LIVE μετάδοση: Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Πανιώνιο για την 8η αγωνιστική της Super League
15:19
Το ματς διεξάγεται στο «Θ. Κολοκοτρώνης»
15:21
Ο αγώνας των δύο ομάδων για την περσινή σεζόν ολοκληρώθηκε στο 1-1 με τα γκολ των Μάσα (πέν.) και Ταποκό.
15:30
Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης – Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Σελίν, Γιαννούλης – Μουνάφο, Τσουκαλάς – Τσιλιανίδης, Μαντιντά, Ισνάλντο - Μανιάς
15:31
Πάγκος: Τσιφτσής, Κυριακόπουλος, Ιγκόρ, Πασαλίδης, Τόνσο, Γκόντο, Δουβίκας
15:32
Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ – Βλάχος, Μπανανά, Οικονόμου, Χατζισαφί – Κόρμπος, Σιώπης – Λάμπρου, Μασούντ, Σπιριντόνοβιτς - Γεσίλ
15:33
Πάγκος: Μπαντής, Κάργας, Μασούρας, Ντουρμισάι, Παπαγεωργίου, Σαραμαντάς, Σαββίδης
15:36
Ο Αστέρας Τρίπολης προέρχεται από ήττα στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο (1-0) και έχει μείνει με μόλις 6 βαθμούς
15:38
Από την άλλη μεριά, ο Πανιώνιος έχει δύο συνεχόμενες ήττες από Λαμία (1-0) και Ολυμπιακό (3-4) και θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα. Έχει 11 βαθμούς και βρίσκεται στην 6η θέση
15:39
Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκουλάς Α’ βοηθός: Κωνσταντίνος Κωνστάντιος Β’ βοηθός: Αντώνης Πυλαρινός 4ος: Γεώργιος Μαρκαντωνάτος
15:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
15:59
1' Έναρξη της αναμέτρησης
16:04
5' Πρώτη τελική στο ματς με τη συμπλήρωση πέντε λεπτών. Σουτ του Μανιά από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ελέγχει ο Κότνικ και αφήνει την μπάλα να περάσει άουτ
16:06
7' Απειλητικό σουτ του Μασούντ, η μπάλα κοντράρει στα σώματα
16:09
9' Απομάκρυνε σε κόρνερ ο Οικονόμου επικίνδυνη σέντρα του Ισνάλντο. Από τη στημένη φάση, ο Τριανταφυλλόπουλος έστειλε με το κεφάλι την μπάλα άουτ
16:10
11' Συμπληρώθηκε δεκάλεπτο στην Τρίπολη, με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή της μπάλας, αλλά ακόμα δεν έχουν την κλασική ευκαιρία.
16:12
13' Σουτ του Κώτσιρα με το εξωτερικό φάλτσο, κατευθείαν στην αγκαλιά του Κότνικ
16:15
16' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Μουνάφο εκτέλεσε το κόρνερ, πήρε την κεφαλιά ο Μανιάς στο πρώτο δοκάρι, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ, λίγο δίπλα από αριστερό δοκάρι της εστίας του Κότνικ
16:19
20' Ο Αστέρας συνεχίζει να είναι -φυσιολογικά- πιο επιθετικός, προσπαθώντας να ανοίξει την άμυνα των φιλοξενούμενων από τα πλάγια, με τους Γιαννούλη και Κώτσιρα να έχουν πολλές προωθήσεις και πολύ καλές σέντρες
16:24
24' Το πλέον ανησυχητικό για τον Πανιώνιο είναι ότι δεν μπορεί καλά-καλά να περάσει το κέντρο. Δεν είναι καθόλου απειλητικός. Αυτό οφείλεται και στη λειτουργία του Αστέρα, αλλά και την κακή απόδοση του ίδιου
16:25
26' Σουτ του Ισνάλντο από αριστερά, με υπερένταση έδιωξε μακριά ο Κότνικ
16:25
Αυτή ήταν η 8η τελική για τον Αστέρα
16:29
29' Ωραία ενέργεια του Λάμπρου από τα αριστερά με την οποία προσπέρασε τον Κώτσιρα, αλλά η σέντρα του ήταν κακή και μπλόκαρε ο Αθανασιάδης
16:29
30' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Σουτ του Μασούντ έξω από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στην πλάτη του Γεσίλ και κατέληξε ελάχιστα εκατοστά δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Αθανασιάδη, που είχε κινηθεί από την άλλη πλευρά.
16:31
32' Κλασική ευκαιρία για τον Αστέρα! Κάθετη του Μανιά στον Μαντίντα, που έφυγε πίσω από το κέντρο, τη στιγμή που η άμυνα του Πανιωνίου ήταν πολύ ψηλά, έφτασε σε θέση τετ-α-τετ με τον Κότνικ, με τον Σλοβένο με εκπληκτική επέμβαση να νικά τον μεσοεπιθετικό του Αστέρα
16:33
34' Κίτρινη κάρτα στον Μασούντ
16:39
39' Έχει ισορροπήσει την κατάσταση ο Πανιώνιος, κρατώντας τον Αστέρα μακριά από τα καρέ του. Βέβαια, ακόμα δεν έχει καταφέρει να γίνει απειλητικός
16:43
44' Σουτ του Βλάχου με το αριστερό, κόντραρε η μπάλα στον Τριανταφυλλόπουλο
16:44
45' Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο
16:46
Ένα λεπτό καθυστερήσεων το οποίο έχει συμπληρωθεί, με τον Αστέρα να εκτελεί κόρνερ
16:46
Λήξη α' ημιχρόνου
16:47
Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος 0-0, με τους Αρκάδες μέχρι το 35' να είναι σαφώς καλύτεροι των «κυανέρυθρων», αλλά έκτοτε τους παίκτες του Μιχάλη Γρηγορίου να προσαρμόζονται καλύτερα στις συνθήκες του αγώνα
17:03
46' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Λάμπρου, μέσα ο Μασούρας
17:03
Έναρξη β' ημιχρόνου
17:04
17:05
47' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Ο Γεσίλ δίνει με τη μία την πάσα στον Σπιριντόνοβιτς, κάθετη του τελευταίου στον Μασούντ που είχε κάνει κίνηση κρυφού σέντερ φορ και με πλασέ δεν έχει πρόβλημα να ανοίξει το σκορ
17:08
50' Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός οι Μαντίντα και Μανιάς, μέσα οι Τόνσο και Δουβίκας
17:11
53' Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη
17:15
57' Το γκολ του Πανιώνιου αρχίζει από ολέθριο λάθος του Τσουκαλά στη μεσαία γραμμή
17:18
60' Σουτ του Γεσίλ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ
17:20
17:20
17:21
63' Πολύ μακρινό σουτ του Κόρμπου, άουτ η μπάλα και καμία ανησυχία για τον Αθανασιάδη
17:24
17:24
17:24
17:24
17:25
67' Τελική για τον Αστέρα, έπειτα από πολλά λεπτά. Μακρινό σουτ του Ισνάλντο, χωρίς πρόβλημα ο Κότνικ
17:27
69' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Γεσίλ, μέσα ο Ντουρμισάι
17:28
70' Κίτρινη κάρτα στον Τσιλιανίδη
17:30
72' Κίτρινη κάρτα στον Τσουκαλά
17:32
74' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Μέσα ο Γκοντό, εκτός ο Ισνάλντο
17:35
77' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Σουτ του Τόνσο έξω από περιοχή, η μπάλα περνά ξυστά από το δοκάρι και καταλήγει άουτ.
17:37
79' Πρόβλημα με τον Σπιριντόνοβιτς που φαίνεται ότι έχει θέμα μυϊκού τραυματισμού
17:38
80' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Σπιριντόνοβιτς, μέσα ο Παπαγεωργίου
17:39
Σφίξιμο στον δικέφαλο έχει ο Αυστριακός εξτρέμ του Πανιωνίου
17:43
85' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Γκοντό δίνει έτοιμο γκολ στον Δουβίκα, που πλάσαρε όπως-όπως και ο Κότνικ παρά το γεγονός ότι έκανε αντίθετη κίνηση κατάφερε να εξουδετερώσει την προσπάθεια του νεαρού επιθετικού από το ύψος του πέναλτι.
17:48
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
17:50
93' Και πάλι ο Κότνικ λέει «όχι» σε εκτέλεση φάουλ του Τσιλιανίδη
17:51
93' Κίτρινη κάρτα σε Γκοντό και Παπαγεωργίου
17:54
Τελικό! Ο Πανιώνιος επικρατεί 1-0 του Αστέρα με MVP του ματς τον Κότνικ, που κράτησε όρθια την ομάδα του στο α' ημίχρονο και στο β' διατήρησε ανέπαφη την εστία του στις καλές ευκαιρίες που δημιούργησαν οι γηπεδούχοι.