LIVE: Champions League

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη των αποψινών αγώνων του Champions League. Ατλέτικο Μαδρίτης-Καραμπάγκ, Βασιλεία-ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μπενφίκα, Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα, Παρί Σεν Ζερμέν-Άντερλεχτ, Ρόμα-Τσέλσι, Σέλτικ-Μπάγερν Μονάχου, Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Γιουβέντους

21:17
Καλησπέρα σε όλους. Μέρα Champions League απόψε με αρκετά ενδιαφέροντα παιχνίδια.
21:18
Πέραν βέβαια του Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα που... δεσπόζει του προγράμματος. Τουλάχιστον για εμάς στην Ελλάδα.
21:28
Την ίδια ώρα η Σπόρτινγκ Λισαβόνας υποδέχεται τη Γιουβέντους, με τους Πειραιώτες να θέλουν διπλό του ιταλικού συλλόγου, προκειμένου ο Ολυμπιακός να μείνει ουσιαστικά όρθιος στη μάχη της τρίτης θέσης.
21:31
Το σημερινό πρόγραμμα: Ατλέτικο Μαδρίτης-Καραμπάγκ, Βασιλεία-ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μπενφίκα, Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα, Παρί Σεν Ζερμέν-Άντερλεχτ, Ρόμα-Τσέλσι, Σέλτικ-Μπάγερν Μονάχου, Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Γιουβέντους
21:34
Ο Λιονέλ Μέσι παίζει απόψε το 119ο παιχνίδι του στο Champions League και ανεβαίνει στη δέκατη θέση με τις περισσότερες συμμετοχές στη διοργάνωση.
21:42
Σιγά-σιγά σε όλα τα γήπεδα βγαίνουν οι ομάδες στους αγωνιστικούς χώρους. Ανάλογα με τα αποτελέσματα απόψε, ίσως και να έχουμε τις πρώτες ομάδες που θα σφραγίσουν και τυπικά την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση.
21:46
Έναρξη στις αναμετρήσεις
21:47
1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΜΑ Στα 40'' περίπου ο Ελ Σαραουΐ έπιασε εκπληκτικό σουτ με το εξωτερικό λίγο έξω από την περιοχή της Τσέλσι και κάνει το 1-0.
21:53
Ιδού η γκολάρα του Ελ Σαραουΐ
21:59
14' ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ Ο Σβίλαρ πέφτει εντυπωσιακά στην δεξιά γωνία του και βγάζει την εκτέλεση του Μαρσιάλ!
22:05
Μόλις ένα γκολ ως τώρα στα παιχνίδια κι ενώ βρισκόμαστε περίπου στο 20'.
22:07
20' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΛΙΣΑΒΟΝΑΣ Στον... ύπνο γενικά η άμυνα της Γιουβέντους, με τον Μπρούνο Σέζαρ να παίρνει το... ριμπάουντ και από τα 15 μέτρα κάνει το 1-0.
22:09
22' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ Από... ελεύθερο, η μπάλα έφτασε στον Κομάν, σχεδόν στην περιοχή της Σέλτικ, αυτός πέρασε και τον τερματοφύλακα που έκανε κακή έξοδο κι εν συνεχεία πλάσαρε εύστοχα για το 0-1.
22:14
30' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ Η... μισή Παρί βγήκε στην κόντρα, ο Νεϊμάρ δίνει στον Εμπαπέ, αυτός βγάζει κάθετα για τον Βεράτι μέσα στην περιοχή της Άντερλεχτ και με υποδειγματικό τελείωμα κάνει το 1-0.
22:17
31' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ Ο Τσούφι πήρε το "ριμπάουντ" από το ύψος του πέναλτι και με ψιλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 1-0 για τους Ελβετούς κόντρα στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας, την ώρα που ο Ακινφέεφ ήταν ακινητοποιημένος, λόγω της επέμβασης που είχε κάνει σε πρώτο χρόνο.
22:22
36' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΜΑ Βαθιά μπαλιά του Ναϊνγκολάν στην καρδιά της άμυνας της Τσέλσι, ο Ρούντιγκερ κάνει τραγική εκτίμηση της μπάλας και ο Ελ Σαραουΐ μπαίνει... σφήνα και με έξυπνο πλασεδάκι κάνει το 2-0.
22:25
40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΠΑΓΚ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μίτσελ πιάνει εντυπωσιακή κεφαλιά και εκτελεί την Ατλέτικο μέσα στην Μαδρίτη για το 0-1.
22:30
45' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ Ο Μάτιτς σουτάρει από μακριά, η μπάλα σταματάει στο κάθετο δοκάρι, χτυπάει στην πλάτη του 18χρονου Σβιλάρ και καταλήγει στα δίχτυα της Μπενφίκα για το 1-0.
22:31
Κρίμα για τον πιτσιρικά τερματοφύλακα της Μπενφίκα που στο προηγούμενο ματς είχε κάνει "γκάφα" και σήμερα του παίζει τόσο άσχημο παιχνίδι η μοίρα. Κι ενώ είχε πιάσει πέναλτι νωρίτερα...
22:34
45+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Νεϊμάρ έξω από την περιοχή της Άντερλεχτ και 2-0 για τους Γάλλους.
22:34
Ημίχρονο σε όλα τα γήπεδα Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα 0-0, Γιουνάιτεντ-Μπενφίκα 1-0, Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Γιουβέντους 1-0, Βασιλεία-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 1-0, Ρόμα-Τσέλσι 2-0, Ατλέτικο Μαδρίτης-Καραμπάγκ 0-1, Παρί Σεν Ζερμέν-Άντερλεχτ 2-0, Σέλτικ-Μπάγερν Μονάχου 0-1
22:41
Ιδού το γκολ της Γιουνάιτεντ και η... ατυχία του 18χρονου τερματοφύλακα της Μπενφίκα
22:57
56' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ Φοβερή... πλασεδάρα του Τόμας από μακριά, ισοφαρίζει σε 1-1 απέναντι στην Καραμπάγκ. Εντυπωσιακό, πραγματικά, τέρμα...
22:59
52' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ Μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα σταματά στο δοκάρι της Άντερλεχτ, αλλά ο Κουρζάβα από κοντά παίρνει το... ριμπάουντ και κάνει το 3-0.
23:01
Αποβολή για την Καραμπάγκ. Ο άλλοτε παίκτης του ΠΑΟΚ Πέδρο Ενρίκε αντικρίζει την κόκκινη στο 59' για πολύ σκληρό φάουλ πάνω στον Γκοντίν. Στο 1-1 το σκορ στην Μαδρίτη.
23:03
H γκολάρα του Τόμας με την οποία η Ατλέτικο ισοφάρισε σε 1-1
23:05
63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΜΑ Ο Περότι συγκλίνει ωραία, πιάνει δυνατό συρτό σουτ και νικά τον τερματοφύλακα της Τσέλσι στη κλειστή γωνία του για το... 3-0!
23:07
65' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ Ο Τζαγκόεφ βγαίνει τετ-α-τετ, προσποιείται ωραία στον τερματοφύλακα της Βασιλείας και με ψιλοκρεμαστό σουτ γράφει το 1-1.
23:10
Το... σοκαριστικό μαρκάρισμα του άλλοτε παίκτη του ΠΑΟΚ Πέδρο Ενρίκε στον Γκοντίν
23:15
74' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΛΤΙΚ! Πολύ ωραία κάθετη στην πλάτη της άμυνας της Μπάγερν Μονάχου και ο Μακ Γκρέγκορ με υποδειγματικό τελείωμα ισοφαρίζει σε 1-1!
23:17
72' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ Ξεχασμένος στο δεύτερο δοκάρι ο Κουρζάβα από μπαλιά του Λούκας Μόουρα και άνετα το 4-0 οι Γάλλοι κόντρα στην Άντερλεχτ.
23:18
77' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ Εντυπωσιακή κεφαλιά του Χάβι Μαρτίνεθ -που μάτωσε στην προσπάθειά του καθώς σκίστηκε το φρύδι του- και ξανά μπροστά στο σκορ οι Βαυαροί μέσα στην έδρα της Σέλτικ, 1-2.
23:21
78' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝ. ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ Ο Μπλιντ σκοράρει από την άσπρη βούλα και κάνει το 2-0 απέναντι στην Μπενφίκα. Το πέναλτι προήλθε από μαρκάρισμα του Σάμαρη στον Ράσφορντ.
23:22
79' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ! Εκπληκτική κάθετη του Κουαδράδο, εντυπωσιακό σκαφτό τελείωμα του Ιγκουαΐν και 1-1 στην έδρα της Σπόρτινγκ Λισαβόνας.
23:24
78' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ Χατ-τρικ από τον Κουρζάβα! Μετά από ωραία κυκλοφορία, η μπάλα έφτασε στα αριστερά στον Γάλλο μπακ-χαφ, ο οποίος με διαγώνιο σουτ έκανε το 5-0 απέναντι στην Άντερλεχτ.
23:25
83' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Φορτούνης, μέσα ο Τζούρτζεβιτς
23:25
Κι άλλος μπήκε μέσα στο γήπεδο! Αυτή τη φορά αγκάλιασε τον Μέσι για φωτογραφία
23:27
86' Πολύ κακό σουτ από τον Ταχτσίδη, Άουτ η μπάλα.
23:29
87' Φάουλ του Ρομαό στον Μέσι που προκαλεί τις διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους
23:30
88' Κίτρινη κάρτα στον Φιγκέιρας
23:30
89' Εκτέλεσε το φάουλ ο Μέσι και απέκρουσε με τις γροθιές ο Προτό
23:32
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
23:33
91' Εκπληκτικό σουτ του Μέσι από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά ο Προτό είχε και πάλι την απάντηση απομακρύνοντας στη γωνία του
23:35
Λήξη της αναμέτρησης!
23:35
Λήξη στο Φάληρο. Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα 0-0.
23:35
Λήξη στην Ιταλία. Θρίαμβος για την Ρόμα απέναντι στην Τσέλσι με το εμφατικό 3-0.
23:36
Λήξη στην Ελβετία. Μεγάλη ανατροπή για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας απέναντι στη Βασιλεία με 2-1.
23:37
Λήξη στο Μάντσεστερ. Η Γιουνάιτεντ επικράτησε 2-0 της Μπενφίκα.
23:38
Λήξη στη Λισαβόνα. Σπόρτινγκ και Γιουβέντους έμειναν στο 1-1 και ο Ολυμπιακός είναι ζωντανός στο κυνήγι της τρίτης θέσης.
23:38
Λήξη στο Παρίσι. Μεγάλη νίκη για την Παρί Σεν Ζερμέν απέναντι στην Άντερλεχτ (5-0) με χατ-τρικ του Κουρζάβα.
23:38
Λήξη στην Μαδρίτη. Κόλλησε στο 1-1 κόντρα στην Καραμπάγκ η Ατλέτικο και παραμένει χωρίς νίκη στο φετινό Champions League.
23:39
Λήξη στη Σκωτία. Η Μπάγερν Μονάχου φεύγει με το διπλό από το σπίτι της Σέλτικ (2-1)