Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη των αποψινών αναμετρήσεων του Eurora League, για την πέμπτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων.

19:42
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αποψινών αναμετρήσεων του Europa League, που θα διεξαχθούν στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων.
19:46
Στις 20:00 ξεκινούν τα... (6ος όμιλος) Λοκομοτίβ Μόσχας - Κοπεγχάγη (20:00) (7ος όμιλος) Λουγκάνο - Χαπόελ Μπερ-Σεβά, Βικτόρια Πλζεν - Στεάουα (8ος όμιλος) ΜΠΑΤΕ Μπορίσοβ - Ερυθρός Αστέρας, Κολωνία - Άρσεναλ (9ος όμιλος) Κόνιασπορ - Μαρσέιγ, Σάλτσμπουργκ - Γκιμαράες (10ος όμιλος) Έστερσουντ - Ζόρια, Μπιλμπάο - Χέρτα (11ος όμιλος) Νις - Ζούλτε Βάρεχεμ, Λάτσιο - Φιτέσε (12ος όμιλος) Ζενίτ - Βάρνταρ, Ρόσενμποργκ - Σοσιεδάδ
19:48
Από τις 18:00 είναι σε εξέλιξη το Αστανά - Βιγιαρεάλ για τον πρώτο όμιλο και οι φιλοξενούμενοι προηγούνται 3-2. Το άλλο παιχνίδι του γκρουπ είναι το Μακάμπι Τελ-Αβίβ - Σλάβια Πράγας που ξεκινάει στις 22:05
19:50
Στις 22:05 ξεκινούν τα... (1ος όμιλος) Μακάμπι Τελ-Αβίβ - Σλάβια Πράγας (2ος όμιλος) Σκεντερμπέου - Ντινάμο Κιέβου Παρτίζαν - Γιανγκ Μπόις (3ος όμιλος) Μπράγκα - Χόφενχαϊμ Λουντογκόρετς - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (4ος όμιλος) Μίλαν - Αούστρια Βιέννης ΑΕΚ - Ριέκα (5ος όμιλος) Έβερτον - Αταλάντα Λιόν - Απόλλων Λεμεσού (6ος όμιλος) Σερίφ - Ζλιν
19:55
Τέλος στο Καζακστάν. Αστάνα-Βιγιαρεάλ 2-3 (22’ Καμπανάγκα, 88’ Τουμάσι-39’ Ράμπα, 65’ ,83’ Μπακαμπού). Με αυτό το αποτέλεσμα σφράγισαν εισιτήριο για την επόμενη φάση οι φιλοξενούμενοιΔείτε εδώ τι συνέβη
20:00
Ξεκινούν εντός ολίγου οι 13 αναμετρήσεις.
20:00

Έναρξη στα ματς!

20:03
20:05
Πέναλτι για τη Νις!
20:06
5' Γκολ για τη Νις. Ο Μπαλοτέλι εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε από τον τερματοφύλακα της Ζούλτε-Βάρεγκεμ και έκανε το 1-0
20:13
13' Γκολ η Φίτεσε, 1-0 τη Λάτσιο στην Ιταλία. Σκόρερ ο Λίνσεν ύστερα από στρώσιμο της μπάλας σε στημένη φάση.
20:30
Γκολ η Χέρτα, που προηγείται 1-0 εκτός έδρας της Μπιλμπάο που μπλέκει με αυτό το τέρμα. Σκόρερ ο Λέκι στο 26ο λεπτό
20:31
Γκολ η Κοπεγχάγη, 1-1 το εκτός έδρας ματς με την Λοκομοτίβ. Σκόρερ ο Βέρμπιτς στο 30ο λεπτό
20:32
2-0 η Νις τη Ζούλτε Βάρεγκεμ στο 32ο λεπτό. Δεύτερο τέρμα για τον Μπαλοτέλι (31')
20:36
Πέναλτι για την Μπιλμπάο
20:37
Στα δίχτυα η μπάλα. Ο Αντούριθ ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον αντίπαλο πορτιέρο στο 35' και έκανε το Μπιλμπάο-Χέρτα

20:52
Οπότε... (6ος όμιλος) Λοκομοτίβ Μόσχας - Κοπεγχάγη 1-1 (7ος όμιλος) Λουγκάνο - Χαπόελ Μπερ-Σεβά 0-0, Βικτόρια Πλζεν - Στεάουα 0-0 (8ος όμιλος) ΜΠΑΤΕ Μπορίσοβ - Ερυθρός Αστέρας 0-0, Κολωνία - Άρσεναλ 0-0 (9ος όμιλος) Κόνιασπορ – Μαρσέιγ 0-0, Σάλτσμπουργκ - Γκιμαράες 2-0 (10ος όμιλος) Έστερσουντ – Ζόρια 1-0, Μπιλμπάο – Χέρτα 1-2 (11ος όμιλος) Νις - Ζούλτε Βάρεχεμ 2-0, Λάτσιο - Φιτέσε 1-1 (12ος όμιλος) Ζενίτ – Βάρνταρ 2-0, Ρόσενμποργκ – Σοσιεδάδ 0-0

21:21
Γκολ η Κολωνία, 1-0 την Άρσεναλ! Σκόρερ ο Γκιρασί στο 63' με εκτέλεση πέναλτι, που είχε κερδίσει ο ίδιος λίγο πριν
21:24
21:25
66' Γκολ η Μπιλμπάο, 2-2 το ματς με τη Χέρτα. Σκόρερ ο Αντούριθ και δεύτερο πέναλτι
21:37
Γκολ η Ζούλτε Βάρεγκεμ, μειώνει σε 2-1 το ματς με τη Νις. Με τρομερή εκτέλεση φάουλ του Χαμαλάινεν στο 80'
21:37
Πέναλτι για την Κόνιασπορ και κόκκινη για τον Αμαβί
21:39
1-0 η Κόνιασπορ με την εκτέλεση πέναλτι του Σκούμπιτς
21:41
3-2 η Μπιλμπάο τη Χέρτα στο 82' με τέρμα του Ινιάκι Γουίλιαμς. Οι γηπεδούχοι είχαν βρεθεί δύο φορές πίσω στο σκορ
21:43
Γκολ η Νις, 3-1 τη Ζούλτε Βάρεγκεμ στο 87'
21:46
Γκολ στο 90' η Σοσιεδάδ, 1-0 τη Ρόζενμποργκ στη Νορβηγία με τον Ογιαρθάμπαλ
21:50
Γκολ η Μαρσέιγ στις καθυστερήσεις, 1-1 το εκτός έδρας ματς με την Κόνιασπορ με αυτογκόλ του Μόκε. Με δέκα οι φιλοξενούμενοι εδώ και ένα δεκάλεπτο περίπου
21:50
Γκολ η Βάρνταρ, μειώνει σε 2-1 το ματς με την Ζενίτ. Σκόρερ ο Μπλαζέφσκι στις καθυστερήσεις
21:55

Τέλος και στις 13 αναμετρήσεις και ενώ εκκρεμούσε το Κολωνία Άρσεναλ που έληξε 1-0

21:55
21:56
Υπενθυμίζεται ότι στις 22:05 ξεκινούν τα... (1ος όμιλος) Μακάμπι Τελ-Αβίβ - Σλάβια Πράγας (2ος όμιλος) Σκεντερμπέου - Ντινάμο Κιέβου, Παρτίζαν - Γιανγκ Μπόις (3ος όμιλος) Μπράγκα - Χόφενχαϊμ, Λουντογκόρετς - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (4ος όμιλος) ΑΕΚ - Ριέκα, Μίλαν - Αούστρια Βιέννης (5ος όμιλος) Έβερτον - Αταλάντα, Λιόν - Απόλλων Λεμεσού (6ος όμιλος) Σερίφ - Ζλιν
22:05
Ξεκινούν εντός ολίγου οι 10 αναμετρήσεις
22:05

Έναρξη στις 10 αναμετρήσεις

22:07
1' Μπράγκα-Χοφενχάιμ 1-0: Ο Γκοϊάνο ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.
22:13
8' AEK-Ριέκα 0-1: «Παγώνει» το ΟΑΚΑ η Ριέκα με τον Γκοργκόν να σκοράρει με κοντινή κεφαλιά.
22:16
Για ακόμη ένα παιχνίδι η ΑΕΚ δείχνει την αδυναμία της στις στατικές φάσεις και δέχεται ακόμη ένα τέρμα από κόρνερ.
22:17
12' Σερίφ-Ζλιν 1-0: Ο Ζάιρο δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους.
22:18
12' Παρτίζαν-Γιούνγκ Μπόις 1-0: Το γκολ με κεφαλιά ο Ταβάμπα.
22:19
12' Έβερτον-Αταλάντα 0-1: Ο Καστάν με κοντινό σουτ βάζει μπροστά στο σκορ τους Ιταλούς.
22:21
16' Σκεντέρμπεου-Ντιναμό Κιέβου 0-1: Ο Τσιγκάνκοφ με πλασέ σκοράρει για το 1-0 των Ουκρανών/
22:21
Δοκάρι για την Ριέκα στο 16ο λεπτό. Δεν πάει καθόλου καλά το ματς για την ΑΕΚ στο ξεκίνημά του.
22:23
18' Σκεντέρμπεου-Ντιναμό Κιέβου 1-1: O Οσμάνι ισοφαρίζει το σκορ για τους Αλβανούς.
22:25
20' Νέο δοκάρι για την Ριέκα. Τα έχει βρει σκορ η ΑΕΚ προς το παρών, που βρίσκεται πίσω στο σκορ με 1-0.
22:25
19' Σωστά δεν μετράει γκολ της Λουντογκόρετς για οφσάιντ.
22:27
21' Μίλαν-Αούστρια Βιέννης 0-1: Ο Μονσχάιν πέρασε τον Ντοναρούμα και έκανε το διαγώνιο σουτ, ο Μπονούτσι έκανε το τάκλιν αλλά η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του και κατέληξε στα δίχτυα. «Φτηνό» γκολ, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς ότι το σουτ ήταν αδύναμο.
22:28
21' Λουντογκόρετς-Μπασακσεχίρ 0-1: Ο Βίστσα σκοράρει και δίνει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.
22:30
25' Παρτιζάν-Γιουνγκ Μπόις 1-1: Ο Ενγκαμαλέου με κοντινό σουτ ισοφαρίζει το σκορ για τους Ελβετούς.
22:31
26' ΑΕΚ-Ριέκα 0-2: Ο Γκοργκόν «χτυπάει» ξανά και δίνει αέρα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους. Πολύ δύσκολα τα πράγματα για την Ένωση.
22:32
27' Μίλαν-Αούστρια Βιέννης 1-1: Ισοφαρίζουν οι Ιταλοί με κοντινό πλασέ του Ροντρίγκες.
22:34
28' Λουντογκόρετς-Μπασακσεχίρ 0-2: Κι άλλο γκολ για τους Τούρκους, αυτή τη φορά με τον Φρέι.
22:35
29' Λιόν-Απόλλων Λεμεσού 1-0: Οι γηπεδούχοι κόντρα στη ροή του αγώνα ανοίγουν το σκορ με τον Ντιακαμπί και μετά από ένα τραγικό λάθος του πορτιέρε των Κυπρίων.
22:37
32' Λιόν-Απόλλων Λεμεσού 2-0: Σκοράρει και δεύτερη φορά η Λιόν και... καθαρίζει τις ελπίδες των Κύπριων. Ο Φεκίρ το γκολ για τους Γάλλους.
22:41
36' Μίλαν-Αούστρια Βιέννης 2-1: Ανατροπή για την Μίλαν, με τον Αντρέ Σίλβα να σκοράρει από κοντά.
22:47
42' Μίλαν-Αούστρια Βιέννης 3-1: Αέρα δύο τερμάτων παίρνουν οι Ιταλοί, με τον Κουτρόνε να σκοράρει με κεφαλιά.
22:52
45'+2' ΑΕΚ-Ριέκα 1-2: Ο Αραούχο με προβολή μειώνει για την Ένωση.
22:53
45'+1' Μακάμπι Τελ Αβίβ-Σλάβια Πράγας 0-1: Ο Χουσμπάουερ σκοράρει και δίνει το προβάδισμα στους Τσέχους.
22:54
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο σε όλα τα ματς. Πάμε να δούμε τα αποτελέσματα.
22:55
Μακάμπι Τελ-Αβίβ - Σλάβια Πράγας 0-1, Σκεντερμπέου - Ντινάμο Κιέβου 1-1, Παρτίζαν - Γιουνγκ Μπόις 1-1, Μπράγκα – Χόφενχαϊμ 1-0, Λουντογκόρετς - Μπασακσεχίρ 0-2, ΑΕΚ – Ριέκα 1-2, Μίλαν - Αούστρια Βιέννης 3-1, Έβερτον – Αταλάντα 0-1, Λιόν - Απόλλων Λεμεσού 2-0, Σερίφ – Ζλιν 1-0
23:07
Ξεκινάνε σιγά σιγά τα δεύτερα ημίχρονα των αναμετρήσεων.
23:11
48' Έβερτον-Αταλάντα: Χαμένο πέναλτι για την Αταλάντα με τον Ρόμπλες να... βγάζει την εκτέλεση του Γκόμες.
23:13
53' Σκεντέρμπεου-Ντιναμό Κιέβου 2-1: Κάνει την ανατροπή η αλβανική ομάδα με τον Τζέιμς να σκοράρει μέσα από την περιοχή.
23:14
53' Παρτίζαν-Γιουνγκ Μπόις 2-1: Ο Οζέγκοβιτς με κοντινή κεφαλιά δίνει εκ νέου το προβάδισμα στους Σέρβους.
23:16
54' Μακαμπι Τελ Αβίβ-Σλάβια Πράγας 0-2: Ο Χουσμπάουερ σκοράρει εκ νέου και δίνει αέρα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους.
23:17
57' Σκεντέρμπεου-Ντιναμό Κιέβου 3-1: Ο Σάουε σκοράρει και η Σκεντέρμπεου κάνει το 3-1 στο ματς.
23:18
55' ΑΕΚ-Ριέκα 2-2: Μετά από έξοδο του Πρσκάλο, ο Λάζαρος έκανε την κεφαλιά και σε κενή εστία στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Έχουμε ξανά ματς στο ΟΑΚΑ!
23:25
62' Η ΑΕΚ σκοράρει με τον Αραούχο αλλά ο διαιτητής υποδεικνύει σωστά φάουλ καθώς καβάλησε τον αντίπαλό του.
23:27
64' Έβερτον-Αταλάντα 0-2: Οι Ιταλοί «αγκαλιάζουν» τη νίκη με γκολ του Κριστάντε με κεφαλιά.
23:28
65' Λουντογκόρετς-Μπασακσεχίρ 1-2: Ξαναμπαίνει στο παιχνίδι η βουλγαρική ομάδα, σκόρερ ο Μαρσελίνιο με κεφαλιά.
23:30
67' Λιόν-Απόλλων Λεμεσού 3-0: Ο Αουά με κεφαλιά σκοράρει και αυτός στο... πάρτι των Γάλλων!
23:32
70' Μίλαν-Αούστρια 4-1: Ο Αντρέ Σίλβα με ωραίο τελείωμα δίνει προβάδισμα τριών τερμάτων στους Ιταλούς.
23:34
72' Έβερτον-Αταλάντα 1-2: Ο Σάντρο Ραμίρες μειώνει για την Έβερτον το σκορ.
23:38
74' Μπράγκα-Χοφενχάιμ 1-1: Ισοφαρίζουν οι Γερμανοί με γκολ του Ουτ.
23:45
81' Μπράγκα-Χοφενχάιμ 2-1: Ο Φρανσέρζιο με κοντινό πλασέ δίνει εκ νέου προβάδισμα στους Πορτογάλους.
23:49
87' Έβερτον-Αταλάντα 1-3: Παναγιά μου μια Αταλάντα, σκοράρει για τρίτη φορά με τον Γκόσενς.
23:51
88' Έβερτον-Αταλάντα 1-4: Ο Κορνέλιους δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των φιλοξενούμενων.
23:52
90' Σκεντέρμπεου-Ντιναμό Κιέβου 3-2: Ο Ρούσιν μειώνει το σκορ.
23:54
90' Λιόν-Απόλλων Λεμεσού 4-0: O Mαολιντά σκοράρει και αυτός.
23:55
93' Μίλαν-Αούστρια 5-1: Δεύτερο προσωπικό τέρμα από τον Κουτρόνε και πέμπτο συνολικά για την Μίλαν.
23:56
93' Μπράγκα-Χοφενχάιμ 3-1: Ο Φρανσέρζιο σκοράρει ξανά και κλειδώνει τη νίκη για τους Πορτογάλους.
23:57
94' Έβερτον-Αταλάντα 1-5: Ο Κορνέλιους σκοράρει ακόμη μια φορά για το τελικό σκορ.
23:58
Τέλος κ στο ματς της ΑΕΚ, 2-2 με την Ριέκα. Με νίκη ή ισοπαλία την τελευταία αγωνιστική στην έδρα της Αούστρια Βιέννης προκρίνεται η Ένωση.
00:01
Μακάμπι Τελ-Αβίβ - Σλάβια Πράγας 0-2, Σκεντερμπέου - Ντινάμο Κιέβου 3-2, Παρτίζαν - Γιουνγκ Μπόις 2-1, Μπράγκα – Χόφενχαϊμ 3-1, Λουντογκόρετς - Μπασακσεχίρ 1-2, ΑΕΚ – Ριέκα 2-2, Μίλαν - Αούστρια Βιέννης 5-1, Έβερτον – Αταλάντα 1-5, Λιόν - Απόλλων Λεμεσού 4-0, Σερίφ – Ζλιν 1-0.