Παρέα στην 12η θέση οι δύο ομάδες με 10 βαθμούς.
ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Ζίζιτς, Γκόλιας, Γουάλας, Λαγός, Αγκάνοβιτς, Ντέλετιτς, Κριζμάν, Λεοζίνιο, Ναζλίδης.
Στον πάγκο βρίσκονται οι Θεοδωρόπουλος, Περόνε, Μασούρας, Κόντορ, Φάρκας, Γιαννιτσάνης, Μπάλας.
Απόλλων Σμύρνης (Ζόραν Βούλιτς): Τσόβιτς, Κοντοές, Παπάζογλου, Μπιτζιμίν, Κούρος, Χουάρες, Κονέ, Αλμπάνης, Ανιέτε, Μάατσι, Καστιγέχος.
17:06
Στον πάγκο βρίσκονται οι Χουάντερσον, Κύργιας, Ντάσιος, Μπαμπιάρζ, Κιταμπάλα, Μάατσεν, Μενδρινός.
17:07
Στον πάγκο τελικά μένει για τον Απόλλωνα ο Κύργιας, με τον Παπάζογλου να μετατοπίζεται στα στόπερ και τον Χουάρες να ξεκινάει βασικός.
17:08
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Tάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου), με βοηθούς τους Πολυχρόνη Κωσταρά (Αιτ/νίας), Λάζαρο Δημητριάδη (Μακεδονίας), ενώ τέταρτος είναι ο Δημήτρης Στυλιαράς (Αιτ/νίας).
17:15
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο.
17:17
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα από τις φονικές πλημμύρες στην Δυτική Αττική.
17:18
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
17:20
2' Παραταρήσεις του Σιδηρόπουλου στον Ανιέτε για φάουλ στον Ντέλετιτς. Γλιτώνει την κίτρινη ο παίκτης του Απόλλωνα.
17:24
Αρκετά τα λάθη από τις δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά, δεν υπάρχει ρυθμό στο παιχνίδι.
17:30
Πιέζει ψηλά η Λάρισα και αναγκάζει τους αμυντικούς του Απόλλωνα σε αρκετές «τυφλές» απομακρύνσεις.
17:30
12' Γύρισμα του Ντέλετιτς, έδιωξε τελευταία στιγμή ο Μπιτζιμίν.
17:32
14' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Μάατσι.
17:33
15' Πρώτη τελική στο ματς, ανήκει στον Απόλλωνα. Ο Αλμπάνης έκανε τις διαδοχικές προσποιήσεις στον Ρέντζα και το σουτ από πολύ πλάγια αλλά ο Μπόζοβιτς δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει την μπάλα.
17:34
16' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Λεοζίνιο.
17:36
18' Κίτρινη κάρτα στον Μάατσι για διαμαρτυρία.
17:38
Έχει ισορροπήσει το ματς ο Απόλλων, που κρατάει περισσότερο την μπάλα στα πόδια του και προσπαθεί να γίνει επικίνδυνος.
17:39
Μικρή διακοπή καθώς έχει χτυπήσει στο κεφάλι ο Κούρος. Συνεχίζεται μετά από λίγα δευτερόλεπτα το ματς.
17:41
23' Σέντρα-σουτ του Ανιέτε, έδιωξε σε πλάγιο ο Ζίζιτς.
17:42
24' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Ναζλίδη.
17:44
26' Η ΑΕΛ έφυγε ταχύτατα στην αντεπίθεση, βγάζοντας παραπάνω παίκτες από τους φιλοξενούμενους αλλά το τελείωμά του ήταν κάκιστο.
17:46
26' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ασυνεννοησία μεταξύ Παπάζογλου και Μπιτζιμίν, ο Λεοζίνιο έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά το τελείωμα που επιχείρησε ήταν πολύ κακό και πέρασε ψηλά άουτ.
17:46
27' Κίτρινη κάρτα στον Χουάρες για πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Λαγό. Ο Αργεντινός πήγε πολύ δυνατά πάνω στον αντίπαλό του, θα μπορούσε να δοθεί ακόμη και κόκκινη καθώς ήταν πολύ δυνατό μαρκάρισμα!
17:50
Συμπληρώθηκε μισή ώρα στο παιχνίδι, παραμένει το 0-0 ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Απόλλωνα Σμύρνης.
17:53
34' Απίστευτη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Μετά από τρομερό τακουνάκι του Ναζλίδη, ο Λεοζίνιο βγήκε απέναντι από τον Τσόβιτς αλλά ο Κροάτης πορτιέρε τον... διάβασε και δεν του επέτρεψε να σκοράρει!
17:55
36' Δυνατό σουτ του Αγκάνοβιτς, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.
17:57
Πατάει καλύτερα μετά το μισάωρο η ΑΕΛ, που είχε μια τεράστια ευκαιρία για να προηγηθεί με τον Λεοζίνιο στο 34ο λεπτό!
18:03
44' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Μετά από γρήγορη αντεπίθεση, ο Μάατσι έκανε ωραίο γύρισμα, ο Καστιγέχος δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα προς τα δίχτυα και στη συνέχεια το σουτ του Ανιέτε ήταν πολύ κακό, περνώντας άουτ.
18:04
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.
18:04
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Λαγό που πήγε πολύ επικίνδυνα στον Χουάρες! Του την... χρώσταγε την κλωτσιά ο Έλληνας χαφ.
18:05
Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΛ. Τελευταία φάση του ημιχρόνου.
18:07
45'+3' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Λεοζίνιο εκτέλεσε το φάουλ, ο Αγκάνοβιτς βρήκε ίσα ίσα την μπάλα αλλά ο Τσόβιτς έδιωξε εκ νέου!
18:07
Έδειξε τον ουρανό και έκανε την προσευχή του μετά την συγκεκριμένη επέμβαση ο Τσόβιτς, που κρατάει όρθιο τον Απόλλωνα!
18:08
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. ΑΕΛ και Απόλλων Σμύρνης πάνε στο ημίχρονο χωρίς σκορ (0-0), με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι και να έχουν δύο μεγάλες ευκαιρίες για να προηγηθούν!
18:09
Γλίτωσε την αποβολή στο 27ο λεπτό ο Απόλλων, με τον Χουάρες να πηγαίνει πάρα πολύ επικίνδυνα στον Λαγό αλλά ο Σιδηρόπουλος του έδειξε την κίτρινη κάρτα.
18:22
46' Έναρξη στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
18:25
48' Διαγώνιο σουτ του Ντέλετιτς, έδιωξε εκ νέου ο Τσόβιτς.
18:30
53' Κίτρινη κάρτα στον Ζίζιτς.
18:31
53' Εκτέλεση φάουλ του Κονέ, μπλόκαρε ο Μπόζοβιτς.
18:32
54' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Καστιγέχος έκανε έξυπνο πλασέ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
18:34
57' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Αλμπάνης έκανε ωραία ατομική προσπάθεια και έβγαλε τον Καστιγέχος σε θέση τετ-α-τετ αλλά το...τσιμπητό πλασέ που επιχείρησε έδιωξε ο Μπόζοβιτς.
18:37
59' Ο Κούρος έκανε την κεφαλιά-πάσα στην περιοχή, ο Μπόζοβιτς βγήκε αλλά ο Καστιγέχος πρόλαβε να τσιμπήσει την μπάλα, όμως έφυγε πολύ πλάγια και δεν κατάφερε να απειλήσει.
18:42
65' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Περόνε αντί Λεοζίνιο.
18:44
66' Ο Απόλλων βγήκε ωραία στην αντεπίθεση, ο Χουάρες άνοιξε για τον Μάατσι αλλά το σουτ που επιχείρησε ο τελευταίος ήταν πολύ κακό και δεν απείλησε την αντίπαλη εστία.
18:48
70' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Αλμπάνη.
18:48
71' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Ρέντζας έκανε τη σέντρα, ο Κριζμάν έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ!
18:52
75' Σουτ του Αγκάνοβιτς μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Παπάζογλου και πέρασε κόρνερ.
18:53
76' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Κύργιας αντί Καστιγέχος.
18:54
Κάνει πιο αμυντική την ομάδα του ο Ζόραν Βούλιτς. Βγάζει επιθετικό, βάζει αμυντικό. Με τρεις στόπερ πλέον οι φιλοξενούμενοι.
19:00
83' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μάατσεν αντί Αλμπάνη.
19:00
83' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μασούρας αντί Ρέντζα.
19:03
86' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!
19:04
Ο Περόνε έκανε το γύρισμα στην περιοχή, ο Κούρος έχασε την φάση και έπεσε στον αγωνιστικό χώρο με τον Ντέλετιτς να εκμεταλλεύεται την αδράνεια του Έλληνα μπακ και με σουτ να νικάει τον Τσόβιτς για το 1-0.
19:04
87' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μπάλλας αντί Ναζλίδη.
19:05
88' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Κιταμπάλα αντί Χουάρες.
19:07
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.
19:11
93' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Μετά από γύρισμα του Ανιέτε, ο Μάατσεν επέλεξε να κάνει κοντρόλ και να μην σουτάρει απευθείας και στη συνέχεια μετά από σύγχυση οι αμυντικοί της ΑΕΛ έδιωξαν τον κίνδυνο.
19:11
94' Κίτρινη κάρτα στον Κιταμπάλα και τον Γκόλια.
19:13
Τέλος στην αναμέτρηση! Η ΑΕΛ επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης χάρη στο γκολ του Ντέλετιτς στο 86ο λεπτό!