ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός

16:53
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Παναιτωλικό στους «Ζωσιμάδες» για την 11η αγωνιστική της Super League.
17:01
Στους 13 βαθμούς οι γηπεδούχοι, στους 9 οι φιλοξενούμενοι που βρίσκονται στην ζώνη του υποβιβασμού.
17:02
Από ήττες προέρχονται οι δύο ομάδες. Ο ΠΑΣ ηττήθηκε με 4-3 από τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη, ενώ ο Παναιτωλικός εντός έδρας με 3-1 από την Ξάνθη.
17:02
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Μαυροπάνος, Σκόνδρας, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Ναδάλες, Λίλα, Μανθάτης, Σολτάνι, Γιάκος, Κόντε.
17:02
Στον πάγκο οι Γιαννίκογλου, Κοζορώνης, Μπετρά, Τζημόπουλος, Γαρουφαλιάς, Ροντρίγκες, Καρανίκας.
17:02
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Τσέναμο, Μύγας, Μαρινάκης, Χαντάκιας, Μιχάι, Μπεχαράνο, Πάουλο, Ρότσα, Ντίας, Ρόσα, Μάζουρεκ.
17:03
Στον πάγκο οι Κυριακίδης, Μοράρ, Βακράκος, Βασιλούδης, Γιαννιώτης, Μαρκόφσκι, Μ. Ροντρίγκες.
17:04
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αριστείδης Βάτσιος (Δ. Αττικής), με βοηθούς τους Αντώνη Πυλαρινό (Ζακύνθου), Ανδρέα Μεϊντάνα (Αχαΐας) και τέταρτος είναι ο Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας).
17:11
Το παιχνίδι μπορείτε να το παρακολουθήσετε από το Novasports2 και να το ακούσετε ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
17:14
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο.
17:16
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα από τις φονικές πλημμύρες στην Δυτική Αττική.
17:18
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
17:25
6' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Κόντε έκλεψε την μπάλα, έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά ο Ρόσα έβαλε την κόντρα και παραχώρησε κόρνερ.
17:27
Να σημειώσουμε ότι στο άλλο ματς που διεξάγεται την ίδια ώρα, ο Αστέρας άνοιξε το σκορ στην έδρα του Πλατανιά.
17:30
10' Καλοχτυπημένο φάουλ του Ναδάλες, ο Μαυροπάνος δεν κατάφερε να βρει την μπάλα και να την σπρώξει προς τα δίχτυα.
17:33
15' Ο Κόντε τσίμπησε ωραία για τον Ναδάλες, αυτός έκανε το διαγώνιο σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ.
17:34
Πατάει καλύτερα στο πρώτο τέταρτο ο ΠΑΣ Γιάννινα και προσπαθεί να φτιάξει ευκαιρίες προς την εστία του Παναιτωλικού. Πιο συντηρητικά παίζουν οι φιλοξενούμενοι, που προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα με την γρήγορη μεσοεπιθετική γραμμή που διαθέτουν.
17:39
22' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα!
17:40
Ο Μπουκουβάλας έβγαλε την σέντρα από τα δεξιά, ο Σολτάνι πήρε πρώτα ένα κοντρόλ και με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα πρώτα στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Τσέναμο που δεν μπορούσε να αντιδράσει!
17:42
Το είπαμε και προηγουμένως ότι ο ΠΑΣ πατάει καλύτερα και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρίες και τελικά έφτασε στο γκολ με τον Καρίμ Σολτάνι!
17:47
28' Ο Κόντε θέλησε να αιφνιδιάσει τον Τσέναμο από το κέντρο, αλλά ο πορτιέρε του Παναιτωλικού μπλόκαρε εύκολα την μπάλα.
17:48
17:48
30' Μακρινό σουτ του Κόντε, η μπάλα ψηλά άουτ. Δοκιμάζει αρκετά συχνά τα πόδια του ο επιθετικός του ΠΑΣ Γιάννινα.
17:55
37' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Κόντε πήρε την κόντρα από τον Χαντάκια, βγήκε απέναντι από τον Τσέναμο αλλά έκανε κακό πλασέ και ο πορτιέρε του Παναιτωλικού μπλόκαρε την μπάλα!
18:01
42' Kίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη καθώς ανέτρεψε τον Μανθάτη που έφευγε γρήγορα στην κόντρα.
18:05
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγείται με 1-0 του Παναιτωλικού χάρη στο γκολ του Καρίμ Σολτάνι από το 22ο λεπτό! Καλύτεροι οι γηπεδούχοι, δίκαια είναι μπροστά στο σκορ ενώ οι φιλοξενούμενοι ούτε που έχουν απειλήσει.
18:22
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
18:22
46' Ο Ρόσε έκανε ωραία κίνηση και σουτ αλλά ο Βελλίδης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
18:30
55 λεπτά στο ματς, παραμένει το 1-0 υπέρ του ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στον Παναιτωλικό.
18:34
59' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μαρκόφσκι αντί Μαρινάκη.
18:39
64' Δοκάρι για τον ΠΑΣ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ και σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα, ο Κόντε έκανε το γυριστό αλλά η μπάλα χτύπησε πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια πέρασε άουτ.
18:41
66' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μοράρ αντί Ρόσα.
18:43
68' Κίτρινη κάρτα στον Μύγα.
18:44
69' ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό!
18:47
Τι έβαλε ο Μοράρ! Ο άσος του Παναιτωλικού έπιασε ένα φοβερό φαλτσαριστό σουτ ανάμεσα στη γραμμή του πλαγίου άουτ και την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό «Γ» της εστίας του Βελλίδη!
18:52
76' Διπλή ευκαιρία και δοκάρι για τον ΠΑΣ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σολτάνι, η μπάλα βρήκε στον Ρότσα και είχε πορεία προς την εστία αλλά σταμάτησε στο δεξί δοκάρι. Στη συνέχεια ο Ναδάλες έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά ο Τσέναμο μπλόκαρε!
18:53
78' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Κοζορώνης αντί Σκόνδρα.
18:55
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς. ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικός βρίσκονται ισόπαλοι με 1-1 χάρη στα γκολ των Σολτάνι και Μοράρ.
18:57
82' Κίτρινη κάρτα στον Ντίας.
18:58
83' Βολέ του Κόντε από τα όρια της περιοχής, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
19:03
88' Κίτρινη κάρτα στον Κόντε και στον Μπεχαράνο.
19:05
90' Κίτρινη κάρτα στον Μιχάι.
19:06
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
19:07
92' Kίτρινη κάρτα στον Τσέναμο.
19:10
Τέλος στην αναμέτρηση! ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικός ήρθαν ισόπαλοι με 1-1. Ο Σολτάνι άνοιξε το σκορ στο 22' αλλά ο Μοράρ με φανταστικό πλασέ στο 69' διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Δύο δοκάρια για τους γηπεδούχους!