Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης.
Ματς για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
20:00
Θα διεξαχθεί στο Καραϊσκάκη κεκλεισμένων των θυρών.
20:00
Mετά το «Χ» στα Πηγάδια και την ήττα στο Champions League από την Σπόρτινγκ, οι ερυθρόλευκοι θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες.
20:01
Απέναντί τους θα βρουν τους Αρκάδες, που έχουν μόλις έναν βαθμό μέχρι στιγμής, ενώ στην άκρη του πάγκου τους θα καθίσει για πρώτη φορά ο Σάββας Παντελίδης.
20:09
Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 κόντρα στον Παναιτωλικό με γκολ του Πρίγιοβιτς. Διαβάστε αναλυτικά εδώ
20:09
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες:
20:10
Ολυμπιακός (Μπέσνικ Χάσι): Καπίνο, Ζιλέ, Ένχελς, Ρομαό, Φιγκέιρας, Ζντιέλαρ, Οφόε, Μάριν, Σεμπά, Καρσελά, Τζούρτζεβιτς
20:10
Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Ιγκόρ, Γιαννούλης, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Μαντίντα, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Μανιάς, Καλτσάς και Ισνάλντο.
20:11
Στον πάγκο των ερυθρόλευκων: Προτό, Ταχτσίδης, Φορτούνης, Εμενίκε, Ανδρούτσος, Νικολάου, Πάρντο.
20:11
Στον πάγκο των Αρκάδων: Καπετάνος, Τσουκαλάς, Κυριακόπουλος, Ζουμά, Δουβίκας, Κώτσιρας, Στανισάβλιεβιτς
20:20
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης
20:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
20:30
1' Έναρξη της αναμέτρησης
20:31
1' Μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή ο Ισνάλντο, όμως δεν έκανε καλό γύρισμα.
20:32
2' Στη συνέχεια της ίδιας φάσης ο Αργεντινός υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ.
20:36
6' Ο Σεμπά γεμίζει με φάουλ στην περιοχή, ο Αθανασιάδης καθάρισε τη φάση και στη συνέχεια πρόλαβε με έξοδο τον Τζούρτζεβιτς.
20:36
6' Πρώτη τελική για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Σεμπά, η μπάλα πέρασε άουτ.
20:38
8' Και οι δύο ομάδες προσπαθούν να παίξουν από τα άκρα. Συμπαθητικός ο ρυθμός.
20:43
12΄ Μακρινό συρτό σουτ του Ιγκόρ, η μπάλα πέρασε άουτ χωρίς να ενοχλήσει τον Καπίνο.
20:45
13' Παρατηρήσεις του διαιτητή στον Ρομαό για ένα φάουλ στον Γιαννούλη. Θα μπορούσε να του δείξει και την κίτρινη, αφού τον βρήκε με την σχάρα στο καλάμι.
20:47
17' Ωραία αντεπίθεση για τον Αστέρα. Ο Ισνάλντο έκοψε στον Γιαννούλη, όμως ο Ρομαό έδιωξε το γύρισμά του.
20:48
18' Αρκετά προβλήματα αντιμετωπίζει στο ανασταλτικό κομμάτι ο Ζιλέ, που σήμερα παίζει ως δεξί μπακ.
20:51
21' Έχει πέσει ο ρυθμός.
20:55
25' Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Σεμπά, μπήκε στη φάση κι έδιωξε με το κεφάλι ο Ιγκλέσιας.
20:59
29' Ωραία ανάπτυξη για τον Ολυμπιακό, η μπάλα έπειτα από διώξιμο στρώθηκε στον Ζντιέλαρ, ο οποίος πλάσαρε όμως ο Ιγκλέσιας έβαλε το πόδι του και απομάκρυνε.
21:00
30' Σέντρα του Καλτσά, ο Καπίνο μπερδεύεται με το σκάσιμο της μπάλας και στη συνέχεια απομάκρυναν οι αμυντικοί του.
21:01
31' Πρώτο σουτ του Τζούρτζεβιτς η μπάλα κόντραρε στα σώματα και στη συνέχεια της φάσης ο Ζντιέλαρ την έστειλε άουτ με δυνατό σουτ.
21:04
34' Φάουλ του Γιαννούλη στον Καρσελά, ο διαιτητής κακώς δεν του έβγαλε κάρτα. Πήγε πολύ δυνατά στον αντίπαλό του ο μπακ του Αστέρα.
21:06
36' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Καρσελά άνοιξε δίπλα του στον Οφόε, που πλάσαρε με την μία, όμως η μπάλα έφυγε λίγο πάνω απ' την εστία.
21:08
38' Νέο σουτ του Οφόε έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε κι έφυγε κόρνερ.
21:09
39' Νέα τελική για τον Ολυμπιακό. Κόρνερ του Σεμπά, ο Ένχελς πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.
21:10
40' Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Οφόε για τον Τζούρτζεβιτς, τον πρόλαβε ο Αθανασιάδης.
21:13
43' Φάουλ σε καλό σημείο έξω από την περιοχή για τον Αστέρα.
21:14
43' Το εκτέλεσε απευθείας ο Ισνάλντο όμως μπλόκαρε εύκολα ο Καπίνο.
21:16
45' Σωστή υπόδειξη του Καλτσά σε θέση οφσάιντ.
21:16
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
21:16
Παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Αστέρα.
21:17
Κακός ρυθμός στο παιχνίδι. Ο Αστέρας εφαρμόζει με επιτυχία το πλάνο του στην άμυνα, καθώς οι ερυθρόλευκοι με εξαίρεση ένα πεντάλεπτο στο φινάλε του ημιχρόνου δεν έκαναν πολλά πράγματα.
21:31
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
21:34
48' Κακό γύρισμα του Φιγκέιρας στην πάσα που του έκανε ο Ζντιέλαρ.
21:36
51' Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ του Σεμπά.
21:38
53' Μακρινό σουτ του Φιγκέιρας, η μπάλα αρκετά άουτ.
21:39
54' Πέναλτι για τον Αστέρα!
21:40
Καθαρό χέρι του Ρομαό σε γύρισμα του Ισνάλντο, σωστή υπόδειξη του ρέφερι.
21:40
55' ΓΚΟΟΟΛ 0-1 Ο ΑΣΤΕΡΑΣ! Ο Μανιάς νικάει τον Καπίνο από την άσπρη βούλα.
21:43
57' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Πάρντο και Εμενίκε στο ματς, αντί Μάριν και Καρσελά.
21:43
58' Κίτρινη κάρτα στον Ζντιέλαρ για φάουλ στον Καλτσά.
21:45
58' Αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό, ο Εμενίκε κόπηκε απ' τον Πασαλίδη. Ο Ιγκόρ είδε σωστά την κίτρινη για τράβηγμα στον Σεμπά στο ξεκίνημα της φάσης.
21:45
59' Φάση για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Σεμπά, ο Πάρντο έστειλε την μπάλα άουτ με κεφαλιά.
21:46
60' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τσουκαλάς αντί του Ισνάλντο.
21:48
63' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Εξαιρετική κεφαλιά του Εμενίκη, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Αθανασιάδη και στη συνέχεια της φάσης οι αμυντικοί του Αστέρα πρόλαβαν τον Πάρντο κι έδιωξαν.
21:53
67' Kίτρινη κάρτα στον Σεμπά.
21:55
68' Μίνι διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Ιγκόρ, ο οποίος αποχώρησε από το γήπεδο.
21:57
71' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Δουβίκας αντί του Μανιά.
22:00
74' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Δουβίκας άνοιξε στον Καλτσά που βρέθηκε απέναντι στον Καπίνο από πλάγια θέση, όμως ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού τον νίκησε.
22:01
75' Χέρι του Οφόε στο όριο της περιοχής και φάουλ για τον Αστέρα.
22:03
77΄ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραία σέντρα στο ύψος του πέναλτι όμως ο Σεμπά δεν βρήκε γεμάτα την μπάλα που έφυγε στο πλάι.
22:03
77' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κυριακόπουλος αντί του Μαντίντα.
22:03
78' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ανδρούτσος αντί του Ρομαό.
22:06
80' Έξαλλος ο Χάσι με τους παίκτες του!
22:06
80' Λάθος του βοηθού. Ο Δουβίκας έμπαινε μόνος του στην περιοχή, όμως τον υπέδειξε κακώς σε θέση οφσάιντ. Καλυπτόταν οριακά.
22:07
81' Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Ζιλέ.
22:10
83' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κοντινή κεφαλιά του Τζούρτζεβιτς έπειτα από κόρνερ, έδιωξε ο Αθανασιάδης. Στη συνέχεια της φάσης η μπάλα έφτασε στον Εμενίκε, ο ο οποίος γύρισε όμορφα αλλά έστειλε την μπάλα πάνω απ' την εστία.
22:13
87' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Καλτσάς βγάζει τον Δουβίκα τετ-α-τετ αλλά ο Καπίνο θα τον νικήσει! Παραμένει το 1-0 υπέρ του Αστέρα Τρίπολης.
22:16
90' Φοβερό τάκλιν του Ένχελς που κόβει τον Δουβίκα πριν φύγει σε πολύ επικίνδυνη αντεπίθεση.
22:16
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος.
22:18
90'+3' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό!
22:19
Ο Εμενίκε έσπασε στον Ανδρούτσο, αυτός έκανε το σουτ με τον πεσμένο Ιγκλέσιας να βρίσκει την μπάλα με την... μασχάλη. Δύσκολη φάση, φαίνεται πως η μπάλα βρήκε στην μασχάλη του παίκτη του Αστέρα.
22:19
90'+4' ΓΚΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!
22:20
Ο Τζούρτζεβιτς εκτέλεσε το πέναλτι, με τον Αθανασιάδη να βρίσκει την μπάλα αλλά να μην μπορεί να το... βγάλει! 1-1 ο Ολυμπιακός.
22:21
Ένα λεπτό ακόμη για το φινάλε.
22:22
90'+6' Κίτρινη κάρτα στον Φιγκέιρας.
22:23
Τέλος στην αναμέτρηση! Ολυμπιακός και Αστέρας Τρίπολης ήρθαν ισόπαλοι με 1-1. Τα γκολ με πέναλτι οι Τζούρτζεβιτς (90'+4') και Μανιάς (55').
22:25
Ακολουθεί το κείμενο του αγώνα και εκτενές ρεπορτάζ στο sportfm.gr. Αυτά από εμάς, καλό βράδυ.