Με τις γκρι εμφανίσεις θα αγωνιστεί η ΑΕΚ
19:02
1' Σέντρα
19:06
4' Βαθιά μπαλιά του Γκάλο προς τον Αραούχο. Η φάση σταμάτησε για οφσάιντ, όμως ο Αργεντινός καλυπτόταν.
19:07
5' Πρώτη τελική στο ματς για την ΑΕΚ. Σέντρα του Γκάλο από τα δεξιά, ο Αραούχο πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα λίγο πάνω απ'την εστία.
19:09
7' Η ΑΕΚ παίζει με 4-2-3-1. Στην τριάδα πίσω από τον Αραούχο αγωνίζονται στα άκρα οι Πατίτο (αριστερά) και Βλαχομήτρος (δεξιά), ενώ ακριβώς από πίσω ο Κλωναρίδης.
19:11
8' Κεφαλιά του Φωτάκη έπειτα από κόρνερ, μπλόκαρε ο Τσιντώτας. Στη συνέχεια ο γκολκίπερ της ΑΕΚ επιχείρησε να εκτελέσει γρήγορα το βολέ όμως ο Μπουτζίκος του έκανε φάουλ από πίσω, γεγονός που εκνεύρισε τον Χιμένεθ.
19:11
9' Δυνατό σουτ του Φωτάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
19:17
15' Αρκετά δραστήριοι μέχρι στιγμής οι Αραούχο και Πατίτο.
19:18
16' Ωραία επιθετική ανάπτυξη για την ΑΕΚ. Ο Κλωναρίδης άνοιξε για τον Βλαχομήτρο, που δοκίμασε σουτ από δύσκολη γωνία, όμως ο Βρονταράς μπλόκαρε.
19:19
17' Σέντρα σουτ του Στεργίδη, μπλόκαρε εύκολα ο Τσιντώτας.
19:21
19:22
20' Ο Πατίτο παίρνει την μπάλα σε καλό σημείο έξω από την περιοχή, δοκιμάζει το πόδι του, αλλά στέλνει την μπάλα αρκετά άουτ.
19:26
24' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Πατίτο έσπασε στον Κλωναρίδη, που έπιασε δυνατό σουτ λίγο έξω από την περιοχή, με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω απ'την εστία.
19:31
29' ΓΚΟΟΟΛ 1-0 Η ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!
19:31
Έπειτα από κόρνερ, η μπάλα στρώθηκε στον Ελευθεριάδη, που έπιασε με τη μία το σουτ και την έστειλε στα δίχτυα. Ο Μακρυδημήτρης βρισκόταν μπροστά στον γκολκίπερ της Ένωσης, ήταν εκτεθειμένος κι επηρέαζε το οπτικό του πεδίο, συνεπώς το γκολ κακώς μέτρησε.
19:36
34' Μακρινό σουτ του Φωτάκη, η μπάλα λίγο άουτ.
19:37
19:39
36' Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Φουρλάνος αντί του Γκίνο, ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.
19:42
40' Κακό σουτ του Αϊντάρεβιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
19:46
44' Ο Βρονταράς πιέζεται από Αραούχο-Κλωναρίδη, όμως πρόλαβε να απομακρύνει.
19:46
44' Πονηρό φαλτσαριστό σουτ του Αραούχο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Βρονταράς.
19:47
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.
19:49
45+2' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Αϊντάρεβιτς, ο Βλαχομήτρος πρόλαβε την έξοδο του Βρονταρά, όμως έστειλε την μπάλα άουτ με το κεφάλι.
19:49
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
19:50
Η Παναχαϊκή προηγείται 1-0 στο φιλικό με την ΑΕΚ. Το μοναδικό τέρμα έχει πετύχει ο Ελευθεριάδης στο 29'.
20:07
Αλλαγές για την ΑΕΚ. Βινίσιους και Λιβάγια στις θέσεις των Αϊντάρεβιτς και Βλαχομήτρου.
20:07
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
20:07
Αλλαγές και για την Παναχαϊκή.
20:08
48' Εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, έδιωξε με γροθιές ο Χαλκιάς, που πήρε τη θέση του Βρονταρά κάτω από τα δοκάρια.
20:09
49' Σουτ του Κυνηγόπουλου έξω από την περιοχή, μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο Τσιντώτας.
20:11
50' Αντεπίθεση για την Παναχαϊκή, ο Μασούρας έπιασε δυνατό σουτ αλλά ο Τσιντώτας μπλόκαρε.
20:11
Δίπλα-δίπλα κάθονται Κατσουράνης και Λυμπερόπουλος.
20:13
53' Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Ο Κυνηγόπουλος έσπασε την μπάλα στην περιοχή, ο Μαστραντωνάκης έπιασε το σουτ και ο Τσιντώτας έδιωξε δύσκολα.
20:17
57' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπακάκης στη θέση του Πατίτο.
20:18
59' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Κοντινή κεφαλιά του Αραούχο, έδιωξε ο Χαλκιάς.
20:19
59' ΓΚΟΟΛ 1-1 Η ΑΕΚ!
20:19
Φάση διαρκείας στην περιοχή της Παναχαϊκής, η μπάλα στρώθηκε στον Γκάλο που νίκησε τον Χαλκιά.
20:21
Γκάλο και Μπακάκης παίζουν για πρώτη φορά και οι δύο μαζί στην ίδια πλευρά (δεξιά). Έχουν να το κάνουν από τον Παναιτωλικό.
20:23
63' Ωραία ενέργεια του Μπακάκη, έκανε σουτ με το αριστερό, η μπάλα κόντραρε κι έφυγε κόρνερ.
20:24
64΄ Ο Λιβάγια επιχείρησε να κρεμάσει τον Χαλκιά, η μπάλα πήγαινε εκτός εστίας, ο Τζανετόπουλος μπήκε στη φάση και ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι του αφού ήταν σε θέση οφσάιντ.
20:27
67' Κίτρινη κάρτα στον Φουρλάνο επειδή εμπόδισε τον Λιβάγια να εκτελέσει ένα φάουλ. Ο Κροάτης κλώτσησε τον αντίπαλό του, όμως ο διαιτητής δεν του έδειξε την κόκκινη κάρτα.
20:29
69' Φάση για την Παναχαϊκή. Ο Τσιντώτας ήταν εκτός θέσης, όμως ο Αποστολόπουλος έστειλε την μπάλα άουτ με γυριστό.
20:33
73' Η ΑΕΚ είναι πολύ καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο.
20:36
76' ΓΚΟΟΟΛ 2-1 Η ΑΕΚ!
20:36
Σέντρα του Μπακάκη από τα δεξιά, ο Χαλκιάς κάνει άστοχη έξοδο και ο Κλωναρίδης με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
20:39
80' Τρεις αλλαγές για την ΑΕΚ. Ο Ντούνης στη θέση του Τσιντώτα. Ο Τσιβελεκίδης αντί του Λαμπρόπουλου και ο Μπάμπης στη θέση του Σιμόες.
20:41
81' ΓΚΟΟΟΛ 2-2 Η ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!
20:41
Ο Ντούνης έδωσε λάθος πάσα στον Κυνηγόπουλο, ο οποίος τον νίκησε με κοντινό σουτ.
20:44
85' ΓΚΟΟΛ 3-2 Η ΑΕΚ!
20:45
Έκρυψαν τη μπάλα Αραούχο και Λιβάγια, ο Κροάτης έσπασε στον Κλωναρίδη που με όμορφο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
20:50
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
20:52
90+2' Τέλος
20:53
Η ΑΕΚ επικράτησε 3-2 στο φιλικό με την Παναχαϊκή στην Πάτρα.
20:53
Γκάλο και Κλωναρίδης (2) τα γκολ της Ένωσης. Ελευθεριάδης και Κυνηγόπουλος σκόραραν για τους Πατρινούς.