Κέρκυρα-Λεβαδειακός

18:00
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Κέρκυρα-Λεβαδειακός, για την πέμπτη αγωνιστική της Super League
18:01
Οι γηπεδούχοι είναι στην 11η θέση με τέσσερις βαθμούς σε ισάριθμα ματς. Προέρχονται από το 1-0 από τον Ατρόμητο στο Κύπελλο και στο πρωτάθλημα ήρθαν 0-0 με τον Πλατανιά την περασμένη βδομάδα.
18:02
Οι φιλοξενούμενοι είναι στην έκτη θέση με έξι βαθμούς σε τέσσερα ματς και προέρχονται από το 1-0 επί της Ξάνθης, ενώ μεσοβδόμαδα ηττήθηκαν με 2-1 από τον ΠΑΟΚ στο Κύπελλο.
18:03
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των ομάδων
18:03
Κέρκυρα (Αλέκος Βοσνιάδης): Γιαννακόπουλος, Γρομητσάρης, Αρτυματάς, Γκομές, Σοϊλέδης, Σιόντης, Σπίνουλας, Τουράμ, Παμλίδης, Επστάιν, Μπαλάφας
18:04
Λεβαδειακός (Ζοσέ Ανιγκό): Επασί, Τσαμπούρης, Μεντί, Λεονάρντο, Φαβάρο, Ζαραδούκας, Νιάσε, Μητρόπουλος, Μπραντάο, Γιουσούφ, Σίλβα
18:04
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Ντιόγκο, Ζορμπάς, Κόντος, Νούνες, Ντουαλά
18:04
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Ναμάσκο, Καψάσκης, Γιακουμάκης, Καλτσάς, Καραχάλιος, Μπελγκαζουανί, Αντιλέχου
18:05
Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης. Βοηθοί: Αθανάσιος Κολοσιώνης, Αντώνιος Πυλαρινός Τέταρτος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Μπαλατσούκας
18:13
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες πλέον. Ξεκινάει σε λίγο η αναμέτρηση
18:15
Έναρξη στο ματς!
18:17
2' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό! Ωραία σέντρα του Ζαραδούκα από τα αριστερά, άλμα του Μπραντάο στο κατάλληλο τάιμινγκ, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία μετά την κεφαλιά του.
18:21
4' Πρώτη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Σουτ του Γκομέζ έξω από την περιοχή με το αριστερό, η μπάλα λίγο έξω από την αντίπαλη εστία.
18:22
6' Κι άλλη καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Κεφαλιά του... ξεχασμένου Νιάσε ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Τσαμπούρη
18:28
10' Απειλεί η Κέρκυρα. Έπειτα από κόρνερ του Σοίλέδη, ο Τουράμ έστειλε την μπάλα εκτός με βολ πλανέ
18:29
12' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Μετά από σουτ του Επστάιν, η μπάλα στρώθηκε στον Παμλίδη που σούταρε και είδε τον Νιάσε να διώχνει την μπάλα σχεδόν πάνω στη γραμμή.
18:31
15' Σουτ του Επστάιν από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Επασί
18:38
18' Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους. Ο Φαβάρο μάρκαρε τον Γκομέζ. Υπάρχει επαφή, φαίνεται πάντως να πέφτει εύκολα ο παίκτης της Κέρκυρας. Σε κάθε περίπτωση θα μπορούσε να το δώσει ο ρέφερι
18:39
Μικρή διακοπή στο ματς, στο έδαφος ο Σπίνουλας
18:39
24' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! "Τζούφιο" σουτ του Μπραντάο, η μπάλα έφθασε στον Φαβάρο, που βρέθηκε στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής και λίγο πλάγια, αλλά πρόλαβε και απομάκρυνε ο Αρτυματάς.
18:43
26' Σουτ του Σίλβα, ψηλά άουτ
18:43
Στο έδαφος ο Σοϊλέδης, δείχνει ότι δεν μπορεί να συνεχίσει λόγω μυϊκού τραυματισμού
18:45
30' Κίτρινη ο Τόνι Σίλβα για διαμαρτυρία
18:46
Νωρίτερα, ο Επστάιν, ο οποίος ήταν στο έδαφος, "κλείδωσε" τα πόδια του παίκτη του Λεβαδειακού με τα χέρια του και ο δεύτερος έπεσε στο έδαφος. Σαφώς και πρόκειται για πέναλτι.
18:51
31' Αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. Ντιόγκο αντί Σοϊλέδη
18:56

41' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, 0-1!

Ύστερα από κόρνερ, η μπάλα έμεινε μέσα στην περιοχή, αφού ούτε οι μεν μπόρεσαν να κάνουν τελική και οι δε να καθαρίσουν τη φάση και ο Νιάσε από κοντά έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.
19:02
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος
19:03
Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Κέρκυρα-Λεβαδειακός 0-1, με τέρμα του Νιάσε στο 41'. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στην αναμέτρηση και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες και η Κέρκυρα στη συνέχεια, αφού ισορρόπησε αρχικά, έχασε από την πλευρά της λίγες, αλλά καλές ευκαιρίες. Ωστόσο, ο Λεβαδειακός σε ένα σημείο που δεν πίεζε ιδιαίτερα, ευτύχησε να ανοίξει το σκορ.
19:19
Έναρξη δεύτερου μέρους!
19:23
Πέναλτι για την Κέρκυρα! Χαζή παράβαση από τον Μεντί, που ύστερα από σέντρα κοντρόλαρε και στη συνέχεια έκανε χέρι.
19:24

52' ΓΚΟΛ η Κέρκυρα, 1-1!

Ο Επστάιν ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
19:26
53' Τρομερά πράγματα: Κι άλλο πέναλτι για την Κέρκυρα!
19:28
Σέντρα του Γκομέζ και χέρι του Λεονάρντο που αποβάλλεται
19:29

55' Χαμένο πέναλτι για την Κέρκυρα!

Μπλοκάρε ο Επασί την εκτέλεση του Επστάιν! Οι γηπεδούχοι επέλεξαν τον ίδιο εκτελεστή και δεν τους βγήκε
19:31
58' Πολύ καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Εκτέλεση φάουλ του Επστάιν και κεφαλιά του Γρομητσάρη που πέρασε εκτός
19:32
59' Σουτ του Παμλίδη εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο έξω από την αντίπαλη εστία.
19:36
63' Κι άλλη ευκαιρία για την Κέρκυρα, που έχει πατήσει τον αντίπαλό της στο δεύτερο μέρος! Ο Επστάιν πήρε την μπάλα ύστερα από την προσπάθεια του Σπίνουλα και έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία, με σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής.
19:37
63' Νέα μεγάλη ευκαιρία! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τουράμ πήρε την κεφαλιά μόνος, αλλά έστειλε την μπάλα αρκετά μακριά από την εστία του Λεβαδειακού.
19:37
63' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Σίλβα, ο Αντιλέχου
19:39
65' Σουτ του Γκομέζ μέσα από την περιοχή, η μπάλα πολύ πάνω από την αντίπαλη εστία.
19:42
69' Γιακουμάκης αντί Μπραντάο στο ματς για τον Λεβαδειακό
19:46
73' Ντουαλά αντί Σπίνουλα στο ματς για την Κέρκυρα.
19:48
75' Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ύστερα από κόρνερ του Γκομέζ, ο Τουράμ προσπάθησε με παράξενο τρόπο (κάτι σαν τακουνάκι) να στείλει την μπάλα στα δίχτυα
19:49
76' Σουτ του Σιόντη, μπλοκάρει ο Εμπασί
19:54
81' Κίτρινη στον Ντιόγκο
19:58
85' Εκτέλεση φάουλ του Τσαμπούρη, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.