Καλησπέρα σας από το ΟΑΚΑ! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο ντέρμπι για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό...
18:54
Μπορεί να είναι ακόμα πολύ νωρίς στη σεζόν, ωστόσο η σημερινή αναμέτρηση αν μη τι άλλο είναι κρίσιμη και για τους δυο μεγάλους αντιπάλους.
18:55
Αφενός για την ΑΕΚ επειδή έχει την ευκαιρία να εκτοξεύσει την ήδη καλή ψυχολογία της και να φτιάξει ένα σημαντικό βαθμολογικό προβάδισμα (+5) έναντι του βασικού ανταγωνιστή της για τον τίτλο.
18:56
Και αφετέρου για τον Ολυμπιακό διότι χρειάζεται μια μεγάλη νίκη που θα θυμίσει ότι πρωταθλητής είναι ο ίδιος και θα ανατρέψει το κλίμα από τα ανεπιτυχή αποτελέσματα που προηγήθηκαν σε Ελλάδα και Ευρώπη.
19:00
Την ίδια ώρα η "Ένωση" θέλει να διευρύνει τις εξαιρετικές επιδόσεις της ως γηπεδούχος απέναντι στους Πειραιώτες μετά την επιστροφή της, πετυχαίνοντας σήμερα την τρίτη συνεχόμενη επικράτησή της στο ΟΑΚΑ (και πέμπτη συνολικά αν συνυπολογιστούν οι νίκες στον προπέρσινο τελικό Κυπέλλου και στον περσινό ημιτελικό στο "Καραϊσκάκη").
19:02
Οι "ερυθρόλευκοι", από την άλλη, θα πάνε με οδηγό την περσινή επικράτησή τους στη ρεβάνς των ημιτελικών, όταν κατέβηκαν ως το απόλυτο αουτσάιντερ για την πρόκριση, ωστόσο απέτυχαν για εκατοστά να την κατακτήσουν (με το δοκάρι στην κεφαλιά του Καρντόσο να κρατάει το 0-1 υπέρ τους).
19:04
Υπενθυμίζεται ότι το σημερινό ματς έρχεται λίγες μέρες πριν τα κρίσιμα παιχνίδια των δυο ομάδων στην Ευρώπη (όπου είναι οι μόνοι εκπρόσωποι της χώρας μας). Την Τετάρτη ο Ολυμπιακός θα δοκιμαστεί στο Τορίνο με αντίπαλο τη Γιουβέντους, ενώ την Πέμπτη η ΑΕΚ θα φιλοξενήσει την Αούστρια Βιέννης.
19:06
Δείτε πλάνα από τα αποδυτήρια της ΑΕΚ, όπου είναι όλα έτοιμα ενόψει του μεγάλου ματς...
19:07
H άφιξη του Ολυμπιακού
19:11
Κάτι λιγότερο από 1,5 ώρα πριν τη σέντρα και το πέταλο των οργανωμένων οπαδών της ΑΕΚ είναι σχεδόν γεμάτο... Εικόνα live21961654/121837.jpg
19:12
Οι παίκτες του Ολυμπιακού μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο για την πρώτη αναγνωριστική βόλτα εν μέσω έντονων αποδοκιμασιών από τους φίλους της "Ένωσης".
19:14
Οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ εισέρχονται κι εκείνοι στο γήπεδο μέσα σε αποθέωση από τον κόσμο που βρίσκεται στις εξέδρες.
19:18
Πάντως πριν τη σέντρα του αγώνα η κορυφή της βαθμολογίας έχει αλλάξει χέρια, με τον ΠΑΟΚ να περνά (έστω και προσωρινά) εκεί, έπειτα από τη νίκη 1-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα με ένα ακόμα γκολ του Πρίγιοβιτς.
19:22
Έγινε γνωστή πριν λίγο η ενδεκάδα της ΑΕΚ. Σημαντικότερη είδηση ότι μένει εκτός αρχικού σχήματος ο Λιβάγια, ενώ βρίσκεται κανονικά σε αυτό ο Αραούχο.
19:24
Συγκεκριμένα, η "Ένωση" θα παραταχθεί με τους εξής: Ανέστη, Γκάλο, Βράνιες, Τσόσιτς, Μπακάκη, Γιόχανσον, Σιμόες, Χριστοδουλόπουλο, Μάνταλο, Κλωναρίδη και Αραούχο.
19:26
19:29
Μόλις έγινε γνωστή και η ενδεκάδα του Ολυμπιακού. Κόντρα στα προγνωστικά ο Μπέσνικ Χάσι αφήνει εκτός αρχικού σχήματος τον Ζντιέλαρ, ξεκινώντας τον Ταχτσίδη δίπλα στον Ζιλέ.
19:30
Συγκεκριμένα, η σύνθεση των Πειραιωτών είναι η εξής: Καπίνο, Ομάρ, Ρομαό, Ένχελς, Φιγκέιρας, Ταχτσίδης, Ζιλέ, Οφόε, Μάριν, Καρσελά και Εμενίκε.
19:32
Υπενθυμίζεται ότι διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Κωσταρά και Δημητριάδη.
19:37
19:42
19:44
Βγήκε για ζέσταμα ο Καπίνο, ο οποίος αποδοκιμάζεται έντονα.
19:46
Μια μικρή -αλλά αξιοσημείωτη- αλλαγή σε σχέση με τα συνηθισμένα παρατηρείται σήμερα στο ΟΑΚΑ. Για πρώτη φορά τα δίχτυα των δυο εστιών είναι σε κιτρινόμαυρο (και όχι λευκό) χρώμα. Εικόνα live21961654/7044.jpg
19:49
Όσο περνάει η ώρα ολοένα και αυξάνεται η προσέλευση του κόσμου. Αυτή την στιγμή είναι στο γήπεδο γύρω στους 17-18.000 οπαδοί της Ένωσης.
19:55
Βγαίνουν για ζέσταμα οι παίκτες του Μπέσνικ Χάσι.
19:56
Μόλις τώρα βγήκε στο χορτάρι και η Ένωση για ζέσταμα. Εξαιρετική ατμόσφαιρα στο γήπεδο.
19:58
20:02
Ο κόσμος αποθεώνει τον Σέρχιο Αραούχο.
20:09
Περίπου 20 λεπτά πριν τη σέντρα, με τον κόσμο που βρίσκεται στις εξέδρες να αγγίζει τις 27-28.000 και την προσέλευση να συνεχίζεται.
20:14
Ολοκλήρωσαν το ζέσταμα οι παίκτες της ΑΕΚ, οι οποίοι επιστρέφουν στα αποδυτήρια.
20:16
Στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες και οι παίκτες του Ολυμπιακού.
20:17
20:17
20:18
Αυτή την στιγμή πραγματοποιείται η βράβευση του Νίκου Πανταζή.
20:21
20:29
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, όλα έτοιμα για την σέντρα.
20:30
20:32
Διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) / Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας), Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας)
20:32
1' Σέντρα
20:33
1' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σέντρα του Λάζαρου από τα δεξιά, ο Αραούχο κάνει σκαστή κεφαλιά αλλά δεν βρήκε στόχο.
20:35
2' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λάζαρος βρήκε χώρο, έπιασε σουτ από το ύψος της περιοχής, όμως ο Καπίνο έπεσε και μπλόκαρε.
20:38
5' Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλό σημείο έξω από την περιοχή. Το έκανε ο Ένχελς με το χέρι στον Μάνταλο.
20:38
6' Εκτέλεσε φαλτσαριστά ο Λάζαρος, μάζεψε εύκολα ο Καπίνο.
20:39
7' Τελική για την ΑΕΚ. Ωραία συνεργασία ανάμεσα σε Σιμόες και Λάζαρο, με τον δεύτερο να πιάνει δυνατό σουτ το οποίο βρήκε στην εξωτερική πλευρά της εστίας του Καπίνο.
20:40
8' Κίτρινη κάρτα στον Οφόε. Ο μέσος του Ολυμπιακού χτύπησε με τον αγκώνα τον Σιμόες. Σωστή η απόφαση του Σιδηρόπουλου.
20:42
10' Πρώτο δεκάλεπτο στο ντέρμπι με την ΑΕΚ να ελέγχει το ματς και να πιέζει σταθερά τον Ολυμπιακό, που θα μπορούσε να βρίσκεται και πίσω στο σκορ. Οι ερυθρόλευκοι δεν έχουν τελική μέχρι στιγμής.
20:43
11΄ Σέντρα του Κλωναρίδη. Ο Βράνιες πήρε την κεφαλιά και την έστειλε δίπλα απ'την εστία. Ο βοηθός σήκωσε σωστά το σημαιάκι του για οφσάιντ. Ο Βόσνιος ήταν πιο μπροστά.
20:44
12' Η πολιορκία της ΑΕΚ συνεχίζεται. Ο Γκάλο πιάνει φοβερό σουτ έξω από την περιοχή, ο Καπίνο έδιωξε σε κόρνερ.
20:45
13' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Καρσελά είδε την μπάλα να του στρώνεται έπειτα από ψύχραιμη κεφαλιά του Ζιλέ, όμως δεν έπιασε καλά το σουτ και την έστειλε άουτ.
20:48
14' Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Αραούχο στον Μάνταλο, ο οποίος βρέθηκε πεσμένος στην περιοχή με τον Ένχελς να του κρατάει την φανέλα. Ο Σιδηρόπουλος άφησε το παιχνίδι να συνεχιστεί, το κράτημα ήταν στο ξεκίνημα της φάσης και ο αρχηγός της Ένωσης φάνηκε να πέφτει εύκολα.
20:49
17' Ο Μάνταλος έχει χτυπήσει. Διακοπή στο ματς. Σηκώθηκε ο Λιβάγια για προθέρμανση.
20:51
19' Ο Μάνταλος έχει επιστρέψει στο ματς.
20:52
20' Ο Λιβάγια επέστρεψε στον πάγκο. Ζέσταμα κάνουν οι Γαλανόπουλος και Αϊντάρεβιτς.
20:54
22' ΓΚΟΟΟΛ 0-1 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
20:55
Η άμυνα της ΑΕΚ πιάστηκε στον ύπνο, ο Οφόε σημάδεψε με πλάγιο τον Μάριν ο οποίος ήταν αμαρκάριστος και με ψύχραιμο ψηλοκρεμαστό πλασέ νίκησε τον Ανέστη.
20:56
24' Τελική για τον Ολυμπιακό. Ξαφνικό σουτ του Εμενίκε από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.
20:57
25' Κίτρινη κάρτα στον Αραούχο.
21:00
28' Πιέζει καλά ο Ολυμπιακός και δεν επιτρέπει στην ΑΕΚ να φτιάξει παιχνίδι.
21:00
28' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γαλανόπουλος στη θέση του Σιμόες.
21:02
Ο Πορτογάλος ζήτησε την αλλαγή, καθώς τραυματίστηκε.
21:04
32' Μεγάλη απόκρουση του Ανέστη σε τεράστια ευκαιρία του Ολυμπιακού! Ο Οφόε έσπασε στον Καρσελά, όμως ο γκολκίπερ της ΑΕΚ έδιωξε το φαλτσαριστό σουτ που επιχείρησε.
21:07
35' Κλωναρίδης και Αραούχο έχουν... χαθεί μέσα στην άμυνα του Ολυμπιακού. Η Ένωση ψάχνει αντίδραση, όμως δεν έχει ηρεμία στο παιχνίδι της. Οι ερυθρόλευκοι αμύνονται σωστά και βγάζουν ψύχραιμα την μπάλα από την περιοχή τους.
21:08
35' Στραβοκλωτσιά του Γαλανόπουλου έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
21:09
36' Ο Λάζαρος διαμαρτυρήθηκε για φάουλ που δεν του δόθηκε σε πλάγια θέση έξω από την περιοχή ύστερα από σπρώξιμο του Φιγκέιρας.
21:10
37' Φάση διαρκείας στην περιοχή της ΑΕΚ, τελικά ο Ζιλέ έστειλε την μπάλα πάνω απ'την εστία του Ανέστη.
21:15
42' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λάζαρου, ο Καπίνο είχε σωστή θέση κι έδιωξε σε κόρνερ.
21:15
43' Νέα τελική για την ΑΕΚ. Έπειτα από κόρνερ, ο Λάζαρος πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει άουτ.
21:17
45' Αλλεπάλληλα γεμίσματα από τους παίκτες της ΑΕΚ στην περιοχή του Ολυμπιακού, με τους παίκτες του Χάσι να "καθαρίζουν" τις φάσεις.
21:17
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.
21:18
45+1' Κίτρινη κάρτα στον Μάριν για φάουλ στον Λάζαρο. Σωστή.
21:20
45+3' Επιθετικό φάουλ στον Ανέστη, έπειτα από κόρνερ. Το έκανε ο Εμενίκε.
21:20
45+3' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
21:21
Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 στο ΟΑΚΑ, έπειτα από γκολ του Μάριν στο 22ο λεπτό.
21:23
Η ΑΕΚ μπήκε καλύτερα, είχε ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ, όμως οι ερυθρόλευκοι αφού προειδοποίησαν στο 13' στη συνέχεια έστειλαν την μπάλα στα δίχτυα του Ανέστη με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Μάριν. Από εκεί και πέρα οι Πειραιώτες δεν αγχώθηκαν και μάλιστα έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Καρσελά στο 32', όμως ο γκολκίπερ των κιτρινόμαυρων τους είπε "όχι".
21:37
46' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λιβάγια αντί του Κλωναρίδη. Σε 4-4-1-1 θα πάει ο Χιμένεθ.
21:37
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
21:38
46' ΓΚΟΟΟΛ 0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
21:38
Απίθανη αδράνεια στην άμυνα της ΑΕΚ, έπειτα από κόντρες η μπάλα στρώθηκε στον Οφόε, που με ωραίο αριστερό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
21:40
48' Κακή σέντρα του Γκάλο η μπάλα πέρασε απ' όλους.
21:42
50' Νεύρα και διακοπή. Ο Ρομαό έσπρωξε τον Μάνταλο, ο Σιδηρόπουλος του έδειξε κίτρινη κάρτα. Κίτρινη και στον Μάνταλο, ο οποίος πήγε να του πάρει την μπάλα απ' τα χέρια.
21:43
51' Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Βράνιες.
21:45
53' Εξαιρετικό γύρισμα του Λιβάγια από τα δεξιά, ο Αραούχο δεν πρόλαβε να μπει στη φάση.
21:48
56' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μπακάκης τρύπωσε στην περιοχή όμως το σουτ που επιχείρησε κατάφερε να το σταματήσει ο Καπίνο.
21:49
57' Έπειτα από κόρνερ της Ένωσης ο Ταχτσίδης έστειλε την μπάλα άουτ, όμως ο βοηθός και ο Σιδηρόπουλος δεν έδωσαν νέο κόρνερ στην ΑΕΚ.
21:51
59' Τρομερή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Γύρισμα του Λιβάγια, ο Αραούχο αστοχεί από το ένα μέτρο.
21:53
61' Διαμαρτύρεται για αποβολή του Ρομαό η ΑΕΚ. Έπειτα από κλέψιμο του Αραούχο, ο παίκτης του Ολυμπιακού του έκανε σκόπιμο φάουλ έξω από την περιοχή, αλλά δεν είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα.
21:56
64' - ΓΚΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ!
21:57
Έπειτα από πάσα του Αραούχο, ο Χριστοδουλόπουλος έπιασε απευθείας διαγώνιο σουτ (μέσα στην περιοχή και δεξιά), το οποίο δεν μπόρεσε να συγκρατήσει ο Καπίνο!
22:00
66' Επικίνδυνο φάουλ του Καρσελά στον Μάνταλο, δεν δίνει κάποια κάρτα ο Σιδηρόπουλος.
22:00
68' Ο Λάζαρος σκόραρε με σουτ μέσα από την περιοχή, ωστόσο το γκολ δεν μέτρησε σωστά καθώς η μπάλα είχε βγει ολόκληρη πριν το γύρισμα του Μάνταλου.
22:01
69' Νέο φάουλ του Ρομαό στον Λάζαρο, νέες διαμαρτυρίες για δεύτερη κίτρινη κάρτα από τους γηπεδούχους.
22:03
69' Προσωρινή διακοπή στο παιχνίδι καθώς έχουν πέσει κάποια δακρυγόνα εκτός γηπέδου και η ατμόσφαιρα έχει γίνει αποπνικτική.
22:03
Δεν μπορούν να κρατήσουν ανοιχτά τα μάτια τους παίκτες και διαιτητές, η ατμόσφαιρα έχει γίνει αποπνικτική!
22:05
Υπάρχει μια ένταση έξω από την θύρα που βρίσκονται οι οργανωμένοι της ΑΕΚ, με την αστυνομία να κάνει χρήση δακρυγόνων.
22:08
Να υπενθυμίσουμε, λοιπόν, πως ο Ολυμπιακός προηγείται με 2-1 της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ. Ο Μάριν στο 22' άνοιξε το σκορ, με τον Οφόε να κάνει το 2-0 στο 46'. Η μείωση για τους «κιτρινόμαυρους» ήρθε στο 64ο λεπτό, ωστόσο πέντε λεπτά αργότερα ήρθε η προσωρινή διακοπή του αγώνα.
22:10
Ο Σιδηρόπουλος έχει ενημερώσει τις δύο ομάδες πως θα βγει ξανά στον αγωνιστικό χώρο σε πέντε λεπτά και εφόσον έχει καθαρίσει η ατμόσφαιρα, τότε θα ξεκινήσει ξανά το παιχνίδι.
22:11
Ο τέταρτος διαιτητής, Αρετόπουλος, είπε μόλις τώρα στην κάμερα της NOVA πως θα ξεκινήσει άμεσα το παιχνίδι. Συγκεκριμένα, σε ερώτηση εάν θα ξεκινήσει τώρα το ματς απάντησε «ναι, ναι».
22:13
Την ίδια ώρα, ορισμένοι οπαδοί της ΑΕΚ αποχωρούν από το ΟΑΚΑ!
22:13
Ο διαιτητής της αναμέτρησης, Τάσος Σιδηρόπουλος, ενημέρωσε πως το παιχνίδι θα ξεκινήσει ξανά από το 70:10.
22:14
Οι παίκτες της ΑΕΚ μπαίνουν τώρα στον αγωνιστικό χώρο. Το ίδιο κάνουν και αυτοί του Ολυμπιακού.
22:15
Επέστρεψε και το διαιτητικό τρίο αυτή τη στιγμή.
22:15
71' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ζντιέλαρ αντί Ρομαό.
22:15
Ξεκινάει ξανά το παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες. Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλό σημείο.
22:16
71' Εκτέλεση φάουλ του Λάζαρου, στα χέρια του Καπίνο η μπάλα.
22:16
72' Σουτ του Αραούχο από πλάγια θέση, δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει ο Καπίνο.
22:18
73' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Εκτέλεση φάουλ του Λάζαρου, ο Αραούχο έκανε την σκαστή κεφαλιά αλλά ο Καπίνο μπλόκαρε ξανά!
22:20
8-1 οι τελικές στο δεύτερο ημίχρονο. Στην μοναδική τους ευκαιρία, λοιπόν, στην επανάληψη οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν να σκοράρουν.
22:21
76' Σουτ του Αραούχο μέσα από την περιοχή, στο σώμα του Ταχτσίδη η μπάλα και στη συνέχεια απομακρύνεται από τους αμυντικούς του Ολυμπιακού.
22:22
Να πούμε ότι μετά την αποχώρηση του Ρομαό από τον αγωνιστικό χώρο, ο Ταχτσίδης έχει περάσει στα στόπερ δίπλα στον Ένχελς.
22:24
79' Κίτρινη κάρτα στον Ζιλέ για σκληρό φάουλ στον Γαλανόπουλο.
22:24
80' ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΚ!
22:25
ΑΠΙΘΑΝΗ εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου, που στέλνει την μπάλα στο αριστερό «Γ» του Καπίνο, ο οποίος δεν μπορούσε να αντιδράσει!
22:26
Η ΑΕΚ ισοφαρίζει σε 2-2 χάρη σε μια μαγική εκτέλεση φάουλ του Λάζαρου! Δεν υπάρχει το γκολ που έβαλε ο Έλληνας μεσοεπιθετικός.
22:27
82' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Πάρντο αντί Καρσελά.
22:29
83' Ο Σιδηρόπουλος απέβαλε τον Χάσι από τον πάγκο του Ολυμπιακού. Ο Αλβανός τεχνικός των Πειραιωτών έκανε μία κίνηση προς τον διαιτητή, σαν να του λέει «βάλε γυαλιά».
22:31
Τέσσερα λεπτά ακόμη μέχρι τη συμπλήρωση των 90'. Παραμένει το 2-2 ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό, σε ένα φοβερό ντέρμπι.
22:32
87' Σωστή υπόδειξη του α' βοηθού στον Λιβάγια.
22:32
87' Ο Αραούχο έφυγε στην αντεπίθεση αλλά ο Ένχελς έβαλε την κόντρα και τον σταμάτησε πριν σουτάρει!
22:34
90' ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΚ, 3-2!
22:35
Ο Λιβάγια έκανε πολύ ωραία κίνηση, έκανε τη σέντρα-σουτ και ο Μάνταλος που έφυγε γρήγορα στην πλάτη του Ελαμπντελαουί, έγραψε με πλασέ το 3-2! ΑΠΙΘΑΝΗ ανατροπή από την ΑΕΚ, βρέθηκε να χάνει με 2-0 και τώρα είναι μπροστά με 3-2!
22:36
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος.
22:37
92' Κίτρινη κάρτα στον Λιβάγια που είχε μια αψυμαχία με Σεμπά και Φιγκέιρας.
22:38
90'+3' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Αϊντάρεβιτς αντί Λάζαρου.
22:39
90'+4' Ο Ζιλέ έπεσε μέσα στην περιοχή ζητώντας πέναλτι, με τον διαιτητή να δείχνει «παίζετε».
22:40
90'+5' Κόκκινη κάρτα σε Ένχελς και Τσόσιτς!
22:41
Αψυμαχία ανάμεσα σε Ένχελς, Τσόσιτς, Μπακάκη, Βράνιες, Ζιλέ, Πάρντο. Αποβάλει τους δύο πρώτους ο Σιδηρόπουλος!
22:42
Τέλος στην αναμέτρηση! Η ΑΕΚ με μια απίθανη ανατροπή επικράτησε 3-2 του Ολυμπιακού σε ένα φανταστικό παιχνίδι!
22:43
Μάριν και Οφόε έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στον Ολυμπιακό, ωστόσο ο Λάζαρος χτύπησε δις και ο Μάνταλος λίγο πριν το 90' διαμόρφωσε το τελικό 3-2!
22:44
Ο Σιδηρόπουλος απέβαλε τον Χάσι από τον πάγκο, όπως και τους Τσόσιτς, Ένχελς που είχαν έναν καβγά στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων!
22:45
«Είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού, αλλά όταν δεχτήκαμε το πρώτο γκολ χάσαμε τον έλεγχο και ήταν πολύ δύσκολο μετά για εμάς», ανέφερε στη NOVA ο βοηθός του Μπέσνικ Χάσι.
22:45
Έξαλλοι πανηγυρισμοί από τους παίκτες της ΑΕΚ, κάνουν τον γύρο του θριάμβου και πανηγυρίζουν παρέα με τους οπαδούς!
22:46
Στους 13 βαθμούς πλέον η ΑΕΚ και στο +5 από τον Ολυμπιακό (σσ. έχει 8 βαθμούς), όπως και στο +2 από τους δεύτερους Πανιώνιο, ΠΑΟΚ!
22:48
«Δεν ήταν δίκαιο να χάνουμε με 2-0, στα πρώτα δεκαπέντε λεπτά θα μπορούσαν να είχαν φάει 4 ή 5 γκολ», είπε μεταξύ άλλων ο Χιμένεθ στην κάμερα της NOVA.
22:49
Αυτά από εμάς, ακολουθεί το κείμενο του ματς στο sportfm.gr και αναλυτικό ρεπορτάζ! Καλό σας βράδυ!