Καλησπέρα μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ατρόμητου απέναντι στον Πανιώνιο.
16:48
Ματς στο Περιστέρι για την 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
16:49
Η ομάδα του Κάναντι μετράει σερί πέντε νικών στο πρωτάθλημα και φιγουράρει στην κορυφή της Σούπερ Λίγκας με 19 βαθμούς.
16:50
Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου βρίσκεται στην 5η θέση με 14.
16:54
Την προηγούμενη αγωνιστική οι Περιστεριώτες πήραν το «διπλό» (0-2) στην Ξάνθη.
16:54
Αντίθετα, ο Πανιώνιος ηττήθηκε στη Νέα Σμύρνη 0-1 από την ΑΕΚ.
16:57
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
16:57
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης, Μάντσον, Μπουσουλάζιτς, Βασιλακάκης, Ουάρντα, Ντιγκινί, Μανούσος
16:58
Στον πάγκο: Μίρκοβιτς, Ντάουντα, Καρασαλίδης, Μενσά, Κυριακίδης, Ούμπιδες, Ζησόπουλος
16:58
Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά, Οικονόμου, Σαραμαντάς, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας, Μασούντ, Χατζισαφί, Ντουρμισάι
16:58
Στον πάγκο: Μπαντής, Λάμπρου, Κάργας, Παπαγεωργίου, Σαββίδης, Ταπόκο, Γκιοατά
17:09
Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος // Βοηθοί: Βασίλης Νικολακάκης, Τιμολέων Γεωργακόπουλος
17:16
1' Σεντρα στο ματς
17:17
Μίνι διακοπή ώστε να απομακρυνθούν τα χαρτάκια που πέταξαν οι οπαδοί των γηπεδούχων στον αγωνιστικό χώρο.
17:19
4' Ωραία ατομική ενέργεια του Μανούσου, που όμως δεν μπόρεσε να βγάλει τελική πάσα και ο Σιώπης αφού τον έκοψε πήρε και το επιθετικό φάουλ.
17:22
6' Πρώτη φάση στο ματς για τον Πανιώνιο. Ο Ντουρμισάι είδε την μπάλα να φτάνει στα πόδια του, επιχείρησε ένα σουτ από το ύψος της περιοχής, αλλά έφυγε πάνω απ'την εστία.
17:23
7' Απάντηση από τον Ατρόμητο. Ο Ουάρντα έπιασε ξαφνικό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε κι έφυγε κόρνερ περνώντας δίπλα απ' την εστία.
17:26
10' Δοκάρι για τον Ατρόμητο. Ωραία εκτέλεση φάουλ του Γιαννούλη, ο Ουάρντα πήρε την κεφαλιά αλλά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Κότνικ.
17:28
12' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ουάρντα έβγαλε στον Μανούσο, που έκανε ωραίο κοντρόλ αλλά καθυστέρησε να τελειώσει τη φάση και το σουτ που επιχείρησε κόντραρε στον Μπανανά και πέρασε κόρνερ.
17:32
16' Επικίνδυνη σέντρα του Βλάχου από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε άουτ.
17:37
22' Aπευθείας εκτέλεση φάουλ του Χατζισαφί, η μπάλα σταμάτησε στο τείχος.
17:38
23' Μεγάλη επέμβαση του Κότνικ! Ο Μάντσον γύρισε στον Ντιγκινί, που έκανε το σουτ αλλά ο γκολκίπερ του Πανιώνιου είπε όχι.
17:43
27' Μπήκε όμορφα ο Μασούντ στην περιοχή, όμως το γύρισμά του πέρασε από όλους.
17:44
29' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούντ έβγαλε στην πλάτη της άμυνας τον Μασούρα, που δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γιαννιώτη από πλάγια θέση.
17:47
32' Κεφαλιά του Ντουρμισάι μπλόκαρε εύκολα ο Γιαννιώτης.
17:49
33' Κίτρινη κάρτα στον Χατζηισαΐα για μαρκάρισμα στον Μασούρα.
17:54
39' Σουτ του Μπουσουλάτζιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
17:55
39' Φάση για τον Ατρόμητο. Ο Μανούσος γυρνάει ωραία το σώμα του και πιάνει σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
17:59
44' Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Χατζισαφί, ο Οικονόμου δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε.
18:02
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.
18:03
45+3' Σέντρα-σουτ του Γιαννούλη, δεν ξεγελάστηκε ο Κότνικ που μπλόκαρε
18:04
45+3' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
18:04
Παραμένει το 0-0 ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Πανιώνιο.
18:04
Παρότι δεν υπάρχει γκολ μέχρι στιγμής, το ματς είναι όμορφο με αρκετές φάσεις.
18:09
Οι Περιστεριώτες είχαν δοκάρι στο 10' με τον Ουάρντα αλλά και τις καλύτερες ευκαιρίες.
18:19
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
18:27
53' Ο Κόρμπος επιχείρησε ένα σουτ στα τυφλά, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω απ' την εστία με τον Γιαννιώτη να ελέγχει την πορεία της.
18:30
56' Παράλληλο γύρισμα του Ντιγκινί, ο Μπανανά έβαλε το κεφάλι του κι απομάκρυνε.
18:33
60' Μακρινό σουτ του Μπουσουλάτζιτς η μπάλα άουτ.
18:36
62' Σουτ του Μάντσον έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Κότνικ.
18:37
63' Σουτ του Κιβρακίδη από πλάγια θέση, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
18:39
65' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Λάμπρου στη θέση του Σαραμαντά.
18:43
69' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Βλάχος έπιασε σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
18:43
69' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες αντί του Μπουσούλατζιτς και ο Ντάουντα αντί του Ντιγκινί.
18:47
74' Πετάχτηκε μπουκάλι προς τον Μασούντ! Την στιγμή που πήγε να εκτελέσει ένα κόρνερ ακριβώς κάτω απ' την κερκίδα των οργανωμένων του Ατρόμητου, ο Ιρανός είδε ένα πλαστικό μπουκάλι να περνάει ξυστά από το σώμα του.
18:48
Συνεχίζεται το παιχνίδι.
18:49
76' Γύρισμα του Γιαννούλη από τα αριστερά, διώχνει ο Μπανανά.
18:50
76' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Μασούντ πέρασε ο Σαββίδης.
18:55
82' Κίτρινη κάρτα στον Σαββίδη για φάουλ στον Ουάρντα.
18:57
83΄ Πολύ δυνατό και ξαφνικό σουτ του Μανούσου έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Κότνικ.
18:57
84' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Παπαγεωργίου αντί του Μασούρα.
19:00
87' Κεφαλιά του Ουάρντα η μπάλα άουτ.
19:01
87' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μενσά αντί του Βασιλακάκη.
19:04
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος
19:06
90+2' Κίτρινη κάρτα στον Ουάρντα.
19:09
Τέλος στην αναμέτρηση! Ατρόμητος και Πανιώνιος έμειναν στο 0-0 και πήραν από έναν βαθμό. Καλό το παιχνίδι στο πρώτο μέρος, κάκιστο στο δεύτερο.