ΑΕΛ-Λεβαδειακός

14:51
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Λάρισα και τον Λεβαδειακό για την 9η αγωνιστική της Super League.
14:52
H ΑΕΛ προέρχεται από το εκτός έδρας τρίποντο κόντρα στον Πλατανιά (0-1), ενώ οι Βοιωτοί παραμένουν αήττητοι στο πρωτάθλημα (1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο τελευταίο ματς).
14:54
ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβοιτς, Γουάλας, Ζίζιτς, Φάρκας, Ρέντζας, Φατιόν, Αγκάνοβιτς, Ντέλετιτς, Κριζμάν, Λεοζίνιο, Ναζλίδης.
14:55
Λεβαδειακός (Ζοσέ Ανιγκό): Επασί, Μεντί, Τριποτσέρης, Λεονάρντο, Φαβάρο, Ομπιόρα, Μητρόπουλος, Γιουσούφ, Μπραντάο, Γιακουμάκης.
14:56
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Θεοδωρόπουλος, Κούσας, Λαγός, Περόνε, Μασούρας, Κόντορ, Γιαννιτσάνης.
14:56
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Δασκαλάκης, Καλτσάς, Καψάσκης, Μπελγκαζουανί, Καθάριος, Αντιλέχου, Τόνι Σίλβα.
14:58
Διαιτητής ο Γιώργος Τζοβάρας (Φθιώτιδας), με βοηθούς τους Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής) και Κυριάκο Μερκενίδη (Μακεδονίας), ενώ τέταρτος είναι ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας).
15:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
15:01
Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ στα 25 δευτερόλεπτα: O Ντέλετιτς έκανε ωραία προσπάθεια και σέντρα, ο Κριζμάν πετάχτηκε και λίγο έλειψε να σκοράρει με κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
15:02
Η παράδοση των δύο ομάδων: 13 νίκες η ΑΕΛ, 1 ο Λεβαδειακός και 6 ματς έχουν λήξει ισόπαλα!
15:04
4' Ο Γουάλας έκανε το γύρισμα, ο Ναζλίδης όμως δεν έπιασε καλά το σουτ στην κίνηση και η μπάλα πέρασε απελπιστικά άουτ.
15:11
11' O Ναζλίδης έκανε το γυριστό μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. Έπρεπε να είχε διακόψει το ματς, πάντως, ο διαιτητής καθώς ο Τριποτσέρης είχε χτυπήσει στο κεφάλι!
15:18
Η ΑΕΛ έχει το πάνω χέρι στο ματς, το ελέγχει και ψάχνει να βρει το γκολ που θα την ανοίξει τον δρόμο για να φτάσει στη νίκη. Πιο αμυντικά παίζει ο Λεβαδειακός, που ψάχνει την κόντρα-επίθεση για να απειλήσει.
15:22
22' Kίτρινη κάρτα στον Λεονάρντο.
15:26
27' O Αγκάνοβιτς ήταν ολομόναχος στην περιοχή αλλά δεν κατάφερε να πιάσει καλή κεφαλιά και δεν βρήκε εστία.
15:32
32' Σουτ του Μητρόπουλου έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Μπόζοβιτς.
15:35
35' Kίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο.
15:36
36' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Λεονάρντο έκανε το κοντρόλ στην πλάτη της άμυνας της Λάρισας, στρώνοντας ουσιαστικά στον Φαβάρο αλλά το σουτ που επιχείρησε ο τελευταίος κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυων.
15:43
Πλησιάζουμε προς το φινάλε του ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να παραμένουν στο 0-0.
15:46
45'+1' Ο Τσαμπούρης προσπάθησε να κάνει κάτι φιλότιμο, θέλοντας να αιφνιδιάσει τον Μπόζοβιτς με σουτ σχεδόν από τη γραμμή του πλαγίου άουτ αλλά το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό.
15:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. ΑΕΛ και Λεβαδειακός πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο πρώτο μισάωρο, με τους φιλοξενούμενους να ανεβάζουν την απόδοσή τους στο τελευταίο τέταρτο.
16:02
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
16:04
47' Κίτρινη κάρτα στον Ζίζιτς που έκοψε πολύ έξυπνα με φάουλ τον Γιουσούφ, ο οποίος έφευγε ταχύτατα στην αντεπίθεση,
16:05
48' Ο Τσαμπούρης εκτέλεσε το φάουλ, με την μπάλα να περνάει ένα μέτρο δίπλα από το δεξί δοκάρι.
16:07
49' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Γιουσούφ έκανε φοβερή προσπάθεια και κάθετη πάσα στον Γιακουμάκη, ο οποίος προσπάθησε να περάσει τον Μπόζοβιτς αλλά ο πορτιέρε της ΑΕΛ βγήκε ταχύτατα και με εξαιρετικό τάκλιν στα όρια της περιοχής τον έκοψε!
16:10
54' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μασούρας αντί Ρέντζα.
16:11
55' Μακρινό σουτ του Ναζλίδη, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
16:17
59' Μεγάλη ευκαιρία για την Λάρισα. Ο Κριζμάν βρέθηκε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και έκανε το πλασέ, με τον Επασί να βγαίνει ταχύτατα και να μην του επιτρέπει να σκοράρει.
16:17
60' Ο Μπραντάο έκανε την κεφαλιά, με τον Μπόζοβιτς να μπλοκάρει.
16:18
61' Μακρινό σουτ του Μητρόπουλου, η μπάλα κόντραρε, άλλαξε πορεία και κατέληξε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Μετά την εκτέλεση του κόρνερ δε, ο Φαβάρο έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
16:21
64' Κίτρινη κάρτα στον Γουάλας.
16:24
67' Σουτ του Λεοζίνιο έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
16:25
68' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Περόνε αντί Λεοζίνιο. Ο τελευταίος φαίνεται να δυσαρεστήθηκε που βγήκε αλλαγή.
16:27
70' Αποβάλλεται ο Ζοσέ Ανιγκό από τον πάγκο του Λεβαδειακού, προφανώς για διαμαρτυρία.
16:30
74' Διαγώνιο σουτ του Ναζλίδη, η μπάλα πέρασε άουτ.
16:31
75' Σουτ του Ντέλετιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ.
16:33
76' Ωραίο σουτ του Γιακουμάκη από τα όρια της περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ.
16:34
77' Σουτ του Μητρόπουλου στην κίνηση, μπλόκαρε ο Μπόζοβιτς.
16:37
81' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Γιαννιτσάνης αντί Κριζμάν.
16:38
81' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Καλτσάς αντί Ομπιόρα.
16:41
84' Αναγκαστική αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μπελγκαζουανί αντί Μπραντάο.
16:45
89' Κίτρινη κάρτα στον Ναζλίδη.
16:47
90' Ο Περόνε προσπάθησε να πιάσει το βολέ έξω από την περιοχή αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν κάκιστο.
16:47
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.
16:51
90'+5' ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΛ!
16:52
Ο Περόνε έβγαλε την σέντρα, ο Ναζλίδης ήταν αμαρκάριστος στην μικρή περιοχή και με καρφωτή κεφαλιά δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει για το 1-0!
16:53
Τέλος στην αναμέτρηση! Η ΑΕΛ παίρνει σπουδαία νίκη με 1-0 κόντρα στον Λεβαδειακό χάρη στο γκολ του Ναζλίδη στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων!