Καλησπέρα σας
19:57
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον ΠΑΟΚ για την 6η αγωνιστική της Super League
19:59
Ο ΠΑΟΚ θέλει τη νίκη στο AEL FC Arena προκειμένου προσωρινά να φτάσει στην κορυφή της βαθμολογίας
20:00
Αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟΚ έχει 11 βαθμούς τη στιγμή που η ΑΕΚ έχει 13 κι αύριο δοκιμάζεται στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα
20:00
Από την άλλη, η ΑΕΛ είναι στην τελευταία θέση με 2 βαθμούς, χωρίς νίκη φυσικά και έχοντας αλλάξει ήδη δύο προπονητές
20:03
Σήμερα στο πάγκο των «βυσσινί» θα είναι ο Ηλίας Φυντάνης ως υπηρεσιακός προπονητής
20:04
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων:
20:06
ΑΕΛ (4-2-3-1): Μπόζοβιτς – Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς, Ζίζιτς, Γουάλας – Φατιόν, Αγκάνοβιτς – Ντέλετιτς, Λεοζίνιο, Κρίζμαν - Ναζλίδης
20:08
ΠΑΟΚ (4-2-3-1): Ρέι – Μάτος, Σαμπράνο, Βαρέλα, Λέοβατς – Τσίμιροτ, Μαουρίτσιο – Βιεϊρίνια, Ελ Καντουρί, Πέλκας – Πρίγιοβιτς
20:08
Στον πάγκο της ΑΕΛ: Θεοδωρόπουλος, Ναβάρο, Περόνε, Μασούρας, Φάρκας, Μπάμπιτς, Γιαννιτσάνης
20:09
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Δεληγιαννίδης, Κρέσπο, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Μακ, Κουλούρης
20:11
Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης Α’ βοηθός: Ιορδάνης Δημητριάδης Β’ βοηθός: Κωνσταντίνος Ποντίκης 4ος: Σταύρος Μάνταλος
20:31
1' Έναρξη της αναμέτρησης
20:33
Συνεχίζονται τα υβριστικά συνθήματα κατά του μεγαλομετόχου της ΑΕΛ
20:35
3' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Πέλκα
20:36
5' Μακρινό σουτ του Φατιόν, η μπάλα άουτ
20:38
7' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Σουτ του Ελ Καντουρί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, απέκρουσε ο Μπόζοβιτς
20:41
10' Nεύρα ανάμεσα σε Ναζλίδη και Ελ Καντουρί
20:43
12' Σέντρα του Ρέντζα, κανένα πρόβλημα για Ρέι
20:46
15' Φάουλ για την ΑΕΛ που φέρνει κόσμο στην περιοχή του Ρέι
20:47
16' Απευθείας εκτέλεση από τον Αγκάνοβιτς, εύκολα ο Ρέι
20:48
20:49
18' Κίτρινη κάρτα στον Μαουρίτσιο. Σωστή για φάουλ στον Ντέλετιτς
20:51
20' Πρόβλημα με τον Γιοβάνοβιτς στην ΑΕΛ. Δέχεται τις πρώτες βοήθειες
20:55
24' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Γιοβάνιοβιτς, μέσα ο Φάρκας
20:59
28' Πλην της ευκαιρίας με το σουτ του Ελ Καντουρί, ο ΠΑΟΚ είναι εντελώς ακίνδυνος
21:02
31' Ο Αλέξης Κούγιας είναι στον πάγκο και ενθαρρύνει τις προσπάθειες των παικτών της ομάδας του
21:06
35' Φάουλ κερδίζει ο ΠΑΟΚ σε χέρι του Ντέλετιτς. Λανθασμένη υπόδειξη, η μπάλα βρήκε στην κοιλιά του παίκτη της ΑΕΛ
21:06
Απομακρύνει η άμυνα των γηπεδούχων
21:07
36' Στο έδαφος ο Σαμπράνο από σύγκρουση με τον Κριζμάν
21:08
37' Κίτρινη κάρτα στον Σαμπράνο
21:09
39' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Σέντρα του Λέοβατς από αριστερά, κεφαλιά του αμαρκάριστου Βιεϊρίνια από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα περνά πάνω από την εστία του Μπόζοβιτς
21:11
40' ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ ΧΑΜΕΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Πάσα του Μαουρίτσιο στον Βιεϊρίνια, που ανενόχλητος μέσα στην περιοχή κοντρολάρει με το στήθος, τελειώνει όμως εντελώς άστοχα τη φάση
21:13
42' Πρόβλημα και με Ρέντζα
21:14
44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΑΙ 0-1! Σέντρα του Βιεϊρίνια στον Μάτος που έχει κάνει κίνηση σέντερ-φορ και με αριστερό πλασέ ανοίγει το σκορ
21:33
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
21:37
50' Κίτρινη κάρτα στον Φάρκας
21:39
52' Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα για φάουλ στον Ναζλίδη
21:42
55' Κίτρινη κάρτα στον Μάτος. Σωστή για φάουλ στον Ντέλετιτς
21:44
56' Ευκαιρία για την ΑΕΛ, με την μπάλα από την προβολή του Λεοζίνιο να περνά άουτ.
21:48
21:50
62' Εκτέλεσε φάουλ ο Πέλκας, άλλαξε και λίγο η πορεία της μπάλας, αλλά μπλόκαρε ο Μπόζοβιτς
21:50
63' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Πέλκας, μέσα ο Σάκχοφ
21:53
66' Κίτρινη κάρτα στον Αγκάνοβιτς
21:56
68' Εκτέλεση κόρνερ του Βιεϊρίνια, δεν μπόρεσε ο Μάτος να προλάβει την μπάλα. Φαίνεται να ανατρέπεται από τον αμυντικό των «βυσσινί», αφού γκρεμίζει τον Βραζιλιάνο, με συνέπεια να μην δίνεται πέναλτι.
21:58
71' Κίτρινη κάρτα στον Πρίγιοβιτς
21:59
71' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Πρίγιοβιτς, μέσα ο Κουλούρης
22:03
76' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Λεοζίνιο, μέσα ο Περόνε
22:05
78' Κίτρινη κάρτα στον Περόνε
22:10
82' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν
22:11
84' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Ναζλίδης, μέσα ο Μασούρας
22:12
84' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Μακ, εκτός ο Βιεϊρίνια
22:15
87' ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΥΛΟΥΡΗ. Δικαιολογημένη, αφού ο επιθετικός του ΠΑΟΚ πήγε με τον αγκώνα πάνω στον Ζίζιτς
22:17
89' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ ΚΑΙ 1-1! Ο Κρίζμαν τελειώνει άτσαλα τη φάση, αλλά του βγαίνει σε καλό, αφού περνά πάνω από τον Ρέι και κάνει 1-1
22:19
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
22:22
95' Σουτ του Περόνε και μπλοκάρει ο Ρέι