«Ο κόσμος του Παναθηναϊκού ήταν είναι και θα είναι πάντα εδώ. Η ψυχή του Παναθηναϊκού μας θα είναι πάντα εδώ. Ενωμένοι θα συνεχίσουμε... Οι ποδοσφαιριστές και ο Μαρίνος Ουζουνίδης σας ευχαριστούν για τη στήριξη», μόλις ακούστηκε από τα μεγάφωνα του γηπέδου της Λεωφόρου.
Οι δύο ομάδες βγαίνουν τώρα στον αγωνιστικό χώρο, μέσα σε αποθέωση για τον Παναθηναϊκό!
Ο Μανος Σκουλάς από τις Σέρρες θα διευθύνει την αναμέτρηση.
18:16
Όρκος νίκης από τους παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη.
18:16
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
18:20
3' Σέντρα-σουτ από τον Κοζορώνη, καμία ανησυχία για τον Βλαχοδήμο, άουτ η μπάλα.
18:21
Πιο καλά έχει μπει ο ΠΑΣ στο ξεκίνημα, με Μπουκουβάλα και Μανθάτη προσπαθεί να «χτυπήσει» από αριστερά.
18:23
7' Κεφαλιά του Μολέδο μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα εκτός εστίας, άουτ.
18:26
10' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ, 1-0! Σέντρα του Χουλτ από αριστερά, η μπάλα βρίσκει στον Τζημόπουλο, αλλάζει πορεία και ο Χίλιεμαρκ κάνει την κεφαλιά, η μπάλα κοντράρει εκ νέου στον Μιχαήλ και καταλήγει στα δίχτυα του ΠΑΣ!
18:29
12' Ο Βιγιαφάνιες πήγε να βγει στην κόντρα και ο Μαυροπάνος τον «γκρέμισε». Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναθηναϊκό και φυσικά, κίτρινη κάρτα στον παίκτη του ΠΑΣ.
18:29
13' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ, 2-0! Απίθανη η εκτέλεση του φάουλ από τον Μολίνς, «άγαλμα» ο Βελλίδης και οι «πράσινοι» διπλασιάζουν τα τέρματά τους!
18:30
Απίστευτο ξέσπασμα -και- του Ουζουνίδη στον πάγκο: «Έτσι σας θέλω» φώναξε στους παίκτες του!
18:31
Ντελίριο ενθουσιασμού στη Λεωφόρο!
18:34
17' Επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Βιγιαφάνιες, παραλίγο... Άουτ η μπάλα.
18:36
Η Σούπερ Λίγκα έχει χρεώσει κανονικά το πρώτο γκολ του Παναθηναϊκού στον Χίλιεμαρκ και όχι αυτογκόλ του Μιχαήλ, άρα ο Σουηδός πετυχαίνει το παρθενικό του γκολ με την πράσινη φανέλα.
18:40
24' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ξαφνική... βολίδα του Χαλκιαδάκη έξω από την περιοχή, αποκρούει ο Βλαχοδήμος!
18:41
Ο κόσμος στη Λεωφόρο δεν έχει σταματήσει δευτερόλεπτο να φωνάζει.
18:42
25' Στο έδαφος ο Μολίνς, έπειτα από χτύπημα που δέχθηκε, αλλά σηκώθηκε. Βγαίνει προληπτικά εκτός αγωνιστικού χώρου.
18:44
28' Σωτήρια επέμβαση του Κολοβέτσιου, διορθώνει το πρώτο λάθος του Μολέδο στο παιχνίδι, πριν ο Χαλκιαδάκης κάνει το σουτ.
18:47
Μισή ώρα παιχνιδιού στη Λεωφόρο.
18:47
Υπομονή και ηρεμία ζητάει από τους παίκτες του ο Ουζουνίδης, που θέλει περισσότερες πάσες.
18:55
Τίποτα το αξιόλογο στα τελευταία λεπτά και ενώ οδεύουμε προς το 40'.
18:56
40' Κίτρινη κάρτα στον Γαρουφαλιά για φάουλ στον Χίλιεμαρκ.
19:00
44' Νέο, καλό σουτ από τον Χαλκιαδάκη, παρεμβάλλεται ο Μολέδο και διώχνει την μπάλα!
19:01
Φωνές του Βλαχοδήμου στους αμυντικούς του!
19:01
45' Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.
19:02
45'+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
19:19
46' Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.
19:22
Μια εκπληκτική μπαλιά του Χουλτ στον Βιγιαφάνιες τώρα... Μαγική, από τη μία πλευρά του γηπέδου στην άλλη.
19:24
50' Ο Τζημόπουλος ήταν οφσάιντ, σωστή η υπόδειξη του βοηθού.
19:27
53' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη, σωστή και αυτή.
19:30
56' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Ο Βιγιαφάνιες κατέβασε με το στήθος για τον... κρυφό φορ Μολέδο, που σούταρε από την «καρδιά» της περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά, άουτ.
19:31
56' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, στη θέση του Κοζορώνη θα περάσει ο Κόντε.
19:33
57' Μεγάλο τάκλιν του Χουλτ στον Κόντε, πριν βρεθεί μόνος του με τον Βλαχοδήμο!
19:33
59' Και δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ, φουλ επίθεση! Ο Σολτάνι στη θέση του Μανθάτη.
19:34
60' Αλλαγή και από τον Μαρίνο Ουζουνίδη, στη θέση του Άλτμαν, ο Λουντ.
19:36
61' Οφσάιντ ο Σολτάνι, που βγήκε μόνος του με τον Βλαχοδήμο και σόυταρε άουτ. Σωστή και αυτή η υπόδειξη του βοηθού.
19:36
Με 3-4-1-2 παίζει τώρα ο Πετράκης!
19:36
62' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Εξαιρετικό ένα-δυο Λουντ και Χουλτ, η μπάλα στρώνεται στον ολομόναχο Χίλιεμαρκ, ο οποίος, όμως, κάνει ένα τραγικό σουτ!
19:39
Αλλαγή συστήματος και για τον Μαρίνο Ουζουνίδη, με τον Παναθηναϊκό να παίζει τώρα 4-4-1-1.
19:39
65' Κλείνει τις αλλαγές του ο Πετράκης. Στη θέση του Καρανίκα περνά ο Ναδάλες.
19:40
Μέσα σε εννέα λεπτά ολοκλήρωσε τις αλλαγές του ο Γιάννης Πετράκης.
19:41
66' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Ο Λουντ συνδυάζεται τώρα με τον Μολίνς, ο Σουηδός σουτάρει δυνατά από πλάγια θέση και ο Βελλίδης διώχνει σε κόρνερ.
19:42
67' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Κεφαλιά του Κολοβέτσιου μετά την εκτέλεση του κόρνερ, μόλις άουτ η μπάλα!
19:42
Άλλο... αέρα έχει δώσει στον Παναθηναϊκό ο Λουντ.
19:43
68' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, στη θέση του Βιγιαφάνιες, ο Μουνιέ.
19:44
70' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό.
19:45
Ο Μολίνς έστειλε αυτήν τη φορά στην μπάλα στο τείχος και κόρνερ...
19:45
Πέρασε ανεκμετάλλευτο...
19:46
Ο Παναθηναϊκός έχει ανεβάσει κατακόρυφα την απόδοσή του στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ψάχνει και... κερασάκι στην τούρτα.
19:47
72' Κίτρινη κάρτα στον Σιλά για φάουλ στον Κόντε, σωστή.
19:47
Είναι αλάνθαστη η διαιτησία σήμερα, να τα λέμε και αυτά.
19:48
Λοιπόν, η Σούπερ Λίγκα άλλαξε την... απόφασή της και χρεώνει τώρα -και σωστά- το πρώτο γκολ του Παναθηναϊκού ως αυτογκόλ στον Μιχαήλ, καθώς έχει αλλάξει εντελώς την πορεία της μπάλας στην κεφαλιά του Χίλιεμαρκ.
19:49
Αυτό δεν αλλάζει, πάντως, το γεγονός ότι ο Σουηδός είναι πολύ καλός σήμερα. Καμία σχέση με την εμφάνισή του στο Αγρίνιο, όπου ήταν εκτός τόπου και χρόνου.
19:52
78' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, στη θέση του Χίλιεμαρκ, ο Δώνης.
19:53
79' Επιθετικό φάουλ του Μαυροπάνου στον Μολέδο, σωστή απόφαση από τον ρέφερι.
19:54
Ο Ουζουνίδης «βράζει» εδώ και μερικά λεπτά με τον Σιλά, καθώς του έχει ζητήσει να είναι «κολόνα» μπροστά από την άμυνα και αυτός... ξεχνιέται!
19:56
Ελέγχει απόλυτα, πάντως, ο Παναθηναϊκός το παιχνίδι, οι αλλαγές του Πετράκη δεν έχουν αποφέρει καρπούς για τον ΠΑΣ.
19:56
82' Σουτ από τον Λουντ, αλλά του βγήκε... σέντρα, πέρασε παράλληλα με το τέρμα η μπάλα.
19:57
83' Κίτρινη κάρτα στον εκνευρισμένο Μολίνς από τον ρέφερι. Αψυχολόγητο το τάκλιν του Σουηδού στον Μαυροπάνο από πίσω...
20:02
88' Χωρίς κάτι το αξιόλογο στην αναμέτρηση το τελευταίο διάστημα.
20:05
90' Κίτρινη κάρτα στον Σολτάνι, ο οποίος «κλείδωσε» με σκληρό τάκλιν το δεξί πόδι του Χουλτ.
20:05
90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
20:06
Μάλιστα, ύστερα από το συγκεκριμένο μαρκάρισμα, ο Χουλτ έδειξε ότι δεν μπορεί να συνεχίσει στο ματς.
20:08
90+4' Λήξη της αναμέτρησης, με τον Παναθηναϊκό να νικά 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα!
20:09
Ο Μιχάηλ με αυτογκόλ στο 11' και ο Μολίνς με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 13', τα τέρματα του ματς.