Μαζί θα παρακολουθήσουμε την πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση του Απόλλωνα Σμύρνης με τον ΠΑΣ Γιάννινα, για τη 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Πάμε να δούμε καταρχάς τις συνθέσεις «Ελαφράς Ταξιαρχίας» και «Άγιαξ της Ηπείρου» και θα πούμε περισσότερα στη συνέχεια.
16:51
Απόλλων Σμύρνης (Ζόραν Βούλιτς): Tσόβιτς, Κύργιας, Ντάσιος, Κούρος, Παπάζογλου, Μπιτζιμίν, Κονέ, Αλμπάνης, Μάατσι, Ανιέτε, Καστιγέχος.
16:52
Στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι: Χουάντερσον, Μπαρτολίνι, Βαλλιάνος, Μάατσεν, Χουάρες, Ελμπάζ, Μενδρινός.
16:52
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Μιχαήλ, Ναδάλες, Μαυροπάνος, Τζημόπουλος, Καρανίκας, Νικολιάς, Λίλα, Κόντε, Χαλκιαδάκης, Γιάκος.
16:52
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι: Γιαννίκογλου, Σκόνδρας, Μπουκουβάλας, Κοζορώνης, Γαρουφαλιάς, Σολτάνι, Μανθάτης.
16:54
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Τζήλος (Λάρισας), με βοηθούς τούς Δίπλαρη (Καρδίτσας) και Σινιοράκη (Χανίων). Τέταρτος ο Βάτσιος (Δυτικής Αττικής).
16:55
Στη 15η θέση ο Απόλλων με επτά βαθμούς, στις τελευταίες δύο αγωνιστικές, ωστόσο, είναι αήττητος, παρουσιάζοντας πολύ καλύτερη εικόνα σε σχέση με το ξεκίνημα του πρωταθλήματος.
16:56
Στον αντίποδα, ο φιλοξενούμενος ΠΑΣ έχει 13 βαθμούς στην 9η θέση, και με νίκη στη Ριζούπολη θα βρεθεί, έστω και προσωρινά, 5ος!
16:57
Μόνο ο τιμωρημένος Κοντοές απουσιάζει για τους γηπεδούχους, ενώ για την ομάδα της Ηπείρου εκτός έμειναν ξανά οι Μπέριος, Αποστολόπουλος και Βιδάλ.
17:14
Λίγος κόσμος στο «Γεώργιος Καμάρας».
17:14
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα.
17:15
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι στο Ριζούπολη!
17:18
3' Οφσάιντ ο Χαλκιαδάκης, σωστή απόφαση.
17:22
4' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ατομική ενέργεια του Αλμπάνη από αριστερά, περνάει δύο παίκτες, κόβει προς τα πίσω, αλλά απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι. Στη συνέχεια της φάσης, ο Κούρος βγάζει τη σέντρα από αριστερά, προβολή του Καστιγέχος, η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ!
17:24
Στο έδαφος ο Κύργιας, δεν μπορεί να συνεχίσει!
17:25
Ο Ανιέτε ζητάει αλλαγή για τον συμπαίκτη του, ζεσταίνεται ο Μπαρτολίνι.
17:25
Όλα αυτά ενώ συμπληρώσαμε 10 λεπτά αγώνα.
17:26
12' Αλλαγή για τον Απόλλωνα, λοιπόν. Έξω ο Κύργιας, στη θέση του ο Μπαρτολίνι.
17:28
Φόβοι στον Απόλλωνα πως ο Έλληνας αμυντικός έχει υποστεί θλάση. Είναι, πάντως, πολύ απογοητευμένος ο παίκτης.
17:29
15' Και νέα ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Απευθείας βολέ του Μάατσι από το ύψος της μικρής περιοχής, βάζει κόντρα ο Μιχαήλ και σώζει τον ΠΑΣ από το 1-0!
17:33
Έχουν μπει δυνατά οι γηπεδούχοι!
17:35
18' Έξοχη συνεργασία των Ανιέτε και Αλμπάνη, αλλά το σουτ από τον Ισπανό δεν είναι καλό.
17:41
26' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ, 1-0! Σέντρα με εκτέλεση φάουλ από τον Κονέ, ο Μπαρτολίνι πηδάει πιο ψηλά από όλους και 14 λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, ανοίγει με κεφαλιά το σκορ!
17:45
29' Δυνατό σουτ του Λίλα από τα 35 μέτρα, η μπάλα χτυπάει στον Κόντε και καταλήγει άουτ.
17:46
31' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 1-1! Με πανομοιότυπο τρόπο ισοφαρίζουν αμέσως οι Ηπειρώτες! Γέμισμα με εκτέλεση φάουλ από δεξιά, ο Μαυροπάνος πετάγεται και με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!
17:48
Ένα γκολ το οποίο δεν πανηγύρισε ο 19χρονος παίκτης του ΠΑΣ, σεβόμενος, φυσικά, το γεγονός ότι είναι «παιδί» του Απόλλωνα!
17:49
Στην πρώτη του καλή ευκαιρία, λοιπόν, ο «Άγιαξ της Ηπείρου» πετυχαίνει γκολ και ισοφαρίζει!
17:49
35' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 1-2! Απίστευτα πράγματα στη Ριζούπολη! Καταπληκτική σέντρα του Καρανίκα, κεφαλιά του Κόντε και ανατροπή οι Ηπειρώτες!
17:51
Δεν μπορούν να το πιστέψουν στον Απόλλωνα!
17:51
Τρία γκολ στο ματς, με τρεις κεφαλιές!
17:52
38' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ, 2-2! Αν είναι δυνατόν! Τραγικό λάθος του Βελλίδη, πιάνει... αέρα και ο Τζημόπουλος, που δεν περίμενε το λάθος του συμπαίκτη του, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για την άμεση ισοφάριση της «Ελαφράς Ταξιαρχίας»!
17:54
Φοβερό ματς στη Ριζούπολη!
17:55
40' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Σέντρα από αριστερά, κεφαλιά του Μάατσι από πλάγια θέση, αλλά δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη!
17:58
44' Ακόμη μία μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Δυνατό σουτ του Μάατσι, διώχνει δύσκολα με γροθιές ο Βελλίδης!
18:00
Να πούμε, επειδή τώρα είδαμε ξανά τη φάση, πως στο δεύτερο γκολ του ΠΑΣ ο Κόντε φαίνεται να είναι, έστω και για λίγα εκατοστά, σε θέση οφσάιντ.
18:00
45' Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.
18:01
45'+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου!
18:01
Τρομερό ματς στη Ριζούπολη, στο 2-2 Απόλλων και ΠΑΣ!
18:18
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!
18:23
50' Ένα σουτ από τον Κόντε, δεν ανησυχεί τον Tσόβιτς.
18:25
52' Μακρινό σουτ του Κονέ, η μπάλα έφυγε άουτ. Καλό ήταν!
18:31
58' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Τετ-α-τετ ο Κόντε, πλάσαρε, αλλά αδύναμα και πριν η μπάλα καταλήξει στην εστία, απομάκρυνε ο Μπιτζιμίν!
18:36
63' Κακό σουτ από τον Ανιέτε, ψηλά η μπάλα, άουτ.
18:41
68' Κίτρινη κάρτα στον Κονέ για τράβηγμα πάνω στον Νικολιά.
18:42
69' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Σολτάνι στη θέση του Χαλκιαδάκη.
18:44
70' Από μία αλλαγή για κάθε ομάδα τώρα. Μανθάτης στη θέση του Καρανίκα για τον ΠΑΣ και ο Καστιγέχος δίνει τη θέση του στον Χουάρες για τον Απόλλωνα.
18:46
73' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Απόλλωνα! Ο Μάατσι στην αντεπίθεση, βγάζει στον Ανιέτε και αυτός ανατρέπεται από τον Μαυροπάνο, που θα δει και την κίτρινη κάρτα!
18:47
74' Ευστοχεί από τα 11 βήματα ο Ανιέτε και 3-2 η «Ελαφρά Ταξιαρχία»!
18:49
Ο Απόλλων δεν είχε... περάσει τη σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά κάνει ανατροπή στην ανατροπή του ΠΑΣ!
18:51
78' Κίτρινη κάρτα στον Σολτάνι.
18:53
80' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Τζημόπουλου, ο Μπουκουβάλας.
18:59
86' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ, 4-2! Απίστευτη εξέλιξη στη Ριζούπολη. Νέο, τραγικό λάθος του Μαυροπάνου, στρώνει την μπάλα στον Χουάρες, που βγαίνει τετ-α-τετ με τον Βελλίδη, αλλά στέλνει την μπάλα πάνω στον Έλληνα τερματοφύλακα. Στη συνέχεια της φάσης, όμως, παίρνει το... ριμπάουντ ο Αλμπάνης και «γράφει» με σουτ το 4-2!
19:03
90' Αλλαγή για τον Απόλλωνα, στη θέση του Ανιέτε θα περάσει ο Μενδρινός.
19:03
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:07
90'+4' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ, 4-3! Καταπληκτική κεφαλιά του Κόντε, για το τελικό 4-3!