Αστέρας Τρίπολης-Κέρκυρα

14:51
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και την Κέρκυρα για την 13η αγωνιστική της Super League.
14:59
Ιδιαίτερα ανεβασμένος ο Αστέρας (15 βαθμούς), με τρεις σερί νίκες στο πρωτάθλημα. Αντιθέτως η Κέρκυρα βρίσκεται στην 15η θέση με 11.
14:59
Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Ιγκόρ, Γιαννούλης, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Καλτσάς, Τόνσο, Τσιλιανίδης, Μανιάς.
15:00
Κέρκυρα (Αλέκος Βοσνιάδης): Γιαννακόπουλος, Αρτυματάς, Κρητικός, Γεωργίου, Σοϊλέδης, Γκομές, Παμλίδης, Σιόντης, Ιωάννου, Μπαλάφας, Επστάιν
15:00
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Τσιφτσής, Γκοντό, Τσουκαλάς, Σελίν, Δουβίκας, Ισνάλντο, Μπέρτος.
15:00
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Κουτζαβασίλης, Ζορμπάς, Σπίνουλας, Κόντος, Αναστασίου, Κέβιν Ντιόγκο, Μπάουμαν.
15:01
Διαιτητής του αγώνα ο Κουμπαράκης (Θράκης). Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Καρσιώτης (Κορινθίας). 4ος Διαιτητής: Μακρυπόδης (Αχαΐας)
15:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
15:07
Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του ματς. Μόνο μία κίτρινη κάρτα στο 13ο λεπτό στον Επστάιν.
15:20
17' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μανιάς βρέθηκε ολομόναχος απέναντι στον Γιαννακόπουλο μετά από ωραία ενέργεια του Μάσα, ωστόσο το πλασέ του ήταν κακό με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο πορτιέρε της Κέρκυρας.
15:21
20' ΓΚΟΟΟΛ για τον Αστέρα!
15:22
Μετά από λάθος στην αντίπαλη άμυνα, ο Μανιάς έκανε το διαγώνιο σουτ από τα όρια της περιοχής και αυτή τη φορά κατάφερε να νικήσει τον Γιαννακόπουλο, γράφοντας το 1-0 για τους Αρκάδες.
15:30
29' ΓΚΟΟΟΛ για τον Αστέρα!
15:31
Μετά από βαθιά μπαλιά, ο Αρτυματάς έκανε κάκιστη κεφαλιά και έβγαλε τετ-α-τετ τον Τόνσο, με τον Αργεντινό να περνάει και τον Γιαννακόπουλο και να σκοράρει σε κενή εστία.
15:32
5-0 οι τελικές στο πρώτο μισάωρο του αγώνα!
15:32
33' Kίτρινη κάρτα στον Τσιλιανίδη.
15:36
35' Κεφαλιά του Παμλίδη, η μπάλα στην αγκαλιά του Αθανασιάδη. Πρώτη τελική για τους φιλοξενούμενους.
15:37
36' Σουτ του Καλτσά στην κίνηση, η μπάλα πέρασε άουτ.
15:40
38' Καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Εκτέλεση φάουλ του Επστάιν, στο δεύτερο δοκάρι ο Γεωργίου πήρε την μπάλα αλλά ο Αθανασιάδης με γρήγορη έξοδο απομάκρυνε την μπάλα πριν γίνει επικίνδυνος ο παίκτης των φιλοξενούμενων.
15:46
43' Κίτρινη κάρτα στον Τσιλιανίδη.
15:47
45' ΓΚΟΟΟΛ για τον Αστέρα!
15:47
Σε παράσταση για έναν ρόλο έχει μετατρέψει ο Αστέρας το ματς. Ο Μουνάφο έκανε εξαιρετική κάθετη στον Καλτσά και αυτός από θέση τετ-α-τετ δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει.
15:49
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Αστέρας Τρίπολης κάνει... πάρτι κόντρα στην Κέρκυρα καθώς προηγείται με 3-0. Ο Μανιάς άνοιξε το σκορ, με τον Τόνσο να δίνει αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους και τον Καλτσά να διαμορφώνει το σκορ του ημιχρόνου.
16:05
Δύο αλλαγές για την Κέρκυρα. Ο Ζορμπάς στη θέση του Κρητικού και ο Σπίνουλας σε αυτή του Γεωργίου.
16:05
46' Άρχισε το δεύτερο 45λεπτο.
16:11
Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο β' μέρος.
16:14
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ, 4-0! Οι Αρκάδες... έκρυψαν την μπάλα και ο Μανιάς την «εμφάνισε», για δεύτερη φορά σήμερα, στα δίχτυα του Γιαννακόπουλου!
16:17
Καταιγιστικοί οι γηπεδούχοι!
16:21
56' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ισνάλδο αντί του Τσιλιανίδη.
16:21
61' Κίτρινη κάρτα στον Μπαλάφα.
16:25
65' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο μεγάλος πρωταγωνιστής, Μιχάλης Μανιάς, δίνει τη θέση του στον Τάσο Δουβίκα.
16:28
70' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Κ. Ντιόγκο αντί Εσπτάιν.
16:36
Έχει πέσει στο φουλ ο ρυθμός, το έχουν παρατήσει και οι φιλοξενούμενοι.
16:37
78' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μπέρτος αντί Ιγκόρ.
16:38
79' Ο Καλτσάς σκοράρει από κοντά αλλά το τέρμα του δεν μετράει για οφσάιντ.
16:42
16:42
16:47
Με τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη την επόμενη αγωνιστική παίζει ο Αστέρας, ενώ η Κέρκυρα στο ΟΑΚΑ με την ΑΕΚ.
16:47
Ένα δίλεπτο ακόμη για τη συμπλήρωση των 90'.
16:48
89' Σουτ του Μουνάφο, έπεσε και έδιωξε ο Γιαννακόπουλος.
16:50
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.
16:51
Τέλος στο ματς. Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 4-0 της Κέρκυρας και έφτασε στην 4η διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα.