Καλησπέρα σας
20:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού στο Τορίνο κόντρα στη Γιουβέντους
20:42
Πρόκειται για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Champions League, με τον Ολυμπιακό να έχει υποστεί την ήττα από τη Σπόρτινγκ, ενώ αντίστοιχα και η Γιούβε ηττήθηκε από την Μπαρτσελόνα στην Καταλονία
20:43
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
20:45
Γιουβέντους (4-2-3-1): Μπουφόν – Στουράρο, Μπαρτζάλι, Κιελίνι, Άλεξ Σάντρο – Ματουιντί, Πιάνιτς – Κουαδράδο, Ντιμπάλα, Ντάγκλας Κόστα - Μάντζουκιτς
20:46
Στον πάγκο: Σέζνι, Μπενατιά, Ιγκουαΐν, Ασαμόα, Ρουγκάνι, Μπεντανκούρ, Μπερναντέσκι
20:47
Ολυμπιακός (4-3-3): Προτό - Φιγκέιρας, Νικολάου, Ένγκελς, Κούτρης - Ρομαό, Ζντιέλαρ, Οφόε - Πάρντο, Σεμπά, Εμενίκε
20:47
20:49
Πάγκος: Χουτεσιώτης, Μποτία, Ταχτσίδης, Φορτούνης, Μάριν, Ελαμπντελαουί, Μπεν
20:50
Εκτός αποστολής έχουν μείνει οι Ζιλέ, Καρσελά και Τζούρτζεβιτς
20:52
Στον πάγκο για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν ο Αλμπέρτο Μποτία που βρίσκεται σε διαδικασία επανένταξης στην ομάδα, μετά το σοβαρό τραυματισμό που είχε κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας
20:56
Διαιτητής: Τόμπιας Στίλερ Α’ βοηθός: Μίκε Πίκελ Β’ βοηθός: Γιαν Σίντελ 4ος: Κρίστιαν Γκίτελμαν Επιπρόσθετοι βοηθοί γραμμής: Μάρκο Φριτζ, Χαρμ Όσμερς
21:25
21:32
21:33
21:36
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΙΑΝΙΤΣ! Ο Βόσνιος ένιωσε ενοχλήσεις στην προθέρμανση και θα μείνει εκτός ενδεκάδας. Στη θέση του ο Μπεντανκούρ
21:45
1' Έναρξη της αναμέτρησης
21:48
3' Πρώτη επίσκεψη της Γιουβέντους μέσω στημένης φάσης στα καρέ του Ολυμπιακού, μπλοκάρει ο Προτό
21:51
6' Βαθιά μπαλιά του Μπαρτζάλι στον Ματουιντί που είχε προωθηθεί στη μεγάλη περιοχή, κακό κοντρόλ του Γάλλου, η μπάλα άουτ
21:52
7' Σουτ του Οφόε έξω από την περιοχή, με την μπάλα να περνά πάνω από την εστία του Μπουφόν
21:53
8' Σέντρα του Σάντρο από τα αριστερά, απομάκρυνε με το κεφάλι ο Ένγκελς και στη συνέχεια το σουτ του Ντιμπάλα κοντράρει στον Κούτρη
21:56
11' Σε ετοιμότητα ο Προτό, βγαίνει αποφασιστικά από το τέρμα του και μαζεύει την μπάλα από μια σέντρα του Σάντρο
21:58
14' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Οτζίτζα κλέβει την μπάλα στο χώρο του κέντρου, προχώρησε μέχρι τα όρια της μεγάλης περιοχής και πάσαρε στον Σεμπά, αυτός έκανε το σουτ με το δεξί, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
22:00
22:03
18' Δυνατό φάουλ του Νικολάου στον Μάντζουκιτς. Δείχνει ξεψαρωμένος ο νεαρός του Ολυμπιακού
22:06
21' Φάουλ για τη Γιουβέντους από επικίνδυνο σημείο
22:07
22' Η μπάλα στο τείχος, αλλά ο Πάρντο κάνει νέο φάουλ ακόμα πιο κοντά στην περιοχή του Προτό
22:08
23' Λήξη συναγερμού με την μπάλα να κοντράρει στον Κιελίνι
22:13
27' Ισορροπεί τα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός, κρατώντας τη Γιουβέντους μακριά από τα καρέ του
22:14
29' Ο Προτό διώχνει σε κόρνερ μια επικίνδυνη εκτέλεση του Ντιμπάλα
22:15
30' Κεφαλιά του Άλεξ Σάντρο, η μπάλα άουτ, από εκτέλεση κόρνερ του Ντιμπάλα
22:16
22:16
22:16
22:16
22:16
22:18
33' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Σεμπά μπήκε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, έβγαλε μια «ζυγισμένη» σέντρα την οποία όμως απομάκρυναν οι αμυντικοί της Γιούβε, το ριμπάουντ πήρε ο Φιγκέιρας, αλλά το σουτ πέρασε άουτ
22:19
34' Κεφαλιά του Μάντζουκιτς, σε κόρνερ ο Προτό
22:20
35' Ευκαιρία για τη Γιουβέντους! Εκτέλεση κόρνερ του Ντιμπάλα, την κεφαλιά του Στουράρο απέκρουσε εντυπωσιακά ο Προτό!
22:21
36' Ευκαρία για τον Ολυμπιακό! Ο Εμενίκε από τα αριστερά βγήκε στην αντεπίθεση, μπήκε μέσα στην περιοχή, αλλά την πάσα του στον Πάρντο έκοψε ο Μπεντανκούρ. Ο Νιγηριανός μπορούσε να τελειώσει και μόνος του τη φάση
22:24
22:24
22:25
40' Ευκαιρία για τη Γιουβέντους! Ο Μάντζουκιτς πήρε την κεφαλιά από σέντρα του Σάντρο και πάλι ο Προτό απέκρουσε
22:28
42' Σουτ του Πάρντο στην αντεπίθεση από εκτέλεση κόρνερ της Γιουβέντους, μπλόκαρε εύκολα ο Μπουφόν
22:30
45' Εκπληκτική επέμβαση του Προτό! Ο Ντιμπάλα γίνεται αποδέκτης της μπάλας στο ύψος του πέναλτι, έκανε το πλασέ, αλλά ο Προτό έκανε τρομερή επέμβαση και έδιωξε!
22:30
45' Δοκάρι για τη Γιουβέντους!. Ο Ντάγκλας Κόστα γύρισε με δύναμη την μπάλα στη μικρή περιοχή του Ολυμπιακού, αυτή βρήκε στο δεξί πόδι του Ένγκελς, στέλνοντας την μπάλα στη ρίζα του δεξιού δοκαριού. Στη συνέχεια απομάκρυνε σε κόρνερ
22:32
Λήξη του α' ημιχρόνου με τον Ολυμπιακό να είναι ακόμα όρθιος στην έδρα της Γιουβέντους κρατώντας το 0-0
22:46
Έναρξη β' ημιχρόνου
22:50
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες
22:52
50' Ο Νικολάου κάνει ένα δυνατό και καθ' όλα νόμιμο τάκλιν στον Κουαδράδο και μετά γύρισε προς τη μεριά των οπαδών του Ολυμπιακού για να τους ξεσηκώσει
22:53
22:53
22:53
22:56
55' Πολύ δυνατό χτύπημα του Ντάγκλας Κόστα σε εκτέλεση φάουλ, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Προτό. Καταλήγει άουτ.
22:58
57' Αντεπίθεση του Ολυμπιακού με τρεις παίκτες εναντίον δύο αμυντικών της Γιουβέντους, κακή πάσα του Πάρντο, στο ριμπάουντ ο Σεμπά, αλλά το πλασέ του πάνω από την εστία του Μπουφόν.
23:01
60' Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Εκτός ο Κουαδράδο, μέσα ο Ιγκουαΐν
23:03
62' Κεφαλιά του Μάντζουκιτς, εύκολα μπλόκαρε ο Προτό
23:06
23:07
66' Σουτ του Οφόε, με υπερένταση απομάκρυνε ο Μπουφόν
23:10
69' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!.Ο Σάντρο έχει ξεφύγει από το μαρκάρισμα του Σεμπά από τα αριστερά, μπήκε μέσα στην περιοχή και με δεύτερη προσπάθεια ο Ιγκουαΐν κάνει το 1-0. Στο πρώτο σουτ η μπάλα κόντραρε στον Νικολάου
23:12
71' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Πάρντο, μέσα ο Μπεν
23:17
76' Αλλαγή επιπέδου στην επίθεση της Γιουβέντους με τον Ιγκουαΐν
23:18
77' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Ζντιέλαρ, μέσα ο Φορτούνης
23:20
80' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ! Ο Ιγκουαΐν βγάζει τρομερή κάθετη στον Ντιμπάλα, ο Αργεντινός πλασάρει τον Προτό, πριν η μπάλα περάσει ο Ένγκελς την προλαβαίνει, αλλά την έστειλε στον Μάντζουκιτς που κάνει το 2-0, μπαίνοντας με την μπάλα στα δίχτυα.
23:22
81' Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Μέσα ο Μπενατιά, εκτός ο Στουράρο.
23:25
84' Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Εκτός ο Ντάγκλας Κόστα, μέσα ο Μπερναντέσκι
23:29
88' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Εμενίκε, μέσα ο Μάριν
23:31
89' Μικρή διακοπή στο ματς, καθώς ο Ένχελς μάτωσε στο στόμα, ύστερα από σύγκρουση με τον Κιελίνι στην προσπάθειά του να πάρει την κεφαλιά.
23:32
Μάλιστα και ο Ιταλός αμυντικός χτύπησε στο πίσω μέρος του κεφαλιού του και του τοποθετήθηκε ένα... σκουφάκι επίδεσμος.
23:32
Ξεκίνησε ξανά το ματς.
23:33
90' Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
23:33
Είμαστε ήδη στο 90+2'.
23:36
90+4' Λήξη της αναμέτρησης, με τον Ολυμπιακό να χάνει 2-0 από την Γιουβέντους.