραρε και σε αντίπαλό του.
22:27
42' Πέναλτι για τη Λίβερπουλ. Θα το χάσει ο Φιρμίνο, σημάδεψε το αριστερό δοκάρι.
22:32
Ημίχρονο στις αναμετρήσεις! Πάμε να δούμε τα αποτελέσματα ανά ομίλους.
22:33
5ος όμιλος: Λίβερπουλ-Σεβίλλη (2-1), Μάριμπορ-Σπαρτάκ Μόσχας (0-0)
22:33
6ος όμιλος: Σαχτάρ-Νάπολι (1-0), Φέγενορντ-Μάντσεστερ Σίτι (0-3)
22:33
7ος όμιλος: Πόρτο-Μπεσίκτας (1-2), Λειψία-Μονακό (1-1)
22:33
8ος όμιλος: Ρεάλ Μαδρίτης-ΑΠΟΕΛ (1-0), Τότεναμ- Ντόρτμουντ (2-1)
22:47
Ξεκινάνε σιγά σιγά τα δεύτερα ημίχρονα των αναμετρήσεων.
22:54
51' ΓΚΟΟΛ, Ρεάλ-ΑΠΟΕΛ 2-0: Ο Κριστιάνο με πέναλτι (που δεν υπήρξε) σκοράρει για την Ρεάλ και απλοποιεί το έργο της.
22:58
57' Ο Ομπαμεγιάνγκ σκοράρει με πολύ ωραίο πλασέ, αλλά το γκολ του δεν μετράει κακώς για οφσάιντ!
23:00
58' ΓΚΟΟΛ, Σαχτάρ-Νάπολι 2-0: Τραγική έξοδος του Ρέινα, ο Φακούντο Φερέιρα με κεφαλιά δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει σε κενή εστία.
23:01
60' ΓΚΟΟΛ, Τότεναμ-Ντόρτμουντ 3-1: Ο Χάρι Κέιν με άψογο διαγώνιο τελείωμα γράφει το 3-1 για τους Λονδρέζους.
Harry Kane Goal HD - Tottenham 3-1 Dortmund 13... από Football--Live
23:03
60' ΓΚΟΟΛ, Μάριμπορ-Σπαρτάκ 0-1: Ο Σαμέντοφ με κοντινό σουτ ανοίγει το σκορ στην μοναδική αναμέτρηση μέχρι πριν λίγο που δεν είχε γκολ!
23:05
61' ΓΚΟΟΛ, Ρεάλ-ΑΠΟΕΛ 3-0: Ο Σέρχιο Ράμος με ψαλιδάκι «καθαρίζει» το ματς.
23:06
63' ΓΚΟΟΛ, Φέγενορντ-Σίτι 0-4: Ο Στόουνς σκοράρει ξανά, 4-0 η Σίτι.
23:12
71' Πέναλτι για τη Νάπολι, το κέρδισε ο Μέρτενς.
23:13
71' ΓΚΟΟΛ, Σαχτάρ-Νάπολι 2-1: Ο Μίλικ θα νικήσει τον Πιατόφ και θα μειώσει για τους Ιταλούς.
23:16
72' ΓΚΟΟΛ, Λίβερπουλ-Σεβίλλη 2-2: Ο Κορέα θα νικήσει τον Κάριους στο τετ-α-τετ και θα ισοφαρίσει.
23:19
Ντεμπούτο με την φανέλα της Λίβερπουλ τη φετινή σεζόν για τον Κουτίνιο.
23:28
85' ΓΚΟΟΛ, Μάριμπορ-Σπαρτάκ 1-1: Ο Μποχάρ με φοβερό πλασέ ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους.
23:30
86' ΓΚΟΟΛ, Πόρτο-Μπεσίκτας 1-3: Ο Μπάμπελ με διαγώνιο σουτ κλειδώνει τη νίκη για την Μπεσίκτας.