Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα

15:43
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα, που είναι προγραμματισμένη για τις 16:00 και πρόκειται για την πρώτη χρονικά της 8ης αγωνιστικής της Super League
15:45
Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι έχουν κάνει εξαιρετική πορεία έως τώρα στο πρωτάθλημα, είναι στην τέταρτη θέση με 13 βαθμούς σε επτά ματς και προέρχονται από το 1-0 επί του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο
15:46
Ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν έχει κινηθεί ακόμη στα δικά τους στάνταρ και με τους εννέα βαθμούς σε επτά ματς είναι στην ένατη θέση, αλλά προέρχεται από καλή εμφάνιση στο 3-1 (με ανατροπή) επί του Πλατανιά.
15:48
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις συνθέσεις των ομάδων...
15:49
Λεβαδειακός (Ζοσέ Ανιγκό): Επασί, Λεονάρντο, Τριποτσέρης, Φάβαρο, Μεντί, Τσαμπούρης, Νιάσε, Μητρόπουλος, Σίλβα, Γιουσούφ, Μπραντάο
15:50
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Ναδάλες, Μιχαήλ, Μαυροπάνος, Γιάκος, Λίλα, Τζημόπουλος, Μπουκουβάλας, Γαρουφαλιάς. Χαλκιαδάκης, Κοντέ.
15:50
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Δασκαλάκης, Μπελγκαζουανί, Γιακουμάκης, Καλτσάς, Καψάσκης, Νουάνκο και Αντιλέου
15:51
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Γιαννικόγλου, Σολτάνι, Νικολιάς, Μανθάτης, Σκόνδρας, Καρανίκας και Κοζορώνης
15:51
Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης. Βοηθοί: Ράινχαρτ Μπούξμπαουμ, Παντελής Σπυρόπουλος 4ος Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος
15:59
Ξεκινάει εντός ολίγου η αναμέτρηση, καθώς οι παίκτες των δύο ομάδων βρίσκονται πλέον στον αγωνιστικό χώρο
16:01

Έναρξη στο ματς!

16:06
5' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς και είναι για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Χαλκιαδάκη από τα δεξιά, ο Ναδάλες έκανε ωραία κίνηση στον χώρο και πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα δίπλα από την αντίπαλη εστία
16:09
Φάουλ σε καλή θέση για τον Λεβαδειακό, ύστερα από φάουλ του Μαυροπάνου στον Μπραντάο
16:10
9' Εκτέλεση του Σίλβα, η μπάλα στο τείχος αρχικά και στη συνέχεια στον Μητρόπουλο που έκανε κακό σουτ. Αυτή ήταν η πρώτη τελική για τους γηπεδούχους
16:17
16' Κίτρινη για τον Λεβαδειακό, την είδε ο Λεονάρντο
16:20
Πιο καλός τα τελευταία λεπτά ο Λεβαδειακός, προσπαθεί να "στριμώξει" τον ΠΑΣ που έχει υποχωρήσει
16:30
Έχει ισορροπήσει η κατάσταση στο ματς. Παιχνίδι τακτικής μέχρι τώρα στη Λιβαδειά
16:42
40' Σουτ μετά από πάρα πολλά λεπτά στην αναμέτρηση. Ο Μπουκουβάλας βρέθηκε στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και τροφοδότησε τον Χαλκιαδάκη που με το αριστερό έστειλε την μπάλα πάνω στον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού, Επασί
16:46
44' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Γιάκος βρέθηκε στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής, αλλά ο Επασί του έκλεισε τον χώρο και πήρε και επιθετικό φάουλ.
16:46
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος
16:47

45' +1' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα, 0-1!

Ο Κόντε πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή, δεν πήγε ουσιαστικά κάποιος αντίπαλος πάνω του και έτσι ο Ισπανός επιθετικός δοκίμασε το πόδι του και λόγω της πολύ κακής αντίδρασης του αντίπαλου πορτιέρο έγινε το 0-1
16:48
Λήξη πρώτου μέρους. Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα 0-1 Πολύ κακό το ματς στο πρώτο μέρος, φτωχό το θέαμα με ελάχιστες ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες. Ο Κόντε στις καθυστερήσεις άνοιξε το σκορ με σουτ από μακρινή απόσταση.
17:04
Αλλαγές για τον Λεβαδειακό. Γιακουμάκης αντί Τόνι Σίλβα στο ματς και Μπελγκαζουανί αντί Φαβάρο
17:04

Έναρξη β' ημιχρόνου

17:06
47' Τελική για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Ναδάλες, κεφαλιά του Κόντε και η μπάλα εκτός δίχως να ανησυχήσει ο Επασί
17:07
48' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Μπελγκαζουανί από μακρινή απόσταση, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Βελλίδη.
17:12
53' Κίτρινη για τον Μπουκουβάλα
17:14
55' Κίτρινη ο Μεντί
17:22

63' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, 1-1!

Σέντρα του Τσαμπούρη, κεφαλιά του Γιακουμάκη που ξεχάστηκε από τα αντίπαλα στόπερ και ισοφάριση για τους γηπεδούχους.
17:25
17:32

73' ΔΕΝ μέτρησε γκολ για τον ΠΑΣ

Η μπάλα στα δίχτυα έπειτα από σκαστή κεφαλιά, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον ΠΑΣ. Έχει δώσει φάουλ ο διαιτητής για κάποιο από τα τραβήγματα που έχουν γίνει μέσα στην περιοχή. Λογικά αυτό του Τζημόπουλου στον Μητρόπουλο
17:33
74' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Κεφαλιά του Μπραντάο, που δεν είχε καλή ισορροπία, η μπάλα εκτός.
17:36
76' Καλή ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Απόκρουση του Βελλίδη σε σουτ του Μπραντάο.
17:37
77' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν πολύ γρήγορα στην αντεπίθεση, αλλά ο Εμπασί έκανε γρήγορη έξοδο και πήρε την... μπουκιά από το στόμα του Χαλκιαδάκη.
17:37
77' Δυνατό σουτ του Τσαμπούρη, έδιωξε με δυσκολία ο Τσαμπούρης.
17:38
Κίτρινη και στον Γαρουφαλιά
17:40
81' Σουτ του Γιακουμάκη, δεν ανησύχησε ο Βελλίδης
17:46
87' Σολτάνι αντί Χαλκιαδάκη και Μανθάτης αντί Γιάκου για τον ΠΑΣ.
17:49
89' Σουτ του Γιακουμάκη, μπλόκαρε εύκολα ο Βελλίδης