ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

15:42
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα, για την 5η αγωνιστική της Super League
15:43
Ο "δικέφαλος του Βορρά" είναι στην τέταρτη θέση αυτήν τη στιγμή με οκτώ βαθμούς ύστερα από τέσσερα ματς, ενώ οι Ηπειρώτες είναι στην όγδοη θέση με έξι βαθμούς.
15:44
O ΠΑΟΚ προέρχεται από το 1-0 επί του Παναιτωλικού στο πρωτάθλημα και το 2-1 επί του Λεβαδειακού στο Κύπελλο
15:45
Ο ΠΑΣ Γιάννινα μαζί με την αναμέτρηση του Κυπέλλου με τον Πανιώνιο, έχει τέσσερις σερί ισοπαλίες. Οι δύο από αυτές χωρίς γκολ.
15:45
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
15:46
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ρέι, Λέοβατς, Βαρέλα, Σαμπράνο, Μάτος, Μαουρίτσιο, Τσίμιροτ, Πέλκας, Βιεϊρίνια, Ελ Καντουρί, Πρίγιοβιτς
15:47
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Μιχαήλ, Μαυροπάνος, Τζημόπουλος, Μπουκουβάλας, Κοζορώνης, Γαρουφαλιάς, Λίλα, Καρανίκας, Γιάκος και Χαλκιαδάκης.
15:47
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Πασχαλάκης, Μαλεζάς, Σάκχοφ, Μακ, Μπίσεσβαρ, Λημνιός και Κουλούρης.
15:47
Στον πάγκο των Ηπειρωτών είναι οι: Γιαννίκογλου, Σολτάνι, Βιδάλ, Μπέριος, Σκόνδρας, Μανθάτης και Αποστολόπουλος.
15:51
Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου. Βοηθοί: Ανδρέας Φωτόπουλος, Γεώργιος Κουντουρέλης Τέταρτος Διαιτητής: Ανδρέας Φωτόπουλος
15:52
15:55
Οι παίκτες των δύο ομάδων είναι στα αποδυτήρια εδώ και λίγα λεπτά. Εντός ολίγου αναμένεται να βρεθούν στον αγωνιστικό χώρο της Τούμπας για την έναρξη του ματς
16:00
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Ξεκινάει εντός ολίγου το ματς
16:00
Έναρξη στο ματς!
16:07
Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του αγώνα.
16:10
10' Σουτ του Τσίμιροτ, η μπάλα ψηλά άουτ. Πρώτη τελική στο ματς.
16:12
11' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Μετά από εξαιρετική συνεργασία των Πέλκα και Πρίγιοβιτς, ο τελευταίος γύρισε στον Ελ Καντουρί, ο οποίος αστόχησε σε κενή εστία με τον Μιχαήλ να τον πιέζει και να μην του επιτρέπει να πλασάρει σωστά.
16:16
16' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Γιάκο.
16:19
19' Πρώτη τελική για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Λίλα, κεφαλιά του Κοζορώνη, η μπάλα περνάει άουτ,
16:21
21' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια έκανε πολύ ωραίο φαλτσαριστό σουτ, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.
16:24
24' Κίτρινη κάρτα στον Μαυροπάνο για φάουλ στον Πέλκα, ο οποίος είχε περάσει όποιον... βρήκε μπροστά του.
16:26
25' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λέοβατς σούταρε δυνατά, η μπάλα κόντραρε σε δύο παίκτες του ΠΑΣ και στρώθηκε στον Μαουρίτσιο αλλά το σουτ που επιχείρησε μέσα από την περιοχή ήταν κακό.
16:29
Κεφάτος ο Πέλκας, παίρνει αρκετές ατομικές ενέργειες και προσπαθεί να διασπάσει την καλοστημένη άμυνα του ΠΑΣ. Σε καλή μέρα φαίνεται πως είναι και οι Βιεϊρίνια, Ελ Καντουρί, που είναι αρκετά κινητικοί.
16:35
34' Ωραίο σουτ του Κοζορώνη, με τον Ρέι να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.
16:38
38' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια έστρωσε στον Μαουρίτσιο, αυτός έκανε το σουτ στην κίνηση με τον Βελλίδη να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ.
16:39
Θα κάνει αλλαγή ο Πετράκης καθώς έχει πρόβλημα τραυματισμού ο Λίλα. Την ίδια στιγμή, ο Αλβανός χαφ τους λέει να περιμένουν να... βγει το ημίχρονο.
16:42
43' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μανθάτης αντί Λίλα.
16:43
Πλέον, με την είσοδο του Μανθάτη ο ΠΑΣ αγωνίζεται με 11 Έλληνες ποδοσφαιριστές!
16:44
Πιέζει ο ΠΑΟΚ και ψάχνει το γκολ μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.
16:44
44' Γύρισμα του Ελ Καντουρί, ο Βαρέλα έκανε την προβολή αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
16:46
45'+1' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ!
16:46
Ο Μάτος έκανε την σέντρα, ο Πρίγιοβιτς έπιασε απίθανη γυριστή κεφαλιά αλλά για κακή του τύχη η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι!
16:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. ΠΑΟΚ και ΠΑΣ Γιάννινα πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0), με τους γηπεδούχους να είναι ανώτεροι και να έχουν και δοκάρι στο φινάλε του πρώτου μέρους.
17:03
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
17:04
47' Φαλτσαριστό σουτ του Πέλκα, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Βελλίδης.
17:07
50' Κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα για τράβηγμα στον Λέοβατς.
17:10
52' Σουτ του Ελ Καντουρί από τα όρια της περιοχής, μπλόκαρε ξανά με διπλή προσπάθεια ο Βελλίδης.
17:11
53' Απίθανη επέμβαση του Βελλίδη! Ο Πρίγιοβιτς έκανε το πλασέ, η μπάλα βρήκε στα πόδια του Μάτος και άλλαξε πορεία, με τον πεσμένο Βελλίδη να διώχνει με υπερένταση, πραγματοποιώντας μια φανταστική απόκρουση!
17:12
55' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
17:13
Μετά από σέντρα του Τσίμιροτ, ο Μάτος γύρισε με το κεφάλι στον Πρίγιοβιτς (δεν ήταν σε θέση οφσάιντ) και αυτός με τον ίδιο τρόπο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη από το ύψος της μικρής περιοχής.
17:14
57' Πλασέ του Πέλκα, έπεσε και έδιωξε ο Βελλίδης.
17:15
Ο ΠΑΟΚ έλυσε τον... γόρδιο δεσμό με τον Πρίγιοβιτς, που έχει το ένστικτο του killer, και βρίσκεται μπροστά στο σκορ κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα!
17:16
59' Βολέ του Βιεϊρίνια έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
17:18
61' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Σολτάνι αντί Γαρουφαλιά. Με 4-3-3 πλέον ο ΠΑΣ Γιάννινα
17:21
64' Πολύ ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Πέλκα, η μπάλα λίγο άουτ. Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ.
17:22
65' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Λημνιός αντί Πέλκα.
17:25
68' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σάκχοφ αντί Μαουρίτσιο.
17:25
68' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Βιδάλ αντί Κοζορώνη.
17:28
71' Κίτρινη κάρτα στον Σολτάνι γιατί βρήκε την μπάλα με το χέρι.
17:32
75' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μακ αντί Βιεϊρίνια.
17:37
80' Σουτ του Ελ Καντουρί, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ.
17:41
84' Κίτρινη κάρτα στον Χαλκιαδάκη για φάουλ στον Λήμνιο.
17:47
89' Σουτ του Χαλκιαδάκη, μπλόκαρε ο Ρέι.
17:48
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.
17:51
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα στην Τούμπα με γκολ του Πρίγιοβιτς και έφτασε τους οκτώ βαθμούς.