Καλησπέρα σας
14:42
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης στο «Γ. Καραϊσκάκης» ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Πλατανιά για τη 10η αγωνιστική της Super League
14:43
Ο Ολυμπιακός είναι στην 5η θέση με 14 βαθμούς και θέλει τη νίκη για να μειώσει τη διαφορά από τις ομάδες που βρίσκονται μπροστά του.
14:43
Από την άλλη μεριά, ο Πλατανιάς είναι σε κακή αγωνιστική κατάσταση έχοντας μόλις 6 βαθμούς σε 9 αγωνιστικές και είναι στην τελευταία θέση
14:44
Αυτή η πορεία μάλιστα κόστισε στον Γιώργο Παράσχο τη θέση του
14:45
Υπηρεσιακός προπονητής για τους φιλοξενούμενους θα είναι ο Νίκος Μαναρώλης
14:47
14:47
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Προτό - Φιγκέιρας, Μποτία, Σισέ, Κούτρης - Ρομαό, Ταχτσίδης - Πάρντο, Οφόε, Μάριν - Ανσαριφάρντ
14:49
Στον πάγκο: Καπίνο, Φορτούνης, Τζούρτζεβιτς, Ελαμπντελαουί, Μαρτίνς, Καρσελά, Νικολάου
14:55
Πλατανιάς: Κοκκαλάς - Στάθης, Πλιάτσικας, Στάμου, Βάντερσον - Κρος, Στανισάβλιεβιτς, Πατράλης – Ενσικουλού, Μπούντνικ, Κοροβέσης
14:55
Στον πάγκο για τους Κρητικούς: Κασωτάκης, Δεβέσα, Πριντέτα, Δημούτσος, Ντικαμονά, Παπανικολάου, Γκρζέλτσακ.
14:56
Διαιτητές: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλίας), Α' βοηθός: Ιορδάνης Απτοσόγλου (Αθηνών), Β' βοηθός: Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής). 4ος διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας). Παρατηρητής διαιτησίας: Γεώργιος Ταπραντζής (Αιτ/νιας)
14:56
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
15:00
Δεν έχουμε ακόμα έναρξη του αγώνα, αφού ο ρέφερι έχει ζητήσει να κατεβούν κάποια πανό από οπαδούς του Ολυμπιακού
15:03
Δεν έχουμε ακόμα σέντρα στο ματς και οι παίκτες αλλάζουν πάσες, ώστε να διατηρηθούν ζεστοί
15:03
1' Σέντρα με τέσσερα λεπτά καθυστέρηση από την προγραμματισμένη ώρα.
15:06
2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΝΤΟ! Ο Οφόε βρίσκει από τα αριστερά στην κίνηση τον Κούτρη, έκανε τη σέντρα, ο Βάντερσον έκανε «τσαφ» και δεν έδιωξε την μπάλα, αντίθετα την έστρωσε στον Κολομβιανό για το 1-0!
15:10
7' Δυνατό φάουλ του Πατράλη στον Μάριν, που φέρνει κόσμο στην περιοχή των φιλοξενούμενων
15:10
7' Σε κόρνερ απομακρύνουν οι αμυντικοί του Πλατανιά
15:15
12' Μονόλογος του Ολυμπιακού στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, που έχει μετουσιωθεί και σε γκολ του Πάρντο
15:16
13' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Ανσαριφάρντ
15:21
15:21
18' Κεφαλιά του Σισέ από εκτέλεση κόρνερ του Μάριν, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Κοκκαλά
15:22
19' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΟΤΙΑ ΚΑΙ 2-0! Σέντρα του Μαρίν από τα αριστερά, ο Μποτία έρχεται με δύναμη από το ύψος του πέναλτι και με καρφωτή κεφαλιά διευρύνει το προβάδισμα του Ολυμπιακού επί του Πλατανιά
15:25
Εικόνα live21961733/45463.jpg Διαβάστε εδώ για το τι έγινε κατά τη διάρκεια της προθέρμανσης του Πλατανιά με τα ψεύτικα χαρτονομίσματα
15:26
23' Πρόβλημα με τον Πλιάτσικα που μάλλον θα αποχωρήσει
15:27
24' Αναγκαστική αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Πλιάτσικας, μέσα ο Ντικαμονά
15:29
Εικόνα live21961733/114906.jpg Το επίμαχο πανό στο οποίο οι οργανωμένοι οπαδοί του Ολυμπιακού χαρακτηρίζουν «πληρωμένους ψευδομάρτυρες» νυν και πρώην παίκτες του Πλατανιά, λόγω των περσινών γεγονότων
15:30
27' Σουτ του Φιγκέιρας εκτός περιοχής, έπεσε στη γωνία του ο Κοκκαλάς και έδιωξε σε κόρνερ
15:31
28' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Έξοχη αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Οφόε στην προσπάθειά του να κάνει κοντρόλ έβγαλε... ασίστ στον Ανσαριφάρντ, το πλασέ του οποίου όμως δεν ήταν εύστοχο, με την μπάλα να περνά άουτ.
15:34
30' Φάουλ του Στανισάβλεβιτς στον Μάριν και καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό
15:35
31' Εκτέλεσε ο Γερμανός, η μπάλά κόντραρε κιόλας και ο Κοκκαλάς έδιωξε σε κόρνερ
15:35
32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΣΙΣΕ ΚΑΙ 3-0! Εκτέλεση κόρνερ από τον Μάριν, πιο ψηλά από όλους ο Σισέ, που με εντυπωσιακό άλμα και δυνατή κεφαλιά κάνει το 3-0.
15:38
15:43
40' Με μεγάλο όπλο του τις στημένες φάσεις και τη δυνατότητα των Μποτία και Σισέ που έχουν σκοράρει για το 2-0 και το 3-0 αντίστοιχα, ο Ολυμπιακός καταφέρνει να καθαρίσει το ματς πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο. Προδιαγράφεται μία από τις πιο εύκολες νίκες των «ερυθρολεύκων» στο φετινό πρωτάθλημα
15:46
42' Κίτρινη κάρτα στον Στάμου για τράβηγμα στην περιοχή, πριν εκτελέσει το κόρνερ ο Μάριν
15:47
44' Κίτρινη κάρτα στον Ρομαό, που συμπληρώνει 4, άρα θα χάσει ένα από τα επόμενα 4 ματς
15:48
45' Δυνατό σουτ του Μπούντνικ και απέκρουσε σε κόρνερ ο Προτό
15:50
Λήξη α' ημιχρόνου με τον Ολυμπιακό να προηγείται πολύ εύκολα 3-0 του Πλατανιά
15:51
16:05
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
16:08
46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Νικολάου στη θέση του Μποτία
16:09
48' Έκανε το φάουλ ο Σισέ στον Στάθη, με τον δεύτερο να λέει ότι έσπασε η μύτη του
16:11
52' Σουτ του Πάρντο, απομάκρυνε ο Κοκκαλάς
16:12
53' Σουτ του Ταχτσίδη από διαγώνια θέση, μπλόκαρε εύκολα ο Κοκκαλάς
16:16
56' Κίτρινη κάρτα στον Κρος για φάουλ στον Ρομαό. Υπερβολική η υπόδειξη του ρέφερι
16:17
58' Κίτρινη κάρτα στον Ενσικουλού. Σωστή για παρατεταμένο τράβηγμα στον Κούτρη
16:20
61' Εκτέλεση φάουλ του Μπούντνικ, η μπάλα περνά λίγο δίπλα από την εστία του Προτό
16:23
64' Δυνατό σουτ του Κούτρη, σε κόρνερ έδιωξε ο Κοκκαλάς
16:25
66' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Ρομαό, μέσα ο Μαρτίνς
16:26
Αρχηγός ο Παναγιώτης Ταχτσίδης!
16:27
68' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Κούτρης γύρισε την μπάλα, αυτή κόντραρε στο χέρι του Πατράλη που δεν πρόλαβε να το μαζέψει και ο Σκουλάς υπέδειξε -σωστά- την παράβαση
16:28
68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΙ 4-0 ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΣΑΡΙΦΑΡΝΤ! Τέλεια εκτέλεση από τον Ιρανό που αφιερώνει το τέρμα του -όπως και ο Σισέ- στον Λεμονή
16:29
70' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Βάντερσον, μέσα ο Παπανικολάου
16:31
72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Οφόε, μέσα ο Φορτούνης
16:32
72' Σουτ του Μπούντνικ, μπλόκαρε ο Προτό
16:34
75' Πρόβλημα με τον Ντικαμονά που έχει ζητήσει αλλαγή
16:34
76' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Ντικαμονά, μέσα ο Πριντέτα
16:41
82' Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά του αγώνα
16:47
88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ! Ο Ενσικουλού έκανε ό,τι ήθελε από αριστερά περνώντας τόσο τον Φιγκέιρας όσο και τον Σισέ, έδωσε την μπάλα στον Παπανικολάου που με πλασέ έκανε το 4-1!
16:49
90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΝΤΟ! Δεύτερο γκολ του Κολομβιανού που διαμορφώνει το 5-1! Ασίστ ο Ανσαριφάρντ και ο Πάρντο με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Κοκκαλά.
16:50
Κι αυτός αφιέρωσε το γκολ στον Τάκη Λεμονή
16:52
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων
16:54
Λήξη της αναμέτρησης. Ο Ολυμπιακός επικρατεί 5-1 του Πλατανιά, σε μία από τις πιο πειστικές του εμφανίσεις μέσα στη σεζόν.