Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Πλατανιά απέναντι στην Κέρκυρα
Ματς για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας στα Περιβόλια.
Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Καρυπίδης, Στανισάβλιεβιτς, Κοροβέσης, Στάθης, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Πριντέτα, Ενσικουλού, Ντεβέσα, Μπούτνικ
Κέρκυρα (Αλέκος Βοσνιάδης): Γιαννακόπουλος, Σοϊλέδης, Γκόμες, Παμλίδης, Σπίνουλας, Ντουαλά, Σιόντης, Ιωάννου, Μπαλάφας, Επστάιν, Γρομητσάρης
Διαιτητής είναι ο κύριος Στυλιαράς.
18:17
1' Σεντρα στο ματς.
18:17
1' Κίτρινη κάρτα στον Ντεβέσα. Ούτε μισό λεπτό δεν πέρασε και έχουμε την πρώτη κάρτα.
18:21
7' Διαγώνιο σουτ του Ντουαλά, η μπάλα άουτ.
18:26
Κακό ματς στα πρώτα λεπτά, με τις δύο ομάδες να μην έχουν βρει ρυθμό.
18:32
Έχει την κατοχή ο Πλατανιάς και ψάχνει να βρει τον τρόπο να διασπάσει την καλοστημένη άμυνα της Κέρκυρας.
18:33
18' Ο Μπούντνικ σκοράρει με κεφαλιά-ψαράκι αλλά το τέρμα του δεν μετράει σωστά καθώς ο σκόρερ ήταν σε θέση οφσάιντ.
18:35
20' Κίτρινη κάρτα στον Ντουαλά.
18:39
25' Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη.
18:43
28' Τεράστια ευκαιρία για την Κέρκυρα. Μετά απο κάθετη του Παμλίδη, ο Επστάιν έφυγε μόνος τους απέναντι από τον Κοκκαλά αλλά ο πορτιέρε του Πλατανιά τον νίκησε.
18:45
30' Μακρινό πλασέ του Ντουαλά, μπλόκαρε ο Κοκκαλάς.
18:53
Προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα-επίθεση η Κέρκυρα, με τον Πλατανιά να προσπαθεί να απειλήσει μέσω οργανωμένων επιθέσεων.
18:56
41' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Δημούτσος αντί Καρυπίδη.
19:00
1 λεπτό ο έξτρα χρόνος.
19:01
Τέλος στο πρώτο μέρος. Πλατανιάς και Κέρκυρα πάνε στο ημίχρονο χωρίς τέρματα (0-0).
19:15
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!
19:16
46' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Αρτυματάς αντί Ιωάννου.
19:18
47' Σουτ του Ντεβέσα, η μπάλα άουτ.
19:31
60 λεπτά στο παιχνίδι, παραμένει το 0-0.
19:34
63' Τεράστια ευκαιρία για Πλατανιά. Μετά από τραγικό λάθος του Γιαννακόπουλου, ο Ντεβέσα τον πέρασε και έκανε το σουτ αλλά ο Σιόντης έδιωξε πάνω στην γραμμή.
19:39
69' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ζορμπάς αντί Ντουαλά.
19:43
73' Εκτέλεση φάουλ του Σοϊλέδη, σε κόρνερ ο Κοκκαλάς.
19:45
75' Ο Ενσικουλού ήταν αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή αλλά επιχείρησε να κάνει ανάποδο ψαλίδι και έστειλε την μπάλα... έξω από το γήπεδο.
19:49
79' Εξαιρετική επέμβαση του Γιαννακόπουλου σε κεφαλιά του Μπούντνικ.
19:51
81' Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Γκόμες με πλασέ μέσα από την περιοχή δεν βρίσκει στόχο κι ενώ ήταν αφύλαχτος.
19:52
82' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Στόιτσεφ αντί Κοροβέση.
19:56
87' Κίτρινη κάρτα για τον Παμλίδη.
19:58
88' Νέα μεγάλη επέμβαση του Γιαννακόπουλου σε κεφαλιά του Μπούτνικ.
19:59
89' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Κόντος αντί Επστάιν.
20:00
90' Νέα καταπληκτική απόκρουση του Γιαννακόπουλου, αυτή τη φορά σε σουτ του Ντεβέσα.
20:00
Έχει κατεβάσει τα ρολά ο τερματοφύλακας των Φαιάκων!
20:03
Τέλος στην αναμέτρηση. Πλατανιάς και Κέρκυρα έμειναν στο 0-0, με τους γηπεδούχους να πέφτουν πάνω στον εκπληκτικό Γιαννακόπουλο, ο οποίος κατέβασε τα... ρολά.