Απόλλων-Πλατανιάς

15:49
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Απόλλων-Πλατανιάς, για την πέμπτη αγωνιστική της Super League που είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει στις 16:00
15:49
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις...
15:49
Απόλλων Σμύρνης (Άκης Μάντζιος): Τσόβιτς, Κοντοές, Κύργιας, Ντάσιος, Κονέ, Σιατραβάνης, Αλμπάνης, Καστιγέχος, Μπιτζιμίν, Βαλλιάνος, Παπάζογλου
15:49
Πλατανιάς: (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Κρος, Στανισάβλιεβιτς, Κοροβέσης, Στάθης, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Πριντέτα, Ενσικουλού, Ντεβέσα, Μπούντνικ
15:53
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα Σμύρνης: Χουάντερσον, Μπαμπιάρζ, Μάατσεν, Μάατσι, Μενδρινός, Χουάρες, Μπαρτολίνι
15:53
Στον πάγκο για τον Πλατανιά: Κασωτάκης, Στόιτσεφ, Γκρζέλτσακ, Πατράλης, Δημούτσος, Αγγελόπουλος, Στάμου
15:54
Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος. Βοηθοί: Χασάν Κούλα, Νικόλαος Σάββας 4ος Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος
16:01
Έναρξη στο ματς!
16:12
3' Καλή φάση στα καρέ του Πλατανιά. Ο Πριτέντα προσπάθησε να διώξει τη μπάλα σε στημένη φάση, έκανε κεφαλιά προς τα πίσω και ο Ντεβέσα έδιωξε πάνω στη γραμμή.
16:15
12' Υποψία φάσης για τον Πλατανιά. Συρτό σουτ του Ενσικουλού, δεν ανησυχεί ιδιαίτερα ο Τσόβιτς.
16:22

22' ΓΚΟΛ ο Πλατανιάς, 0-1!

16:24
Ο Ενσικουλού πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή μετά τη συνεργασία των Μπούτνικ-Ντεβέσα και νίκησε τον Τσόβιτς
16:33
31' Απειλεί ο Πλατανιάς. Ύστερα από γύρισμα του Ενσικουλού, ο Κοροβέσης έπιασε το σουτ και ο Βαλλιάνος απομάκρυνε.
16:40
38' Κίτρινη για τον Πλατανιά, την είδε ο Πριτέντα.
16:41
40' Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Ο Κοροβέσης έπιασε σουτ εκτός περιοχής και μπλόκαρε ο Τσόβιτς.
16:42
Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους. Ύστερα από σουτ, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Πλιάτσικα, που δεν το είχε κολλητό. Ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το ματς. Είδε την κίτρινη ο Ντάσιος για τα παράπονα που έκανε με έντονο τρόπο
16:46
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Απόλλων-Πλατανιάς 0-1 με τέρμα του Ενσικουλού Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στην αναμέτρηση, θέλοντας να αποκτήσουν τον ρυθμό τους από την αρχή. Ωστόσο, δεν καρποφόρησε η υπεροχή τους και οι φιλοξενούμενοι, που άνοιξαν το σκορ στα μέσα του ημιχρόνου, έλεγξαν το ματς από εκείνο το σημείο και μετά.
17:02
Έναρξη δεύτερου μέρους!
17:06
47' Πολύ καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Ο Μπούτνικ έκανε το γύρισμα από τα αριστερά προς τον Στανισάβλιεβιτς, που ήταν μέσα στην περιοχή, αλλά ο Μπιτζιμίν έδιωξε την ύστατη στιγμή
17:07
49' Δοκάρι για τον Απόλλωνα. Ο Βάντερσον βρέθηκε μέσα στην περιοχή, άντεξε στα μαρκαρίσματα και έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Κοκκαλά.
17:12
54' Δοκάρι για τον Απόλλωνα! Ο Παπάζογλου βρέθηκε μέσα στην περιοχή και με σκαστό σουτ έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι
17:15
57' Μενδρινός αντί Κύργια στο ματς για τον Απόλλωνα
17:16
Και Μάατσεν στη θέση του Αλμπάνη για τους γηπεδούχους.
17:18
17:18
17:24

Αποβολή για τον Απόλλωνα!

Δεύτερη κίτρινη (67') για τον Ντάσιο. Για σκληρό τάκλιν αυτήν τη φορά, η πρώτη ήταν λόγω διαμαρτυριών στο πρώτο μέρος. Υπενθυμίζεται ότι η ομάδα του Άκη Μάντζιου είχε δεχθεί κόκκινη και κόντρα στον ΠΑΟΚ.
17:27
69' Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Ντεμπέσα βρέθηκε σε θέση βολής ύστερα από ωραία αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον αντίπαλο πορτιέρο.
17:33
75' Κίτρινη στον Κοντοέ
17:35
77' Κίτρινη για τον Πλατανιά αυτήν τη φορά, την είδε ο Στανισάβλιεβιτς
17:36
77' Κι άλλη κίτρινη για τον Πλατανιά, την είδε ο Στάμου
17:40
82' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μέσα ο Μάατσι, εκτός ο Σιατραβάνης
17:42
Είναι πολύ προβλέψιμος μετά την αποβολή ο Απόλλων
17:45
87' Απειλεί ο Απόλλων. Ο Κονέ με σκαστό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Κοκκαλά