Καλησπέρα σας
15:30
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Ατρόμητο για την 6η αγωνιστική της Super League
15:35
Ο Ολυμπιακός θέλει να επιστρέψει στις νίκες έπειτα από τρεις αγωνιστικές, μετά τις ισοπαλίες με Ξάνθη, Αστέρα Τρίπολης και την ήττα από την ΑΕΚ
15:36
Από την άλλη μεριά ο Ατρόμητος διατηρεί αήττητο σερί, το οποίο είναι με μόλις μία νίκη, αυτή κόντρα στη Λαμία και τέσσερις ισοπαλίες
15:36
Ο Ολυμπιακός έχει 8 βαθμούς με τον Ατρόμητο να έχει πλέον 7
15:36
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
15:37
Ολυμπιακός (4-2-3-1): Προτό – Φιγκέιρας, Σισέ, Νικολάου, Κούτρης – Ρομαό, Μαρτίνς – Καρσελά, Οφόε, Μπεν – Τζούρτζεβιτς
15:37
Πάγκος: Χουτεσιώτης, Μποτία, Ταχτσίδης, Μάριν, Εμενίκε, Ανδρούτσος, Σεμπά.
15:37
Ατρόμητος (4-2-3-1): Γιαννιώτης – Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης – Μάντσον, Βασιλακάκης – Ντιγκινί, Ούμπιντες, Ουάρντα – Μανούσος
15:37
Πάγκος: Μίρκοβιτς, Βασιλείου, Καρασαλίδης, Οριόλ, Ντάουντα, Μπουσουλάτζιτς, Ζησόπουλος
15:39
15:39
15:47
Διαιτητής: Αρετόπουλος Αλέξανδρος (Τρικάλων) Α’ βοηθός: Λάμπρου Βασίλειος (Ανατολικής Αττικής) Β’ βοηθός: Δίπλαρης Αντώνιος (Καρδίτσας) 4ος: Σέζος Αθανάσιος (Κιλκίς)
15:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
15:59
Έναρξη της αναμέτρησης
16:05
Ήσυχο το πρώτο πεντάλεπτο. Τίποτα το αξιοσημείωτο, με τον Ολυμπιακό να έχει φυσικά την πρωτοβουλία των κινήσεων με την μπάλα
16:05
6' Σουτ του Μπεν, εκτός εστίας. Άουτ η μπάλα
16:06
Στο γήπεδο βρίσκεται ο Παναγιώτης Ρέτσος που βλέπει τις προσπάθειες της πρώην του ομάδας
16:08
9' Πρώτο κόρνερ για τον Ολυμπιακό
16:09
10' Κεφαλιά του Σισέ, καμία ανησυχία για την άμυνα του Ατρόμητου
16:09
Θα αποχωρήσει ο Μπεν λόγω τραυματισμού
16:10
Θα μπει στη θέση του ο Μάριν
16:12
13' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Μπεν, μέσα ο Μάριν
16:13
14' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό
16:14
15' Σουτ του Καρσελά από μακρινή απόσταση, ελέγχει την πορεία της μπάλας ο Γιαννιώτης που περνά άουτ
16:17
18' Πολύ καλά στημένος ο Ατρόμητος αμυντικά και δεν έχει απειληθεί καθόλου. Βέβαια, την ίδια ώρα ούτε κυκλοφορεί την μπάλα, ούτε έχει απειλήσει
16:21
21' Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη για φάουλ στον Κούτρη. Φάουλ για τον Ολυμπιακό που φέρνει πολύ κόσμο στην περιοχή του Ατρόμητου
16:22
22' Θέλησε να αιφνιδιάσει ο Μαρτίνς με απευθείας εκτέλεση, αλλά απομάκρυνε η άμυνα του Ατρόμητου. Καθοριστική παρέμβαση από Ντιγκινί.
16:23
24' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, το καθάρισε ο Οφόε με το κεφάλι.
16:26
26' Διαμαρτύρεται ο Ολυμπιακός για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ρισβάνη στον Τζούρτζεβιτς. Πήγε με φόρα στον επιθετικό του Ολυμπιακού ο αμυντικός του Ατρόμητου, τη στιγμή που ο Χατζηισαΐας είχε τελειώσει τη φάση. Υπερβολικό να δινόταν κάτι σε αυτή τη φάση.
16:29
30' Σουτ του Καρσελά, κοντράρει η μπάλα στον Τζούρτζεβιτς και βγαίνει άουτ. Κόρνερ είδε ο Αρετόπουλος.
16:29
Καθάρισε η άμυνα των Περιστεριωτών
16:31
31' Ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Φιγκέιρας, μπλοκάρει ο Γιαννιώτης
16:36
16:36
16:36
16:36
16:36
16:37
38' Δεν μπορεί να δημιουργήσει ο Ολυμπιακός είναι ασφυκτική η πίεση στα καρέ του Ατρόμητου
16:42
41' Ο Οφόε γύρισε την μπάλα από τα δεξιά, απομάκρυνε ο Γιαννιώτης με το πόδι. Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι γηπεδούχοι για χέρι του Γιαννούλη, αλλά η μπάλα βρίσκει στο στήθος του
16:43
44' Η καλύτερη ευκαιρία του Ολυμπιακού! Τέλεια σέντρα του Κούτρη στον Τζούρτζεβιτς, αλλά ο Σέρβος δεν βρίσκει γεμάτα την μπάλα και τη στέλνει άουτ.
16:46
45'+2' Φάουλ του Καρσελά για το κεφάλι του Σισέ, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης
16:46
Λήξη α' ημιχρόνου στο 0-0.
16:47
Καθολική υπεροχή του Ολυμπιακού με 74% κατοχή της μπάλας, αλλά χωρίς να μπορεί να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα του Ατρόμητου
17:00
46' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Ούμπιντες, μέσα ο Μπουσουλάτζιτς
17:03
48' Μοναδική χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Απίστευτο λάθος του Σισέ που δίνει πάσα στον Βασιλακάκη, εκείνος έδωσε πάσα στον Ντιγκινί που σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα κόντραρε στο γόνατο του Νικολάου και πέρασε δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Προτό
17:07
53' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Καρσελά, μέσα ο Σεμπά
17:12
57' Πλέον ο Ατρόμητος σε αντίθεση με το πρώτο ημίχρονο, έχει ανεβάσει λίγο τις γραμμές του και δεν δέχεται την πίεση που είχε στο α' μέρος
17:14
60' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Σέντρα του Ουάρντα, κεφαλιά-ψαράκι του Κιβρακίδη και 1-0 ο Ατρόμητος!
17:16
61' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Εμενίκε, έξω ο Μαρτίνς
17:17
63' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη
17:19
64' Κεφαλιά του Σισέ, η μπάλα άουτ. Κανένας κίνδυνος για τον Ατρόμητο
17:21
66' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φιγκέιρας ξεχάστηκε από τον Ουάρντα, έκανε το πλασέ, αλλά μπλόκαρε ο Γιαννιώτης
17:23
68' Σουτ του Εμενίκε, άστοχο, πολύ ψηλά η μπάλα.
17:24
69' Κίτρινη κάρτα στον Ουάρντα για φάουλ στον Φιγκέιρας
17:25
71' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Μανούσος, μέσα ο Καρασαλίδης.
17:26
Σύστημα 5-3-1-1 για τον Ατρόμητο
17:27
72' Μακρινό σουτ του Νικολάου. Καμία τύχη, η μπάλα άουτ.
17:32
77' Κίτρινη κάρτα στον Ντιγκινί
17:32
78' Κεφαλιά του Εμενίκε από σέντρα του Κούτρη, η μπάλα άουτ
17:34
79' Μαρκάρισμα του Μάντσον στον Σεμπά μέσα στη μεγάλη περιοχή, τη στιγμή που είχε την μπάλα ο Βραζιλιάνος. Πέναλτι που δεν δόθηκε για τον Ολυμπιακό, αφού ο χαφ του Ατρόμητου δεν βρίσκει καθόλου μπάλα
17:35
81' Σουτ του Βασιλακάκη, η μπάλα άουτ
17:36
82' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Ρομαό πήρε την κεφαλιά εντελώς αμαρκάριστος από εκτελεσμένο κόρνερ, φανταστική επέμβαση ο Γιαννιώτης
17:38
83' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Βασιλακάκης, μέσα ο Ζησόπουλος
17:42
87' Κίτρινη κάρτα στον Σισέ
17:43
88' Εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα, η μπάλα ψηλά άουτ
17:45
90'+1' Άτσαλο σουτ του Νικολάου, η μπάλα άουτ
17:46
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
17:50
Λήξη της αναμέτρησης!
17:50
Τεράστια νίκη για τον Ατρόμητο! 0-1 τον Ολυμπιακό με το γκολ του Κιβρακίδη στο 60'