Λαμία-Πανιώνιος

19:06
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης που ρίχνει την αυλαία της 6ης αγωνιστικής ανάμεσα στην Λαμία και τον Πανιώνιο.
19:07
Ο Πανιώνιος έχει την ευκαιρία εφόσον κερδίσει να ανέβει μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ η Λαμία να αποσπαστεί από τις τελευταίες θέσεις.
19:07
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
19:07
Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Κουτρομάνος, Αναστασιάδης, Ασίγκμπα, Παντελιάδης, Όμο, Μπλάζιτς, Ακόστα, Πίτι, Βασιλαντωνόπουλος, Βάντερσον.
19:07
Στον πάγκο βρίσκονται οι Μελισσας, Μπουλούλης, Κουκόλης, Αναστασόπουλος, Καραγιάννης, Φράγκος, Βουό.
19:08
Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά, Γκιοατά, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Σαββίδης, Σπιριντόνοβιτς, Μασούντ, Λαμπρού, Γεσίλ.
19:08
Στον πάγκο βρίσκονται οι Αστράς, Κάργας, Μασούρας, Σιώπης, Παπαγεωργίου, Πινιώτης, Γλυνός.
19:16
Διαιτητής είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας), με βοηθούς τους Ιορδάνη Απτοσογλου (Αθήνας), Κωνσταντίνο Κωστάντιο (Εύβοιας) και τέταρτος είναι ο Νικόλαος Πουλημάς (Κέρκυρας).
19:22
Κάτι λιγότερο από δέκα λεπτά για την έναρξη του αγώνα.
19:24
Αξίζει να σημειωθεί πως αυτό είναι το πρώτο παιχνίδι που θα δώσει η Λαμία στη φυσική της έδρα.
19:30
Οι δύο ομάδες έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο παρέα με το διαιτητικό τρίο.
19:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
19:33
2' Σουτ του Μασούντ έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος.
19:35
4' Σέντρα του Παντελιάδη, ο Πίτι έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε περίπου τρία μέτρα μακριά από το αριστερό δοκάρι της εστίας.
19:37
6' Ο Όμο χτύπησε τον Μασούντ με τον αγκώνα, ωστόσο δεν δόθηκε ούτε φάουλ ούτε κίτρινη κάρτα στον μέσο της Λαμίας.
19:38
7' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Σπιριντόνοβιτς έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Λαμίας, βγήκε τετ-α-τετ και έκανε το πλασέ πάνω από τον Παπαδόπουλο αλλά ο Αναστασιάδης έδιωξε με υπερένταση πριν η μπάλα περάσει την γραμμή!
19:42
12' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Πολύ ωραία κομπίνα, με τον Μασούντ να βγάζει τον Γεσίλ απέναντι από τον Παπαδόπουλο αλλά ο πορτιέρε των γηπεδούχων βγήκε ταχύτατα και δεν του επέτρεψε να σκοράρει.
19:46
15' Ωραίο ένα-δύο του Γεσίλ με τον Σπιριντόνοβιτς, ο τελευταίος έκανε και το σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
19:49
Εξαιρετικός μέχρι στιγμής ο Πανιώνιος, πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και απειλεί. Από την άλλη μεριά, η Λαμία προσπαθεί με την ταχύτατη μεσοεπιθετική της γραμμή να φύγει στην αντεπίθεση αλλά η άμυνα των φιλοξενούμενων δεν αντιμετωπίζει προβλήματα προς το παρών.
19:51
20' Διαμαρτύρεται για πέναλτι η Λαμία. Ο Ακόστα έκανε το σουτ στην κίνηση, με την μπάλα να βρίσκει στο χέρι του Βλάχου που ήταν στο... μισό μέτρο αλλά και πολύ κοντά στο σώμα του. Δεν υπήρχε παράβαση.
19:53
21' Νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Κόρμπος άνοιξε μέσα στην περιοχή για τον Γεσίλ, αυτός έκανε το σουτ από θέση μέσα και δεξιά αλλά ο Παπαδόπουλος του είπε ξανά «όχι».
19:56
25' Στο έδαφος Γεσίλ και Παπαδόπουλος που συγκρούστηκαν μεταξύ τους. Ο διαιτητής έδωσε σωστά το επιθετικό φάουλ.
19:59
28' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Βλάχος έκοψε την μπάλα στα όρια της περιοχής, ο Γεσίλ έγινε κάτοχός της και έκανε το σουτ αλλά ο Παπαδόπουλος απομάκρυνε για ακόμη μια φορά.
20:00
30' Ο Κότνικ δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει την εκτέλεση φάουλ του Πίτι.
20:02
31' Κίτρινη κάρτα στον Αναστασιάδη για φάουλ στον Γεσίλ!
20:04
34' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βουό αντί του Κουτρομάνου.
20:05
Αλλαγή τακτικής από τον Τεννέ. Στο δεξί άκρο της άμυνας ο Βασιλαντωνόπουλος, δεξί εξτρέμ ο Βάντερσον και στην κορυφή της επίθεσης ο Βουό.
20:10
39' Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά για φάουλ στον Βάντερσον.
20:16
45' Σουτ του Σπιριντόνοβιτς έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
20:16
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος.
20:19
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Λαμία και Πανιώνιος πάνε στο ημίχρονο χωρίς σκορ (0-0). Καλύτεροι και με αρκετές χαμένες ευκαιρίες οι φιλοξενούμενοι, δεν έχουν καταφέρει ακόμη να νικήσουν τον Παπαδόπουλο που κάνει εξαιρετικό ματς.
20:35
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
20:36
46' Σουτ του Μασούντ μέσα από την περιοχή, ο Αναστασιάδης έβαλε την προβολή και τον έκοψε.
20:42
52' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Σπιριντόνοβιτς έδωσε στον Βλάχο, το σουτ του οποίου λίγο μέσα από την περιοχή πέρασε άουτ.
20:44
54' Μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία! Ο Πίτι εκτέλεσε το φάουλ, στέλνοντας την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι με τον Μπλάζιτς να κάνει το σουτ στην κίνηση και τον Κότνικ να διώχνει με τα πόδια.
20:45
55' Πλασέ του Μασούντ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
20:48
59' Κίτρινη κάρτα στον Γκιοατά για φάουλ στον Βάντερσον.
20:51
61' Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Αναστασιάδης έστρωσε στον Παντελιάδη, αυτός έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή αλλά ήταν αδύναμο και ο Κότνικ δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει.
20:54
64' O Σπιριντόνοβιτς έκανε το σουτ, με τον Παπαδόπουλο να πέφτει και να διώχνει. Στη συνέχεια ο Γεσίλ από πλεονεκτική θέση σούταρε άουτ αλλά υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ.
20:55
66' Διπλή αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μασούρας και Σιώπης μέσα, Λάμπρου και Σαββίδης έξω.
20:57
68' Αλλαγή για τη Λαμία. Αναστασόπουλος αντί Πίτι.
20:59
70 λεπτά στην αναμέτρηση. Παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Λαμία και Πανιώνιο, με τους γηπεδούχους να έχουν ισορροπήσει το ματς.
21:02
72' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Βλάχος με φοβερή μπαλιά έβγαλε τετ-α-τετ τον Μασούρα, αυτός νικήθηκε από τον Παπαδόπουλο και στη συνέχεια το μονοκόμματο σουτ του Σπιριντόνοβιτς μέσα από την περιοχή πέρασε ψηλά άουτ.
21:04
75' Αλλαγή για τη Λαμία. Φράγκος αντί Ακόστα.
21:07
78' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τη Λαμία! ΑΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ!
21:09
Ο Μπανανά με κεφαλιά έδιωξε την μπάλα έξω από την περιοχή, με τον Μπλάζιτς να πιάνει ένα ΑΠΙΘΑΝΟ σουτ και να στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Κότνικ, που έμεινε... άγαλμα! Απίστευτο τέρμα από τον Μπλάζιτς, φωτοβολίδα!
21:09
79' Κίτρινη κάρτα σε Βασιλαντωνόπουλο και Γκιοατά για αψιμαχία. Αποβολή για τον Πανιώνιο καθώς αυτή ήταν η δεύτερη κίτρινη κάρτα του Γκιοατά!
21:10
Για να δούμε την αντίδραση του Πανιωνίου στα τελευταία λεπτά κι ενώ αγωνίζεται πλέον με παίκτη λιγότερο.
21:14
83' Ο Βλάχος έκανε το γύρισμα, ο Γεσίλ προσπάθησε να σουτάρει στην κίνηση αλλά έκανε κακό τελείωμα.
21:16
86' Σουτ του Γεσίλ, η μπάλα κοντράρει και περνάει δίπλα από το δοκάρι της εστίας.
21:16
87' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Κάργας αντί Κόρμπου.
21:19
90' Kίτρινη κάρτα στον Όμο για φάουλ στον Σαραμαντά.
21:20
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.
21:22
Ο Γεσίλ χωρίς λόγο πήγε να βρει τον Παπαδόπουλο με τις τάπες, με τον διαιτητή να δίνει σωστά το φάουλ.
21:22
93' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για καθυστέρηση.
21:24
Τέλος στην αναμέτρηση! Η Λαμία επικράτησε 1-0 του Πανιωνίου χάρη στο φοβερό γκολ του Μπλάζιτς, στο πρώτο της παιχνίδι στη φυσική της έδρα! Πρώτη ήττα για τους φιλοξενούμενους στο πρωτάθλημα που έχασε την ευκαιρία να ανέβει στην κορυφή.