Πλατανιάς-ΑΕΛ

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πλατανιάς-ΑΕΛ, για την 8η αγωνιστική της Super League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

18:08
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πλατανιάς-ΑΕΛ, για την 8η αγωνιστική της Super League, που είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει στις 18:15
18:08
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων…
18:08
Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Κρος, Γκρζέλτσακ, Στάθης, Κοροβέσης, Πατράλης, Πλιάτσικας, Πριντέτα, Ενσικουλού, Ντεβέσα, Στόιτσεφ
18:08
ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Ζίζιτς, Φάρκας, Γουάλας, Άντονι, Αγκάνοβιτς, Κριζμάν, Ναζλίδης, Λεοζίνιο, Ντέλετιτς
18:09
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κασωτάκης, Παπανικολάου, Καρυπίδης, Στανισάβλιεβιτς, Δημούτσος, Ραχμάν, Μπούντνικ
18:09
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Θεοδωρόπουλος, Ναβάρο, Κούσας, Λαγός, Περόνε, Γιαννιτσάνης, Μπάλλας
18:09
Διαιτητής: Χαράλαμπος Καλογερόπουλος. Βοηθοί: Ιωάννης Τουμπακάρης, Γεώργιος Κουντουρέλης 4ος Διαιτητής: Εμμανουήλ Κυρίτσης
18:11
Οι γηπεδούχοι έχουν μόλις έξι βαθμούς ύστερα από επτά ματς και προέρχονται από την ήττα με 3-1 από τον ΠΑΣ Γιάννινα.
18:12
Οι «βυσσινί» που την περασμένη Δευτέρα ηττήθηκαν 2-1 στο ματς-θρίλερ με τον Παναθηναϊκό είναι στην τελευταία θέση με τρεις βαθμούς.
18:15

Έναρξη στο ματς!

18:23
4' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Ο Ναζλίδης βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά δεν τελείωσε καλά τη φάση.
18:25
7' Απειλεί ο Πλατανιάς. Ο Πατράλης γύρισε την μπάλα και έγινε κάτοχός της ο Ντεβέσα, που πήρε μόνο το κόρνερ.
18:27
10' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σουτ από μακρινή απόσταση του Ντεβέσα, ο Μπόζοβιτς έδιωξε την μπάλα και ο Γκρζέλτσακ που πήρε το... ριμπάουντ άγγιξε το γκολ με προβολή, αλλά ο πορτιέρε της ΑΕΛ έκανε πολύ καλή επέμβαση.
18:28
12' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Ενσικουλού βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Μπόζοβιτς, αλλά έστειλε την μπάλα εκτός εστίας.
18:35
20' Σουτ του Ενσικουλού έξω από την περιοχή, δεν ανησύχησε ο Μπόζοβιτς που μπλόκαρε.
18:36

21' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ, 0-1!

Διώξιμο του Στόιτσεφ προς τα πίσω, ο Γουάλας εκμεταλλεύτηκε το λάθος και με σέντρα βρήκε τον Κριζμάν που "τρύπησε" τον Κοκκαλά και άνοιξε το σκορ. Ένα τέρμα που ήρθε κόντρα στη ροή του αγώνα.
18:43
25' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Ο Ντέλετιτς έπιασε ωραίο σουτ και ο Κοκκαλάς έδιωξε σε κόρνερ
18:44
28' Σουτ του Πλιάτσικα από απόσταση, δεν ανησυχεί ο Μπόζοβιτς και η μπάλα πέρασε εκτός.
18:47
31' Τετ-α-τετ του Ντεβέσα με τον Μπόζοβιτς, ο παίκτης του Πλατανιά έπεσε στο έδαφος ύστερα από μαρκάρισμα του αντίπαλου πορτιέρο, αλλά ο διαιτητής δεν έδειξε την άσπρη βούλα και τον παρατήρησε με κίτρινη κάρτα. Από το ριπλέι φάνηκε ότι είναι σωστή η απόφαση.
18:52
Πιέζει ο Πλατανιάς
18:53
37' Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Σουτ με το αριστερό από τον Γκρζέλτσακ, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
18:56
41' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Εκτέλεση φάουλ του Αγκάνοβιτς από τα αριστερά, έδιωξε σε κόρνερ ο Κοκκαλάς
19:01
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος
19:02

Λήξη πρώτου μέρους.

Πλατανιάς-ΑΕΛ 0-1, με το τέρμα του Κριζμάν (21'). Οι γηπεδούχοι καλύτερο στο πρώτο μέρος, αλλά δεν εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν και οι βυσσινί κόντρα στη ροή του αγώνα άνοιξαν το σκορ στα μέσα του ημιχρόνου
19:17
Ξεκινάει εντός ολίγου το δεύτερο ημίχρονο
19:17

Έναρξη β' ημιχρόνου

19:22
47' Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Δυνατό σουτ του Ενσικουλού, διώχνει ο Μπόζοβιτς με τις γροθιές
19:26
53' Μπούτνικ αντί Στόιτσεφ στο ματς για τον Πλατανιά.
19:35
Κίτρινη ο Ρέντζας
19:36
63' Κούσας αντί Φάρκας στο ματς για την ΑΕΛ
19:45
71' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Λεοζίνιο πάτησε περιοχή έπειτα από αντεπίθεση των φιλοξενούμενων και προσπάθησε να βρει τον Κριζμάν, αλλά έδιωξαν την μπάλα οι γηπεδούχοι την ύστατη στιγμή.
19:45
Από μια κίτρινη σε παίκτη των δύο ομάδων. Μπούτνικ και Μπόζοβιτς τις είδαν
19:50
77' Δημούτσος και Παπανικολάου αντί Ντεβέσα, Πριντέτα στο ματς για τον Πλατανιά
19:53
80' Λεοζίνιο αντί Λαγού στο ματς για την ΑΕΛ
20:03
90' ερόνε αντί Ναζλίδη στο ματς για την ΑΕΛ
20:05
Επτά λεπτά ο επιπλέον χρόνος
20:06
90'+3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Ενσικουλού δεν μπόρεσε να σκοράρει με τον Μπόζοβιτς εξουδετερωμένο, καθώς έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι πάνω στη γραμμή.