LIVE μετάδοση: Κύπρος-Ελλάδα

21:12
Καλησπέρα σας
21:13
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του «τελικού» της Ελλάδας κόντρα στην Κύπρο που διεξάγεται στο ΓΣΠ
21:14
Η Ελλάδα μετά την ήττα της Βοσνίας από το Βέλγιο θέλει μόνο τη νίκη κόντρα στους Κύπριους για να εξασφαλίσει ουσιαστικά την πρόκρισή της στα μπαράζ του Παγκοσμίου Κυπέλλου
21:15
Εξυπακούεται ότι θεωρείται δεδομένη η νίκη κόντρα στο Γιβραλτάρ την τελευταία αγωνιστική στο «Γ. Καραϊσκάκης»
21:16
Η βαθμολογία του 8ου ομίλου 1. Βέλγιο 25 (39-6) 2. Βοσνία 14 (22-12) 3. Ελλάδα 13 (11-5) 4. Εσθονία 11 (12-17) 5. Κύπρος 10 (8-12) 6. Γιβραλτάρ 0 (3-43)
21:21
Η ενδεκάδα της Εθνικής: Καρνέζης - Τοροσίδης, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Τζαβέλλας - Ζέκα, Τζιόλης - Μάνταλος, Φορτούνης, Σταφυλίδης - Μήτρογλου
21:26
Κύπρος (4-2-3-1): Παναγή -Δημητρίου, Κατελάρης, Λαΐφης, Αντωνιάδης – Αρτυματάς, Λαμπάν – Κυριάκου, Κάστανος, Μαργκάσα - Σωτηρίου
21:30
Πάγκος Ελλάδας: Καπίνο, Ανέστης, Μανιάτης, Παπαδόπουλος Κ., Χριστοδουλόπουλος, Δώνης, Μπακασέτας, Κουρμπέλης, Ταχτσίδης, Γιαννιώτας, Σάμαρης, Ρέτσος
21:32
Πάγκος Κύπρου: Γεωργαλίδης, Μιχαήλ, Στυλιανού, Αβραάμ, Μερκής, Βασιλείου, Οικονομίδης, Χαραλαμπίδης, Αλεξάνδρου, Μυτίδης, Μακρής, Νικολάου
21:34
Διαιτητής: Αλμπέρτο Ουντιάνο Α’ βοηθός: Ρομπέρτο Αλόνσο Β’ βοηθός: Ντιέγκο Μπαρμπέρο 4ος: Χοσέ Σάντσες
21:41
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και αυτή την ώρα ακούγεται ο Εθνικός Ύμνος
21:44
1' Έναρξη του αγώνα
21:46
2' Στημένη φάση για την Κύπρο, απευθείας άουτ η μπάλα
21:49
5' Υπόδειξη οφσάιντ στον Λάμπαν. Σωστή απόφαση
21:52
8' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα! Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, κεφαλιά του Μανωλά με την μπάλα να περνά δίπλα από το δοκάρι του Παναγή
21:56
12' Έπειτα από ένα επτάλεπτο-οχτάλεπτο, η Ελλάδα αρχίζει και ανεβάζει την απόδοσή της
21:57
13' Σε θέση οφσάιντ υποδείχθηκε ο Μάνταλος. Δύσκολη φάση από κακή λήψη το ριπλέι
22:01
16' Κίτρινη κάρτα στον Τοροσίδη. Υπερβολική απόφαση για φάουλ στον Μαργκάσα
22:02
18' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ! Κάθετη του Κυριάκου στον Πιέρο Σωτηρίου, που καλύπτεται από τον Τζαβέλλα και με δύο προσπάθειες κάνει το 1-0, αφού είχε προηγηθεί η επέμβαση του Καρνέζη
22:06
21' Πέναλτι ζήτησε η Ελλάδα σε πτώση του Μάνταλου. Δεν υπήρχε κάτι.
22:08
24' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! Τραγικό λάθος του Λαΐφη, που δίνει πάσα στον Μάνταλο και αυτός έστρωσε στον Μήτρογλου. Ο επιθετικός της Μαρσέιγ ρόλαρε υπέροχα στο σώμα του Αντωνιάδη αποφεύγοντάς τον και με αριστερό πλασέ κάνει το 1-1
22:10
26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! Εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη, κεφαλιά του Τζιόλη νικώντας τον Αρτυματά στον αέρα και 2-1 για την Ελλάδα. Άμεση ανατροπή
22:16
30' Η Ελλάδα συνήλθε άμεσα μετά σοκ του γκολ του Σωτηρίου και γύρισε το παιχνίδι
22:16
32' Σουτ του Μήτρογλου, μπλοκάρει ο Παναγή
22:18
31' Φωνάζουν για πέναλτι οι Κύπριοι. Σουτ του Σωτηρίου, ο Τζαβέλλας έχει απλώσει και τα δύο του χέρια, αλλά ο ρέφερι θεωρεί ότι ο μπακ της Αλάνιασπορ.
22:21
36' Κίτρινη κάρτα στον Λάμπαν για επικίνδυνο τάκλιν στον Λάμπαν
22:22
Τα γκολ της Εθνικής:
22:24
Το γκολ της Κύπρου με τον Σωτηρίου:
22:27
43' Έχει πέσει ο ρυθμός μετά την ανατροπή της Ελλάδας. Ελέγχουν το ματς οι παίκτες του Σκίμπε
22:28
44' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Δημητρίου
22:30
Λήξη του α' ημιχρόνου
22:31
Κύπρος-Ελλάδα 1-2
22:31
Ο Σωτηρίου άνοιξε το σκορ στο 18', ισοφάρισε ο Μήτρογλου στο 24' και ο Τζιόλης διαμόρφωσε το 1-2.
22:47
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
22:50
48' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Φορτούνης σε νέα εκτέλεση κόρνερ, αμαρκάριστος με το κεφάλι ο Τοροσίδης αστοχεί
22:52
51' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Μήτρογλου διένυσε το μισό γήπεδο, αλλά έχασε την ισορροπία του πριν από το πλασέ με αποτέλεσμα ο Παναγή να αποκρούσει
22:57
55' Κι άλλη ευκαιρία για την Ελλάδα! Μπαλιά του Φορτούνη στον Μήτρογλου, εκείνος πήγε πολύ δεξιά και έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.
22:58
57' Δοκάρι για την Ελλάδα! Πλασέ του Μάνταλου με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα στο δεξί δοκάρι της εστίας του Παναγή
23:02
60' Αλλαγή για την Κύπρο. Εκτός ο Αντωνιάδης, μέσα ο Αλεξάνδρου
23:04
62' Σουτ του Λαμπάν που κοντράρει και ο Καρνέζης μπλοκάρει εύκολα
23:09
66' Απρόσεχτη μεσοαμυντικά η Ελλάδα, δίνει δικαιώματα στους Κύπριους να πλησιάσουν την περιοχή του Καρνέζη
23:10
69' Αλλαγή για την Ελλάδα. Εκτός ο Τοροσίδης, μέσα ο Ρέτσος
23:14
73' Η Ελλάδα δεν φαίνεται τόσο ζωηρή για τρίτο γκολ. Περισσότερο κρατάει την μπάλα στα πόδια της
23:17
75' Αλλαγή για την Ελλάδα. Εκτός ο Φορτούνης, μέσα ο Δώνης
23:21
79' Λάθος του Τζαβέλλα, ο Κυριάκου έκανε το σουτ και απέκρουσε ο Καρνέζης
23:21
80' Αλλαγή για την Κύπρο. Εκτός ο Κάστανος, μέσα ο Οικονομίδης
23:27
86' Αλλαγή για την Κύπρο. Μυτίδης αντί Μαργκάσα
23:28
86' Κιτρινη κάρτα για τον Δώνη, που χάνει το ματς με το Γιβραλτάρ.
23:30
89' Αλλαγή για την Ελλάδα. Σάμαρης αντί Μήτρογλου.
23:32
90' Κίτρινη κάρτα για τον Μανωλά που χάνει και αυτός το επόμενο ματς με το Γιβραλτάρ.
23:32
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος.
23:34
90+2' Ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Μάνταλος θα κάνει το δυνατό σουτ, έξω από τη μεγάλη περιοχή, αλλά ο Παναγή θα διώξει στην αριστερή του γωνία.
23:35
90+3' Κίτρινη κάρτα στον Σάμαρη, για κράτημα σε αντίπαλο.
23:35

90+4' Λήξη της αναμέτρησης και νίκη για την Ελλάδα με 2-1 επί της Κύπρου!

23:37
Η Κύπρος άνοιξε το σκορ με τον Σωτηρίου στο 18’, αλλά σε μέσα σε τρία λεπτά απάντησαν οι Μήτρογλου (24’) και Τζιόλης (26’).