Καλησπέρα σας
18:43
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Πανιώνιο.
18:43
Με αυτή το ματς ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής της Super League.
18:44
Οι δύο ομάδες μέχρι τώρα είναι αήττητες, με τον ΠΑΣ να έχει μία νίκη και δύο ισοπαλίες και τον Πανιώνιο δύο νίκες και μία ισοπαλία
18:45
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
18:49
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης – Καρανίκας, Τζημόπουλος, Μαυροπάνος, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας – Λίλα, Κοζορώνης, Γαρουφαλιάς – Γιάκος, Χαλκιαδάκης
18:49
Πάγκος: Γιαννίκογλου, Ναδάλες, Ιγκόρ, Σκόνδρας, Μανθάτης, Σολτάνι, Αποστολόπουλος
18:49
Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Αστράς – Βλάχος, Μπανανά, Γκιοατά, Χατζισαφί – Σιώπης, Κόρμπος – Λάμπρου, Μασούντ, Μασούρας – Ντουρμισάι
18:49
Πάγκος: Κότνικ, Σαραμαντάς, Ταποκό, Σαββίδης, Παπαγεωργίου, Κάργας, Σπιριντόνοβιτς
18:51
Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης, Α’ βοηθός: Ιωάννης Σίπκας, Β’ βοηθός: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος, 4ος: Βασίλειος Φωτιάς
19:00
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
19:02
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:06
Σε πολύ καλή κατάσταση δείχνει ο αγωνιστικός χώρος στους Ζωσιμάδες. Το αναφέρουμε καθώς αποτελεί ένα διαχρονικό πρόβλημα του ΠΑΣ.
19:07
5' Πρώτη τελική για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Μακρινό σουτ του Κοζορώνη, η μπάλα ψηλά άουτ
19:10
8' Ξεκάθαρο φάουλ του Χαλκιαδάκη στον Γκιοατά, θέλοντας να βγει στην αντεπίθεση
19:12
9' Τεράστια ευκαιρία του ΠΑΣ! Ο Γαρουφαλιάς έβγαλε τρομερή διαγώνια σαραντάρα μπαλιά στον Καρανίκα, τον οποίο είχε ξεχάσει ο Μασούρας, ο Αστράς έδειχνε να μπλοκάρει από το κακό κοντρόλ του παίκτη του ΠΑΣ, αλλά έχασε την μπάλα και ο Καρανίκας από δύσκολη γωνία έστειλε την μπάλα άουτ προ κενής εστίας.
19:15
12' Πρώτη τελική για τον Πανιώνιο! Ο Λάμπρου έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ, τη στιγμή που ο Βελλίδης έδειχνε να ελέγχει την πορεία της
19:20
16' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ του β' βοηθού, Καραγκιζόπουλου, στον Λάμπρου τη στιγμή που ήταν ανενόχλητος να πλασάρει τον Βελλίδη από το ύψος της μικρής περιοχής. Τραγική απόφαση, αφού καλυπτόταν ξεκάθαρα από την άμυνα του ΠΑΣ ο μεσοεπιθετικός του Πανιωνίου.
19:21
19' Νέο σουτ του Κοζορώνη, κανένας κίνδυνος για τον Αστρά με την μπάλα να φεύγει άουτ
19:24
22' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ!. Ο Μπουκουβάλας στρώνει έτοιμο γκολ στον Γιάκο που ήταν στο ύψος της μικρής περιοχής, αλλά ο μεσοεπιθετικός του ΠΑΣ κλώτσησε... αέρα, έπειτα και από την παρέμβαση του Μπανανά
19:27
25' Νέα χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Κοζορώνης με ωραία πάσα βρήκε τον Γιάκο στην περιοχή, το σουτ του τελευταίου κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. Παρ' όλα αυτά, ο α' βοηθός και ο διαιτητής δεν βλέπουν ότι η μπάλα κόντραρε και δίνουν άουτ.
19:31
29' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Χαλκιαδάκης έκανε το λάθος έξω από την περιοχή του ΠΑΣ, ο Μασούντ με ωραία πάσα βρήκε τον Μασούρα που πλάσαρε, αλλά ο Τζημόπουλος με τάκλιν έδιωξε σε κόρνερ
19:35
33' Παρατηρήσεις του Κομίνη στον Μασούντ
19:38
36' Πολιορκία μέσω στημένων φάσεων στα τελευταία λεπτά από τον ΠΑΣ. Σταθερή η άμυνα του Πανιωνίου
19:39
Στο 34' ο ΠΑΣ ζήτησε πέναλτι σε πέσιμο του Χαλκιαδάκη στην περιοχή. Δεν υπάρχει κάτι, αφού ο Μπανανά δεν ανέτρεψε τον παίκτη του ΠΑΣ, με τα πόδια του να μένουν σταθερά και τον Μπρούνο να πέφτει πάνω του, προσπαθώντας να κερδίσει το σφύριγμα του Κομίνη
19:43
41' Πρόβλημα στον Πανιώνιο με Σιώπη
19:44
Φαίνεται να υπάρχει σοβαρό πρόβλημα, αφού ο Κόρμπος απευθείας έκανε χαρακτηριστική κίνηση για αλλαγή
19:44
Από το ριπλέι φαίνεται το πρόβλημα του Σιώπη να είναι στο γόνατο του δεξιού του ποδιού
19:45
43' Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Σαββίδης, αντί του Σιώπη
19:46
Δεν αλλάζει κάτι στη διάταξη, με τον Σαββίδη να αντικαθιστά τον Σιώπη ακριβώς στο ρόλο που είχε ο τελευταίος
19:47
Τελικά το πρόβλημα του Σιώπη είναι στον αστράγαλο. Πρώτη διάγνωση του ιατρικού τιμ κάνει λόγο για διάστρεμμα.
19:48
45' Κεφαλιά του Μασούρα με την μπάλα να περνά άουτ. Κακή εκτίμηση της φάσης από τον Βελλίδη που έκανε μια μικρή... βόλτα στη μικρή του περιοχή
19:50
45'+3' Κεφαλιά του Μιχαήλ από το κόρνερ του Μαυροπάνου, η μπάλα πάνω στον Αστρά
19:50
Λήξη α' ημιχρόνου με τον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Πανιώνιο να μένουν στο 0-0
19:51
Σημαντική απώλεια για τον Πανιώνιο ο Μανώλης Σιώπης που κατά πάσα πιθανότητα έχει υποστεί διάστρεμμα, σύμφωνα με την πρώτη εκτίμηση του ιατρικού τιμ του Πανιωνίου
20:08
Έναρξη β' ημιχρόνου
20:12
49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΜΑΣΟΥΡΑ! Ο Μασούντ πάσαρε στον Λάμπρου, αυτός με τη μία στα δεξιά στον Βλάχο, συρτή μπαλιά του τελευταίο στο δεύτερο δοκάρι που κινούνταν ο Μασούρας, που εντελώς αμαρκάριστος σκόραρε σε κενή εστία! Έχασαν την... μπάλα οι αμυντικοί του ΠΑΣ από τη γρήγορη ανάπτυξη του Πανιωνίου
20:15
51' Με απευθείας κόρνερ θέλησε να απειλήσει ο Κοζορώνης, απέκρουσε με γροθιές ο Αστράς.
20:18
54' Πέναλτι ζήτησε ο ΠΑΣ σε πτώση του Γιάκου. Καμία παράβαση, έπρεπε να τιμωρηθεί με κίτρινη κάρτα ο μεσοεπιθετικός των γηπεδούχων για θέατρο
20:18
55' Από μία κίτρινη κάρτα σε Τζημόπουλο και Κόρμπο
20:20
57' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, ΣΚΟΡΕΡ Ο ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ! Απίστευτο λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων. Ο οπισθοχωρημένος Μασούντ έχασε το κοντρόλ με την μπάλα να γυρίζει προς τα πίσω, ο Μπανανά θέλησε να τη διώξει, αλλά βρήκε αέρα και εντελώς ανενόχλητος μέσα στην περιοχή ο Μπρούνο κάνει με δυνατό σουτ το 1-1
20:25
58' Κίτρινη κάρτα στον Λίλα
20:27
63' Παρά την ισοφάριση του ΠΑΣ, ο Πανιώνιος έφερε το παιχνίδι στα καρέ των γηπεδούχων για λίγα λεπτά
20:29
66' Κόντρα του Μπανανά σε σουτ του Χαλκιαδάκη, η μπάλα κόρνερ
20:29
66' Κεφαλιά του Μαυροπάνου, η μπάλα άουτ. Δεν σημάδεψε σωστά ο κεντρικός αμυντικός του ΠΑΣ
20:32
68' Κίτρινη κάρτα στον Γαρουφαλιά. Σωστή για παρατεταμένο τράβηγμα της φανέλας του Ντουρμισάι
20:34
Θα γίνει αναγκαστική αλλαγή και ο Ντουρμισάι με πρόβλημα στο γόνατο
20:35
71' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Ντουρμισάι, μέσα ο Σπιριντόνοβιτς
20:39
76' Έχει κερδίσει εκ νέου μέτρα στο γήπεδο ο ΠΑΣ
20:41
78' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μέσα ο Μανθάτης, έξω ο Λίλα
20:42
78' Παραλίγο ο Μανθάτης να σκοράρει στην πρώτη του επαφή με την μπάλα! Το σουτ του πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Αστρά.
20:43
80' Νέο πρόβλημα με τον Γκιοατά να περνά εκτός, αφού πονάει στο χέρι
20:45
81' Και τρίτη αναγκαστική αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Κάργας, έξω ο Γκιοατά
20:45
81' Κίτρινη κάρτα στον Μασούντ για διαμαρτυρίες
20:45
82' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μέσα ο Σολτάνι, εκτός ο Γιάκος
20:46
83' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο!. Ο Μασούρας από τα δεξιά μέσα στην περιοχή πλασάρει άστοχα. Βέβαια, ο Μασούρας ξεκινά την προσπάθειά του από θέση οφσάιντ.
20:50
87' Με 10 παίκτες ο Πανιώνιος! Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Μασούντ. Σωστή για κλωτσιά με σκοπό να χτυπήσει παίκτη του ΠΑΣ
20:52
89' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εκτός ο Καρανίκας, μέσα ο Ναδάλες
20:53
90' Κεφαλιά του Μπανανά, με την μπάλα να καταλήγει άουτ
20:54
90' Κίτρινη κάρτα ο Μαυροπάνος