Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Λεβαδειακό για την 12η αγωνιστική της Super League.
Στην 12η θέση με 12 βαθμούς οι γηπεδούχοι, στην 7η με 15 οι φιλοξενούμενοι!
Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Ιγκόρ, Γιαννούλης, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τσιλιανίδης, Τόνσο, Καλτσάς, Γκοντό.
Στον πάγκο βρίσκονται οι Τσίφτσης, Κώτσιρας, Σελίν, Τσουκαλάς, Ισνάλντο, Δουβίκας, Μανιάς.
Λεβαδειακός (Ζοσέ Ανιγκό): Επασί, Τσαμπούρης, Τριποτσέρης, Λεονάρντο, Ζαραδούκας, Μητρόπουλος, Νιάσε, Μεντί, Σουμπίνιο, Γιουσούφ, Μπελγκαζουανί.
17:07
Στον πάγκο βρίσκονται οι Ναμάσκο, Ιωαννίδης, Ομπιόρα, Φαβάρο, Αντιλέχου, Καθάριος, Καραχάλιος.
17:12
Διαιτητής είναι ο Άγγελος Ευαγγέλου (Αθήνας), με βοηθούς τους Χρήστο Ακρίβο (Αθήνας), Εμμανουήλ Βλάσση (Λασιθίου) και τέταρτος είναι ο Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά).
17:17
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
17:21
3' O Tριποτσέρης «κλείδωσε» το πόδι του Γκοντό, ο παίκτης του Αστέρα έπεσε λίγο έξω από την περιοχή αλλά ο διαιτητής έδειξε «παίζετε». Υπήρχε φάουλ στη συγκεκριμένη φάση για τους γηπεδούχους.
17:22
6' Πρώτη τελική στο ματς, ανήκει στον Αστέρα. Ο Γκοντό προσπάθησε να κρεμάσει τον Επασί αλλά ο πορτιέρε του Λεβαδειακού είχε σωστή θέση και μπλόκαρε την μπάλα.
17:28
Στο άλλο παιχνίδι που διεξάγεται την ίδια ώρα, ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ κόντρα στην ΑΕΛ με γκολ του Μοράρ.
17:30
Δεν έχει καλό ρυθμό το ματς, με τις δύο ομάδες να κάνουν αρκετά λάθη στον χώρο της μεσαίας γραμμής.
17:34
16' Πέσιμο του Γκοντό στην περιοχή, σωστά έδειξε «παίζετε» ο διαιτητής καθώς ο Λεονάρντο του έκλεψε καθαρά την μπάλα.
17:35
Έχει την κατοχή ο Αστέρας αλλά δυσκολεύεται να φτιάξει ευκαιρίες. Περιμένει στο δικό του μισό τους αντιπάλους του ο Λεβαδειακός, θέλοντας να χτυπήσει στην κόντρα-επίθεση.
17:44
Πολύ κακό ματς και ενώ βρισκόμαστε στο 28ο λεπτό. Δεν υπάρχουν φάσεις, ούτε καλός ρυθμός.
17:46
29' Πέσιμο του Τσιλιανίδη στην περιοχή, «παίζετε» δείχνει ξανά ο διαιτητής και έχει για ακόμη μια φορά βίντεο.
17:46
17:48
31' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Γιαννούλης έκανε το γύρισμα, ο Τόνσο έπιασε το σουτ από το ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα κόντραρε στον Τριποτσέρη και πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια.
17:48
32' ΓΚΟΟΟΛ για τον Αστέρα!
17:49
Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τόνσο, ο Ιγκλέσιας πετάχτηκε στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας και με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δεξί «Γ» της εστίας για το 1-0.
17:50
34' Σουτ του Μητρόπουλου, η μπάλα πέρασε άουτ.
17:52
36' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Καλτσάς βρήκε τον Τσιλιανίδη μέσα στην περιοχή αλλά το πλασέ του τελευταίου πέρασε άουτ.
17:58
18:02
1 λεπτό ο έξτρα χρόνος.
18:02
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται δικαίως με 1-0 του Λεβαδειακού, χάρη στο τέρμα του Ματίας Ιγκλέσιας στο 32ο λεπτό.
18:18
46' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Φαβάρο αντί Τριποτσέρη.
18:18
46' Αλλαγή για τον Αστέρα. Δουβίκας αντί Γκοντό.
18:18
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Θυμίζουμε ο Αστέρας προηγείται με 1-0 του Λεβαδειακού χάρη στο γκολ του Ιγκλέσιας.
18:22
49' Μακρινό σουτ του Νιάσε, η μπάλα πολύ ψηλά άουτ.
18:22
50' Κι άλλη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Καθάριος αντί Ζαραδούκα.
18:22
Κάνει πιο επιθετική την ομάδα του ο Ζοσέ Ανιγκό.
18:27
54' Εκτέλεση φάουλ του Σουμπίνιο, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και καταλήγει στην αγκαλιά του Αθανασιάδη.
18:29
56' Kίτρινη κάρτα στον Τσιλιανίδη.
18:33
60' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Καθάριος βγήκε απέναντι από τον Αθανασιάδη αλλά καθυστέρησε να πλασάρει και έδωσε την ευκαιρία στον αντίπαλο πορτιέρε να βγει, να του καλύψει το οπτικό πεδίο και να αποκρούσει.
18:33
61' Δεύτερη αλλαγή και για τον Αστέρα. Τσουκαλάς αντί Τσιλιανίδη.
18:34
62' Κίτρινη κάρτα για τον Φαβάρο.
18:35
63' ΓΚΟΟΟΛ για τον Αστέρα!
18:36
Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ιγκλέσιας πήρε την κεφαλιά, οι αμυντικοί του Λεβαδειακού δεν κατάφεραν να απομακρύνουν και ο Δουβίκας με κοντινό σουτ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.
18:42
69' Ωραίο σουτ του Ιγκλέσιας έξω από την περιοχή, η μπάλα όμως πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας.
18:43
70' Κεφαλιά του Νιάσε, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης.
18:46
73' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ιωαννίδης αντί Μητρόπουλου.
18:46
74' Ο Επασί λέει «όχι» στον Καλτσά, ο οποίος δεν κατάφερε να τον νικήσει μέσα από την περιοχή.
18:53
78' Σουτ του Ιγκλέσιας μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
18:57
84' Ο Καλτσάς χάνει νέα ευκαιρία να χριστεί σκόρερ αφού το σουτ που επιχείρησε μέσα από την περιοχή, πέρασε άουτ.
18:57
85' Αλλαγή για τον Αστέρα. Κώτσιρας αντί Καλτσά.
19:03
90' Σουτ του Κώτσιρα μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
19:03
3 λεπτά οι καθυστερήσεις.
19:07
Τέλος στο ματς. Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-0 του Λεβαδειακού χάρη στα γκολ του Ιγκλέσιας και του Δουβίκα και τον έπιασε στην βαθμολογία (σσ. στους 15 βαθμούς).