Ντόρτμουντ: Μπούρκι, Πίστσεκ, Παπασταθόπουλος, Τόπρακ, Τόλιαν, Σαχίν, Γκέτσε, Κάστρο, Φίλιπ, Γιαρμόλενκο, Ομπαμεγιάνγκ.
Ρεάλ Μαδρίτης: Νάβας, Καρβαχάλ, Σέρχιο Ράμος, Βαράν, Νάτσο, Κασεμίρο, Κρόος, Μόντριτς, Μπέιλ, Ίσκο, Ρονάλντο.
Η βαθμολογία του 5ου ομίλου: Σπαρτάκ Μόσχας 1, Λίβερπουλ 1, Μάριμπορ 1, Σεβίλλη 1.
Η βαθμολογία του 6ου ομίλου: Μάντσεστερ Σίτι 3, Σαχτάρ 3, Φέγενορντ 0, Νάπολι 0
Η βαθμολογία του 7ου ομίλου: Μπεσίκτας 3, Μονακό 1, Λειψία 1, Πόρτο 0
21:35
Η βαθμολογία του 8ου ομίλου: Ρεάλ Μαδρίτης 3, Τότεναμ 3, ΑΠΟΕΛ 0, Ντόρτμουντ 0
21:45
1' Σέντρα στις αναμετρήσεις!
21:53
7' ΓΚΟΟΟΛ, Νάπολι-Φέγενορντ 1-0: Ο Ινσίνιε με σουτ εκτός περιοχής ανοίγει το σκορ και πετυχαίνει το πρώτο γκολ της βραδιάς.
21:58
11' ΓΚΟΟΟΛ, Μπεσίκτας-Λειψία 1-0: Ο Μπάμπελ μετά από γύρισμα του Τοσούν στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με πλασέ για το 1-0.
22:00
Απίθανος ρυθμός και τρομερές χαμένες ευκαιρίες στο Ντόρτμουντ-Ρεάλ, στο οποίο είναι απορίας άξιον πως δεν έχει μπει ακόμη γκολ!
22:04
18' ΓΚΟΟΟΛ, Ντόρτμουντ-Ρεάλ 0-1: Μετά από μπαλιά του Καρβαχάλ, ο Μπέιλ με πλασέ στην κίνηση ανοίγει το σκορ.
22:09
23' ΓΚΟΟΟΛ, Σπαρτάκ Μόσχας-Λίβερπουλ 1-0: Ο Φερνάντο με φοβερή εκτέλεση φάουλ δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους!
22:10
25' Δεν μετράει σωστά γκολ του Μανέ για οφσάιντ.
22:13
27' ΓΚΟΟΟΛ, Σεβίλλη-Μάριμπορ 1-0: Μετά από φοβερό σόλο του Κορέα, έδωσε έτοιμο γκολ στον Μπεν Γιεντέρ και αυτός με πλασέ σε κενή εστία έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του Εντουάρντο Μπερίσο.
22:17
31' ΓΚΟΟΟΛ, Σπαρτάκ Μόσχας-Λίβερπουλ 1-1: Ο Κουτίνιο με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή ισοφαρίζει για την ομάδα του Κλοπ!
22:18
31' ΓΚΟΟΟΛ, Μονακό-Πόρτο 0-1: Οι παίκτες της Πόρτο έπαιξαν... μπιλιάρδο μέσα στην αντίπαλη περιοχή και ο Αμπουμπακάρ με την δεύτερη κατάφερε να σκοράρει.
22:23
38' ΓΚΟΟΟΛ, Σεβίλλη-Μάριμπορ 2-0: Ο Μπεν Γεντέρ με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή, έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους.
22:24
38' ΓΚΟΟΟΛ, ΑΠΟΕΛ-Τότεναμ 0-1: Κακή αμυντική λειτουργία από τους Κύπριους, με τον Κέιν να χώνεται ανάμεσα στα δύο στόπερ και με εξαιρετικό πλασέ να σκοράρει.
22:29
43' ΓΚΟΟΟΛ, Μπεσίκτας-Λειψία 2-0: Ο Κουαρέσμα έκανε ωραία ντρίμπλα και φοβερή σέντρα με το εξωτερικό, με τον Ταλίσκα να πιάνει κεφαλιά-οβίδα και να γράφει το 2-0!
22:32
Ημίχρονο στις αναμετρήσεις!
22:32
5ος όμιλος: Σεβίλλη – Μάριμπορ (2-0), Σπαρτάκ Μόσχας – Λίβερπουλ (1-1)
22:33
6ος όμιλος: Μάντσεστερ Σίτι - Σαχτάρ Ντόνετσκ (0-0), Νάπολι – Φέγενορντ (1-0)
22:33
7ος όμιλος: Μπεσίκτας – Λειψία (2-0), Μονακό – Πόρτο (0-1)
22:33
8ος όμιλος: ΑΠΟΕΛ – Τότεναμ (0-1), Ντόρτμουντ - Ρεάλ Μαδρίτης (0-1)
22:46
Ξεκινάνε σιγά σιγά τα δεύτερα ημίχρονα των αναμετρήσεων.
22:50
49' ΓΚΟΟΛ, Νάπολι-Φέγενορντ 2-0: Ο Μέρτενς με κοντινό πλασέ κάνει δύο τα τέρματα των γηπεδούχων.
22:52
48' ΓΚΟΟΟΛ, Μάντσεστερ Σίτι-Σαχτάρ 1-0: Ο Ντε Μπρόινε λύνει τον... γόρδιο δεσμό με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή!
22:53
50' ΓΚΟΟΟΛ, Ντόρτμουντ-Ρεάλ 0-2: Μετά από γύρισμα του Μπέιλ, ο Κριστιάνο με ωραίο σουτ στην κίνηση σκόραρε για τους Μαδριλένους.
22:57
54' ΓΚΟΟΟΛ, Ντόρτμουντ-Ρεάλ 1-2: Μετά από σέντρα του Κάστρο, ο Ομπαμεγιάνγκ με ωραία προβολή μειώνει για την Μπορούσια.
23:03
62' ΓΚΟΟΟΛ, ΑΠΟΕΛ-Τότεναμ 0-2: Ο Κέιν με εξαιρετικό πλασέ φαίνεται πως σφραγίζει τη νίκη για τους Άγγλους, την ώρα που πίεζαν οι Κύπριοι!
23:09
68' Χαμένο πέναλτι για τη Φέγενορντ, με τον Ρέινα να βγάζει την εκτέλεση του Τόρνστρα.
23:09
68' ΓΚΟΟΟΛ, ΑΠΟΕΛ-Τότεναμ 0-3: Χατ-τρικ ο Κέιν, που αυτή τη φορά σκοράρει με κεφαλιά.
23:10
70' ΓΚΟΟΟΛ, Νάπολι-Φέγενορντ 3-0: Ο Καγιεχόν με ωραίο διαγώνιο σουτ κλειδώνει το τρίποντο για την ομάδα του.
23:14
ΓΚΟΟΟΛ, ΜΟΝΑΚΟ-ΠΟΡΤΟ 0-2: Ο Αμπουμπακάρ με κοντινό σουτ δείχνει να καθαρίζει την παρτίδα για τους δράκους (69')
23:23
79' ΓΚΟΟΟΛ, Ντόρτμουντ-Ρεάλ 1-3: Ο Ρονάλντο (που ήταν ελαφρώς πιο μπροστά από την αντίπαλη άμυνα) έκανε με ωραίο σουτ στην κίνηση το 3-1.
23:24
83' ΓΚΟΟΟΛ, Σεβίλλη-Μάριμπορ 3-0: Ο Μπεν Γεντέρ με πέναλτι σκοράρει ξανά και κάνει το χατ-τρικ.
23:34
Μονακό-Πόρτο 0-3, Νάπολι-Φέγενορντ 3-1 και Μάντσεστερ Σίτι-Σαχτάρ 2-0 τα νεότερα σκορ!