Ξάνθη-Αστέρας Τρίπολης

18:44
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης που ρίχνει την αυλαία της 5ης αγωνιστικής ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Αστέρα Τρίπολης.
19:06
Οι γηπεδούχοι έχουν πέντε βαθμούς μετά το πέρας των πρώτων τεσσάρων αγωνιστικών, ενώ οι φιλοξενούμενοι μόλις δύο!
19:07
Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίfκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Φλίσκας, Κασάδο, Ντε Λούκας, Καμαρά, Τριάδης, Λουσέρο, Μπρίτο, Γέντριτσεκ.
19:07
Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Γιαννούλης, Ιγκόρ, Μουνάφο, Τσουκαλάς, Ιγκλέσιας, Καλτσάς, Ισνάλντο, Μανιάς.
19:08
Στο πάγκο για τους γηπεδούχους βρίσκονται οι Γκαραβέλης, Σβάρνας, Μεχία, Κάστρο, Ρότσε, Ορφανίδης, Σιλά.
19:09
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους βρίσκονται οι Καπετάνος, Μαντιντά, Τσιλιανίδης, Κώτσιρας, Δουβίκας, Ζουμά, Κυριακόπουλος.
19:09
Διαιτητής είναι ο Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά).
19:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο.
19:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
19:32
2' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για την Ξάνθη. Περνά ανεκμετάλλευτο.
19:35
5' Γυριστή κεφαλιά του Πασαλίδη, η μπάλα ψηλά άουτ.
19:36
6' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ τον Γέντρισεκ.
19:38
8' Ο Μανιάς έφυγε ταχύτατα στην αντεπίθεση αλλά η σέντρα του με αποδέκτη τον Τσουκαλά δεν ήταν καλή και πέρασε απευθείας άουτ.
19:39
9' O Μπρίτο έπεσε μέσα στην περιοχή ζητώντας πέναλτι, με τον διαιτητή να δείχνει σωστά «παίζετε» καθώς ο εξτρέμ της Ξάνθης γλίστρησε!
19:41
Καλός ο ρυθμός του αγώνα στα πρώτα λεπτά με τις δύο ομάδες να δείχνουν διάθεση να παίξουν καλό ποδόσφαιρο.
19:43
12' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Κασάδο.
19:43
Μικρή διακοπή καθώς ο Ιγκόρ βρίσκεται στο έδαφος και φαίνεται πως αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού.
19:45
15' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κώτσιρας αντί του Ιγκόρ που δεν μπορεί να συνεχίσει.
19:47
16' Φάση διαρκείας στα καρέ του Αστέρα, ωστόσο Ντε Λούκας και Κασάδο δεν μπορούν να σκοράρουν με την μπάλα να κοντράρει στους αμυνόμενους. Η φάση σταματάει σωστά για οφσάιντ στον Λουσέρο.
19:49
Νέα διακοπή στο ματς, καθώς αυτή τη φορά αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Ιγκλέσιας!
19:50
Απίστευτη ατυχία για τον Αστέρα που όλα δείχνουν πως θα προχωρήσει και σε δεύτερη αναγκαστική αλλαγή στο 20λεπτο!
19:52
22' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μαντιντά στη θέση του Ιγκλέσιας που αποχωρεί και αυτός λόγω προβλήματος τραυματισμού.
19:54
Στο γήπεδο και ο προπονητής του ΠΑΟΚ και πρώην της Ξάνθης, Ραζβάν Λουτσέσκου.
19:55
26' Κίτρινη κάρτα στον Τσουκαλά.
19:56
26' Ο Φλίσκας βρίσκει όσο πρέπει την μπάλα για να διώξει σε κόρνερ, με τον Μανιά να περιμένει από πίσω του για να «εκτελέσει».
20:01
Πρώτο μισάωρο στην αναμέτρηση, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Ξάνθη και Αστέρα Τρίπολης.
20:06
36' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Ντε Λούκας γύρισε στον Τριάδη, αυτός έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε αρκετά μέτρα άουτ.
20:14
44' Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο.
20:15
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος.
20:16
45'+1' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Σουτ του Μπρίτο μέσα από την περιοχή, δεν βρίσκει στόχο.
20:18
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ξάνθη και Αστέρας πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0).
20:34
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
20:42
53' Ο Λουσέρο έπεσε μέσα στην περιοχή, με τον διαιτητή να δείχνει σωστά «παίζετε» καθώς έπεσε πολύ εύκολα.
20:43
55' Σέντρα-σουτ του Μπρίτο, έδιωξε σε κόρνερ ο Αθανασιάδης.
20:45
56' Τεράστια διπλή ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Μπρίτο με φοβερή εκτέλεση φάουλ στέλνει την μπάλα στην συμβολή των δοκών. Δευτερόλεπτα αργότερα και στη συνέχεια της φάσης, ο ίδιος παίκτης έκανε το σουτ από πλεονεκτική θέση αλλά δεν βρήκε στόχο!
20:47
59' Κλείνει τις αλλαγές του ο Αστέρας. Τσιλιανίδης αντί Ισνάλντο.
20:49
Συμπληρώθηκε μια ώρα στο παιχνίδι, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Ξάνθη και Αστέρα Τρίπολης.
20:50
62' Πολύ ωραίο σουτ του Τσιλιανίδη, η μπάλα περνάει δύο μέτρα δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας.
20:50
62' Αλλαγή για την Ξάνθη. Π. Ορφανίδης αντί Λουσέρο.
20:57
Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς τα τελευταία λεπτά.
20:58
70' Πολύ ωραίο διαγώνιο σουτ του Γιαννούλη, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
21:04
73' Αλλαγή για την Ξάνθη. Κάστρο αντί Γέντρισεκ.
21:08
80' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη.
21:10
81' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Καλτσά.
21:13
Πέντε λεπτά ακόμη μέχρι τα 90'
21:19
90' Σουτ του Τσιλιανίδη από πλάγια θέση, μπλόκαρε ο Ζίφκοβιτς.
21:19
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος
21:23
Τέλος στην αναμέτρηση! Ξάνθη και Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 0-0 και μοιράζονται από έναν βαθμό.