Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Απόλλωνα απέναντι στην Ξάνθη.
17:35
Ματς για την 8η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα στη Ριζούπολη.
17:37
Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» θέλει να φτάσει οπωσδήποτε στη νίκη απόψε, αφού έχει μόλις 3 βαθμούς και βρίσκεται μαζί με τη Λάρισα στην τελευταία θέση.
17:37
Πιο άνετοι είναι οι Ακρίτες, που έχουν μαζέψει 10 βαθμούς.
18:00
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
18:01
Απόλλων Σμύρνης (Βούλιτς): Τσόβιτς, Κοντοές, Κύργιας, Κονέ, Αλμπάνης, Μάατσι, Μενδρινός, Καστιγέχος, Μπιτζιμίν, Παπάζογλου, Κούρος
18:01
Στον πάγκο: Χουάντερσον, Ντάσιος, Μάατσεν, Ελμπάζ, Ανιέτε, Χουάρες, Μπαρτολίνι
18:01
Ξάνθη (Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Κασάδο, Οκάν, Λισγάρας, Μπαξεβανίδης, Ντε Λούκας, Μεχία, Κίκε, Λουσέρο, Μπρίτο, Γέντρισεκ
18:20
4' Γύρισμα του Μπρίτο, ο Γέντρισεκ δεν βρήκε καλά την μπάλα και την έστειλε άουτ
18:23
7' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Αλμπάνη
18:27
11' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ! Εκτέλεση κόρνερ από τον Κονέ, καρφωτή κεφαλιά του Καστιγέχος με την οποία νικάει τον Ζίφκοβιτς για το 1-0
18:33
17' Άναρχο το παιχνίδι μετά το γκολ του Απόλλωνα. Πολλές λανθασμένες μεταβιβάσεις εκατέρωθεν
18:37
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Αλμπάνης μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, θέλησε να αιφνιδιάσει τον Ζίφκοβιτς σουτάροντας αφού ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων περίμενε το γύρισμα στη μικρή περιοχή και τελικά ο Σέρβος απέκρουσε σε κόρνερ
18:42
25' Πολύ εύκολα κρατά το υπέρ του σκορ ο Απόλλων, που θα μπορούσε να πετύχει και δεύτερο γκολ
18:46
30' Εκτελεί κόρνερ ο Κασάδο, η μπάλα έχει περάσει εκτός γραμμής.
18:48
31' Κεφαλιά του Λουσέρο, αδύναμη και μπλοκάρει ο Τσόβιτς
18:51
35' Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ
18:57
41' Διατηρείται αυτό το 1-0 όπως έχει διαμορφωθεί από την κεφαλιά του Καστιγέχος.
18:59
43' Σουτ του Αλμπάνη και απόκρουση του Ζίφκοβιτς
19:02
45'+1' Σουτ του Μπαξεβανίδη, κατευθείαν στην αγκαλιά του Τσόβιτς
19:03
Λήξη του α' ημιχρόνου με τον Απόλλωνα να προηγείται 1-0 της Ξάνθης με το γκολ του Καστιγέχος
19:18
Έναρξη β' ημιχρόνου
19:18
46' Κίτρινη κάρτα στον Μπιτζιμίν
19:20
48' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Σουτ του Μάατσι, απέκρουσε σε κόρνερ ο Ζίφκοβιτς
19:22
49' Θέλησε να απειλήσει από μακριά ο Λισγάρας, άουτ η μπάλα, με τον Τσόβιτς να ελέγχει
19:24
51' Ευκαιρία για την Ξάνθη, με τον Λουσέρο αντί να πλασάρει από κοντά προς την εστία του Απόλλωνα, να... απομακρύνει σαν αμυντικός
19:29
57' Πλασέ του Γέντρισεκ από φάουλ του Μεχία, εύκολα μπλοκάρει ο Τσόσιτς
19:34
61' Ο διαιτητής της αναμέτρησης αναγκάζει τον Μπαρτολίνι ενώ είναι στον πάγκο, να φορέσει τη φανέλα του ώστε να του δείξει κίτρινη κάρτα
19:35
62' Διπλή αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός οι Γέντρισεκ και Κίκε, μέσα ο Κάστρο και Ρότσε
19:36
63' Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο γιατί βιάστηκε να μπει στον αγωνιστικό χώρο
19:41
69' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Και πάλι ο Αλμπάνης μπήκε μέσα στην περιοχή, αλλά ο Ζίφκοβιτς του ξαναλέει «όχι», διατηρώντας το προβάδισμα του Απόλλωνα στο 1-0
19:43
70' Κίτρινη κάρτα στον Κύργια
19:44
72' Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη
19:46
73' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μέσα ο Χουάρες, εκτός ο Μενδρινός
19:47
75' Κίτρινη κάρτα στον Τσόβιτς
19:49
77' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Μάατσι με κεφαλιά απειλεί την εστία του Ζίφκοβιτς, αλλά η μπάλα περνά άουτ
19:51
79' Αλλαγή για την Ξάνθη. Μέσα ο Σιλά, εκτός ο Λουσέρο
19:56
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ! Μόνο έτσι θα μπορούσε να νικήσει τον Ζίφκοβιτς ο Αλμπάνης! Ο μεσοεπιθετικός του Απόλλωνα εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων, πέρασε και τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων και κάνει το 2-0, πλασάροντας σε κενή εστία
19:57
85' Εκτός ο Καστιγέχος, μέσα ο Ανιέτε
19:59
87' Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα
20:00
88' Εκτός ο Μάατσι, μέσα ο Ελμπάζ
20:01
89' Κίτρινη κάρτα στον Κονέ
20:03
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
20:08
Λήξη της αναμέτρησης
20:08
Ο Απόλλων φτάνει στην πρώτη του νίκη στη σεζόν, επικρατώντας 2-0 της Ξάνθης, αν και θα μπορούσε να νικήσει και με μεγαλύτερο σκορ