Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης

18:06
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της έβδομης αγωνιστικής της Σούτπερ Λϊγκας ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Αστέρα Τρίπολης.
18:12
Το αήττητο σερί του θέλει να συνεχίσει ο Ατρόμητος, που έχει ξεκινήσει εντυπωσιακά το φετινό πρωτάθλημα. Ο Αστέρας Τρίπολης από την άλλη. βρήκε την περασμένη αγωνιστική την πρώτη του φετινή νίκη και μάλιστα κόντρα στην ΑΕΚ.
18:12
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
18:13
Η ενδεκάδα του Ατρόμητου (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Χατζηισαϊας, Ρισβάνης, Ούμπιδες, Γιαννούλης, Ντιγκινί, Κιβρακίδης, Βασιλακάκης, Μάντσον, Μανούσος, Ουάρντα
18:13
Στον πάγκο έμειναν οι Μίρκοβιτς, Μπουσουλάτζιτς, Βασιλείου, Οριόλ, Καρασαλίδης, Ντάουντα, Ζησόπουλος
18:13
Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Γιαννούλης, Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Τόνσο, Ισνάλδο, Καλτσάς, Δουβίκας
18:13
Στον πάγκο έμειναν οι Τσιφτσής, Μαντίντα, Μανίας, Κυριακόπουλος, Ζουμά, Τσιλιανίδης, Σελίν
18:15
Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς
18:16
1' Σέντρα στο παιχνίδι!
18:21
5' Σουτ του Μανούσου, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ.
18:24
8' Κεφαλιά του Ουάρντα, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
18:28
12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα!
18:29
Ο Ισνάλντο μπήκε κάθετα μέσα στην περιοχή και έκανε το πλασέ, με τον Γιαννιώτη να διώχνει με το ένα χέρι.
18:29
13' Μακρινό σουτ του Καλτσά, η μπάλα πέρασε άουτ.
18:31
15' Κίτρινη κάρτα στον Μάντσον. Λανθασμένη απόφαση από τον διαιτητή καθώς δεν υπήρχε ούτε φάουλ στον Δουβίκα.
18:32
16' Πλασέ του Ούμπιδες, η μπάλα πέρασε άουτ.
18:32
Εξαιρετικός ο ρυθμός στο ματς, με την μπάλα να πηγαίνει πάνω-κάτω.
18:35
19' Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά.
18:36
20' Μακρινό σουτ του Κιβρακίδη, η μπάλα άουτ.
18:39
23' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, ο Βασλακάκης έκανε την κεφαλιά αλλά ο Αθανασιάδης έπεσε και έδιωξε δύσκολα.
18:44
29' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο!
18:46
Τι έβαλε ο Μάντσον!!! Ο χαφ του Ατρομήτου με μια φωτοβολίδα από τα 35 μέτρα δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Αθανασιάδη και με αυτή τη γκολάρα έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του.
18:49
31' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο! O Mανούσος έκανε το γύρισμα από τα αριστερά μέσα στην περιοχή, ο Ντιγκινί ήταν αμαρκάριστος αλλά το πλασέ που επιχείρησε ήταν κακό και ο Αθανασιάδης μπλόκαρε.
18:54
38' Αποβολή για τον Αστέρα Τρίπολης!
18:57
Ο Καλτσάς αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον Στυλιαρά για μαρκάρισμα στον Κιβρακίδη. Δεν υπάρχει καμία δεύτερη κίτρινη κάρτα, το φάουλ του έχει κάνει από πίσω ο Γιαννούλης που πατάει τον αντίπαλό του και στη συνέχεια ο Καλτσάς δεν φαίνεται ξεκάθαρα εάν τον βρίσκει με το τάκλιν που έκανε.
18:57
Το μόνο σίγουρο είναι ότι προηγείται του φάουλ του Γιαννούλη, οπότε δεν υπάρχει δεύτερη κίτρινη κάρτα.
19:03
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ατρόμητος προηγείται με 1-0 του Αστέρα χάρη στο απίθανο γκολ του Μάντσον. Με δέκα παίκτες αγωνίζονται οι φιλοξενούμενοι λόγω άδικης αποβολής του Καλτσά.
19:18
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!
19:24
51' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Βασιλακάκης ήταν ολομόναχος στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας αλλά η κεφαλιά του ήταν κάκιστη και πέρασε άουτ.
19:27
54' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μπουσουλάτζιτς αντί Μάντσον.
19:28
55' Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Μαντίντα και Μανιάς αντί Τόνσο και Ισνάλντο.
19:34
61' Δεύτερη αποβολή για τον Αστέρα!
19:35
Με εννιά παίκτες μένει ο Αστέρας Τρίπολης καθώς ο Ιγκλέσιας αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα! Ο Αργεντινός χαφ προσπάθησε να καλύψει την μπάλα από τον Ουάρντα και με το απλωμένο του χέρι τον βρίσκει στο πρόσωπο. Την πρώτη κίτρινη κάρτα την είχε πάρει στο 27ο λεπτό ο Ιγκλέσιας.
19:37
63' Μακρινό σουτ του Ουάρντα, η μπάλα σταματάει στο αριστερό δοκάρι της εστίας!
19:38
65' Αλλαγή για τον Αστέρα. Κυριακόπουλος αντί Δουβίκα.
19:38
65' Κίτρινη κάρτα στον Μανιά.
19:39
Ο Μάντσον φαίνεται πως έχει υποστεί ρήξη πρόσθιου χιαστού, όπως ανέφεραν τώρα από το κανάλι της NOVA.
19:40
67' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ντάουντα αντί Βασιλακάκη.
19:41
68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Κυριακόπουλος έκανε πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ αλλά Γιαννιώτης και οριζόντιο δοκάρι στέρησαν το γκολ για τους Αρκάδες!
19:43
70' Κίτρινη κάρτα στον Ουάρντα!
19:48
75' Δοκάρι για τον Ατρόμητο με κεφαλιά του Ντιγκινί, μετά από γύρισμα του Ντάουντα.
19:52
79' Μεγάλη επέμβαση του Αθανασιάδη σε τετ-α-τετ του Μανούσου.
19:53
80' Νέο δοκάρι για τον Ατρόμητο. Ο Ντιγκινί έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής, με τον Αθανασιάδη να βρίσκει λίγο την μπάλα και αυτή να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.
19:54
81' Ο Ντάουντα τσίμπησε την μπάλα προ του Αθανασιάδη αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
20:00
Τέσσερα λεπτά ακόμη πριν τη συμπλήρωση των 90', με τον Ατρόμητο να προηγείται πάντα με 1-0 του Αστέρα που παίζει με εννιά παίκτες.
20:01
88' Απίθανη εξ επαφής επέμβαση του Αθανασιάδη σε σουτ του Μανούσου!
20:02
89' Διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Αθανασιάδη να λέει αρχικά «όχι» στον Ουάρντα και στη συνέχεια ο Κιβρακίδης σούταρε άουτ.
20:03
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.
20:06
94' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Βασιλείου αντί Μανούσου.
20:08
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο Ατρόμητος επικράτησε 1-0 του Αστέρα Τρίπολης χάρη στο φοβερό γκολ του Μάντσον. Με εννιά παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς οι Αρκάδες λόγω αποβολής του Καλτσά και του Ιγκλέσιας.