LIVE: Europa League

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη των αναμετρήσεων του Europa League.

19:17
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων του Europa League που έχουν ως ώρα έναρξης τις 20:00.
19:44
Αυτή την ώρα διεξάγεται το Αστάνα-Σλάβια Πράγας, με το σκορ να είναι στο 1-1 (88ο λεπτό).
19:46
Βικτόρια Πλζεν-Χάποελ Μπερ Σεβά, Λουγκάνο-Στεάουα Βουκουρεστίου, Μπιλμπάο-Ζόρια, Έστερσουντ-Χέρτα, Κολωνία-Ερυθρός Αστέρας, Μπάτε Μπορίσοφ-Άρσεναλ, Σάλτσμπουργκ-Μαρσέιγ, Κόνιασπορ-Γκιμαράες, Λάτσιο-Ζούλτε Βάρεγκεμ, Νις-Φίτεσε, Ρόζενμποργκ-Βαρντάρ, Ζενίτ-Σοσιεδάδ.
19:47
Αυτά είναι τα 12 παιχνίδια που έχουν ώρα έναρξης στις 20:00. Υπενθυμίζεται πως στις 22:05 στη μάχη ρίχνεται και η ΑΕΚ, που υποδέχεται την Αούστρια Βιέννης.
19:54
Τελικό αποτέλεσμα στο Αστάνα-Σλάβια Πράγας, 1-1.
19:55
Ένα πεντάλεπτο απομένει για την σέντρα των αναμετρήσεων.
20:00
Σέντρα στα παιχνίδια!
20:03
Να πούμε ότι ο Κώστας Μήτρογλου βρίσκεται για πρώτη φορά στην αποστολή της Μαρσέιγ και παρακολουθεί από τον πάγκο τις προσπάθειες των συμπαικτών του στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Σάλτσμπουργκ.
20:06
6' ΓΚΟΟΟΛ, Ζενίτ-Σοσιεδάδ 1-0: Ο Ριγκόνι με σουτ εκτός περιοχής ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους και πετυχαίνει το πρώτο γκολ των αναμετρήσεων που παρακολουθούμε.
20:09
9' ΓΚΟΟΛ, Μπάτε-Άρσεναλ 0-1: Ο Γουόλκοτ με κοντινή προβολή μετά το γύρισμα του Γουίλσιρ βάζει σε θέση οδηγού την ομάδα του.
20:14
14' ΓΚΟΟΛ, Λουγκάνο-Στεάουα Βουκουρεστίου 1-0: Οι γηπεδούχοι μπάινουν μπροστά στο σκορ με γκολ του Μποτάνι.
20:16
16' ΓΚΟΟΛ, Νις-Φίτεσε 1-0: Ο Πλεά για ακόμη ένα παιχνίδι θα σκοράρει και θα κάνει το 1-0 για την ομάδα του.
20:18
18' ΓΚΟΟΛ, Λάτσιο-Ζούλτε 1-0: Ο Καϊσέδο σκοράρει με κοντινή κεφαλιά.
20:22
23' ΓΚΟΟΛ, Έστερσουντ-Χέρτα 1-0: Το γκολ για τους Σουηδούς ο Νούρι με πέναλτι.
20:23
22' ΓΚΟΟΛ, Μπάτε-Άρσεναλ 0-2: Δώρο του τερματοφύλακα των γηπεδούχων στον Γουόλκοτ, που με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει.
20:24
24' ΓΚΟΟΛ, Ζενίτ-Σοσιεδάδ 2-0: Ο Κοκόριν με σουτ από κοντά μετά από τραγικό λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα σκοράρει.
20:25
25' ΓΚΟΟΛ, Κόνιασπορ-Γκιμαράες 1-0: Το γκολ ο Αράζ.
20:26
25' ΓΚΟΟΛ, Ρόζενμποργκ-Βαρντάρ 1-0: Το γκολ με πέναλτι ο Μπέντνερ.
20:26
26' ΓΚΟΟΛ, Μπάτε-Άρσεναλ 0-3: Ο Χόλντινγκ από κοντά σκοράρει για το 3-0.
20:27
26' ΓΚΟΟΛ, Μπιλμπάο-Ζόρια 0-1: Ο Καράτιν με κεφαλιά παγώνει το «Σαν Μαμές».
20:27
28' ΓΚΟΟΛ, Μπάτε-Άρσεναλ 1-3: Ο Ιβάνιτς μειώνει για τους γηπεδούχους με φοβερή κεφαλιά.
20:30
30' ΓΚΟΟΛ, Βικτόρια Πλζεν-Μπερ Σεβά 1-0: Το γκολ για τους γηπεδούχους ο Πετρτζέλα.
20:30
30' ΓΚΟΟΛ, Κολωνία-Ερυθρός Αστέρας 0-1: Φοβερό σουτ του Μποάκι, δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο πορτιέρε.
20:42
41' ΓΚΟΟΛ, Ζενίτ-Σοσιεδάδ 2-1: Ο Γιορέντε με ωραία κεφαλιά μειώνει το σκορ για τους Ισπανούς.
20:46
45' ΓΚΟΟΛ, Νις-Φίτεσε 2-0: Φοβερή κούρσα και σουτ του Μαξιμίν και 2-0 για τους Γάλλους.
20:47
Ημίχρονο στα παιχνίδια. Πάμε να δούμε τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα.
20:49
Βικτόρια Πλζεν-Χάποελ Μπερ Σεβά 1-0, Λουγκάνο-Στεάουα Βουκουρεστίου 1-0, Μπιλμπάο-Ζόρια 0-1, Έστερσουντ-Χέρτα 1-0, Κολωνία-Ερυθρός Αστέρας 0-1, Μπάτε Μπορίσοφ-Άρσεναλ 1-3, Σάλτσμπουργκ-Μαρσέιγ 0-0, Κόνιασπορ-Γκιμαράες 1-0, Λάτσιο-Ζούλτε Βάρεγκεμ 1-0, Νις-Φίτεσε 2-0, Ρόζενμποργκ-Βαρντάρ 1-0, Ζενίτ-Σοσιεδάδ 2-1.
21:00
Αρχίζουν σιγά σιγά τα δεύτερα ημίχρονα των αναμετρήσεων!
21:01
Υπάρχει μια μικρή διακοπή στην Χέρτα καθώς έχουν ανάψει κάποια καπνογόνα και ο διαιτητής περιμένει να καθαρίσει η ατμόσφαιρα.
21:03
Μοναδικό παιχνίδι που δεν έχει ακόμη κάποιο γκολ είναι αυτό της Σάλτσμπουργκ με την Μαρσέιγ.
21:05
49' ΓΚΟΟΛ, Μπάτε-Άρσεναλ 1-4: Ο Ζιρού με πέναλτι σκοράρει και δίνει αέρα τριών τερμάτων στους Λονδρέζους.
21:07
48' ΓΚΟΟΛ, Κόνιασπορ-Γκιμαράες 2-0: Ο Μιλόσεβιτς δείχνει να κλειδώνει το τρίποντο για την τουρκική ομάδα.
21:11
Προσωρινή διακοπή στο Νις-Φίτεσε καθώς έχει πέσει ο φωτισμός στο γήπεδο.
21:12
57' ΓΚΟΟΛ, Ρόζενμποργκ-Βαρντάρ 2-0: Ο Κόνραντσεν σκοράρει για το 2-0 των Νορβηγών.
21:15
58' ΓΚΟΟΛ, Λουγκάνο-Στεάουα 1-1: Ο Μπουντέσκου με σουτ ισοφαρίζει για την ομάδα από το Βουκουρέστι!
21:18
60' ΓΚΟΟΛ, Ζενίτ-Σοσιεδάδ 3-1: Πολύ ωραία κεφαλιά του Κοκόριν και 3-1 για τους Ρώσους!
21:22
64' ΓΚΟΟΛ, Λουγκάνο-Στεάουα 1-2: Aνατροπή σε έξι λεπτά για τη Στεάουα που με γκολ του Ζούνιορ Μοράις δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.
21:23
67' ΓΚΟΟΛ, Μπάτε-Άρσεναλ 2-4: Ο Γκόρντεϊτσουκ μειώνει για τους Λευκορώσους.
21:24
69' ΓΚΟΟΛ, Ρόζενμποργκ-Βαρντάρ 3-0: Ο Χέντενσταντ δίνει διαφορά τριών τερμάτων στους γηπεδούχους.
21:26
69' ΓΚΟΟΛ, Βικτόρια Πλζεν-Μπερ Σεβά 1-1: Ο Νουακέμε ισοφαρίζει για την Μπερ Σεβά.
21:31
73' ΓΚΟΟλ, Σάλτσμπουργκ-Μαρσέιγ 1-0: Ο Νταμπούρ με πλασέ μέσα από την περιοχή ανοίγεο το σκορ για την Σάλτσμπουργκ.
21:32
76' ΓΚΟΟΛ, Πλζεν-Μπερ Σεβά 2-1: Ο Κόπιτς, μετά από ασίστ του Ίβανσιτς, στο 76' δίνει εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους.
21:33
74' ΓΚΟΟΛ, Κόνιασπορ-Γκιμαράες 2-1: Ο Ουρτάδο μειώνει για τους Πορτογάλους και τους βάζει ξανά στο παιχνίδι.
21:46
Το Βικτόρια Πλζεν-Μπερ Σεβά έχει γίνει 3-1, ενώ έχει μειώσει σε 3-1 η Βαρντάρ στην έδρα της Ρόζενμποργκ.
21:47
Την ίδια ώρα η Λάτσιο κάνει το 2-0 με την Ζούλτε.
21:53
21:53
To Νις-Φίτεσε (2-0) βρίσκεται στο 77ο λεπτό καθώς είχε διακοπεί αφού είχαν πέσει τα φώτα!
21:54
Τα ματς που ξεκινάνε στις 22:05 είναι τα εξής: Μακάμπι Τελ Αβίβ-Βιγιαρεάλ, Παρτιζάν-Ντιναμό Κιέβου, Σκεντέρμπεου-Γιανγκ Μπόις, ΑΕΚ-Αούστρια Βιέννης, Μίλαν-Ριέκα, Λιόν-Αταλάντα, Έβερτον-Απόλλων Λεμεσού, Λουντογκόρετς-Χόφενχαϊμ, Μπράγκα-Μπασακσεχίρ, Λοκομοτίβ Μόσχας-Ζλιν, Σερίφ-Κοπεγχάγη.
21:59
82' ΓΚΟΛ για την Νις, κάνει το 3-0 με τον Πλεά κόντρα στην Φίτεσε.
22:06
Ξεκίνησαν οι αναμετρήσεις!
22:08
Τελείωσε και το παιχνίδι στη Νίκαια με την Νις να επικρατεί εύκολα της Φίτεσε με 3-0
22:11
3' ΓΚΟΛ: Η Λοκομοτίβ Μόσχας κάνει το 1-0 κόντρα στην Ζλιν με τον Φερνάντες με πέναλτι
22:12
4' ΓΚΟΛ: Ανοίγει το σκορ η Χόφενχάιμ στην έδρα της Λουντογκόρετς με τον Καντεράμπεκ 0-1.
22:13
5' ΓΚΟΛ: Η Λοκομοτίβ Μόσχας κάνει το 2-0 πάλι με τον Φερνάντες και δείχνει να καθαρίζει από νωρίς το παιχνίδι με την Ζλίν.
22:19
13' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ : Παγώνει το Γκούντισον Παρκ ο Απόλλων Λεμεσού κόντρα στην Έβερτον με τον Άντριαν (0-1).
22:20
15' ΓΚΟΟΟΟΟΛ: Καλά νέα από το Μιλάνο για την ΑΕΚ. Ο Αντρέ Σίλβα δίνει το προβάδισμα στην κόντρα στην Ριέκα (1-0).
22:22
Δοκάρι στο ΟΑΚΑ για την Αούστρια Βιέννης! Πολύ καλή αντίδραση από τον Γιάννη Ανέστη.
22:24
17' ΓΚΟΟΛ: Κάνει περίπατο η Λοκομοτίβ στην Μόσχα κόντρα στη Ζλιν. Χατ τρικ από τον Φερνάντες.
22:27
20' ΓΚΟΟΟΛ: Ισοφάρισε ο Ρούνι για τον Έβερτον (1-1). Τρομερό... πούλημα της μπάλας από την κυπριακή άμυνα.
22:32
26' ΓΚΟΟΟΛ: Η Μπράγκα κάνει το 1-0 κόντρα στην Μπασάκσεχιρ με τον Χασάν
22:34
29' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: Η ΑΕΚ βρίσκει το γκολ που ψάχνει με τον Λιβάια και κάνει το 1-0 κόντρα στην Αούστρια Βιέννης.
22:35
28' ΓΚΟΟΟΟΛ: Απίστευτη εκτέλεση φάουλ του Εμρέ, ο οποίος φέρνει στα ίσα την αναμέτρηση της Μπασάκσεχιρ με την Μπράγκα.
22:42
34' ΓΚΟΛ: Η Παρτίζαν κάνει το 1-0 κόντρα στην Ντιναμό Κιέβου με τον Οζέγκοβιτς
22:48
43' ΓΚOOOΛ: Ισοφάρισε (1-1) η Αούστρια στο ΟΑΚΑ με τον Μόνσαιν...
22:50
42' ΓΚΟΟΟΛ: Διπλασιάζει τα τέρματά της η Παρτίζαν κόντρα στην Ντιναμό Κιέβου με τον Ταουάμπα.
22:51
45' ΓΚΟΟΟΛ: Η Λιόν με τον Τραορέ κάνει το 1-0 κόντρα στην Αταλάντα
22:55
Ημίχρονο σε όλες τις αναμετρήσεις. Μέχρι τώρα έχουν επιτευχθεί 14 τέρματα.
22:56
Πάμε να δούμε αναλυτικά τι συμβαίνει στα παιχνίδια που ξεκίνησαν στις 22:05.
22:57
Μακάμπι Τελ Αβίβ-Βιγιαρεάλ 0-0, Παρτιζάν-Ντιναμό Κιέβου 2-0, Σκεντέρμπεου-Γιουνγκ Μπόις 0-0, ΑΕΚ-Αούστρια Βιέννης 1-1, Μίλαν-Ριέκα 1-0, Λιόν-Αταλάντα 1-0, Έβερτον-Απόλλων Λεμεσού 1-1, Λουντογκόρετς-Χόφενχαϊμ 0-1, Μπράγκα-Μπασακσεχίρ 1-1, Λοκομοτίβ Μόσχας-Ζλιν 3-0, Σερίφ-Κοπεγχάγη 0-0.
22:58
Νωρίτερα στα παιχνίδια που ξεκίνησαν στις 20:00 είχαμε τα εξής αποτελέσματα. Βικτόρια Πλζεν-Χάποελ Μπερ Σεβά 3-1, Λουγκάνο-Στεάουα Βουκουρεστίου 1-2, Μπιλμπάο-Ζόρια 0-1, Έστερσουντ-Χέρτα 1-0, Κολωνία-Ερυθρός Αστέρας 0-1, Μπάτε Μπορίσοφ-Άρσεναλ 2-4, Σάλτσμπουργκ-Μαρσέιγ 1-0, Κόνιασπορ-Γκιμαράες 2-1, Λάτσιο-Ζούλτε Βάρεγκεμ 2-0, Ρόζενμποργκ-Βαρντάρ 3-1, Ζενίτ-Σοσιεδάδ 3-1.
23:09
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!
23:10
47' ΓΚΟΛ: Η Λουντογκόρετς ισοφαρίζει την Χόφενχαϊμ με τον Ντιακόφ
23:12
49' ΓΚΟΟΟΛ: Ολική ανατροπή στο Ολυμπιακό Στάδιο. Η Αούστρια παίρνει το προβάδισμα με τον Τατζούρι (1-2).
23:16
53' ΓΚΟΛ: Ο Μουσάκιο κάνει δύο τα τέρματα της Μίλαν κόντρα στην Ριέκα (2-0).
23:19
54' ΓΚΟΛ: Μειώνει η Ντιναμό Κιέβου με το Μοράες σε 2-1 κόντρα στην Παρτίζαν
23:21
57' ΓΚΟΛ: Ισοφαρίζει η Αταλάντα την Λιόν με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Γκόμεζ (1-1).
23:27
65' ΓΚΟΛ : Η Σκεντέρμπεου ανοίγει το σκορ (1-0) κόντρα στην Γιούνγκ Μπόις με τον Σοουέ
23:28
66' ΓΚΟΛ: Η Έβερτον γυρίζει το ματς με την Απόλλωνα Λεμεσού με τον Βλάσιτς να κάνει το 2-1
23:32
69' ΓΚΟΛ: Η Ντιναμό Κιέβου ισοφαρίζει την Παρτίζαν στο Βελιγράδι με τον Μπουγιάλσκι (2-2)
23:34
73' ΓΚΟΛ: Η Γιούνγκ Μπόις ισοφαρίζει την Σκεντέρμπεου με τον Ασαλέ (1-1).
23:36
74' ΓΚΟΛ: Η Λουντογκόρετς παίρνει το προβάδισμα κόντρα στην Χόφενχαϊμ με τέρμα του Λουκοκί (2-1)
23:49
85' ΓΚΟΟΟΛ: Ολική ανατροπή σκηνικού στο Βελιγράδι. Η Ντιναμό Κιέβου κάνει το 2-3 κόντρα στην Παρτίζαν με τον Μοράες
23:50
85' ΓΚΟΛ: Μειώνει η Ριέκα στο Σαν Σίρο με τον Ακόστι σε 2-1
23:51
88' ΓΚΟΟΟΟΛ: Ο Απόλλων Λεμεσού φέρνει στα ίσα το παιχνίδι με την Έβερτον με τον Γιούστε (2-2)
23:53
89' ΓΚΟΛ: ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Η Ριέκα ισοφαρίζει την Μίλαν σε 2-2
23:53
90' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: Ισοφαρίζει την Αούστρια η ΑΕΚ με τον Λιβάια (2-2)
23:55
90' ΓΚΟΛ: Η Μπράγκα παίρνει το προβάδισμα με τον Φρανσέρχιο κόντρα στην Μπασακσεχίρ 2-1
23:56
90' ΓΚΟΟΟΟΟΛ: Ο Κουτρόνε λυτρώνει τη Μίλαν και κάνει το 3-2 κόντρα στη Ριέκα
23:58
Τέλος σε όλα τα παιχνίδια!
00:05
Πάμε να δούμε τι συνέβη αναλυτικά στα αποψινά παιχνίδια.
00:07
Μακάμπι Τελ Αβίβ-Βιγιαρεάλ 0-0, Παρτιζάν-Ντιναμό Κιέβου 2-3, Σκεντέρμπεου-Γιουνγκ Μπόις 1-1, ΑΕΚ-Αούστρια Βιέννης 2-2, Μίλαν-Ριέκα 3-2, Λιόν-Αταλάντα 1-1, Έβερτον-Απόλλων Λεμεσού 2-2, Λουντογκόρετς-Χόφενχαϊμ 2-1, Μπράγκα-Μπασακσεχίρ 2-1, Λοκομοτίβ Μόσχας-Ζλιν 3-0, Σερίφ-Κοπεγχάγη 0-0
00:08
Στα παιχνίδια των 20:00 είχαμε τα εξής αποτελέσματα: Βικτόρια Πλζεν-Χάποελ Μπερ Σεβά 3-1, Λουγκάνο-Στεάουα Βουκουρεστίου 1-2, Μπιλμπάο-Ζόρια 0-1, Έστερσουντ-Χέρτα 1-0, Κολωνία-Ερυθρός Αστέρας 0-1, Μπάτε Μπορίσοφ-Άρσεναλ 2-4, Σάλτσμπουργκ-Μαρσέιγ 1-0, Κόνιασπορ-Γκιμαράες 2-1, Λάτσιο-Ζούλτε Βάρεγκεμ 2-0, Ρόζενμποργκ-Βαρντάρ 3-1, Ζενίτ-Σοσιεδάδ 3-1.