Champions League

Παρακολουθήστε την εξέλιξη των επτά αναμετρήσεων (σσ. το Μπεσίκτας-Μονακό έγινε νωρίτερα) που ρίχνουν την αυλαία της 4ης αγωνιστικής του Champions League.

21:14
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των επτά αναμετρήσεων που ρίχνουν την αυλαία της 4ης αγωνιστικής του Champions League. Και λέμε επτά γιατί η όγδοη έγινε νωρίτερα, με την Μπεσίκτας να μένει στο 1-1 με την Μονακό.
21:19
5ος όμιλος: Λίβερπουλ 5 (10-3), Σπαρτάκ Μόσχας 5 (7-3), Σεβίλλη 4 (6-7), Μάριμπορ 1 (1-11)
21:20
Τα παιχνίδια 5ου ομίλου: Λίβερπουλ-Μάριμπορ, Σεβίλλη-Σπαρτάκ Μόσχας
21:20
6ος όμιλος: Μάντσεστερ Σίτι 9 (8-1), Σαχτάρ Ντόνετσκ 6 (4-4), Νάπολι 3 (5-5), Φέγενορντ 0 (2-9)
21:20
Τα παιχνίδια του 6ου ομίλου: Νάπολι-Μάντσεστερ Σίτι, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Φέγενορντ
21:20
7ος όμιλος: Μπεσίκτας 10 (8-3), Λειψία 4 (4-5), Πόρτο 3 (6-6), Μονακό 2 (3-7)
21:21
Τα παιχνίδια του 7ου ομίλου: Μπεσίκτας-Μονακό 1-1, Πόρτο-Λειψία
21:21
8ος όμιλος: Τότεναμ 7 (7-2), Ρεάλ Μαδρίτης 7 (7-2), Ντόρτμουντ 1 (3-7), ΑΠΟΕΛ 1 (1-7)
21:21
Τα παιχνίδια του 8ου ομίλου: Τότεναμ-Ρεάλ Μαδρίτης, Ντόρτμουντ-ΑΠΟΕΛ
21:25
Μοναδική ομάδα που μπορεί να εξασφαλίσει από σήμερα την πρόκρισή της στους «16» της διοργάνωσης είναι η Μάντσεστερ Σίτι, εφόσον επικρατήσει στην έδρα της Νάπολι.
21:26
Αξίζει να σημειωθεί πως -από χθες- τα εισιτήρια για την επόμενη φάση έχουν πάρει η Παρί Σεν Ζερμέν και η Μπάγερν Μονάχου από τον 2ο όμιλο.
21:29
21:30
21:43
Κάτι λιγότερο από τρία λεπτά για την έναρξη των αγώνων.
21:45
1' Σέντρα στις αναμετρήσεις!
21:49
Στο μηδέν όλα τα παιχνίδια ενώ πλησιάζουμε το πρώτο πεντάλεπτο.
21:59
13' Σαχτάρ-Φέγενορντ 0-1: Ο Γιόργκενσεν με ωραία κεφαλιά ανοίγει το σκορ.
22:00
14' Σαχτάρ-Φέγενορντ 1-1: Μετά από πολλές κόντρες στην περιοχή, ο Φερέιρα με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε.
22:00
14' Πόρτο-Λειψία 1-0: Ο Ερέρα με σουτ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ.
22:03
17' Σαχτάρ-Φέγενορντ 2-1: Η Σαχτάρ σε τρία λεπτά φέρνει τούμπα το ματς, με ωραίο πλασέ του Μάρλος.
22:07
21' Νάπολι-Μάντσεστερ Σίτι 1-0: Φοβερό ένα-δύο του Ινσίνιε με τον Μέρτενς, με τον πρώτο να τελειώνει τη φάση με άψογο τελείωμα!
22:12
27' Tότεναμ-Ρεάλ Μαδρίτης 1-0: Ανοίγει το σκορ η ομάδα του Ποκετίνο. Ο Τριπιέρ που ξεκίνησε από θέση οφσάιντ, έκανε το γύρισμα και ο Ντελε Άλι με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
22:16
30' Σεβίλλη-Σπαρτάκ Μόσχας 1-0: Ο Λενγκλέ με κεφαλιά γράφει το 1-0 για τους Ισπανούς.
22:17
29' Ντόρτμουντ-ΑΠΟΕΛ 1-0: Ο Καγκάβα με απίθανη πάσα βγάζει τετ-α-τετ τον Γκερέιρο και αυτός με εξαιρετικό πλασέ σκόραρε για την Ντόρτμουντ.
22:20
34' Νάπολι-Μάντσεστερ Σίτι 1-1: Ο Οταμέντι με καρφωτή κεφαλιά ισοφαρίζει για την ομάδα του Πέπε Γκουαρντιόλα!
22:33
Τέλος στα πρώτα ημίχρονα των αναμετρήσεων. Πάμε να δούμε τα αποτελέσματα ανά όμιλο.
22:47
Ξεκινάνε τα δεύτερα ημίχρονα των αναμετρήσεων.
22:50
49' Λίβερπουλ-Μάριμπορ 1-0: Ο Σαλάχ με κάτι σαν τακουνάκι στην κίνηση ανοίγει το σκορ για την ομάδα του Κλοπ.
22:52
48' Νάπολι-Μάντσεστερ Σίτι 1-2: Ο Στόουνς με ωραία κεφαλιά στέλνει την μπάλα πρώτα στα δίχτυα και μετά μέσα από την γραμμή του τέρματος!
22:53
49' Πόρτο-Λειψία 1-1: Ο Βέρνερ με ωραίο πλασέ ισοφαρίζει για τους Γερμανούς.
22:55
53' Λίβερπουλ-Μάριμπορ 1-0: Χαμένο πέναλτι για την Λίβερπουλ, με τον Χαντάνοβιτς να βρίσκει την μπάλα από την εκτέλεση του Μίλνερ και να την στέλνει στο δοκάρι..
22:56
51' Ντόρτμουντ-ΑΠΟΕΛ 1-1: Μετά από ωραία κυκλοφορία, ο Ποτέ έκανε ωραία κίνηση και τελείωμα μέσα από την περιοχή, ισοφαρίζοντας για τους Κύπριους.
22:58
56' Τότεναμ-Ρεάλ Μαδρίτης 2-0: Ο Ντέλε Άλι σκοράρει ξανά και κάνει το 2-0. Τυχερό γκολ, με το σουτ του Άγγλου μεσοεπιθετικού να βρίσκει στον Σέρχιο Ράμος και να αλλάζει πορεία.
23:01
60' Σεβίλλη-Σπαρτάκ Μόσχας 2-0: Ο Μπανέγα με φοβερό πλασέ έξω από την περιοχή δίνει αέρα δύο τερμάτων στους Ισπανούς.
23:06
61' Πόρτο-Λειψία 2-1: Ο Ντανίλο Περέιρα δίνει ξανά προβάδισμα στους γηπεδούχους.
23:07
64' Λίβερπουλ-Μάριμπορ 2-0: Ο Εμρέ Τσαν σκοράρει και δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στην Λίβερπουλ.
23:07
62' Νάπολι-Σίτι 2-2: Ο Ζορζίνιο με πέναλτι ισοφαρίζει για τη Νάπολι.
23:08
65' Τότεναμ-Ρεάλ 3-0: Ο Έρικσεν δίνει διαστάσεις θριάμβου στην Τότεναμ!
23:10
68' Σαχτάρ-Φέγενορντ 3-1: Ο Μάρλος σκοράρει ξανά και... κλειδώνει τη νίκη για τους Ουκρανούς.
23:13
69' Nάπολι-Σίτι 2-3: Ο Αγουέρο σε αντεπίθεση σκοράρει και δίνει εκ νέου το προβάδισμα στην Μάντσεστερ!
23:20
78' Σεβίλλη-Σπαρτάκ 2-1: Ο Γκλουσάκοφ με ωραίο τελείωμα μειώνει για τη ρωσική ομάδα.
23:21
80' Τότεναμ-Ρεάλ Μαδρίτης 3-1: Ο Κριστιάνο με σουτ μέσα από την περιοχή μειώνει για την Ρεάλ.
23:31
90' Λίβερπουλ-Μάριμπορ 3-0: Ο Στάριτζ σκοράρει και αυτός για την Λίβερπουλ.