Καλησπέρα σας
17:27
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Ατρόμητο στο «AEL FC Arena»
17:28
Ματς στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής με τις δύο ομάδες να ψάχνουν την πρώτη τους νίκη.
17:28
Η ΑΕΛ έχει δύο ήττες και μία ισοπαλία, ενώ ο Ατρόμητος μετρά τρεις ισοπαλίες
17:28
Ντεμπούτο για τον νέο προπονητή της ΑΕΛ, Τζάκι Ματάισεν
17:29
Το περσινό παιχνίδι των δύο ομάδων βρήκε νικητές τους Περιστεριώτες με 2-1, με τέρματα από τον Λημνιό και Λε Ταλέκ, που αμφότεροι δεν βρίσκονται στο ρόστερ.
17:32
Ατρόμητος: Γιαννιώτης - Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης - Μάντσον, Μπουσουλάτζιτς - Ντιγκινί, Ούμπιντες, Ουάρντα - Μανούσος
17:34
Στον πάγκο: Μίρκοβιτς, Βασιλακάκης, Οριόλ, Κυριακίδης, Καρασαλίδης, Ντάουντα, Βασιλείου
17:34
18:07
ΑΕΛ (Τζάκι Ματάαισεν): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Φάρκας, Γκόλιας, Γουάλας, Φατιόν, Λαγός, Λεοζίνιο, Ντέλετιτς, Μπάμπιτς, Ναζλίδης.
18:07
Στον πάγκο της ΑΕΛ: Σαφαρίκας, Ναβάρο, Κούσας, Περόνε, Κρίζμαν, Γιοβάνοβιτς, Γιαννιτσάνης.
18:16
1' Έναρξη της αναμέτρησης
18:18
3' Σουτ του Λεοζίνιο, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Γιαννιώτης
18:21
6' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Βρέθηκε μέσα στην περιοχή της ΑΕΛ ο Γιαννούλης, αλλά το πλασέ του πέρασε δίπλα από το δοκάρι
18:22
7' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σουτ του Μανούσου, απέκρουσε ασταθέστατα ο Μπόζοβιτς και στη συνέχεια ο Ντιγκινί βγήκε άουτ με την μπάλα
18:25
11' Κίτρινη κάρτα στον Ντιγκινι
18:29
14' Κίτρινη κάρτα στον Μάντσον
18:30
15' Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη
18:30
Τρεις κίτρινες κάρτες από τον Μάνταλο μόλις στα πρώτα 15 λεπτά της αναμέτρησης
18:38
21' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Μανούσο
18:42
26' Πλην των δύο ευκαιριών του Ατρόμητου, γίνεται κακό παιχνίδι έως τώρα
18:42
27' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Τρομερό σουτ του Ρέντζα έξω από την περιοχή, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Γιαννιώτης
18:49
32' Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Γκόλια
18:54
38' Φλύαρη υπεροχή της ΑΕΛ, κανένας κίνδυνος για τους δύο τερματοφύλακες
18:58
43' Διαμαρτυρίες από τον Ατρόμητο για πέναλτι σε τράβηγμα του Ρέντζα στον Ρισβάνη. Δύσκολη φάση και καθόλου διαφωτιστικά τα μακρινά ριπλέι
19:01
45'+1' Μοναδική ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ουάρντα γύρισε την μπάλα στον Ντιγκινί, αυτός πλάσαρε τον Μπόζοβιτς με το αριστερό, αλλά ο γκολκίπερ των γηπεδούχων απέκρουσε
19:17
Λήξη α' ημιχρόνου
19:18
Η ΑΕΛ ακόμα δεν έχει βγει στον αγωνιστικό χώρο
19:18
Τώρα βγαίνουν και οι Θεσσαλοί, τη στιγμή που ήδη είχαν βγει οι παίκτες του Ατρόμητου και οι διαιτητές
19:19
46' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Μπάμπιτς, μέσα ο Κρίζμαν
19:20
Έναρξη β' ημιχρόνου
19:20
46' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Χατζηισαΐας έχασε τη φάση και ο Κρίζμαν βγήκε τετ-α-τετ με τον Γιαννιώτη με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων να λέει «όχι».
19:27
53' Κίτρινη κάρτα στον Γκόλια
19:28
54' Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Ρισβάνη
19:34
59' Θέατρο δίνει ο Μάνταλος στον Μπουσουλάτζιτς σε πέσιμό του από μαρκάρισμα του Γκόλια. Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι. Κίτρινη στον παίκτη του Ατρόμητου.
19:34
Από το ριπλέι φαίνεται ότι ο ρεφ έχει δίκιο
19:38
64' Έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο ο Ατρόμητος και ψάχνει πιο «ζεστά» το γκολ
19:39
65' Σουτ του Ουάρντα, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι. Καλή ευκαιρία για τους Περιστεριώτες
19:48
72' Σειρά της ΑΕΛ να ζητήσει πέναλτι για μαρκάρισμα του Μανούσου στον Φατιόν. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι στη διεκδίκηση των δύο παικτών.
19:49
74' Αλλαγες για την ΑΕΛ. Εκτός ο Λεοζίνιο και ο Ναζλίδης, μέσα ο Ναβάρο και ο Περόνε
19:49
75' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Μανούσος, μέσα ο Ντάουντα
19:50
76' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Μπουσουλάτζιτς, μέσα ο Βασιλακάκης
19:50
76' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ντάουντα με σέντρα βρήκε τον Βασιλακάκη, αλλά το σουτ του πάει απευθείας στην αγκαλιά του Μπόζοβιτς
19:52
78' Πρόβλημα για την ΑΕΛ που συνεχίζει με 10. Ο Γκόλιας παρά τις προσπάθειες των γιατρών αποχωρεί με πρόβλημα τραυματισμού τη στιγμή που ο Ματάισεν έχει κλείσει τις αλλαγές του
19:57
83' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ναβάρο, η μπάλα άουτ
19:59
85' ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για Ατρόμητο! Κεφαλιά του Ρισβάνη, η μπάλα χτυπά στο δοκάρι και έπειτα στο έδαφος. Οι παίκτες του Ατρόμητου διαμαρτύρονται ότι η μπάλα έχει περάσει τη γραμμή και έχουν δίκιο.
20:00
86' Σουτ του Ουάρντα, μπλοκάρει ο Μπόζοβιτς
20:02
Τραγικό λάθος του β' βοηθού του Πάτρα, καθώς είναι ξεκάθαρο ότι η μπάλα μετά το δοκάρι του Ρισβάνη έχει περάσει τη γραμμή
20:05
90' Τρομερή πίεση του Ατρόμητου στα τελευταία λεπτά, με τους αμυντικούς της ΑΕΛ να διώχνουν με κάθε πιθανό τρόπο
20:05
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
20:08
Λήξη της αναμέτρησης με ΑΕΛ και Ατρόμητο να μένουν στο 0-0, αλλά τους Περιστεριώτες να έχουν έντονα παράπονα και δικαιολογημένα για τη φάση του 85'.